Skocz do zawartości

Zabezpieczenie części oszczędności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Szukam informacji jak zabezpieczyć część kasy na wypadek rozwodu. Moje oszczędności, które odkładam od kilku lat stopniowo, nadwyżki z tego co zostanie, część wypłaty itp. Reszta na życie szła, ale zawsze jakieś drobne zostawały i zawsze starałem się  na czarna godzinę odkładać. Wiadomo kobiety o tym nie myślą, tylko od 1 do 1go. 

Mam konto na Revolut, ale żona o tym wie, przynajmniej nie ukrywalem tego nigdy, bo nie zakładałem, że małżeństwo się rozpadnie (wiem, naiwny jestem.... Darujcie). 

Słyszałem coś o podobny  banku niemieckim N coś tam. Też tylko z aplikacja na telefon. Minus że tylko w Euro przyjmują. 

Czy są jakieś inne instytucje gdzie założę konto i wpłacę np. Poprzez pocztę część hajsu -stopniowo będę wypłacał z konta oszczędnościowego - tak aby w ciągu roku (gdy batalia będzie trwała, bo jeszcze czekam na pozew zgodnie z informacja od małży) wypłacić znaczną część hajsu i aby informacja o tym  nie znalazła się w Informacji Bankowej i później w razie W nie mogli tego wyciągnąć z jakiegoś rejestru? 

Myślałem tez o rodzinie, aby ktoś założył konto na siebie, a ja będę tam wpłacał. Ale proces pewnie potrwa i na razie żona usypia temat rozwodu (ale wrócić za jakoś czas znowu, więc już chce być przygotowany - kasa, zdjęcia itp) i boje sie, że między czasie że ktoś puści farbę. 

Myślałem też o zakupieniu sejfu i kupowania złota. Planuje kupić broń (pozwolenia mam i hobby takie) więc sejf jest koniecznością i dostęp tam będę miał tylko ja. Wtedy mógłbym tam chować sztabki i nikt nie  będzie o tym wiedział. 

 

Macie jakieś inne pomysły? 

Dzięki 

Edytowane przez Songohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja polecam pomyśleć o wypłaceniu pieniędzy wszystkich z konta trzymać w domu w sejfie a po rozprawie wpłacać stopniowo na jakieś banki a w sądzie powiedz że się załamałeś nerwowo wydawałeś pieniądze na głupoty prostytutki szampany i że pożyczyłeś kochance i chuj@ ci zrobią alimenciary.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu założyłem konto na kogoś rodziny prosto, internetowo można założyć w ciągu 5 minut np; w Getin banku. Wtedy było całkiem darmowe tyle że trzeba było raz w miesiącu zapłacić kartą .

   Pieniądze z mojego konta wybierałem w transzach gotówką i wpłacałem wpłatomatem i przez np pocztę .

Chwilę to trwało ale pieniądze zostały uratowane ... Po zakończeniu rozwodu przelałem całość na swoje konto a tamto zlikwidowałem ,też można to zrobić  internetowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Songohan napisał:

Szukam informacji jak zabezpieczyć część kasy na wypadek rozwodu

 

 

Możesz kupić książkę Marka i Mosze😉

Pod spodem linki do stron gdzie możesz nabyć.

 

https://samczeruno.pl/sklep/

 

Jak zabezpieczyć majątek na wypadek rozwodu i innych zdarzeń losowych [PDF][Epub] (samczeruno.pl)

 

oqBY6cN.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup książkę. Tej konkretnie nie mam, ale kupowałem inne pozycje duetu i jestem bardzo zadowolony. 

