Skocz do zawartości

Społeczeństwo samo pcha kobiety w kierunku pustej egzystencji


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem dzisiaj na ciekawy kanał na YT.

 

Kanał z Japonii, pokazuje młode kobiety, które mają wspaniałą pasję, która wymaga talentu, poświęcenia i zaangażowania.  

 

Kanał istnieje 7 lat i ma niespełna 350 subów.

 

  

Natomiast kanały gdzie promuje sie pierdoły lub patologię, konsumpcjonizm, rozwiązłość, materializm  mają setki tysięcy, a często miliony subów. 

 

W świat idzie jasny przekaz, co jest wartością w dzisiejszym świecie, a co nią nie jest.  

  • Like 13
  • Dzięki 2
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

Natomiast kanały gdzie promuje sie pierdoły lub patologię, konsumpcjonizm, rozwiązłość, materializm  mają setki tysięcy, a często miliony subów. 

 

W świat idzie jasny przekaz, co jest wartością w dzisiejszym świecie, a co nią nie jest.  

 

Zawsze prostsze formy rozrywki, czy pop-psychologiczne frazesy łechczące ego odbiorcy miały więcej odbiorców, niż materiały dla bardziej wyrobionego odbiorcy, takie jak np uniwesum S17. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patton napisał:

Czasy są takie, że głupota jest w cenie...

Zawsze takie czasy były, po prostu kanały przekazu informacji stały się bardziej dostępne.  Czy w starożytnym Rzymie większą uwagę przyciągały  słowne tyrady Cycerona czy też walki gladiatorów. Zawsze ludzie tacy byli i będą. 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też efekt "duraczenia" o ktorym w wielu prelekcjach wypowiadał S. Michalkiewicz. Promocja treści z intelektualnych nizin to kreowanie człowieka głupka, którym zwyczajnie łatwiej manipulować. Ja ostatnio trafiłem na - moim zdaniem - już chyba szczyt zidiocenia, umysłowego upodlenia i marnotrawienia czasu, mam na myśli program Google Box ( czy jak się to tam zwie). Czyli mamy do czynienia z faktem, że ludzie oglądają w telewizji, ludzi oglądających telewizję 😲 Nie sądziłem, że po Trudnych Sprawach czy innych uwłaczających paradokumentach można jeszcze bardziej zrobić z ludzi debili.

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mosze Red napisał:

W świat idzie jasny przekaz, co jest wartością w dzisiejszym świecie, a co nią nie jest.  

 

Dlatego, dla dobra wszystkich mężczyzn. każdy palant który zasila onlyfans i podobne strony powinien być przymuszany do noszenia odzieży - jestem frajerem i sikam do wspólnego basenu.

To samo z simpami i cuckoldami.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Haruka napisał:

 

122 tys. like'ów, ponad 2 mln subskrypcji!

Nie wiem co tak fascynuje ludzi.

!! She woke up like this! I nawet nie robi kupy z rana!

Najgorsze jest to, że od wczoraj wiem, kim ona jest. Dzięki forum...

 

Ludzie zawsze lubili żyć życiem innych. Stąd popularność plotkowania, Życia na Gorąco, telenowel, reality show, czy... Simsów.

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red, przecież to nic nowego.

 

Treści ambitniejsze, niszowe zawsze będą miały mniejsze zasięgi, bo trafiają do zupełnie innych grup docelowych. Oczywiście, można i jest realne na treściach niszowych zbudować rozpoznawalną markę, ale nie da się tego zrobić jedynie poprzez wrzucanie nowych filmów na YT. Potrzebna są skoordynowane działania marketingowe w kilku kanałach, szczegółowy plan działania i czas. Zasięgów takich jak blond Pani z powyższego filmu i tak nie będzie, ale potencjalne wsparcie przez widzów i sympatyków, jak również rozwój jest realny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror ja to wszystko wiem, tyle że stan rzeczy taki, a nie inny jest zwyczajnie przygnębiający.

 

I chętnie sam bym rzucił trochę gotówki np. żeby dofinansować taki zespół baletnic na monocyklach, a nie dałbym złamanego grosza jakiejś atencjuszce, która kręci filmy z porannego picia kawy. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to wszystko człowiek załamuje ręce, często sobie myślę że jakbym miał dzieci w tych czasach to nie wiem co by z nich wyrosło, jakby szły za falą tego wszystkiego (bo wydaje mi się że dobrze wzorce rodzinne mogą czasem nie starczyć, jak coś takiego atakuje ze wszystkich stron i jest dostępne na pstryknięcie palcem).

 

Wczoraj przez Szapranki z Zyciem wszedłem na YT Gonciarza - przecież on żadnej treści nie przekazuje, nic, zero - a młodzież tym żyje, tak samo jak innymi influencerami (kto to kurna wymyślił??).

 

No ale takie czasy mamy, za 20 lat co innego wejdzie, za 100 lat co innego. Mi tym bardziej ciężko się patrzy na to jako artsyta, który próbuje "walczyć" z takim mainstreamem o swoje miejsce, robiąc coś (dla mnie oczywście, ktoś może tego nie podzielić) ambitniejszego, na co pracuję (jako hobby, pasja) od ponad 20 lat - w postaci np teledysku na YT. No cóż...

  

12 minut temu, Mosze Red napisał:

I chętnie sam bym rzucił trochę gotówki

 

A w sumie przymierzamy się do nowego teledysku... :D

 

Edytowane przez Taboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Red napisał:

I chętnie sam bym rzucił trochę gotówki np. żeby dofinansować taki zespół baletnic na monocyklach, a nie dałbym złamanego grosza jakiejś atencjuszce, która kręci filmy z porannego picia kawy. 

