Skocz do zawartości

Michał Forsaken - azjapozmroku.pl + kilka słów o "Tajowie" ode mnie


Rekomendowane odpowiedzi

On 2/12/2021 at 11:07 AM, Miraculo said:

To co dałeś jej wczoraj odchodzi w zapmnienie, codziennie musisz podkreślać jak Ci zależy, a zależy Ci wtedy kiedy się troszczysz finansowo. Oczywiście to skrajne przypadki i można też znaleźć "normalna" albo mniej zorientową materialnie azjatkę. 

Słucham MGTOW Chats (gość miał podcast 3268 w Freedomain Radio), on kupił rodzinie krowę :). Drugi miał żonę Azjatkę ale wykształconą, ustawioną chciała mu zabrać syna bo chciała od niego jedynie białego dziecka. Obaj panowie żyją już z powrotem w USA/Kanadzie.   

 

https://www.youtube.com/channel/UC3CcIsjIdAWn5oUr_SprowA

https://www.freedomain.com/all-podcasts/#/3268

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orybazy napisał:

chciała mu zabrać syna bo chciała od niego jedynie białego dziecka

To jest dość powszechne zjawisko na Filipinach, w tym kraju kolor skóry ma ogromne znaczenie, miejscowi mają zazwyczaj ciemniejszą karnacje, a im bardziej biały Filipińczyk i mniej skośny tym łatwiej będzie miał w przyszłosci w życiu, dlatego

wielu tamtejszym kobietom bardzo zależy na dziecku z białym facetem, jest sporo przypadków, że takie dzieci nigdy nie poznały i nie poznają biologicznego białego ojca, bo zostały zaplanowane i zapoczątkowane z ONS-u z pierwszym lepszym białym turystą, który zgodził się na bzykanie bez gumki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Morfeusz napisał:

Chodziło mi o to, że trzymanie ramy w związku z kobietą, w żadnym stopniu nie chroni przed zdradą, zwłaszcza, gdy skończy się etap haju hormonalnego.

Bez względu na kraj pochodzenia kobiety to pakowanie się w związek będąc z wyglądu poniżej 6/10 to jest nic innego jak podejmowanie sporego ryzyka, bo nawet przeciętni z wyglądu milionerzy są zdradzani, ich kobiety robią skok w bok z przystojniakami, którzy często są bez kasy. A co to dla kobiety zrobić dramę o byle gónwo i się rozstać, to trwa tylko kilka minut i kilka udawanych łez.

 

Oglądałem kiedyś program gdzie tacy już podstarzali, otyli Amerykanie lecieli do Tajlandii poznać żonę i na takie spotkanie przyszło kilkanaście kobiet w wieku coś koło 35-45 lat i tam mieli zorganizowaną imprezę tańczyli, rozmawiali sam na sam i mieli na koniec dokonać wyboru i nigdy nie zapomnę widoku tych niektórych kobiet, które nie zostały wybrane, ryczały tak sztucznie jak te kobiety w Korei Północnej, normalnie matki po utracie dziecka nie zachowują się w ten sposób.

Edytowane przez Nico
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 14:26, Zdzichu_Wawa napisał:

Rezygnując z podrywania za granicą sami skazujemy się na polskie dziewczyny. Mimo wielu ich wad opisywanych na forum, nagle one są w sumie najfajniejsze (bo jedyne dostępne) - mamy "słodkie cytryny".

 

Gdyby nie podróże, myślałbym, że Polska to najlepszy kraj świata, od dziecka mi tu stosunkowo dobrze, natomiast gdy wyjechałem trochę dalej, wszystko zmieniło się o 180

 

stopni, tego już się nie da zapomnieć, zapachów, uśmiechów, radości, wysokiej energii życiowej, serdeczności, namiętnego seksu pełnego fantastycznej energii, a nie pustego

 

pompowania pustej, mało energetycznej polki i przede wszystkim życiodajnego słońca ;]

 

Jest nawet takie powiedzonko, " Jaki klimat, takie kobiety"  i jest to dość trafne powiedzonko  :) 

 

 

  Tajki, Japonki, Filipinki, Kambodżanki, Wietnamki, Latynoski,  Czeszki, Chorwatki, może Białorusinki, Rosjanki na samym końcu Ukrainki > polki

 

Niestety nigdy nie pukałem eskimoski, mam nadzieję, że kiedyś nadrobię i upoluję tą tłustą dupcie.

