Skocz do zawartości

Do 8 lat więzienia dla przedsiębiorców którzy się otwierają czyli komuny ciąg dalszy


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Analconda napisał:

Wiesz... on się zbuntuje i nagle każe przychodzić pracownikom do roboty haha. Są tacy pazerni

A wiesz, że pracownicy jednak chcą przychodzić do tej pracy? I tak samo zależy im na otwarciu tych biznesów, jak właścicielom? Pamiętaj, zanim grubi schudną, chudzi padną.

 

Skąd w ogóle u Ciebie ten obraz kapitalisty rodem z sowieckiego "Krokodyla"? Naprawdę wg Ciebie każdy z tych "MiŚ-ów" pływa w forsie i o niczym innym nie marzy, niż o dopierdoleniu pracownikom? 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem komuny. Szczerze nienawidziłem  tego systemu ale komuna od końca lat 80 tych się rozszczelniała i dawała ludziom zarobić ( nie nie tylko "nomenklaturze") czego zwieńczeniem były oczywiście rządy Rakowskiego/ Wilczka. Ludzie jak Fisiak, Wilczek, Rakowski, Wróblewski, Nurowski, Domeradzki  mieli konkretny dorobek i coś sobą reprezentowali. Coś przeżyli zawodowo, zdobyli doświadczenie i wiedze,  zanim trafili na stołki ministerialne. Oczywiście  z drugiej strony ale w tym samym rządzie (rządach ostatniej komuny) tzw. siłownicy to były najgorsze mendy. Jednak porównując tych od gospodarki, ekonomii, kultury, edukacji  do obecnej pajdokracji w stylu chłopięcia Patkowskiego czy pieknisiow i bubu od  Ziobry którzy ledwo -ledwo odbyli aplikacje prawnicze albo i nie, przetoczyli się jako rożni "asystenci społeczni" innych tytanów intelektu,  nie mam złudzeń jak rządy pajdokracji sie skończą. .
Bez znaczenia jest tu czy ktoś byl, jest lub  będzie żelaznologicznym "wolnościowym"  czy tez kodziarskim przedsiębiorcą, pracownikiem najemnym czy wysokiej klasy specjalista o unikalnych kwalifikacjach, każdy dostanie równo po uszach.
Tylko skończony idiota, skrajny lewak albo ktoś bez jakiegokolwiek doświadczenia może się cieszyć z tej sytuacji, bezużytecznie diagnozować ją  jako wielki reset, spisek elit lub probe utworzenia Polin przez obce służby.
Wszyscy jesteśmy w tym samym gunwnie po uszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Analconda napisał:

Jest zakaz otwierania więc za bunt należy się pierdel zwłaszcza prywaciarzowi.

 

Jestem za całkowitym zdjęciem obostrzeń ale - badylarze płacą zbyt mało pracownikom.

 

Wiesz... on się zbuntuje i nagle każe przychodzić pracownikom do roboty haha. Są tacy pazerni...

 

Pijawki są głodne!

 

Oprócz pierdla powinien także przepadać majątek.

Wybacz ale kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Nie znasz kosztów prowadzenia działalności ale tak nawet w 1% nie wiesz, że płacąc 2200 na rękę ja dopłacam niemal 1500 zł, dodatkowo niecałe 1500 za mój zus a na kardiologa czekam już drugi rok, dodatkowo właśnie zapłaciłem PIT5L czyli dochodowy 1900 zł a jak zrobiłem resztę opłat na opresyjny rząd zostało mi ok. 2500 zł, tak więc za co ten dochodowy ???????. Bardzo bym chciał aby ludzie o podobnej "znajomości" tematu jak ty dostawali 4000 brutto i sami odprowadzali VAT,PIT,ZUS. A najbardziej rozbawiło mnie jak pisałeś, że brali ludzie brali coś z tarczy i śmią się otwierać xD    Dostałem 5000 zł z urzędu pracy, dodatkowo byłem zwolniony 2 miesiące z ZUS bo 3 miesiąc zus odrzucił bo tak i nie podał przyczyny czyli łącznie "dostałem" zwrotu w podatku ok 8000 zł a ile zapłaciłem kilka dni później ? 7940 + podobnie tyle w wypłatach.