 

Ja ze swojej strony mogę polecić kruszce. Wcale nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać w tej chwili z cenami. Obserwuj i kup kilka kilogramów srebra w monetach 1 uncjowych albo złoto. Jeśli to będą popularne monety sprzedasz od ręki w każdym mieście wojewódzkim. A jest duże prawdopodobieństwo, że w małym też. Po drugie nie będzie cię kusiło jak będziesz musiał zapłacić prowizję. (polecam 79element - szczególnie ich grupę na fb - "spod lady", gdzie dostaniesz dostęp po pierwszym zamówieniu, oraz https://www.independentmetals.pl/ tu warto sprzedawać, jeśli miałbyś taką potrzebę, a nie musiałbyś z dnia na dzień) .

 

Oczywiście poniesiesz koszty, ale moim zdaniem lepszego zabezpieczenia nie znajdziesz. Kupuj wpłacając na poczcie i odbierając na paczkomat. Pieniądze z konta wypłacaj nieregularnie. 

 

Możesz też kupić po prostu trzymać gotówkę, chociaż tu wybrałbym któraś twardą walutę. 

 

Rodzinę/znajomi bałbym się, że jednak ktoś może zmięknąć, albo nawet nieświadomie wygadać się do znajomego, znajomy żonie, żona koleżance. Wiesz co mówią w KGB - dwoje ludzi może dotrzymać tajemnicy pod warunkiem, że jeden nie żyje. 

 

Myślę tu o kilku maks. kilkudziesięciu tysiącach złotych. Jeśli więcej to oczywiście warto pomyśleć o jeszcze innych opcjach.

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Koko564 said:

no ja polecam pomyśleć o wypłaceniu pieniędzy wszystkich z konta trzymać w domu w sejfie a po rozprawie wpłacać stopniowo na jakieś banki a w sądzie powiedz że się załamałeś nerwowo wydawałeś pieniądze na głupoty prostytutki szampany i że pożyczyłeś kochance i chuj@ ci zrobią alimenciary.

do tego czasu obecna inflacja troche zabierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Polskie sądy mają bardzo duże problemy z egzekucją kasy, która jest na rachunkach poza PL, nawet w UE. Poza UE to praktycznie niewykonalne.

2. W Polsce są również konta poza systemem Ognivo ale to musisz bardzo dokładnie sprawdzić bo jest zmienne.

3. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, której nie założyłeś w trakcie trwania małżeństwa są do zrobienia koszty

4. Spłacenie kredytów.

 

Zgłęb powyższe cztery tematy. Więcej publicznie pisać nie wypada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stonebridge napisał:

Aplikacja swissborg wplacasz fiaty wybierasz stablecoin np USDC lub token tego ''banku'' i jeszcze zarabiasz na procentach. Przy okazji jak system finansowy wkrotce jeb... to bedzie bramka aby uciec 

Pojecia nie mam na temat coinow. Ale na tym chyba można też nieźle stracić? 

Czy są jakieś gwarancję, że ta aplikacja po jakimś czasie nie przestanie działać i kasa się ulotni? 

6 godzin temu, UncleSam napisał:

Ja bym ukrył majątek w krypto gdybym musiał :)

 

6 godzin temu, stonebridge napisał:

do tego czasu obecna inflacja troche zabierze :)

 

Na krypto się nie znam. 

 

Trzymanie kasy w pln to strata, bo inflacja zeżre wszystko. 

 

Teraz są lekkie spadki na złocie i wydaje mi się jedna z lepszych inwestycji. 

 

 

8 godzin temu, Koko564 napisał:

no ja polecam pomyśleć o wypłaceniu pieniędzy wszystkich z konta trzymać w domu w sejfie a po rozprawie wpłacać stopniowo na jakieś banki a w sądzie powiedz że się załamałeś nerwowo wydawałeś pieniądze na głupoty prostytutki szampany i że pożyczyłeś kochance i chuj@ ci zrobią alimenciary.

A czemu po rozprawie się szczypać jeszcze? 

Chodzi o fiskus i nagły przypływ gotówki czy jeszcze po rozwodzie może ex (już wtedy) coś kombinować? 

