Skocz do zawartości

Do 8 lat więzienia dla przedsiębiorców którzy się otwierają czyli komuny ciąg dalszy


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Analconda napisał:

Ja myślę, że pora ukrócić samowolkę prywaciarzy. Gdyby płacili uczciwie to może pracownicy by byli po ich stronie.

 

Pracodawca płaci tyle ile mu narzuca dane państwo poprzez prawo u nas jest to najniższa krajowa na poziomie 2800 brutto

gdyby tego nie musiał płacił to by było jak za dawnych lat choćby na Podkarpaciu gdzie płacili ochłapy na poziomie 600 zł

lub w ogóle nie płacili co wielokrotnie MK wspominał w audycjach.

Żeby pracodawca zapłacił więcej to pracownik musi mu się opłacać , przynosić dochód również MK miał audycje o polnych

kamieniach i sztabce złota jak myślisz brachu co jest cenniejsze?

 

10 godzin temu, Analconda napisał:

Pracuje 8-12h więc dziennie tracę minimum 11-15h godzin na robotę (płatne 8-12 bo pasożyt za dojazd nie płaci).

 

Snu potrzebuje te 10h. To teraz na „życie” zostaje mi od -1 do 3h dziennie podczas których trzeba doliczyć czynności takie jak sprzątanie czy inne gówno i faktycznie to mam kilka minut dziennie dla siebie.

 

Dlatego prywaciarza nigdy nie szkoda. Trzeba było nie być pazernym.

 

Dlaczego niby pracodawca ma ci dawać pieniądze za dojazd do pracy?

To indywidualna sprawa każdego człowieka.

Powiem ci na moim przykładzie do pracy mam 15km kiedyś jeździłem samochodem

z racji tego, że mi się popsuł dojeżdżam komunikacją miejską po dojechaniu z przystanku mam jeszcze 2km pieszo.

Myślisz ,że pracodawcę to obchodzi nie potrafi mi czasem wypomnieć jak są złe warunki pogodowe, że mogłem

godzinę wcześniej wyjść z domu to bym zdążył.

Także brachu musisz zmienić robotę by coś się zmieniło na lepsze bo pracodawca nie dostosuję się do twoich potrzeb.

Jesteś młody jeszcze zdobądź dobry zawód, wykształcenie, zrób kursy na coś konkretnego za co będą duże pieniądze.

 

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Obliteraror said:

szef wygląda jak poniżej? : ))

Tylko monokla brak :).

17 minutes ago, Iceman84PL said:

Dlaczego niby pracodawca ma ci dawać pieniądze za dojazd do pracy?

To indywidualna sprawa każdego człowieka.

To wszystko załatwia wolny rynek. Znajomy inżynier dojeżdżał 100km+ (głównie autostrada). Lokalnie firma nie mogła znaleźć, on nie chciał się przeprowadzać.

Płacili mu kilometrówkę za dojazd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orybazy napisał:

Znajomy inżynier dojeżdżał 100km+ (głównie autostrada). Lokalnie firma nie mogła znaleźć, on nie chciał się przeprowadzać.

 

Znam trochę takich przypadków. Z mojej okolicy - dojazdy dzień w dzień do Wrocławia (200 km) i Krakowa (ok 70 km). Jeden dostał od pracodawcy służbowe auto, drugi kilometrówkę. Z perspektywy pracodawcy w kogoś rokującego, kogo np. naprawdę długo poszukiwał to jest inwestycja, nie koszt. Chociaż dzień w dzień 400 km robić to jednak jest wysiłek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Orybazy napisał:

To wszystko załatwia wolny rynek. Znajomy inżynier dojeżdżał 100km+ (głównie autostrada). Lokalnie firma nie mogła znaleźć, on nie chciał się przeprowadzać.

Płacili mu kilometrówkę za dojazd.

 

Z tego co kojarzę Amazon też za busa płaci gdzie trzeba pod miastem do zakładu dojechać.

Lecz większość pracodawców ma to gdzieś oni podpisali z tobą umowę na prace w danym miejscu.