 

 

A dla Pana @Tajski Wojownik szacunek, za ogromne balsy i wyjazd, tak jak jak dla Michała Forsakena - prawdziwych samców alfa, którzy robią  życie

 

po swojemu, a na matrix plują :) 

 

Jak powieszę sobie plakat z podobizną Pana Michała, to jego łysa glaca, będzie chyba początkiem podejrzeń w stronę mojej orientacji seksualnej...

 

Muszę to jeszcze przemyśleć.

Edytowane przez RENGERS
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tajski Wojownik napisał:

@RENGERS haha dzięki. Ja po prostu spełniam swoje marzenia :D żaden ze mnie samiec alfa hahaha

 

PS: Nakręciłem już filmik o Tajlandii wyjaśniający ogólne zagadnienia. Trwa 43 minuty :) teraz już uploaduje na YouTube

 

Jak się nazywasz na you tubie ? Chętnie obejrzę, bo mam zamiar tam wypierdolić niedługo, jak to się mówi kolokwialnie i bardzo brzydko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, RENGERS said:

Jak się nazywasz na you tubie ? Chętnie obejrzę, bo mam zamiar tam wypierdolić niedługo, jak to się mówi kolokwialnie i bardzo brzydko...

 

Muszę zrobić pewien edit. Jutro albo pojutrze będzie gotowe, bo był problem z głosem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh W Brazylii i Kolumbii dziewczyn z ptakiem też nie brakuje, tak jak w Tajlandii stoją w nocy na ulicach i ich klientami są głównie turyści mocno upojeni alko, którzy ledwo kontaktują, myślą, że rozmawiają ze 100% kobietą, omamieni godzą się, płacą z myślą, że jeszcze tej nocy uda się pobzykać, a najczęściej kończy się tak, że to Ladyboye ich bzykają w tyłek i w południe jak się budzą na kacu to czują dyskomfort w d.... i zaczyna do nich docierać co się odwaliło. 

 

Ale na Badoo czy Tinderze mają w profilu napisane, że są Ladyboyami lub piszą to na początku rozmowy, oni/one mają świadomości tego, że poinformowanie gościa o tym fakcie na spotkaniu może się źle dla nich skończyć.

 

Ladyboya na ulicy poznaje się głównie po męskich dłoniach (nie operacyjna część ciała) kiedyś poznawało się ich po tzw. jabłku Adama, ale się tak wycwanili, że zaczęli go operacyjnie usuwać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 18:31, Ksanti napisał:

@adept45

Czy miałeś do czynienia z dziewczynami na wschód od Buga? Ostatnio widziałem opinię kategorycznie odradzającą Azjatki do trwałych związków. Ponoć o wiele lepszym wyborem dla Polaka są panny z krajów postsowieckich.

 

 

tak, miałem. Jedne z najladniejszych kobiet na Ziemi :)   ja b. lubię i łatwo mi z nimi idzie, ale moze też  dlatego ze  w miare mówię po rosyjsku. Bo np. ludzie z zachodu czesto sie odbijają od nich z powodu bariery jezykowej

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adept45 napisał:

Bo np. ludzie z zachodu czesto sie odbijają od nich z powodu bariery jezykowej

No właśnie w tym wywiadzie, który przeprowadzałeś (swoją drogą bardzo ciekawa audycja 👍) było wspomniane, że na laskach "lokalsach" robiło wrażenie, jak facet jest ogarnięty w stosunku do ich kultury i języka (nawet tego co się tam jada).

