Skocz do zawartości

Ktoś spekuluje PKO na GPW? Rozkmina kontynuacji trendu wzrostowego i momentów wejścia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z Panów siedzi w inwestycji na PKO? 

 

Wyszedłem dzisiaj po 31.20, zakup na 28 zł około. Widzę formację świecową kontynuacji trendu na długoterminowym wykresie, konkretnie trójkę hossy. No i pytanie, czy się nie zesrałem, jak trzeba jeszcze potrzymać 😆 Do końca tego roku ogarniam PKO. Liczę na powrót do 45 zł. Puszczam temat w celach powiedzmy spekulacyjnych. Gram na wykresie punktowo - symbolicznym i wspieram się świecami japońskimi głównie prostymi formacjami odwrócenia i kontynuacji trendu. Możemy razem pograć. Przyda mi się więcej sygnałów, jak ogarniacie i ja też coś dodam przy okazji. Mówię, w tym roku nakurwiam PKO ze scenariuszem powrotu do 45 zł i długoterminowym boczniakiem (oby). Tak mi trochę to wygląda na boczniaka długoterminowego, ale przydałoby się więcej doświadczenia. Jak ktoś umie to zapraszam do dyskusji, tylko o tej spółce. 

 

tr%C3%B3jka-hossy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obserwuje namiętnie PKO i generalnie trzymam się jeszcze z daleka od polskiej giełdy. Bazuję tylko na wycinku jaki podesłałeś i nie jest to rekomendacja, tylko moja subiektywna opinia.

 

Jeśli miałeś wcześniej trend wzrostowy, to te 3 małe świeczki spadkowe w porównaniu z kolejną wzrostową, która cała jedna zamknęła się w tych trzech zdecydowanie sugeruje realizację zysków i kontynuację trendu wzrostowego, tym bardziej że zamknęła się powyżej poprzedniego oporu. Jak najbardziej do obserwacji wzrostowej. Bardzo zdziwiłbym się gdyby naglę na rynek weszli sprzedawcy i w jednej, dwóch świecach spadkowych wyczyśliciliby zyski z tego skrawka, no chyba że o czymś nie wiemy.

 

Mam nadzieję, że nieco pomogłem.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga liczę, że uda mi się wymienić doświadczeniami na konkretnych przykładach. Zarabiam na GPW całkiem nieźle od około 3 lat, bo wtedy umysł mi się przestawił. Monitoruję rynek krótkoterminowo i jestem totalnym spekulantem. Zobaczę jutro, bo dawno nie widziałem tak klarownej formacji kontynuacji trendu. Niestety często fałszywe, więc stawiam na szybką realizację zysku i na odkupienie na niższych poziomach. Dzisiaj wyjebało pod kontynuację i nie wiem, czy się nie wyleszczyłem. Czas pokaże xD

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moriente jadę od lat na punktowo - symbolicznym i rzadko zawodzi przyznam szczerze. Analiza techniczna tylko do gry krótkoterminowej. Inaczej się nie da. Powiedz mi, jak inaczej podejmujesz decyzje inwestycyjne? Analiza fundamentalna? Już byli tacy, co na fundamentalnej wchodzili w PBG i hydrobudowę, a teraz na zerze. A jakby się trzymali prostego wykresu to by uratowali kawał hajsu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, pytamowiec said:

a nie lepiej inwestować zamiast spekulować?

Inwestycja długoterminowa zasadniczo nie da ci takiej stopy zwrotu jak krótkoterminowa spekulacja.  O ile oczywiście nie wstrzelisz się w jakąś rakietę i otoczenie nie będzie sprzyjało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pytamowiec napisał:

a nie lepiej inwestować zamiast spekulować?

Nie. Obrót się liczy, jak chcesz zarabiać. Tylko zabezpieczona spekuła. Jak mówię. Idź i powiedz o długoterminowym inwestowaniu, tym którzy wtopili na PBG. Dzisiaj groszowe notowania xD 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Moriente napisał:

Nie rozumiem jak można korzystać z AT? 

 

Ja miałem skuteczność 70%, ale kilka cudownych sesji na TPSA i KGHM, gdzie grube ryby czyściły takie płotki jak mnie, wyleczyły mnie ze spekulacji na parkiecie warszawskim.

2 minuty temu, mac napisał:

Nie. Obrót się liczy, jak chcesz zarabiać. Tylko zabezpieczona spekuła. 

 

Zawsze mnie śmieszył PIT z biura maklerskiego, gdzie kwota obrotu była większa niż moje zarobki z fabryki. Przy daytradingu już tak jest.

 

U mnie niestety czas poświęcony do zarobku, nerwów był niewspółmierny, pomimo tego, że w ogólnym rozrachunku byłem na plus z PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

@Conrad nie bardzo rozumiem, jak przy skuteczności 70% mogłeś wtopić na jednym ruchu. Niezabezpieczona transakcja, o co chodzi? 

 

WIG20, duża płynność, analiza techniczna, sygnał taki jak błysk supernowej. Zaczyna się sesja i zwałka taka, ze wszystkim czyści stoplossy, cuda panie, później kurs się stabilizuje i wraca do normy. Efekt? To co zarobilem na innych sesjach przy takiej transakcji czyściło zysk. Takie sesje na spółkach odbywają się bardzo rzadko, ale przed nimi nie ma ratunku, z rekinami nie wygrasz, a swoje sztuczki mają, nawet na takich spółkach plynnych jak tpsa czy kghm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://charts.mql5.com/27/878/pko-pl-w1-dom-maklerski-banku.png

 

 

Formacja harmoniczna na spadki na D1 i W1.

Kupując w tym momencie to bardziej rzut monetą.

Spójrz jak pięknie zaczął się rajd na W1.

Od wsparcia na formacji ABCD gdzie fala CD=1,27 AB.

 

Nasz akcje na większych interwałach W1 i M1

Bardzo lubią smigać harmonicznie.

I respektują ABCD oraz xABCD.

 

Nie mam czasu by więcej napisać.

Wrócimy do tego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

 

Spójrz jaką siłę mają formacje harmoniczne.

Na wyższych interwałach.

Połączone z klasycznym ABCD.

 

Siedzę w shortach EUR/USD od 1.22341.

Wejście ze zleceniem oczekującym z chirurgiczną precyzją.

 

https://charts.mql5.com/27/932/eurusd-h4-admiral-markets-group.png

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.