Najgorsze jest to, że tę "twórczynię" oglądają dzieci (głównie chodzi mi o dziewczynki), a później mają błędne podejście do życia, czyt. nie muszą nic robić, mają leżeć i pachnieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rozmyślań Marka Aureliusza cytat.

 

Cytat

Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje.

 

Kobiety idą przez życie najczęściej po najmniejszej linii oporu, na gotowe. Kiedyś posag wyrównywał spierdolenie damy, a teraz bierzesz głupola i jeszcze dopłacasz do interesu.

  • Like 9
  • Dzięki 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Redbad napisał:

Promocja treści z intelektualnych nizin to kreowanie człowieka głupka

Nie promocja. SPRZEDAŻ. Nizin społecznych, sebków januszy i karynek jest większość. I pod tą większość się tworzy kulturę bo ta większość kupuje. Pod nią kreuje się content. Dlatego mamy Trudne sprawy zamiast np. seriali dotykających zagadnień egzystencjonalnych, czy takich które rozwijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo to nie tylko kobiety. 

Ktoś to robi celowo ( wielkie korporacje) które mają w związku z tym ogromne pieniądze. Gdyby kobiety zachowywały się jak mężczyźni to sprzedaż wielu produktów zbędnych do życia nie sprzedawało by się tak dobrze.

Najlepszy przykład to oczywiście ubrania, buty itp. Większość facetów nie potrzebuję chodzić raz w miesiącu albo i częściej do galerii po nowe ciuchy tylko chodzi w czymś aż się coś zużyje albo zniszczy. 

Druga sprawa to faceci którzy muszą zaimponować kobiecie nowym wypasionym samochodem czy drogim zegrakiem itp. Oczywiście w wielu przypadkach zakup na kredyt. 

 

Ktoś wyczuł że z tego będą dobre pieniądze i zaczął celowo rozkręcać to wszystko co nas otacza. 

Podejrzewam nawet, że ta osoba czy osoby mają semickie pochodzenie 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kliku lat obserwujemy powolny, ale ciągły spadek liczby chętnych dzieciaków do sekcji regatowych. 

 

Z opowieści bosmana jeszcze 20 lat temu kupa dzieciaków uczestniczyła w zajęciach szkutniczych, z prac bosmańskich, podstaw nawigacji i meteorologii. Dziś praktycznie żadnych takich zajęć dodatkowych już nie ma, bo nie ma chętnych.

 

Pogodę sprawdzają na telefonie, reszta mało interesuje. "Łódka ma być gotowa, bo tata za to płaci" jest coraz częściej słyszalne. Kiedyś nie do pomyślenia żeby gowniarz z takim tekstem wyskoczył. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Ja nie mówię o dzieciaku z ulicy, tylko takim który jest zapisany do klubu żeglarskiego. Im się nie chce zgłębiać tematu. Zamiast się uczyć o cirrostratusach woli się na tiktoka pogapić. Zresztą znajoma z areoklubu to samo mi mówi. Mają dzieciaki w sekcji szybowcowej i batem muszą gonić do nauki, bo latać to każde chce, ale wiedzieć dzięki czemu lata, to już niekoniecznie.

 

Pokolenie już teraz natychmiast. Efekt ma być. Fejm. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, maroon said:

"Łódka ma być gotowa, bo tata za to płaci" jest coraz częściej słyszalne. Kiedyś nie do pomyślenia żeby gowniarz z takim tekstem wyskoczył. 

Mnie też tata za obozy żeglarskie i nurkowe płacił ale musieliśmy też zasuwać przy sprzęcie, trzymać warty itd. Jedna taka gwiazda nie wytrzymała 3 dni, bo o 7 mej rano była rozpływka (jakieś 500m). Wtedy to był margines, wyśmiewany. Teraz czasy łatwiejsze, to ludzie są słabsi psychicznie, przyzwyczajeni do wygód.   

5 minutes ago, Patton said:

Śmierdzi plastikiem jak chiński pegazus.

Pracowałem kiedyś w jednej firmie z "bloggerką modową", wyglądała jak jej siostra. One się wszystkie na jedno kopyto robią, jak z wtryskarki.

9 minutes ago, RENGERS said:

Co z niej za kobieta, dlaczego nie budzi Karola porannym fellatio ? 

Żeby sobie makijaż popsuła?!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orybazy napisał:

One się wszystkie na jedno kopyto robią, jak z wtryskarki.

W moim przypadku, to już bardzo rzadko widzę kobiety które mocno zwracają swoim stylem moją uwagę. Bo zwykle to jest styl typu instagram, lub ewentualnie Julkowy, który nie do końca mi odpowiada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maroon napisał:

Od kliku lat obserwujemy powolny, ale ciągły spadek liczby chętnych dzieciaków do sekcji regatowych. 

 

Z opowieści bosmana jeszcze 20 lat temu kupa dzieciaków uczestniczyła w zajęciach szkutniczych, z prac bosmańskich, podstaw nawigacji i meteorologii. Dziś praktycznie żadnych takich zajęć dodatkowych już nie ma, bo nie ma chętnych.

 

Pogodę sprawdzają na telefonie, reszta mało interesuje. "Łódka ma być gotowa, bo tata za to płaci" jest coraz częściej słyszalne. Kiedyś nie do pomyślenia żeby gowniarz z takim tekstem wyskoczył. 

Dzieciarnia świetnie sobie radzi w stechnicyzowanym społeczeństwie, smart-otoczeniu etc. Gorzej, gdy rzeczy przestają być smart, bo dzieciaki nawet nie wiedzą, skąd się np. gaz bierze.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.