 

Jednocześnie to może być dobry sprawdzian dla takiego faceta, bo laska daje atencję, facet może się przez to łatwiej zauroczyć, a wtedy ma silniejszy potencjał przekonania się o hipokryzji babek i tego że one jednego wymagają od faceta, a innych rzeczy od siebie (w kategorii wierności).  Wspomnienie o koledze "romantyku" daje pojęcie o szybkości ich już i tak speed-datingu.

 

Nie dziwię się zatem, że w takich przypadkach ogarnięty facet preferuje krótsze związki. Zresztą w wywiadzie był tekst, że ich kultura jeszcze nie jest przesiąknięta kulturą zachodu (w sensie stawiania wymagań facetowi, więc kobieta jest częściej uległa), aczkolwiek patrząc na tę hipokryzję odnośnie wierności ("Ty bądź wierny, ja nie muszę") to bym się zastanawiał czy jednak to przesiąknięcie zachodem jest takie niskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy w życiu nagrany filmik, więc nie jest jakiś tam profesjonalny, ale mam nadzieję, że jakoś to wam zobrazuje życie w Tajlandii.

 

 

 

Trochę swojsko czasem gadam hahaha ale jak mówię, jest to mój pierwszy występ, także za błędy przepraszam.

  • Like 14
  • Dzięki 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tajski Wojownik napisał:

Jest to mój pierwszy w życiu nagrany filmik

 

Dzięki za filmik. Obejrzałem cały, choć przyznam, że godzina dziesięć robi wrażenie. Ciekawie opowiadasz, więc szybko zleciało.

Dla tych których interesują tematy męsko-damskie (a nie interesują ich sprawy pracy i pobytu) proponuję zacząć od 45 minuty.

 

Moje uwagi na koniec:

- jeśli dasz radę, zrób w filmie takie markery czasowe (widziałem to u innych YT-berów), gdzie skaczesz do konkretnego miejsca w zależności jaki temat Cię interesuje (typu: przylot, covid; wynajem mieszkania; szukanie pracy; koszty życia; laski i podryw itp). Nie wiem czy każdy będzie chciał oglądać całe 1h 10 min.

- nie wiem jak to ująć, ale byłem mocno zaskoczony tym jak wyglądasz. Z opisu Twych problemów z wątku głównego na forum miałem w głowie obraz gościa raczej w dolnej części skali SMV. Teraz jestem zaskoczony jak gościu z takim wyglądem (i popularnością u Tajek) dał sobie wejść tak bardzo na głowę.

- ponieważ zrobiłeś fajne "wstęp" do tematu, myślę że to co byłoby super na forum BS, to kolejny filmik, gdzie pokazałbyś jak realnie wygląda poznawanie lasek w Tajlandii. Ja bym to widział jako krótki cykl filmików, gdzie odpalasz jakiś portal (w stylu Thaifriendly), piszesz do kilku lasek i pokazujesz efekt (jak laski reagują, jak wyglądają faktycznie, czy są zainteresowane randką itp). Jeśli filmik byłby zbyt kontrowersyjny na YT, to można by dystrybuować go wśród Braci poprzez WeTransfer. 

Bo co innego gdy Bracia posłuchają jak to poczuć się jak Mokambe, a co innego gdy zobaczą jak sobie radzi jeden z nas (bez ściemy). Takie tam pomysł rzucam.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tajski Wojownik napisał:

Jest to mój pierwszy w życiu nagrany filmik, więc nie jest jakiś tam profesjonalny, ale mam nadzieję, że jakoś to wam zobrazuje życie w Tajlandii.

 

 

Dzięki za film. Wspaniałe uzupełnienie tematu. Cieszę się, że w tym wątku pojawiło się coś takiego ponieważ niedowiarki klepiące w klawiaturkę o tym, że to ściemy, wymysły etc. mogą sobie teraz poszczekać na co innego :)

 

Ja dodam tylko od siebie - jak jesteś facetem 7-8/10 (to jest osiągalne dla większej części naszej polskie populacji ale dobra dieta + ćwiczenia + kasa) w Polsce możesz liczyć na dziewczyny 5-7, a w wielu miejscach świata będziesz przebierał jak w ulęgałkach - Azjatki, Blondynki, ciemne arabki. Trzeba tylko mieć trochę samozaparcia i jaj żeby wysunąć nos poza polski kurwidołek.