 

Edytowane przez Kaamil
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, IBRA said:

Gdzies czytałem że sanepid boi się iść na kontrolę bo ludzie po nich jeżdżą ostro. 

Cała władza jest oparta na tych urzędnikach, policjantach, którzy karnie idą wykonywać polecenia polityczne. Nawet policjant ma prawo odmówić wykonania rozkazu. Tylko to są często ludzie, którzy nic innego niż stać przy drodze czy sprawdzać czystość płytek nie potrafią. Praca BMW (bierny mierny ale wierny) to wszystko na co ich stać.

8 hours ago, Analconda said:

Jestem za całkowitym zdjęciem obostrzeń ale - badylarze płacą zbyt mało pracownikom.

Niech nie idą do "badylarza", niech sami biznes robią.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Analconda napisał:

Jest zakaz otwierania więc za bunt należy się pierdel zwłaszcza prywaciarzowi.

 

Jestem za całkowitym zdjęciem obostrzeń ale - badylarze płacą zbyt mało pracownikom.

 

Wiesz... on się zbuntuje i nagle każe przychodzić pracownikom do roboty haha. Są tacy pazerni...

 

Wiadomo prywaciarz prywaciarzowi nie równy jest masa tzw. Januszy biznesu płacących pracownikowi ochłapy lub nic nie płacący w ogóle

dla tych tak należy się kara za nieuczciwość natomiast tu raczej chodzi o nasz Polski przemysł, który jaśnie panująca władza chce zlikwidować 

bo zachodnie koncerny i korporacje to stałe źródło finansowania co to dla nich polityków opłacać.

Dodatkowo Polak nie może mieć własności, dóbr, oszczędności tylko być wiernym, zastraszonym niewolnikiem do tego dążą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, to jest straszak.

 

Nawet jak do tego dojdzie i jakiś służbista zacznie to robić to:

 

1 Będzie bunt w prokuraturze.

 

2 Sądy to będą masowo uwalały. 

 

 

Raczej jednak nie dojdzie, to jest nagłośnienie próbne, jak ze wszystkim co robi PiS, zrobi się głośno, będą się wycofywać z pomysłu.

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mosze Red napisał:

Powiem tyle, to jest straszak.

 

Nawet jak do tego dojdzie i jakiś służbista zacznie to robić to:

 

1 Będzie bunt w prokuraturze.

 

2 Sądy to będą masowo uwalały. 

 

 

Raczej jednak nie dojdzie, to jest nagłośnienie próbne, jak ze wszystkim co robi PiS, zrobi się głośno, będą się wycofywać z pomysłu.

 

 

zauważyłem jedno... są propozycje gdzie jest głośno a potem po cichu coś innego przechodzi albo są to po prostu przymiarki na ile można jeszcze "dojebać". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Mosze Red said:

Raczej jednak nie dojdzie, to jest nagłośnienie próbne, jak ze wszystkim co robi PiS, zrobi się głośno, będą się wycofywać z pomysłu.

Wprowadzili kozę. Nasra a potem wyprowadzą i wszyscy będą im wdzięczni za łaskawość. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993To akurat efekt tego, że wszystko na świecie opiera się na dolarze i to on jest wyznacznikiem cen. Dodatkowo tragiczna siła nabywcza złotówki coraz bardziej jeszcze osłabiana. Jak raz na rok z zachodu do Polski przyjeżdzam to za dokładnie to samo co rok temu jedzenia na miesiąc dodaje się 200 zł.

 

Pamiętam czasy jak startowałem w dorosłość, jeszcze przed minimalną wydawało się około 400zł na miesiąc na jedzenie, trzy/cztery lata później 800 zł, wtedy też podjąłem decyzję o wyjeździe i nie żałuje. Teraz jest to około 1200 zł za dokładnie te same produkty. 

 

I jak żyć w kraju, gdzie ludność jest specjalnie zubożana w ten sposób a pensje nadal te same co wtedy gdzie jedzenie na miesiąc kosztowało 400zł? 

