Skocz do zawartości

Składki emerytalne - ZUS


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pomyślałem sobie tak: dlaczego pierdolony ZUS nie przekazuje pieniędzy rodzinie/najbliższym w przypadku jego śmierci przed osiągnięciem wieku emerytalnego?

 

Dlaczego i jakim prawem bezczelnie kradnie pieniądze osoby która całe życie miała je zabierane na poczet starości?

 

Czy nie można zgłosić takiej ustawy albo poruszyć szerzej tego tematu?

 

Dzwoniłem w tej sprawie do ZUS-u ale jedyne co usłyszałem to "nie wiem proszę pana".. Ja też kurwa nie wiem, dlaczego coś takiego się w ogóle odpierdala!!! To są nasze pieniądze, do których powinniśmy mieć dostęp przez całe życie, a nawet notarialnie je zabezpieczyć. Ja wiem że rząd, że to że tamto ale czy ktoś zrobił coś w tej sprawie?

 

Wkurwiłem się, kurwa w grobie będę spokojny.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dyletant napisał:

Jakiś czas temu pomyślałem sobie tak: dlaczego pierdolony ZUS nie przekazuje pieniędzy rodzinie/najbliższym w przypadku jego śmierci przed osiągnięciem wieku emerytalnego?

 

Dlaczego i jakim prawem bezczelnie kradnie pieniądze osoby która całe życie miała je zabierane na poczet starości?

 

Czy nie można zgłosić takiej ustawy albo poruszyć szerzej tego tematu?

 

Dzwoniłem w tej sprawie do ZUS-u ale jedyne co usłyszałem to "nie wiem proszę pana".. Ja też kurwa nie wiem, dlaczego coś takiego się w ogóle odpierdala!!! To są nasze pieniądze, do których powinniśmy mieć dostęp przez całe życie, a nawet notarialnie je zabezpieczyć. Ja wiem że rząd, że to że tamto ale czy ktoś zrobił coś w tej sprawie?

 

Wkurwiłem się, kurwa w grobie będę spokojny.

W ZUS obecnie brakuje pieniędzy na emerytury dlatego w 2019 roku powstał program pracowniczych planów kapitałowych wymyślony przez jaśnie panująca władze. Społeczeństwo traktowane jest jak nieodpowiedzialne, małe dzieci dlatego jest przymus obowiązkowych składek. Zapomnij, że pozwolą by pieniądze przechodziły na rodziny nie mieli by z czego na emerytury dla obecnych emerytów. Pieniądze zabierane z wypłaty są teoretycznie w ZUS a praktycznie ich nie ma. W tym kraju wszystko stoi na głowie i nie działa poprawnie a ludzie dalej nie widzą problemu i biernie czekają zamiast działać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno są wyroki, w których składka to nie składka, tylko podatek i tak na to trzeba patrzeć. To nie jest składka, tylko obowiązkowy, zamordystyczny podatek. W mojej rodzinie przypadek, kiedy po przejściu na emeryturę miesiąc i już zgon. To bardzo ciekawe doświadczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, dyletant said:

@Iceman84PL spoko ja to wiem, tylko gdyby ktoś od strony prawnej zadał im to pytanie na forum i podparł to 500000 podpisów to musieliby to zmienić.

Przeszłość pokazała, że oni już nic nie muszą tylko mogą, zostali wybrani więc niewiele im się może stać - taką mamy demokrację. W Szwajcarii na przykład po zebraniu odpowiedniej ilości głosów można danego polityka "zwolnić" jeśli nie wywiązuje się z obietnic złożonych przed wyborami.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zajumania przez PO połowy hajsu z OFE obiecałem sobie, że ZUS złotówki z mojej kasy nie zobaczy. I z sukcesem to realizuje. Nie jest to proste w naszej rzeczywistości, wymaga wielu "myków", ale da się. Kasę niewydaną na ZUS oszczędzam i inwestuję. Po kilku latach mam już więcej niż "minimalne świadczenie", które państwowy złodziej mi obecnie proponuje z 15 lat odprowadzania naprawdę dużych składek (kiedyś 3 próg podatkowy). 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dyletant napisał:

Jakiś czas temu pomyślałem sobie tak: dlaczego pierdolony ZUS nie przekazuje pieniędzy rodzinie/najbliższym w przypadku jego śmierci przed osiągnięciem wieku emerytalnego?

Moja ex borderka dostawała rentę po nieżyjącym ojcu

20 godzin temu, dyletant napisał:

Dlaczego i jakim prawem bezczelnie kradnie pieniądze osoby która całe życie miała je zabierane na poczet starości?

Bo to piramida. Pieniądze które odkładasz, na poczekaniu idą na bieżących emerytów. Ale też renty.

20 godzin temu, dyletant napisał:

Czy nie można zgłosić takiej ustawy albo poruszyć szerzej tego tematu?

Dobra. Ale co w zamian? Podwyżka podatków? Zadłużenie? Plan "osoby 80+zostawiamy naturze"?

20 godzin temu, dyletant napisał:

Dzwoniłem w tej sprawie do ZUS-u ale jedyne co usłyszałem to "nie wiem proszę pana".. Ja też kurwa nie wiem, dlaczego coś takiego się w ogóle odpierdala!!! To są nasze pieniądze, do których powinniśmy mieć dostęp przez całe życie, a nawet notarialnie je zabezpieczyć. Ja wiem że rząd, że to że tamto ale czy ktoś zrobił coś w tej sprawie?

