Skocz do zawartości

Co wie o mnie Facebook?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem innego działu wiec wklejam to tutaj, proszę moderacje o przeniesienie jeśli jest gdzieś miejsce na coś takiego.

Tak ku przestrodze.

Co wie o mnie Facebook?

Wszystko.

Czy i kto to możne wykorzysta przeciwko mnie?

 

https://noizz.pl/big-stories/dzien-bezpiecznego-internetu-co-wie-o-tobie-facebook-sciagnij-dane-i-sprawdz/rgh8kw4

 

Pozdrawiam.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurła, ale wehikuł czasu.

Poczytałem swoje aktywności sprzed 10 lat.

Masa rzeczy o których nawet nie pamiętałem.

Jakbym miał do czynienia z zupełnie innym człowiekiem.

 

Wciągnąłem się na tyle, że sam zamierzam zgrać wszystkie dane jak fb je przygotuje.

Co do bezpieczeństwa, wybór jest prosty albo inwigilacja albo izolacja od wszystkiego.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu poświęciłem dzień żeby przejrzeć swoją tablice, usunąłem cały syf, poblokowałem co się da,

 

teraz gdy ktoś wchodzi na mój profil nie widzi nic jeśli nie jest moim znajomym.

 

9 godzin temu, Ksanti napisał:

Co do bezpieczeństwa, wybór jest prosty albo inwigilacja albo izolacja od wszystkiego.

 

To niestety prawda, z facebooka akurat nie korzystam tyle co z messengera - w mojej ocenie to taki nowoczesny komunikator gadu-gadu, gdzie mam wszystkich na wyciągnięcie ręki.

 

Warto pousuwać z facebooka wszystkie "upoważnienia" aplikacji, którym niegdyś zezwoliliśmy na dostęp.

 

@Maliniak dzięki za zwrócenie uwagi na to, sam chętnie przejrzę co ciekawego jeszcze facebook o mnie wie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ludzie to myślą do dzisiaj że "pejs-book" to taka super sprawa wymyślona przez dwóch studentów i to jest fajowe, bo tak było we filmie ze świętegodrewna i aktor był przecież taki przystojny - tjaa ;) 

Kiedyś CIA,KGB,Sztazi miało agentów by wiedzieć co lud robi i jakie ma nastroje(łapka w dół, łapka w górę), dzisiaj to lud sam przynosi dokładnie te same informacje z największymi szczegółami - chyba Stalinowi to się nie śniło ;) 

Pozdro

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bohun napisał:

Ludzie to myślą do dzisiaj że "pejs-book" to taka super sprawa wymyślona przez dwóch studentów

Z jakiegoś powodu twórca zamiast realizować pierwotne zlecenie na serwis postanowił oszukać zleceniodawców (można poszukać o braciach Winklevoss) i robić na własne konto.

Cukierberg swego czasu (gdy serwis startował) określił ludzi, którzy korzystają z serwisu i udostępniają swoje dane jako frajerów.

Widzę, że linki do tej kwestii są już ładnie pousuwane w wyszukiwarce.

 

To jest dobre:

https://spidersweb.pl/2016/06/mark-zuckerberg-zaklejanie-kamery-laptopa.html

Cytat

Trudno jest jednak w to uwierzyć, jeżeli inwigilacji boi się sam… Mark Zuckerberg. Dowodzi tego zdjęcie przeanalizowane przez Chrisa Olsona, użytkownika Twittera. Zauważył, że zdecydował się on na zaklejenie taśmą kamery i mikrofony swojego MacBooka. Najbardziej prawdopodobną opcją jest oczywiście, że założyciel największego serwisu społecznościowego na świecie robi, to by w prosty sposób udaremnić ataki cyberprzestępców i konkurencji. Co jednak, jeżeli robi to, bo doskonale wie, jak działa Facebook i konkurencyjne serwisy? W końcu kto miałby zdawać sobie z tego sprawę, jeśli nie on?

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to wrzucił na samiecweb w swoim czasie. Cóż, szajsbuk to rak, zbiera poufne dane oraz kreuje lewicowy nurt ideologiczny. 

 

Sam mam dwa konta, prywatne gdzie nie wrzucam nic o sobie, konto założyła mi ówczesna dziewczyna abyśmy się kontaktowali podczas wyjazdu zagranicznego.

 

Drugie konto to konto sprzedażowe, w danej grupie handlowej może być nawet sto tysięcy ludzi, i niestety ale marketplace na szajsbuku to obecnie najlepszy portal handlowy i jak na razie darmowy.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 23:35, Maliniak napisał:


Nieźle. Artukuł przeczytałem. Wysłałem do znajomego i skasowali go dziś . Matrix 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak się ze smartfona logujesz do wszystkiego (albo co gorsza, nigdy się nie wylogowujesz). Znajoma na imprezie zgubiła takie cacko. Nie minęły 24 godziny, już musiała zablokować m.in. konto w banku, bo ktoś chciał sobie wybrać jej pieniądze.

Technologia smart, i tylko ludzie coraz głupsi.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.