 

Za tą pizzę we włoszech wydasz te 8-10 euro ale to jest odpowiednik tych 30-35 zł plus minus. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, RENGERS said:

Byłbyś świetnym prezydentem,

Dobrze mu szło wdrażanie socjalizmu w latach trzydziestych, praca była, autostrady, upaństwowienie przemysłu. Lata czterdzieste, o tych nie wspominajmy nie mają nic wspólnego z Narodowo Socjalistyczną Partią Niemieckich Robotników.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wrotycz napisał:

@Analconda: To dlaczego sklepy wielkopowierzchniowe są otwarte? To są prawdziwi kapitaliści, którzy wykorzystują pracowników.

 

Dokładnie markety, zachodnie koncerny, korporacje czy kościoły otwarte i jedno co ich łączy nie płacą

w Polsce podatków. Natomiast wirus zdaje się istnieje tylko u prywaciarzy😂

Mali i średni przedsiębiorcy chcą czy nie płacą podatki, z których władza ma pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, masculum napisał:

Na jakiej podstawie prawnej jest zakaz otwierania? Nie ma stanu wyjątkowego, nie ma żadnej ustawy, a konstytucja gwarantuje, że ludzie mogą prowadzić biznesy.

Ludzie za bardzo cwaniakują do władzy. Podstawa prawna, konstytucja... zakazali to zakazali. Ktoś się buntuje to policja powinna stosować kary cielesne moim zdaniem.

 

6 godzin temu, Rnext napisał:

@Analconda powiedz, co zrobiłeś i ile wysiłku w to włożyłeś (oprócz oczywiście powtarzania "mi się należy") żeby być zadowolonym z zarobków? Nie zaczynaj może od zabierania innym, ale spróbuj z drugiej strony - dania czegoś od siebie. Biorców jest już dostatek. 

Aktualnie tyram na pasożyta który swojego biznesu zamknąć nie musi i ryzykuje moim zdrowiem i życiem w imie swojej pazerności.

 

6 godzin temu, Taboo napisał:

Ktoś idzie i wydaje tam swoje pieniądze. Nikt ich nie zmusza do tego. Ma z tego też profity.

No ta ale co z tego? 

 

 

5 godzin temu, Obliteraror napisał:

A wiesz, że pracownicy jednak chcą przychodzić do tej pracy? I tak samo zależy im na otwarciu tych biznesów, jak właścicielom? Pamiętaj, zanim grubi schudną, chudzi padną.

 

Skąd w ogóle u Ciebie ten obraz kapitalisty rodem z sowieckiego "Krokodyla"? Naprawdę wg Ciebie każdy z tych "MiŚ-ów" pływa w forsie i o niczym innym nie marzy, niż o dopierdoleniu pracownikom? 

Ta, pracownicy chcą przychodzić. Pracownicy wreszcie mogą se odpocząć a badylarz wyje bo nie ma kasy na nowe mercedesy.

 

Stąd, że te pijawki płacą jak najmniej (bez minimalnej to bym zarabiał 1euro miesięcznie a prywaciarz zgarniał wszystko), kazali zamknąć to wzięli dotacje = więc zgodzili się, że zamykają.

A tera - kase wzieli i bunt. Natychmiast powinni być wywłaszczani za nadmierną pazerność.

 

5 godzin temu, Kaamil napisał:

Dostałem 5000 zł z urzędu pracy, dodatkowo byłem zwolniony 2 miesiące z ZUS

Ile z tego całego zysku dostali pracownicy?

 

4 godziny temu, Orybazy napisał:

Niech nie idą do "badylarza", niech sami biznes robią.

Wyzyskiwacze już zadbali by nie dało się konkurencji im zrobić.

 

 

4 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Wiadomo prywaciarz prywaciarzowi nie równy jest masa tzw. Januszy biznesu płacących pracownikowi ochłapy lub nic nie płacący w ogóle

dla tych tak należy się kara za nieuczciwość natomiast tu raczej chodzi o nasz Polski przemysł, który jaśnie panująca władza chce zlikwidować 

bo zachodnie koncerny i korporacje to stałe źródło finansowania co to dla nich polityków opłacać.