Trzeba się opłacać i przynosić dochody pracodawcy wtedy jest skłonny pokrywać koszty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Pracodawca płaci tyle ile mu narzuca dane państwo poprzez prawo u nas jest to najniższa krajowa na poziomie 2800 brutto

gdyby tego nie musiał płacił to by było jak za dawnych lat choćby na Podkarpaciu gdzie płacili ochłapy na poziomie 600 zł

lub w ogóle nie płacili

O tym mówiłem - dlatego nie szkoda mi ich. Mało tego - za januszerke należy ich ukarać.


 

8 godzin temu, Imiennik napisał:

tak teraz mam Cię za zwykłego idiotę. 

Gdyby wprowadzić Twoje pomysły z dnia na dzień, to równie szybko wylądowałbyś na ulicy bez grosza przy dupie. 

Dzięki za argumentum ad personam.

Gdyby wprowadził ktoś te pomysły i WZIĄŁ ZA MORDY PRYWACIARZY to by był spokój - fakt ktoś by stracił robotę jak prywaciarz by upadł ale od tego są ich wielkie majątki by je sprzedać i rozdać pracownikom których wyzyskiwali.

 

Czerpanie zysku z czyjejś pracy to kradzież. Jeśli pracodawca płaci dużo - bo pewnie tacy są to bardzo dobrze i nie należy go ruszać.

Ale jak jest Januszem to na bruk...

 

6 godzin temu, Obliteraror napisał:

@Analconda, szef wygląda jak poniżej? : ))

Nie wygląda tak. Zwykły gościu - nie wygląda na złodzieja chociaż nim jest. (I ma luksusowy samochód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Analconda napisał:

Dzięki za argumentum ad personam.

Gdyby wprowadził ktoś te pomysły i WZIĄŁ ZA MORDY PRYWACIARZY to by był spokój - fakt ktoś by stracił robotę jak prywaciarz by upadł ale od tego są ich wielkie majątki by je sprzedać i rozdać pracownikom których wyzyskiwali.

To bardziej opinia niż atak.

 

Zastanowiłeś się skąd wzięłaby się kasa na zrealizowanie tych pomysłów? Może rewolucjoniści pojadą do Hiszpanii na pomidory by budżet się spiął? Ty chcesz gryźć rękę która się karmi. Kolejny myślący, że pieniądze biorą się z banku. Ty dziękuj swojemu prywaciarzowi, że jeszcze ma ochotę na Ciebie patrzeć i właścicielowi mieszkania za to, że jeszcze trzyma takiego pasożyta we własnych czterech kątach. 

 

Ciebie to tam nie żal, ale takimi pomysłami można całe cywilizacje położyć.

 

Polecam wycieczkę do Wenezueli, powinno Ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Imiennik napisał:

Ty dziękuj swojemu prywaciarzowi, że jeszcze ma ochotę na Ciebie patrzeć

To badylarze niech dziękują, że na nich tyramy. Robię łache, że tam pracuje. A pracuje TYLKO dlatego żeby mieć na rachunki dla pasożyta (właściciela mieszkania).

 

Ja tylko powiem tyle - popieram każde działanie przeciwko buntownikom. Uważam, że policja powinna używać siły, kryminalni powinni robić demolkę w lokalu a sanepid ładować codziennie po 30k kary aż się taki nie nauczy.

 

Mój autorski pomysł to aresztowanie buntowników i sędziów - wszystkich naraz w jedną noc. Jednych za bunt drugich za łapówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Analconda napisał:

To badylarze niech dziękują, że na nich tyramy. Robię łache, że tam pracuje. A pracuje TYLKO dlatego żeby mieć na rachunki dla pasożyta (właściciela mieszkania).

 

Ja tylko powiem tyle - popieram każde działanie przeciwko buntownikom. Uważam, że policja powinna używać siły, kryminalni powinni robić demolkę w lokalu a sanepid ładować codziennie po 30k kary aż się taki nie nauczy.

 

Mój autorski pomysł to aresztowanie buntowników i sędziów - wszystkich naraz w jedną noc. Jednych za bunt drugich za łapówki.

 

 

I niech nie będzie niczego! 

