Skocz do zawartości

Empatia kobiet na krzywdę mężczyzn ;)


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, mac napisał:

Dlaczego mężuś, który traci dochody nagle dostaje pozew rozwodowy? Żeby go pocieszyć? Nie, żeby go dobić, rozkoszować się tym procesem.

 

Zawsze myślałem, że to moment, w którym u kobiety odzywa się sumienie, gdyż ta widząc upadek swojego mężczyzny stwierdza, że życie już go wystarczająco doświadczyło, więc dalsze kopanie go, a w tym momencie mówimy już przecież o kopaniu leżącego, zaczyna zakrawać o bestialstwo, którego to wyżej wymieniona dopuścić się nie chce z racji swojej wrodzonej wrażliwości oraz co warto podkreślić z powodu omawianej tu empatii.

 

W obliczu tego wszystkiego, podejmuje niełatwą decyzję, którą jest łaska miłosierdzia, okazana właśnie poprzez swoje odejście. Kobieta wie, że dzięki temu odciąża psychicznie swojego (a raczej resztki tego, co z niego pozostało) partnera, dzięki czemu daje mu szansę na powstanie z kolan, na swoiste odrodzenie się jak legendarny feniks z popiołów, stanie się lepszą wersją siebie, do czego przecież tak wielu z nas usilnie dąży.

 

Jest to moim zdaniem wspaniała i bezinteresowna postawa, mająca na celu dostarczenie mężczyźnie bodźców, niezbędnych do zapoczątkowania tego wspaniałego procesu, jakim jest jego wewnętrzna oraz zewnętrzna przemiana.

 

Cały ten żal, pretensje i potępienie kobiet bierze się właśnie z niezrozumienia tego całego procesu o którym tu mowa, gdzie często zapominamy o niebotycznym wysiłku, którego dopuszcza się taka osoba, a której działania tak często zbyt pochopnie dyskredytujemy.

 

Natomiast co się dzieję z naszą bohaterką, a no tyle, że na pewno nie spoczywa na laurach, wręcz przeciwnie, usuwa się w cień i podejmuje aktywne działania w celu znalezienia kolejnej ofiary, znaczy się partnera, wybaczcie, któremu być może znowu uda się jej pomóc w zostaniu lepszym człowiekiem, mężczyzną.

 

Wiem, że nie wszyscy będą w stanie, ale po cichu liczę, ze chociaż garstce lokalsów uda się w końcu dostrzec to, co zarezerwowane jest tylko dla najbardziej wprawionych w tej sztuce oczu. Oczu przenikliwych oraz oczu potrafiących dostrzec to co zazwyczaj jest głęboko skryte i niedostępne dla przeciętnego obserwatora.

 

 

Ahh, wzruszyłem się.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarkoBe napisał:

Pamiętam, jak kilka lat temu byłem w strasznym dołku ( myślę, że podchodziło to pod depresję spokojnie). Kobiety podśmiewały się ze mnie, tak jakby z satysfakcją z mojej słabości. Wtedy akurat, to mężczyźni wyciągnęli dla mnie pomocną dłoń, wspierając mnie niejednokrotnie na duchu, słowem lub uczynkiem

 

Tak to jest brachu jak kobieta zobaczy słabość to nie włączy się u niej empatia, współczucie tylko pogarda i nienawiść

mało tego większość będzie się pastwić z rozkoszą a w skrajnych przypadkach to nawet zniszczyć twoją reputację, życie. 

U mężczyzn to co najwyżej są drobne docinki jednak koniec końców i tak uzyskasz pomoc, zrozumienie.

 

Godzinę temu, mac napisał:

Przy poważnych sprawach wybiera się tylko mężczyznę i żadna pierdolona ideologia tego nie zmieni.

 

Dokładnie tak jak mam do załatwienia poważną sprawę to zawsze wybieram pomoc od mężczyzn

bo kobieta to istota nieobiektywna i będzie mnie oceniać na podstawie wyglądu, zachowania,

charakteru i gdy coś się jej nie spodoba to nie uzyskam pomocy lub będzie to połowiczne.