Dodatkowo Polak nie może mieć własności, dóbr, oszczędności tylko być wiernym, zastraszonym niewolnikiem do tego dążą.

100% prawdy - na pewno istnieją uczciwi prywaciarze ale to niewielki %.

Ale wynajmowanie lokali (mieszkań) powinno być nielegalne i jeśli takie pasożyty całkiem zbankrutują - to świetnie.

 

 

2 godziny temu, GriTo napisał:

hm... czyżby można..? 

Krótka piłka - prywaciarz otwiera to:

Przyjeżdża policja i wymierza karę cielesną.

Przyjeżdżają kryminalni i demolują lokal w poszukiwaniu narkotyków.

Prywaciarz kolejnego dnia nie otwiera ze strachu.

 

Sorry ale inaczej się nie da skoro nie dociera.

 

 

2 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Natomiast wirus zdaje się istnieje tylko u prywaciarzy😂

Mali i średni przedsiębiorcy chcą czy nie płacą podatki, z których władza ma pieniądze. 

Nie tylko. Ale jak masz kilku bandytów to lepiej skazać chociaż część niż nikogo.

  • Like 1
  • Haha 5
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, cst9191 napisał:

Tylko:

Vateusz spierd*li za granicę z milionami, a @Analconda i inne dzieci rewolucji będą umierać z głodu...

 

@Analconda nie mam nic do Ciebie oczywiście.

Ale dalej dzieci wspomniane dzieci rewolucji będą przeklinać prywaciarzy za to, że umierają z głodu na zasiłku 600 zł ;) Oczywiście to wszystko kiedy Vateusz wygra swoją krucjatę i COVID19 z nami zostanie na zawsze a małych i średnich przedsiębiorców już nie będzie.

 

Bez obrazy

 @Analconda

Edytowane przez Kaamil
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Mosze Red said:

Powiem tyle, to jest straszak

 

Zgadzam się ale ilu będzie takich, którzy w to uwierzą, którzy się dostosują do polecenia władzy i zrobią co im władza każe, choćby dla świętego spokoju?

Żeby się postawić trzeba mieć trochę jaj a nie każdy ma i nie każdemu się chce.

 

Nie zauważają, że jeśli nie będzie reakcji to władza przykręci śrubę mocniej, bo może. Skoro nikt nie protestował znaczy, że się zgodził.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Analconda napisał:

Ludzie za bardzo cwaniakują do władzy. Podstawa prawna, konstytucja... zakazali to zakazali. Ktoś się buntuje to policja powinna stosować kary cielesne moim zdaniem.


Czytasz to co napisałeś zanim naciśniesz ENTER? 
Konstytucja i ustawy nakładają na obywateli (oraz rządzących) różne obowiązki, przywileje, prawa i tak dalej. Skoro egzekwowanie swoich praw i przywilejów przez obywateli )którzy opierają się w swoich działaniach o konstytucje i ustawy) nazywasz "cwaniakowaniem do władzy" to chyba nie mamy o czym dyskutować. Na moje oko to wygląda tak, że to władza cwaniakuje do obywateli i próbuje, jak bardzo może nam pomachać kijem przed oczami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, masculum napisał:

Konstytucja i ustawy

Ojej, ktoś sobie coś wymyślił i to ma jakąś moc sprawczą?

Ci co nie wzięli dopłat itd to powinni mieć poluzowane obostrzenia ale ci co wzięli a teraz się buntują powinni być ukarani za cwaniakowanie i pazerność.

 

7 minut temu, masculum napisał:

Na moje oko to wygląda tak, że to władza cwaniakuje do obywateli i próbuje, jak bardzo może nam pomachać kijem przed oczami. 

Władza jest po to żeby trzymać ludzi za mordy. Zwłaszcza pracodawców i innych pasożytów.

 

Fakt robią to źle bo kryminalni powinni w jedną noc aresztować wszystkich buntowników, sędziów i proroków którzy fikają.

 

Nie popieram PiSu i obostrzeń ale skoro już są to należy to zrobić porządnie.

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.