Skocz do zawartości

Moje obecne życie gorsze od tego co miałem - rozmyślania na poczuciem własnej wartośći


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia,

nęka mnie pewien temat egzystencjonalny od paru dni. 

Mianowice jak byłem w poprzednim związku to miałem życie pełne wyjazdów, wypadów, znajomych, wspólne spędzania czasu itd.

Od czasu zakończenia związku wszedłem w coś innego, ale obecnie z uwagi na wyjazd partnerki mamy przerwę w spotykaniu się z uwagi na odległość.

Staram się wypełniać sobie czas jak mogę - siłownia, trening SW, nauka, konsola itp.

Do tego, jak wróciłem do swojego miasta postanowiłem odnowić kontakt z starymi znajomymi, czy to singlami czy parami i jakoś się to kręci.

Mam jednak poczucie w głowie, że to nie do końca to. Porówuje to w głowie jak spędzałem czas w tamtym związku, do czasu obecnego, gdzie często do znajomych wychodzę sam i czuję się inaczej, tak jakby było gorzej.

Nawet jak wychodziłem z obecną dziewczyną do moich czy jej znajomych miałem to samo.

Wydaje mi się w głowie, że moja ex wiedzie dostatniejsze i barwniejsze życie a moje jest takie nijakie. Sam nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Proszę o sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, calltoaction napisał:

Sam nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Proszę o sugestie. 

SĄ 2 OPCJE. Tylko.

Masz syndrom tej jedynej, bądź obecna Cię nie kręci(Stara była lepsza).

 

 

....nawiasem pisząc masz zajebane własne EGO poczuciem towarzyszki życia " bo bez niej tak pusto".

 

CZYLIX sam ze sobą  nie/do/końca hallo.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia ,,wybranka" pewnie generowała lepsze u Ciebie emocje. Jak widzisz, nic w życiu nie jest pewne i na pewno nie na stałe. Jesteś ekstrawertykiem, wnioskuję po tym, iż lubiłeś częste wypady z nią w różne miejsca. Tak jak poprzedni rozmówca wspomniał, masz problem z samooceną ( uzależniłeś własną samoocenę od obecności drugiej osoby). Zawsze powtarzam, że człowiek jest taki, jaki jest w samotności. Wtedy nadchodzi czas na refleksję. Jeśli wspominasz w głowie swoją ex to zalecam trening uważności, obserwuj swoje emocje, ale nie walcz z nimi, nie wypieraj ich. Wiem, że łatwo tak powiedzieć, ale pogodzenie się z rzeczywistością to jedyna słuszna opcja. Nie ma czegoś takiego jak 2 połówki pomarańczy, każdy mężczyzna i każda kobieta to 100% człowiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, calltoaction napisał:

Cześć Bracia,

nęka mnie pewien temat egzystencjonalny od paru dni. 

Mianowice jak byłem w poprzednim związku to miałem życie pełne wyjazdów, wypadów, znajomych, wspólne spędzania czasu itd.

Od czasu zakończenia związku wszedłem w coś innego, ale obecnie z uwagi na wyjazd partnerki mamy przerwę w spotykaniu się z uwagi na odległość.

Staram się wypełniać sobie czas jak mogę - siłownia, trening SW, nauka, konsola itp.

Do tego, jak wróciłem do swojego miasta postanowiłem odnowić kontakt z starymi znajomymi, czy to singlami czy parami i jakoś się to kręci.

Mam jednak poczucie w głowie, że to nie do końca to. Porówuje to w głowie jak spędzałem czas w tamtym związku, do czasu obecnego, gdzie często do znajomych wychodzę sam i czuję się inaczej, tak jakby było gorzej.

Nawet jak wychodziłem z obecną dziewczyną do moich czy jej znajomych miałem to samo.

Wydaje mi się w głowie, że moja ex wiedzie dostatniejsze i barwniejsze życie a moje jest takie nijakie. Sam nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Proszę o sugestie. 

 

Sytuacja wygląda tak ,że nie umiesz żyć sam ze sobą i uzależniłeś życie od kobiet czy towarzystwa znajomych.

Szczęście jest nawykiem cieszenia się i wdzięczności druga osoba nie sprawi, że będziesz czół się lepiej lub nie wypełni pustki.

Przestań myśleć o ex to powinien być zamknięty rozdział w twoim życiu za to pomału ogarniaj swoje sprawy i pracuj nad sobą. 

Nikt nie powiedział, że zmiany są łatwe i przyjemne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.