6 godzin temu, UncleSam napisał:

Ja bym ukrył majątek w krypto gdybym musiał :)

Możesz podpowiedzieć jakieś popularne portale? Myślę że warto zacząć zgłębiać temat. 

 

 

6 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Jeśli to będą popularne monety sprzedasz od ręki w każdym mieście wojewódzkim. A jest duże prawdopodobieństwo, że w małym też. Po drugie nie będzie cię kusiło jak będziesz musiał zapłacić prowizję. (polecam 79element - szczególnie ich grupę na fb - "spod lady", gdzie dostaniesz dostęp po pierwszym zamówieniu, oraz https://www.independentmetals.pl/ tu warto sprzedawać, jeśli miałbyś taką potrzebę, a nie musiałbyś z dnia na dzień) .

 

 

 

Czy zakupy przez ten portal są jakoś zabezpieczane przed kanciarzami np weryfikacja próby,albo certyfikaty? Na innych portalach można kupić z certyfikatami. 

 

 

27 minut temu, Songohan napisał:

Czy zakupy przez ten portal są jakoś zabezpieczane przed kanciarzami np weryfikacja próby,albo certyfikaty? Na innych portalach można kupić z certyfikatami. 

 

 

 

Już poczytałem poradnik i wszystko wiem.  

Edytowane przez Songohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Czarka zależnie od transakcji, bo to nie sklep a portal pośredniczący. Nawet nie interesowałem się. 

 

Za certyfikat możesz dopłacić w 79element - kiedyś brałem. Przy większych zamówieniach i jak cię znają można się dogadać. Mają też sklep stacjonarny. Polecam posłuchać filmików Słomskiego - zrozumiesz jaka filozofią się kieruje w biznesie.

 

Na obu witrynach kupowałem wielokrotnie wszystko ok. Na innych portalach też, ale to już różnie bywa. No może jeszcze metalelokacyjne bym polecił, ale warto sprawdzić zawsze jak dana moneta stoi gdzie indziej bo zdarza im się z kosmosu wrzucić.

 

Na tych dwóch może być trochę drogo (choć częściej taniej), ale na pewno nikt nie wymyśli cen z 2 lub 3 krotną przebitką i nie słyszałem o jakichkolwiek problemach. Certyfikat to raczej wyciąganie kasy w mojej opinii. Bo to nie jest certyfikat rzeczoznawcy przecież, a mennicy albo wręcz sprzedawcy. Może się przydać na sytuację wojenną itp. jeśli chciałbyś udowodnić, że kiedyś coś takiego kupiłeś legalnie.

 

Na youtubie jest trochę filmów jak rozpoznawać monety i w nie inwestować. Na podstawowym poziomi to kilka godzin. Tylko uwaga, to nie jest temat na zarabianie szybkie (no chyba, że chcesz się poświęcić jako pracy pełnoetatowej), a własnie sposób na zabezpieczenie finansowe na różne perturbacje.

 

Przykładowo jak kupisz monety z nominałem, a nie sztabki to przewożąc je przez granicę nie zapłacisz cła itd. a za sztabki może się zdarzyć. itp. itd. Zależy przed czym i na jak dużą kwotę chcesz się zabezpieczyć. W złocie milion PLN to nawet nie 10 kg. Upchasz w mała kieszeń w plecaku. 

 

ps. próby umieszczają niektórzy producenci, a niektórzy nie. Czasami najlepszym zabezpieczeniem, jest po prostu technologia wykonania. Np. tzw filharmoniki są bardzo cienkie, nie spotyka się podróbek bo bardzo ciężko taką monetę wykonać. Jeśli widziałeś wybitą, to od razu rozpoznasz odlew (będzie mniej szczegółów). Jeśli waga i wymiary się zgadzają to prawie na pewno będzie to oryginał (piszę o srebrze). Polecam właśnie srebro na początek, bo mniej się podróbek spotyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut jest poza ognivo. 