Teoretycznie tak powinno być. Teoretycznie wszyscy zamiast się bawić i pod 45 szukać 20 letniej partnerki by mieć w końcu to bobo.. Powinni byś już dziadkami. W praktyce jesteśmy starzejącym się społeczeństwem, którego wydatki przewyższają dochód. Wiec albo będziesz miał emerytów zagrożonych bezdomnością i wymierających bo nie stać ich na pokrycie wydatków pomimo wielu lat pracy, albo masz to co teraz, albo likwidujemy ZUS i wprowadzamy dochód podstawowy w danej kwocie, a powyżej, troszcz się człowieku sam. Albo likwidujemy całą masę beneficjentów ZUSu którzy z różnych powodów nie byli w stanie pracować (przypadek Polaka w śpiączce co był w UK i go zagłodzili * kilka tysięcy co najmniej, bo tyle osób jest chociażby wentylowanych mechanicznie. Jak ktoś nie może nawet sam oddychać, to tym bardziej nie będzie zarabiał na siebie)

20 godzin temu, dyletant napisał:

Wkurwiłem się, kurwa w grobie będę spokojny.

Wtedy to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski ZUS (każdy oddział wojewódzki) jest zapisany w jakiejś zagranicznej instytucji (nie pamiętam jakiej). W chuj kasy zapewne na to idzie.

Gdzieś widziałem zestawienie miesięczne wpływów i wypłat świadczeń. Bilans był na plus dla ZUS. Gdzie jest k... reszta kasy?

Ciekawostką jest też, że ZUS nie jest ujęty w corocznym budżecie państwa. Ciekawe dlaczego?

Edytowane przez Damian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dyletant napisał:

@Iceman84PL spoko ja to wiem, tylko gdyby ktoś od strony prawnej zadał im to pytanie na forum i podparł to 500000 podpisów to musieliby to zmienić.

Wcześniej były inicjatywy jak jednomandatowe okręgi wyborcze Kukiza i zebranych kilkaset tysięcy głosów, stop urojonym roszczeniom akt. 447 około 100 tyś podpianych pod petycja czy przeciw szczepieniom i jak myślisz co zrobiła nasza wladza? Zmieliła głosy w niszczarce a tematy uznała za nieistotne i zamiotła pod dywan. 

Żeby w tym kraju coś się zmieniło potrzeba jak za czasów solidarności 10 mln ludzi na ulicach zwartych i gotowych do obalenia władzy. 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bassfreak napisał:

Bo ZUS to instytucja przestępcza, trzeba dymać ZUS ile się da omijać składki, podatki itd. niech w końcu ten kołchoz pierdolnie. 

 

Dlatego od ponad 15 lat nie płace składek na tą instytucję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bassfreak napisał:

Bo ZUS to instytucja przestępcza, trzeba dymać ZUS ile się da omijać składki, podatki itd. niech w końcu ten kołchoz pierdolnie. 

Hmm. Nie. Trzeba się zabezpieczać na wszelkie sposoby. Możesz na czarno doginać 40 lat.. Jeśli nie odłożysz prywatnie lub kasa wyparuje bo ubezpieczyciel upadnie. To przysługuje Ci tyle co menelowi co cały czas pił piwo na zasiłku w MOPS. 

 

Gwarantem wypłacalności ZUSu jest państwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JoeBlue napisał:

Ciekawe jak.

Wyjechać do Wenezueli?

Pójść na całość i sfingować własną śmierć. Pewnie trudne, ale wykonalne.

 

3 godziny temu, maroon napisał:

Od momentu zajumania przez PO połowy hajsu z OFE obiecałem sobie, że ZUS złotówki z mojej kasy nie zobaczy. I z sukcesem to realizuje. Nie jest to proste w naszej rzeczywistości, wymaga wielu "myków", ale da się. Kasę niewydaną na ZUS oszczędzam i inwestuję. Po kilku latach mam już więcej niż "minimalne świadczenie", które państwowy złodziej mi obecnie proponuje z 15 lat odprowadzania naprawdę dużych składek (kiedyś 3 próg podatkowy). 

Spółka z o.o.?

 

3 godziny temu, Falcone napisał:

Przeszłość pokazała, że oni już nic nie muszą tylko mogą, zostali wybrani więc niewiele im się może stać - taką mamy demokrację. W Szwajcarii na przykład po zebraniu odpowiedniej ilości głosów można danego polityka "zwolnić" jeśli nie wywiązuje się z obietnic złożonych przed wyborami.

Demokracja u nas obowiązuje przez jeden dzień na kilka lat. No, może kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, RENGERS said:

Mój "Zus" to złoto, srebro.

 

 

Jedyny problem, że jak bedziesz o tym sąsiadom opowiadał, to przyjdzie któregoś razu paru silnorękich i zajumają, jak jakiś czas temu jakiemuś dziadkowi 1,5 mln w złocie. Ziemia rolna oddana w dzierżawę jest bardzo dobrym zabezpieczeniem, tyle że teraz obrót ziemią rolną pis praktycznie ubił, chyba że proboszczem jesteś. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.