 

Gdzieś już chyba to słyszałem 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Analconda napisał:

Mój autorski pomysł to aresztowanie buntowników i sędziów - wszystkich naraz w jedną noc. Jednych za bunt drugich za łapówki

Świetnie, to teraz do swoich celów dopisz nie tylko założenie firmy, ale też założenie swego własnego państwa, aby pokazać wszystkim jak to powinno wyglądać, wygląda na to że nikt nie wie oprócz Ciebie.

 

Czekamy!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Taboo napisał:

Świetnie, to teraz do swoich celów dopisz nie tylko założenie firmy, ale też założenie swego własnego państwa, aby pokazać wszystkim jak to powinno wyglądać, wygląda na to że nikt nie wie oprócz Ciebie.

 

Czekamy!!

 

Kuurła panie jak @Analconda założy własne państwo to może być tak😁

Chady i bazyle będą mieć przesrane i pracować na społeczeństwo😆

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

Ale nie ma problemu, zawsze możesz otworzyć własną firmę, wynająć własne mieszkania albo wykupić ziemię, utworzyć sieć wymiany dóbr i coś samemu produkować. Co za problem? Żyj jak Ci pasuje. Po co tych parchów ludzkich utrzymujesz? 

 

Widzisz, oni sobie radzą, a Ty jesteś jedynie robakiem na ich usługach. Sam nic nie znaczysz i śmiesz pyszczyć. Może jeszcze myszkę do poduchy chciałbyś z urzędu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Imiennik napisał:

zawsze możesz otworzyć własną firmę, wynająć własne mieszkania albo wykupić ziemię, utworzyć sieć wymiany dóbr i coś samemu produkować. Co za problem?

Taki problem, że Januszerka już przejęła mieszkania. Prywaciarze płacą tak mało, że ledwo można przetrwać wiec tym bardziej nie zrobi się im konkurencji.

 

2 minuty temu, Imiennik napisał:

Ty jesteś jedynie robakiem na ich usługach. Sam nic nie znaczysz

Dlatego niech zamkną mordy i biznesy - nikt normalny nie będzie ryzykował zdrowa i życia dla ich zysku.

Tak - COVID nie jest szkodliwy. Nie wiem nawet czy wirus istnieje ale oficjalna wersja jest taka, że jest groźny.

Więc skoro taki jest to prywaciarze za otwarcie powinni mieć zarzut usiłowania zabójstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

Nikt Ci nie każe pracować ani wynajmować kawalerki, więc względem własnej filozofii sam wypinasz tyłek i dajesz się dymać, sam podpisałeś umowę i sam wykonujesz pracę. Zawsze możesz przestać narażać się na SROVID. 

 

 

Januszerka Bandyterka? Jesteś bez grosza przy dupie, chcesz za darmo rarytasy? Za paczkę fajek? Weź się obudź i wyłącz Simsy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imiennik napisał:

Nikt Ci nie każe pracować ani wynajmować kawalerki

No akurat mieszkam ze starym.

Do pracy zmusi mnie głód i chęć zakupi dóbr pierwszej potrzeby.

I bardzo dobrze bo kto nie pracuje żreć nie powinien.

 

2 minuty temu, Imiennik napisał:

Januszerka Bandyterka? Jesteś bez grosza przy dupie, chcesz za darmo rarytasy?

Sam sobie odpowiedziałeś.

 

Przez kapitalistów proletariat nie ma co jeść. Dlatego należy ukarać wyzyskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że @Analconda jest ułomnym bezwartościowym osobnikiem. Chciałem Ci pomóc chłopie ale ty na tę pomoc nie zasługujesz. Nic sobą nie reprezentujesz. Lecisz na listę ignorowanych i innym też to polecam. Bo to jest już trolling a nie merytoryczna dyskusja. Nie wnosisz nic wartościowego do dyskusji ale rozumiem, że na tym forum robisz za rolę pudelka który ma utrzymywać ruch na forum. Na początku byłeś zabawny jak czytałem twoje wpisy później było mi Ciebie żal ale teraz nie mam do Ciebie za grama szacunku. I na dłuższą metę jesteś obrzydliwie irytujący. Nie mówiąc nic o tym, że promujesz antagonistyczne podejście do światopoglądu, które ma nieść to forum. Taki @Libertyn złodziej np. oprócz swojej lewicowej nagonki jestem pewny, że coś sobą reprezentuje i byłbym w stanie z nim porozmawiać na różne poza polityczne i światopoglądowe tematy. A z tobą? Ty tylko wnosisz negatywną atmosferę. Jesteś trollem. Kiedyś dużo lepszej jakości trollem ale może po prostu się tobą przejadłem. 

