Skocz do zawartości

Rząd myśli o opodatkowaniu majątku, szuka eksperta, który wymyśli nowe podatki


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Długi rosną, zarzyna się gospodarkę to czas wycisnąć z ludzi majątek, który oczywiście był budowany latami z już opodatkowanych pieniędzy. Teraz dali ogłoszenie na eksperta na linkedin, który ma wymyślec nowe podatki:
https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/rzad-szykuje-nowe-podatki-szuka-ludzi-ktorzy-je-wymysla/gt0dl9g

 

 

Ciekawą analizę zrobił Ator, potencjalne pomysły:
- podatek katastralny, który krąży nad nami od lat

- podatek od gotówki, wyciągnięcie kasy z konta bankomatem czy przy wpłacie

- podatek od majątku ogólnie, np wymagane w zeznaniu ile i co masz

- podatek od kruszców

- podatek od posiadania auta

itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki i Socjalizm.

 

Ciekawe, czy kiedyś doczekamy takiej sytuacji jak w Rumunii, gdzie 5 lat temu obniżyli stawkę vat o 4%, oprócz tego zlikwidowali za jednym zamachem ponad 100 danin i opłat.

Pytanie retoryczne, na razie sytuacja jest zabetonowana. Póki co jedyne co można robić, to redukcja szkód, w miarę możliwości. 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym czego im życzę ale jeszcze by się okazało, że jest to nieakceptowalne społecznie, więc napiszę tylko, że życzę im jak najgorzej.

 

EDIT

 

Biblia, Księga Przysłów 29,4 "Król państwo umacnia sprawiedliwością, niszczy je ten, kto podatkami uciska."

Edytowane przez samotny_wilk
Zapomniałem dodać cytatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolników wciągną do ZUS na całego, ceny poszybują kosmicznie w sklepach. 

Zwiększą dotychczasowe podatki lub nałożą dodatkowe kategorie. 

Likwidacja zbiegów ubezpieczeń w umowie zlecenie od następnego roku, dorabianie przestanie się opłacać, mnie to bezpośrednio dotyka. 

Ozusowanie umów o dzieło, to będzie na 100% w 2023. Przymierzają się do tego od dawna. Składka emerytalna, bez zdrowotnej, żeby zabrać, ile się da, ale nie dać nic w zamian tak naprawdę. 

Wzrost pensji minimalnej i to znaczący będzie od następnego roku. Ogłoszą sukces gospodarczy, a jednocześnie doprowadzą do zubożenia i wycisną z kosztów pracy, ile się tylko da. Z różnicy brutto-brutto. To już się dzieje i takie są plany. 

Solidarnościowe podatki dla najbogatszych i oczywiście czeka nas zniesienie górnego limitu składek zus na 100%, bo ciągle gdzieś ten pomysł krąży. 

 

Opodatkowanie konsumpcji. Zobaczyli, że dało się z napojami, więc pójdzie temat na paróweczki i na konkretne surowce. Będzie selekcja złych i dobrych produktów, lobby i tak dalej. To nas czeka w najbliższym czasie. Jestem o tym przekonany. Teraz wchodzę do sklepu i mam bekę z niektórych cen. Niedługo będę chyba tylko płatki owsiane wpierdalać, bo nic mi nie smakuje i źle się czuję od gówna, które pakują do żywności. Wszystko drogie i chujowe. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zgodne z logiką systemu tego socjalistycznego rządu. Już kiedyś pisałem o tym, że według Mateuszka myśl robotnicza stoi u podstaw myśli PiSu. Jakiś rok temu ten sam jegomość oświadczył w Senacie, że trzeba zrobić absolutnie wszystko, aby ratować budżet, kosztem przedsiębiorców oraz pracowników:

 

https://forsal.pl/artykuly/1465180,premier-konieczne-sa-mechanizmy-przetrwania-maksymalne-dla-budzetu-a-minimalne-dla-przedsiebiorcow.html

 

Zupełnie nie dziwię się podobnym pomysłom.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand przecież w tym pojebanym kraju prowadzenie zwykłego biznesu jest nielegalne i obstawione przez policję. Niektórzy ludzie przecież już nie mają nawet manewru do zwykłego utrzymania podstawowych czynności biologicznych. O zdolność kredytową też bardzo trudno pomimo historycznie niskich stóp procentowych. Za 2-3 lata zus 2 koła i chuj. Zostanie praca na czarno tylko i wyłącznie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mac napisał:

Opodatkowanie konsumpcji. Zobaczyli, że dało się z napojami, więc pójdzie temat na paróweczki i na konkretne surowce.

Właściwie to wszystko nam szkodzi, więc rząd ma spore pole do manewru, może śmiało walczyć o nasze zdrowie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego dnia żałuję, że urodziłem się w Polsce.

 

Boże, wybacz mi , że jestem polakiem ! 

 

Przepraszam ! 

 

Na całe szczęście, mało, bo mało, ale mam około 10 % domieszki krwi żydowskiej - tylko z tego powodu, nie popełniłem jeszcze samobója.

 

 

 

P.S

 

Żartuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Rolników wciągną do ZUS na całego, ceny poszybują kosmicznie w sklepach. 

 

Rolników* nie ruszą bo im traktorami stolicę rozjadę. Podobnie górników i innych grup społecznych potrafiących się zorganizować. 

 

*teraz powinno mówić się producent rolny lub przedsiębiorca agrarny. 

Edytowane przez horseman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, horseman napisał:

 

Rolników* nie ruszą bo im traktorami stolicę rozjadę. Podobnie górników i innych grup społecznych potrafiących się zorganizować. 

 

*teraz powinno mówić się producent rolny lub przedsiębiorca agrarny. 

Nikt niczego nie rozjedzie i żaden strajk nie zadziała już. Za daleko temat zaszedł, jak ludziom można biznesy pozamykać wpisem na FB. Mogliby już w tym momencie zabijać ludzi za przekonania i nikt by nic nie zrobił. Propaganda wszystko usprawiedliwi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.