 

https://yousave.pl/artykuly/banki-bez-ognivo-konto-bez-ognivo/562

Tylko ja mam już tam konto gdzie przelewalem z konta prywatnego, więc można dojść będzie po przelewach. 

 

Pytanie czy zakładać drugie jeżeli można. Czy znacie jakieś inne podobne? 

 

Z coinami boje sie zaczynać, żeby nie wtopić przez źle dobrane inwestycje. 

 

Edytowane przez Songohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/11/2021 at 10:07 AM, Songohan said:

Myślałem też o zakupieniu sejfu i kupowania złota. Planuje kupić broń (pozwolenia mam i hobby takie) więc sejf jest koniecznością i dostęp tam będę miał tylko ja. Wtedy mógłbym tam chować sztabki i nikt nie  będzie o tym wiedział. 

 

To jest jakiś pomysł. Kupuj stacjonarnie, za gotówkę. Mogą być też waluty, albo po prostu gotówka w tym sejfie.

Edytowane przez osadnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie. 

czy ktoś zna Vivid Monet Banking ? To jest kolejny portfel elektroniczny działające na zasadach Revolut i  N26, który  zapewnia rachunek bankowy w walucie euro, prowadzony przez solarisBank, czyli niemiecki bank z licencją  i ochroną depozytów. Jedyna różnica, że w wersji darmowej ma kilkanaście różnych walut oraz PLN. Dzięki czemu wpłącając tam kasę, nie traci się na przewalutowaniach prowizjach itp. Tylko koszt 23zł +  1% od przelewu na zagraniczne konto wpłacając kasę przez pocztę polską.. 

N26 już założyłem, ale tam tylko euro i kolejne problemy/ksozty przy wypłacaniu kasy . 

W przypadku Vivid wygląda to dużo korzystniej. 

No i oczywiście to kontro w niemieckim banku, więc nie należy do systemu Ognivo.. 

 

Zna ktoś i może używa tego portfela ?

Edytowane przez Songohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał krypto mimo wszystko, są różne sposoby by uniezależnić się od kursu od lewarów x0 po wpłaty tego na giełdy jako "collateral" i pobierania za to kasy, ale to rzeczywiście trzeba poświęcić chwilę by zrozumieć jak to działa + wpłata na giełdę to zawsze jakieś ryzyko, hack/upadek/oszustwo giełdy i tracimy całą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem na binance ogarniać ten temat. Na razie delikatnie, z czasem będzie więcej. 

 

Jeżeli chodzi o vivit to też lipa. Bo o ile można trzymać tam pln, to jako że jest to niemieckie konto, to trzeba przelew wykonać w euro... A potem przewalutować na pln. Bez sensu...  

 

Ale są jeszcze takie ciekawe opcje jak konto socjalne, czego nikt nie może ruszyć,ani komornik, ani inna instytucja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wejść w jakiegoś stablecoina który np jest zamienny 1:1 w stosunku do USD. Możesz stakeować kryptowaluty ale takie inwestycje wiążą się z ryzykiem.

Przewalutowania nie są znowu takie drogie, ja mam chyba nawet lepszą cenę jak w kantorze lokalnym, na zwykłym koncie w banku... 

Złoto, Srebro i szafa.

Uważaj na depozyty bankowe, mogą Ci je zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jak wpłacić kasę na binance, żeby nie było śladu? 

Chyba tylko przekaz pocztowy wchodzi w grę, a to się wiąże z kosztami 23 zł plus 1%. Ale innej opcji nie znam. 

Z drugiej strony czy komornik/sąd ma dostęp tylko do salda konta czy też do historii? Czy w ogóle mają dostęp do revoluta?? Wydaje mi się, że nie. Wtedy co jeden dwa dni mały przelew z karty na konto revoluta(na potrzeby życiowe) i potem robisz już z kasa ci chcesz i nikt do tego nie będzie miał dostępu. Poprawcie mnie jeżeli nie mam racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.