 

Oczywiście - jak w Polsce tak u na każdym krańcu świata - możesz być przerobiony na hajs, oszukany i zdradzony - życie. Jednak Twoja moneta poza Polską jest dużo silniejsza niż w PL.

 

Brawa też za formę przekazu - film i pokazanie twarzy :)  Niestety z racji wykonywanego zawodu sam nie mogę tego zrobić, a dopowiedziałbym parę rzeczy + w podobny sposób rozbił kwestie szukania dziewczyny, statusu Polaka oraz logistyki umawiania się na randki w Kijowie, Mińsku, Odessie i paru innych miastach. Może będzie kiedyś czas przelać na "papier"?

 

BTW - może nagrałbyś coś o logistyce w Bangkoku? Gdzie Pannę zabrać, skąd ściągać, gdzie są dzielnice z uczelniami )kobiety 20-27) etc.? Ja nie mam tak dobrze tego miasta "obcykanego" :) 

 

Dodatkowo mój ziomek siedzi w tych klimatach jeszcze mocniej - przerabiał temat Filipin, Kambodży, Wietnamu, Chinki - jego podsumowanie było takie - jak raz zetkniesz się z takim traktowaniem faceta to nie chcesz już więcej wracać do gnoju związkowego w Europie. To jest chłop, który ma niezłe SMV - szczupły, wysoki, tu w Polsce nie miał problemów z Paniami, kasa się zgadza. 

 

Tak czy inaczej chapeau bas monsieur @Tajski Wojownik i jeśli Covid przystopuje do zobaczenia w Tajowie ;) Bo będę na pewno, jak się los ułoży, w tym roku jeszcze :) 

 

A wtopami z laskami się nie przejmuj - garda do góry i idź po swoje ;) 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tajski Wojownik napisał:

Jest to mój pierwszy w życiu nagrany filmik, więc nie jest jakiś tam profesjonalny

 

Dzięki za film jest spoko na dodatek całkiem dobrze Ci idzie mówienie do kamery także nagrywaj częściej😉

Trzymaj się tam i spełniaj swoje marzenia szacun za odwagę pozdro👍 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tajski Wojownik

 

Zaimponowałeś mi! Przez kilka lat opisywałeś swoje historie na anonimowym forum, pisałeś o problemach i o krępujących tematach, a tym czasem wyskakujesz z taką bombą jak godzinny filmik, gdzie jeszcze pokazujesz swoją twarz. Masz jaja! Akcje na forum wyjebały jak SpaceX!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 21:45, RENGERS napisał:

Kto chociaż raz  w życiu nie pukał transa, niech pierwszy rzuci kamieniem ! 

Ty chory pojebie, lubię twoje wpisy.😂👍

 

6 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

to jest osiągalne dla większej części naszej polskie populacji ale dobra dieta + ćwiczenia + kasa)

Nie bardzo panie dobrodzieju, znaczy podnieść swoje SMV da się i trzeba to robić ale z 5-tki zrobić 7-mkę to jest prawie niemożliwe, 8-mka jest nie możliwa.

 

Na własnym przykładzie, zmieniłem to co mogłem o 180stopni, trochę się poprawiło ale nie dużo. Z 5 na mocne 6.
No chyba że mieć setki tysięcy złotych.

 

•Odnośnie ramy/mindsetu/głowy warto nie być białym rycerzem ale dla własnego dobra a nie że nagle po zmianie zachowania stado cip się rzuci na was.

Przestaniecie uchodzić za cipę.😁

 

*Proszę nie brać tego postu jako wyznacznik by trwać w spierdoleniu ale podchodzicie do życia i siebie realistycznie.


