Skocz do zawartości

Dziecko mieszka z ojcem, a matka... dostaje alimenty


Rekomendowane odpowiedzi

Pan Tomasz i pani Aleksandra wychowują 10-letniego Olka - syna pana Tomasza z poprzedniego związku. Mimo że dziecko od ponad trzech lat mieszka z ojcem, komornik żąda alimentów na chłopca. Pieniądze ma otrzymywać biologiczna matka Olka - Emilia F., która decyzją sądu ma ograniczone prawa do opieki, bez możliwości kontaktu z synem. Wszelkie próby wyjaśnienia sprawy są bezskuteczne.”

 

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2021-02-15/wychowuje-syna-ma-placic-alimenty/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sześć lat pan Tomasz nie widywał syna, bo żadne służby nie potrafiły ustalić miejsca pobytu chłopca i jego matki. W końcu udało się ich odnaleźć i złożyć w sądzie wniosek o przekazanie władzy nad dzieckiem ojcu. Sąd się na to zgodził.

Mama ma w skrajnym stopniu ograniczone prawa rodzicielskie, bez praw do kontaktów z synem, z uwagi na miażdżącą opinię biegłego psychologa - dodaje pani Aleksandra, żona pana Tomasza.

Spokój życia rodzinnego jest co jakiś czas zakłócany przez kolejne pisma od komornika. Wynika z nich, że pan Tomasz ma spłacić ogromne zadłużenie alimentacyjne i płacić także bieżące alimenty na Olka. Pan Tomasz mówi, że wszelkie próby wyjaśnienia sprawy były bezskuteczne, mimo że jest postanowienie sądu o wstrzymaniu alimentów.!

Poprosiłem siostrę, żeby zawiozła do komornika pismo, że obowiązek alimentacyjny ustał. Komornik powiedział, że pismo ma być wysłane pocztą. Zostało wysłane pocztą, ale chyba nieskutecznie, bo w dalszym ciągu egzekwuje ode mnie alimenty - dodaje pan Tomasz.

Mam dowody, że przez sześć lat płaciłem alimenty na rzecz syna, komornik w dalszym ciągu żąda ode mnie zapłaty tych samych miesięcy, które już zapłaciłem - zapewnia pan Tomasz.

Dziś już wiemy, że komornik przyjął w końcu dokumenty od pana Tomasza i zawiesił postępowanie egzekucyjne. Okazało się to proste, gdy zajęliśmy się sprawą.*

Na mój rozum: trzeba było osobiście  dostarczyć odpowiednie dokumenty

do kancelarii komorniczej i jako zwrotkę wziąć kopię dokumentów z podbitą pieczątką

Komornika Sądowego. To się załatwia w kancelarii/sekretariacie.

To jest Procedura jak przy składaniu dokumentów do każdego innego Urzędu publicznego. 

Uważam, że to by skończyło sprawę bez interwencji Telewizji.

To jest zbyt ważna sprawa, żeby się wysługiwać innymi osobami na przykład: siostrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety wszem i wobec mówią, że żyją w patriarchalnym obozie koncentracyjnym no właśnie widać😆

Obecnie nasz kraj jest rajem dla kobiet i nawet ograniczone prawa kobiety do opieki nie są w stanie nie

wyegzekwować dla niej od mężczyzny alimentów na dziecko, które mieszka u niego.

Prawo jest tak skonstruowane by karać mężczyzn a kobiety nagradzać.

To wszystko jest robione po to by niszczyć rodziny i eskalować większą nienawiść między płciami.

 

  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to, męska bestia, podczłowiek ma prawo do opieki nad dzieckiem?!

 

W urzędach powinni być myślący ludzie służący ludziom, a nie takie biurokratyczne bezmyślne kreatury. Powinno się taką osobę personalnie pociągać do odpowiedzialności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.