Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie - czy będzie eskalacja konfliktu?


Rekomendowane odpowiedzi

Na Ruskich ziemiach od wschodu Chińczycy się osiedlają i zmienia się sytuacja demograficzna. Putin chciał zaludniać Daleki Wschód dając hektar ziemi na własność lecz chętnych niewielu. Więc z biegiem czasu będą tam panować Chińczycy bez wojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, zuckerfrei said:

ale już do ZSRS lat 70 ubiegłego wieku to obecnie jest pizduś plastuś w mojej ocenie - oni nie mają pęgi.

Pengi mają jeszcze więcej niż przed kryzysem: $590 mld

 

https://www.cbr.ru/eng/hd_base/mrrf/mrrf_m/

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_foreign-exchange_reserves#Foreign_exchange_reserves

 

 

7 hours ago, IBRA said:

Na Ruskich ziemiach od wschodu Chińczycy się osiedlają i zmienia się sytuacja demograficzna. Putin chciał zaludniać Daleki Wschód dając hektar ziemi na własność lecz chętnych niewielu. Więc z biegiem czasu będą tam panować Chińczycy bez wojny. 

Chińczyków nie ma w Rosji aż tak dużo. Około 100 tys. w całej Rosji. Granicząca z Rosją prowincja Heilongjiang jest jedną z najbardziej depresyjnych w Chinach i ludzie z tamtąd wyjeżdżają. Ale nie do Rosji, tylko na południe Chin. Zarobki w Chinach już przewyższyły rosyjskie, więc im się tam nie opłaca i w dodatku klimat. Poza tym Chińczycy mają sami problem z demografią i starzejącym się społeczeństwem. Jedyny problem jest w Żydowskim Okręgu Autonomicznym, gdzie rzeczywiście Chińczycy mają swoje ziemie uprawne. Natomiast to tylko jeden, malutki region. Nie ma tam chińskiej ekspansji ludnościowej. 

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zuckerfrei napisał:

(wydaje mi się, że tak interpretujecie mój wpis), oczywiście NIE, ale już do ZSRS lat 70 ubiegłego wieku to obecnie jest pizduś plastuś w mojej ocenie - oni nie mają pęgi.

 

Oczywiście, że nie ma co porównywać do dawnego ZSSR, które w poprzednim wieku rywalizowało o rolę hegemona militarnego na tej planecie ze Stanami Zjednoczonymi

w zimnej wojnie czyli wyścigu zbrojeń.

Tylko, że wtedy mieli swoich niewolników pod żelazną kurtyną do tego co na nich pracowali.

Natomiast dzisiejsza Rosja też nie jest słaba chociaż jak to zweryfikować skoro nie uczestniczyła dawno w poważnym konflikcie na tle dużego gracza.

Tak czy inaczej prócz USA, Chin i Indii nikt nie jest w stanie im zagrozić a fantastów co myślą ,że Polacy mogą im zagrozić proponuje poczytać informacje

na temat danych sił zbrojnych Rosji i Polski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 20:55, Taran napisał:

Co Panowie Bracia sądzą o tym konflikcie za naszą ''miedzą"?

Nie angażować się, trzymać się z dala.

W dniu 8.02.2021 o 22:19, WoLe napisał:

Mają zajęcia właśnie z tego od dzieciaka.

W Polsce by się przydały takie zajęcia, dać tym z LGBT coś takiego, albo lekcje surwiwalu w terenie, jestem za, nie mówiąc o przywróceniu obowiązkowej lub przymusowej służbie wojskowej, w szkole uczuć, patriotyzmu, prawdziwej historii Polski, przedsiębiorczości, prawa podatkowego, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, zawodzie miłosnym.

Szerzyć kult nauki i czytelnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.