@Tajski Wojownik Propsy za film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, nie spodziewałem się aż takiego odzewu :) 

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.

 

Oczywiście nakręcę kolejny filmik, tym razem przedstawiając Bangkok na żywo, gdzie pojadę do centrum i sami zobaczycie jak to wygląda. Plan jest na ten weekend, ale muszę się przygotować. 

Generalnie rzecz mówiąc, planowałem założyć kanał na YouTube albo napisać krótki Poradnik, dla tych co chcieliby przyjechać do Tajlandii. Mam trochę wprawy w pisaniu, więc mógłbym coś naskrobać.

 

On 4/11/2021 at 8:21 PM, Turop said:

@Tajski WojownikElegancki filmik, a powiedz jak z pracami fizycznymi w Tajlandi? Jak ogarnąć pracę, poza biurowa, czy jest sens? Czym się można tam zająć poza nauczaniem i pracą zdalną?

 

Siądę na spokojnie i odpowiem na wszystkie pytania braci.

 

On 4/11/2021 at 8:39 PM, Zdzichu_Wawa said:

- jeśli dasz radę, zrób w filmie takie markery czasowe (widziałem to u innych YT-berów), gdzie skaczesz do konkretnego miejsca w zależności jaki temat Cię interesuje (typu: przylot, covid; wynajem mieszkania; szukanie pracy; koszty życia; laski i podryw itp). Nie wiem czy każdy będzie chciał oglądać całe 1h 10 min.

 

Dzięki za podpowiedź. Na razie się uczę, więc twój wpis pomoże w kreacji markerów czasowych :) 

 

On 4/11/2021 at 8:39 PM, Zdzichu_Wawa said:

- ponieważ zrobiłeś fajne "wstęp" do tematu, myślę że to co byłoby super na forum BS, to kolejny filmik, gdzie pokazałbyś jak realnie wygląda poznawanie lasek w Tajlandii. Ja bym to widział jako krótki cykl filmików, gdzie odpalasz jakiś portal (w stylu Thaifriendly), piszesz do kilku lasek i pokazujesz efekt (jak laski reagują, jak wyglądają faktycznie, czy są zainteresowane randką itp).

 

Nie ma problemu. Pojawi się wszystko. Na ThaiFriendly muszę zapłacić 25 dolarów, więc trochę cisną, ale dużo tam fajnych lasek. Dlatego fajne środowisko. Spróbuję również na Badoo i Tinder.

 

11 hours ago, niemlodyjoda said:

Ja dodam tylko od siebie - jak jesteś facetem 7-8/10 (to jest osiągalne dla większej części naszej polskie populacji ale dobra dieta + ćwiczenia + kasa) w Polsce możesz liczyć na dziewczyny 5-7, a w wielu miejscach świata będziesz przebierał jak w ulęgałkach - Azjatki, Blondynki, ciemne arabki. Trzeba tylko mieć trochę samozaparcia i jaj żeby wysunąć nos poza polski kurwidołek.

 

Całkowicie się zgadzam. W większości przypadków dieta i ćwiczenia dużą dają, kasa przychodzi z czasem. Dobra sylwetka to atut w Tajlandii, zwłaszcza jak jesteś biały. Kobiety tutaj są małe, zadbane, więc one lubią jak przyjedzie taki gigant z Europy i je zerżnie. 

Także panowie dbajcie o kondycje i wizyty na siłowni. 

 

11 hours ago, niemlodyjoda said:

BTW - może nagrałbyś coś o logistyce w Bangkoku? Gdzie Pannę zabrać, skąd ściągać, gdzie są dzielnice z uczelniami )kobiety 20-27) etc.? Ja nie mam tak dobrze tego miasta "obcykanego" :) 

 

Spoko. Będzie filmik.

Na dniach wszystko się pojawi :)

 

PS: A tu taka normalka jakie mi wysyłają :D jakby ktoś był ciekawy jak laseczki piszą.