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jonash napisał:

Taki @Libertyn złodziej np. oprócz swojej lewicowej nagonki jestem pewny, że coś sobą reprezentuje i byłbym w stanie z nim porozmawiać na różne poza polityczne i światopoglądowe tematy.

Złodziejem nie jestem. @Analconda zaś ukradł słuchawki z Media Markt. Gdybym wiedział że ludzie bez względu na pozycje będą się z szacunkiem traktować i nie będą się chcieli wydymać to byłbym leseferystą. 

Jestem ekonomicznym redpillowcem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Analconda napisał:

I bardzo dobrze bo kto nie pracuje żreć nie powinien

 

13 godzin temu, Analconda napisał:

Przez kapitalistów proletariat nie ma co jeść

 

Także ten.

 

Wielki ryj do żarcia, małe rączki do pracy. 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

 

Masz świadomość w jakiej sytuacji się znajdujesz, a to już jest pierwszy krok do zmiany. Może wypadałoby się rozejrzeć za innym prywaciarzem. Nie mówię, że będzie o wiele lepiej w innym miejscu, bo nigdzie nie szanuje się pracowników, których można łatwo zastąpić, ale może będzie bliżej od mieszkania i kilka procent więcej na rękę.

 

Swego czasu jak szukałem swojej pierwszej pracy oprócz aplikowania na oferty na portalach z ogłoszeniami wysyłałem też bezpośrednio mnóstwo maili do firm, które nie miały aktywnych ofert, lecz były z mojej branży i tak też dzięki temu pracę znalazłem. Warunki nie były idealne, ale wystarczające na początek. Po roku z hakiem przeszedłem do innej firmy na całkiem innych warunkach, ale gdybym na początku nie miał silnej ochoty by coś zmienić stałbym dalej w miejscu.

 

 

Btw. Twoich wysrywów nie da się już czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 19:26, Analconda napisał:

Przez kapitalistów proletariat nie ma co jeść. Dlatego należy ukarać wyzyskiwaczy.

Nieudaczników, darmozjadów, odpadki społeczne i tym podobną patologie utopić w pierwszym lepszym bajorze. 

Jak czytam takie bzdury to zaczynam wierzyć że na tym forum przesiadują przegrywy, których jedynym sposobem na dowartościowanie się jest takie nienawistne stukanie w klawiaturę. 

 

Oszczędzę sobie i wszystkim tego jakie mam od teraz o Tobie zdanie bo padłoby zbyt dużo wulgaryzmów :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w necie było takie powiedzenie: "nie karm trolla a sam zdechnie", przestańcie dyskutować i odpisywać na wiadomości Analcondy a sam się znudzi w końcu pisaniem w eter. Duża część braci próbowała tu i w innych tematach mu pomóc ale jak widać nic nie pomaga, nadal się użala nad sobą i próbuje wmówić wszystkim jakieś bzdety. Naprawdę macie tyle czasu i siły aby się z nim siłować na forum? Ja nie mam czasu codziennie czytać wszystkich tematów i wybieram tylko te ciekawsze, jeszcze rzadziej się wypowiadam, bo trudno mi na bieżąco śledzić wątek i dziwię się, że gro osób ma ten czas i usilnie odpisuje Analcondzie próbując "go naprawić" czy naprowadzić na lepsze tory.... jak widać bezskutecznie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadgorliwość niektórych policjantów w czasie covid może słono kosztować grozi im proces o odszkodowanie z prywatnego majątku menedżerka dyskoteki niewinna wykroczenia. 

 

https://www.czasfinansow.pl/policjantowi-i-komendantowi-grozi-proces-i-odszkodowanie-z-prywatnego-majatku-menedzerka-dyskoteki-niewinna-wykroczenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.