Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O syfie zwanym coca cola chyba każdy słyszał.

Wstawiam parę linków dla przypomnienia aby nie wspierać tego produkcji tego syfu jak tylko można. 

Zdrowotne aspekty, Wyzysk ludzi czy marnotrastwo wody to tylko mały procent tego co ma ta korporacja za uszami. 

 

Chciałem dać linka jeszcze do filmu kiku pod tytułem "nie pij coli bo cie rozpierdoli" ale widzę kanał usunięto. 

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później postaram się obejrzeć.

 

Od ok. 13 do 20 roku życia piłem pepsi prawie codziennie, później z dnia na dzień odstawiłem i tak zostało. Czasem używam jej jedynie do popijania wódki. 😊

Ale to niezbyt często ma miejsce. A tak to butelka pepsi może stać w domu x czasu i w ogóle nie czuję chęci napicia się tego.

 

Przy okazji, w odpowiedzi na cyniczny i absurdalny w swej formie tak zwany "podatek cukrowy" pojawiły się artykuły, gdzie wg pomysłu cola i pepsi miały być sprzedawane

w sklepach chemicznych i budowlanych jako odrdzewiacz, by uniknąć nowej daniny. 😊

 

Aż się przypomina tekst z filmu Barei "to jest kiosk ruchu, ja tu mięso mam".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.02.2021 o 19:22, Dworzanin.Herzoga napisał:

Później postaram się obejrzeć.

 

Od ok. 13 do 20 roku życia piłem pepsi prawie codziennie, później z dnia na dzień odstawiłem i tak zostało. Czasem używam jej jedynie do popijania wódki. 😊

Ale to niezbyt często ma miejsce. A tak to butelka pepsi może stać w domu x czasu i w ogóle nie czuję chęci napicia się tego.

 

Przy okazji, w odpowiedzi na cyniczny i absurdalny w swej formie tak zwany "podatek cukrowy" pojawiły się artykuły, gdzie wg pomysłu cola i pepsi miały być sprzedawane

w sklepach chemicznych i budowlanych jako odrdzewiacz, by uniknąć nowej daniny. 😊

 

Aż się przypomina tekst z filmu Barei "to jest kiosk ruchu, ja tu mięso mam".

i jak oglądałeś? to przykład jaki wpływ korporacje mają na nasze życie. Podejrzewam że to one są największym czynnikiem wywołującym wojny a politycy tylko narzędziami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cola nadaje się do odrdzewiania śrub.

Syf z mnóstwem cukru nie piję od dawana i już zapomniałem jak smakuje😝

Swego czasu naukowce mówili wszem i wobec ,że cola jest zdrowsza od wody🤣

Jaka magia jest w pieniądzu by takie brednie wygadywali😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Iceman84PL napisał:

Jaka magia jest w pieniądzu by takie brednie wygadywali

Hajs się zgadza, to nawet w związkach jednopłciowych będzie się rodzić więcej dzieci niż w hetero.

W dniu 7.02.2021 o 17:19, Optimus Prime napisał:

ale widzę kanał usunięto. 

Pewnie był za wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem dokument o jakimś mieście w meksyku, gdzie jest fabryka coca coli. Lokalna społeczność została niemal uzależniona od tego napoju poprzez fakt, iż całe zasoby wody gruntowej zabrała fabryka. Po wybudowaniu jej po prostu w okolicznych studniach zaczęło brakować wody na głębokości dostępnej dla zwykłego chłopa meksykańskiego. W okolicznych sklepach butelkowanej wody też nie wiele i w cenie porównywalnej z coca colą zatem ludzie masowo pili cole. Generalnie dentysta to nie miał co tam zbierać a wnętrzności tych ludzi pewnie nie lepsze.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie kupuje i praktycznie nie pije tego syfu, typu Coca Cola, Pepsi, itd. 

Zarówno z powodów zdrowotnych jak i aby nie wspierać tego raka.

 

Coca-Cola ma dla swoich amerykańskich pracowników prostą radę: bądźcie mniej biali

Coca-Cola promowała w Stanach Zjednoczonych specjalny kurs dla swoich pracowników mający „pomóc w budowie inkluzywnego miejsca pracy”. Pracownicy mogli dzięki temu poznać magiczną receptę na walkę z uprzedzeniami rasowymi: „bądźcie mniej biali”. Jak można nazwać takie dobre rady? Jest na to jedno adekwatne słowo: rasizm.

https://bezprawnik.pl/badzcie-mniej-biali/

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dassler89 napisał:

Kiedyś oglądałem dokument

Też coś kiedyś  podobnego widziałem.

6 godzin temu, Morfeusz napisał:

Od dawna nie kupuje i praktycznie nie pije tego syfu, typu Coca Cola, Pepsi, itd. 

Bardzo dobrze robisz, szkoda zdrowia, jak patrzę, są u mnie ludzie, którzy wypijają na dzień po litrze tego syfu. Mi wystarczy puszka i mam już dość  tego syfu przez następny miesiąc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 17:19, Optimus Prime napisał:

Zdrowotne aspekty, Wyzysk ludzi czy marnotrastwo wody to tylko mały procent tego co ma ta korporacja za uszami. 

 

Na imprezie, drinka się wypije, wódkę też można nią zapić, na kaca dobra, problemy trawienne również potrafi rozwiązać; przy spadku energii, na chwilowe poratowanie też spoko, w ostateczności to i dom można nią cały wyczyścić :)

 

Substancja jak każda inna, można używać, tylko z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Optimus Prime takie koncerny jak Coca Cola traktują ludzi dosłownie jak bydło do dostarczania kapitału.

 

Widziałeś to?

https://www.ofeminin.pl/fitness-i-zdrowie/dolegliwoscichoroby/co-sie-dzieje-w-twoim-organizmie-po-wypiciu-coca-coli/b707ecw

 

 

Bojkotujcie ten syf o nazwie Coca Cola!!!

 

Xk-8D1DXZ-Y.jpg?size=863x1080&quality=96

 

Edytowane przez Lukas3k
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pijam coca- coli ani pepsi od wielu lat i żyję .Gorąco Panom Braciom polecam unikanie tego typu napoi. Cukier , kwas fosforowy inne nie koniecznie zdrowe składniki. Poza tym przypominam o aspekcie fiskalno -podatkowym mamy ju podatek cukrowy , więc  nie pijąc w/w "imperialistycznych trunków" ( młodszym Konfratrom wyjaśniam tak się ,żartobliwie za czasów PRL  określało owe napitki) pozostaje nam więcej  pieniążków w kieszeniach i portfelach, które możemy przeznaczyć na zdrowsze acz równie przyjemne cele ( wedle uznania).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 17:14, Pancernik napisał:

Substancja jak każda inna, można używać, tylko z głową.

Tylko ta zawartość cukru, przerażające, nie mówiąc o innych substancjach chemicznych, już lepiej sok sobie kupić i wypić np. Tymbarka albo Hortexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie ta akcja killer coca jest zacna i wiele innych które promują nie wspieranie korporacji wielkich 

 bo im większy monopol tym większy Wyzysk i nie tylko w formie zasobów ludzkich ale i planety. 

Przecież ile oni litrów zużywają za bezcen i to szczególnie w miejscach gdzie jest jej najwięcej. 

 

Zazwyczaj ludzie raz coś wstawiają związanego z tego typu akcją i tyle. 

A warto zamienić to na sposób życia i mówić każdemu nie pij syfu!! (nie tylko coli). 

Tak samo z żarciem. 

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.