 

No zobaczymy co będzie :) na masażyk i coś więcej bym wpadł haha

 

https://ibb.co/W375Ktv

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tajski Wojownik
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tajski Wojownik napisał:

Pojawi się wszystko.

 

Dobra, dobra...narobisz smaku i znikniesz jak w "swoim"  głównym wątku na kilka miesięcy 😉

 

3 minuty temu, Tajski Wojownik napisał:

Na ThaiFriendly muszę zapłacić 25 dolarów

 

Nie wiem jak inni, ale ja mogę spokojnie się dorzucić (taki nasz forumowy "Patronite"). Jeśli masz jakieś konto w polskim banku które można zasilić BLIK-iem to daj znać na priva -coś podeślę. Może ktoś jeszcze się dorzuci z Braci? 

9 minut temu, Tajski Wojownik napisał:

Spróbuję również na Badoo i Tinder.

 

To jest bardzo fajny pomysł na początek, żebyś wystartował własnie z tymi dwoma portalami. Główna zaleta tutaj jest taka, że i Badoo i Tinder są dostępne w Polsce (a TF nie). Także Bracia będą mogli sami porównać jak to wygląda w Polsce vs jakie zainteresowanie będziesz miał Ty w Tajlandii. Czyli porównujemy jabłka do jabłek (wystarczy, że ktoś sobie oceni swoje SMV w odniesieniu do Twojego i będzie wiedział czego on może się spodziewać w Azji). 

 

Super gdybyś wrzucił nowe konta (dla Tindera i Badoo) i zrobił statystyki w stylu:

- ilość polubień pierwszego dnia

- ile lasek napisało do Ciebie jako pierwsza

- % tych które odpisały na Twoją zaczepkę/lika

- na jaki % wysłanych wiadomości otrzymałeś odpowiedź (taką gdzie była jakaś dyskusja, a nie jakieś zdawkowe pitu-pitu).

 

To co ważne, to fajnie gdybyś np. tutaj na forum do tego nowego wątku,  wrzucał fotki lasek, które są zainteresowane (bo wrzucanie fotek do filmu na YT może być różnie postrzegane przez same zainteresowane). Bo co innego jak napiszesz że odezwała się Ling co wg Ciebie jest 8/10, a co innego jak sobie Bracia sami ocenią. Zupełnie inaczej to działa na odbiorców.

 

Jak zaczniesz ten projekt, to wrzuć to od razu w nowy post na forum, żeby można było sobie łatwo znaleźć update.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Zdzichu_Wawa said:

Dobra, dobra...narobisz smaku i znikniesz jak w "swoim"  głównym wątku na kilka miesięcy 😉

 

Nie no, nie zniknę. Jak mówię, tak zrobię :) 

 

3 minutes ago, Zdzichu_Wawa said:

Nie wiem jak inni, ale ja mogę spokojnie się dorzucić (taki nasz forumowy "Patronite"). Jeśli masz jakieś konto w polskim banku które można zasilić BLIK-iem to daj znać na priva -coś podeślę. Może ktoś jeszcze się dorzuci z Braci? 

 

Nie trzeba, 25 dolarów to nic dla mnie, mogę poświęcić na cel eksperymentu :D haha

 

4 minutes ago, Zdzichu_Wawa said:

Jak zaczniesz ten projekt, to wrzuć to od razu w nowy post na forum, żeby można było sobie łatwo znaleźć update.

 

Okej, dzięki za porady, wezmę je po uwagę i stworzę osobny wątek. Jedyne co to może to trochę zająć, bo muszę zrobić plan od A do Z.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tajski Wojownik Super, że nagrałeś. Dzięki. Jedyne, co można poprawić to tytuł w stylu: "Podrywanie i związki w Tajlandii" itp, to wtedy film będzie miał większe zasięgi i może jeszcze kaska wpadnie z jutuba. A gdybyś jeszcze dawał odnośniki czasowe to różnych zagadnień, to już w ogóle bajka. Jeszcze raz gratulacje. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.