Skocz do zawartości

Media bez wyboru


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie reklamy na YouTube widziałem u znajomych, którzy "w komputery to oni ne". Instalujcie rozszerzenia do przeglądarki (uBlock, AdGuard tyle, że tego jeszcze trzeba skonfigurować, ale to proste), tak samo na telefonie - AdGuard do tego zmodyfikowana wersja YouTube (np OGYouTube) i o reklamach zapominacie. 

 Big korpo mogą się cmoknąć w... 

Edytowane przez OdważnyZdobywca
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Nie ma wolnych mediów i nigdy nie było, czy pod butem niemieckim

Jak działają polskojęzyczne media z obcym kapitałem to mogliśmy się przekonać choćby kilka dni temu, gdy Łonet zrobił wielką aferę o rzekomych wadach polskiego karabinku Grot. Tak się przypadkiem złożyło, że na Ukrainie mieli przetarg na tego typu broń i konkurował właśnie Grot i jakiś niemiecki odpowiednik :)

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o tych dużych a o tych małych. Duzi robią szopkę o kasę ale to jest tylko szopka. Chodzi o takich jak Rola, Ator i jeszcze mniejszych. Na tubie to korpo decyduje czy, kiedy i jakie reklamy puści. Od przychodu z reklam zabiera dużą część a teraz mateuszek chce jeszcze zabrać tyle żeby się nie opłacało takim jak Rola i Ator. Musieliby mieć milionową widownię jak patusy żeby im się spinało finansowo ale nie będą mieli bo mają niepopularne treści.

Chodzi o zlikwidowanie małych nadawców którzy często podważają słowa "zbawców narodu". Jak zostaną zlikwidowani to zostanie propagandowa i sterowalna papka wielkich.

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "niezależne media". Są media bardziej i mniej rzetelne, ale niezależność to cecha niektórych jednostek, nie całych grup. A zawieszenie takiego np. onetu przyjąłem ze szczerą radością. To i tak był (i jest) śmietnik informacyjny.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Boromir napisał:

Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce.

 

Odpoczynek od mediów głównego ścieku i gazety wyjdzie tylko na plus społeczeństwu.

Głupoty tam przedstawiane i propaganda przechodzi ludzkie pojęcie.

Dodatkowo nie ma w naszym kraju żadnych Polskich mediów w większości to Niemieckie, Szwajcarskie czy narodu wybranego.

W końcu będzie podatek i będą musieli płacić dlatego taki lament.

Dlatego wprowadzą więcej reklam i zwiększą opłaty.

Osobiście mnie to nie interesuje nie czytam gazet ani nie oglądam bredni pokazywanych w tv.

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Orybazy napisał:

To przez apk, na sklepie nie ma pewnie? Obsługuje odtwarzanie w tle, z wyłączonym ekranem?

 Na XDA jest. Polecam, bo to znane i oficjalne forum.

Dokładnie. Odtwarzanie w tle, brak reklam, ciemne motywy, pobieranie filmów na telefon itd. 

Obecnie korzystam z YouTube Vanced i różnica w przyjemności słuchania/wyszukiwania czegokolwiek jest znacząca.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, OdważnyZdobywca said:

Dokładnie. Odtwarzanie w tle, brak reklam, ciemne motywy, pobieranie filmów na telefon itd. 

Super dzięki! XDA znam ale nie patrzyłem. Galaxy Taba wymieniłem na Surface'a żeby mieć Adblock'a. Na telefonie YTMinimizer ale szukałem czegoś z Adblokiem. Na YT lecą już nawet rządowe propagandy, wpienia mnie to niemiłosiernie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Obliteraror said:

Czas mediów za cyfrowym  paywallem dopiero nabiera rozpędu

Za darmo nawet ocet jest słodki - jak mawia przysłowie. Paywall w tej chwili musi mieć jakiś większy sens niż tylko dostęp - na przykład, paywall za brak reklam. Jak dziś w agregatorze wyskakuje mi interesujący artykuł, i okazuje się być za paywallem, cały paywall idzie się blokować.

 

I tak to odnosi się do całego wątku - po jakimś czasie, zostaną media rządowe bezpłatne, i media prywatne zareklamowane pod kurek (chyba że przez sieć i paywalla). Baza użytkowników partii powiększa się :); a potem zmieni się rząd i partia u władzy, ale nic więcej. Czystka w TVP nastąpi i "wymiana kadr", ale "wolnych mediów" już nikt nie odblokuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja drogą. Wiecie, że w Niemczech jest abonament RTV? 17,50 euro, płatne od mieszkania a nie odbiornika.

 

Cytat

Niemieckie media publiczne z opłat od widzów uzyskały w zeszłym roku ponad 8 mld euro – to najlepszy wynik w Europie. Rewolucyjnych zmian w prawie dokonano bez konfliktu z Komisją Europejską. Od niemieckiej opłaty rtv dziś nie da się już wymigać.

Da się? Da. Wystarczy być IV rzeszą, a u nas zawsze problem.

Czyżby dlatego, że tak to państwo zaplanowana w Magdalence? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Morfeusz said:

Nasi niemieccy i amerykańscy "panowie" nie lubią, gdy w ich mniemaniu "podludzie" psują im biznes. Stąd bunt kontrolowanych przez zagranicę mediów.

Czy aby na pewno?

Jeszcze nie widzialem ich "wzburzenia" poza granicami Polski.

Wprost przeciwnie, wzmianka ta pojawia sie raczej jako cos "neutralnego", czy cos, co trzeba bedzie i u nas kiedys wprowadzic. 

 

Swoja droga ten watek chyba trafil do zlego dzialu ("Co Cie wkurwia?").

Jak wszedlem dzisiaj na wyborcza i zobaczylem co sie dzieje + komentarze, to byla jedna z weselszych rzeczy jaka dzisiaj znalazlem. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zastępczy temat. Szkoda tylko, że przeciętnego Kowalskiego interesuje bardziej podatek od reklam w mediach niż na przykład stawka VAT lub PIT, ale do tego już przywykłem w tym kraju na opak.

 

Czekam, aż ta bańka zwana "Polska" w końcu pierdolnie. Zastanawiam się tylko w jaki sposób - czy jakiś zamach stanu przez jakieś podziemie (mało prawdopodobne) czy przejęcie przez wschodnie/zachodnie mocarstwo (bardziej prawdopodobne). Mieć takie szanse wyjść z gówna w latach 90' to w większość stwierdziła, że lepiej urządzić się w gównie niż zmęczyć się wychodząc z niego i nie mieć nic.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.