 

Godzinę temu, mac napisał:

potrafimy się dogadać w kryzysowych sytuacjach. Ja z kobietami tak się nie dogaduję

 

Mężczyźni w kryzysowych sytuacjach bez względu na animozję zawsze znajdą rozwiązanie

natomiast kobiety zazwyczaj się kłócą miedzy sobą chcąc udowodnić, która ma rację. 

Często to widzę u siebie w korpo te mądrości biurw.

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iceman84PL napisał:

U mężczyzn to co najwyżej są drobne docinki jednak koniec końców i tak uzyskasz pomoc, zrozumienie.

Ja z doświadczenia wiem, że mężczyźni mogą się nie lubić, i nawet "poszarpać", ale nawet wtedy mogą się jakoś dogadać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 13:20, spitfire napisał:

Każda kobieta podświadomie nienawidzi prostytutek (audycje Marka i MGTOW) które mogą dać mężczyźnie rozkosz za pieniądze ...
Tym samym nienawidzą facetów którzy idą do prostytutek (tym samym zasoby idą do prostytutki a nie do portfela kobiety - zazdrość ) i stąd ten hejt i draka 

 

Dokładnie tak !

Dlatego polecam zapamiętać jedno - mężczyzna, ktory w wyniku żoninych gierek dupą - pozbawiony jest seksu i wskutek tego przełamuje się i udaje do prostytutki - natychmiast zauważa, że żonine gierki dupą całkowicie nie są warte kłótni, stresów, awantur i nerwów bo ich koszt to.... 200 złotych na godzinę !

Wskutek powyższego ten facet doznaje olśnienia ! Gdyż parafrazując słowa pewnego brytyjskiego premiera z cygarem i whisky - dowiaduje się jak wiele otrzymać może za jak niewiele od jakże licznych.
 

W dniu 19.02.2021 o 12:20, Jonash napisał:

Kobiety odczuwają szacunek tylko do silnych samców wykazujących się odwagą i nie czujący strachu przy których czują się bezpiecznie. Cała reszta to dno. Nawet jak nie są tego świadome i opowiadają jakieś banialuki to podświadomość bierze górę. ZAWSZE. 

 

Siła faceta, ktora powoduje szacunek u kobiety wyraża się nie tylko w sile fizycznej ale także w sile charakteru oraz w intelekcie. To ostatnie jest ciekawe.
Kobiety intelekt pociąga tak samo jak siła fizyczna czy siła charakteru ale jednocześnie intelekt jest czymś czego się kobiety najbardziej boją.
Być może stąd się wzięło "i chciałabym i boję się"

Kumaty facet jest pociągający dla kobiety ale zbyt długiej relacji z nim zrealizować się nie da.
To nie będzie beta bankomat ani nawet alfa bad-boy. Alfa bad-boy jest może i silny, moze i jest stanowczy ale ogólnie najczęsciej jest to gość średnio rozgarnięty intelektualnie - nierzadko nie przymierzając - dzban.
I z takim pogrywać sobie w babskie gierki można. Kobieta ryzykuje wtedy najwyżej to, że dostanie z płaskiego w pysk a częsciej - karczemną awanturę (co nawet jest plusem bo emocje lubi)

Zaś jesli facet jest inteligentny - babskie gierki rozpozna w mig. I w ryj nie da ani nie nakrzyczy nawet. Po co ? Ma nad nią tak wielką przewagę intelektualną - że to ona wpadnie w nerwice a ten się będzie co najwyżej relaksowo uśmiechał.

Dlatego jesli chce się ciągnąć seksualną relację z damą - to często trzeba udawać mniej kumatego niż się jest. To wcale nie jest takie proste. Mnie na przykład na dłuższą metę męczy.

Oczywiście za każdym razem koniecza jest jeszcze jedna cecha - pewność siebie. W kazdych warunkach.
 

 

Edytowane przez Bonzo
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2021 at 7:35 AM, bassfreak said:

Zawsze wiedziałem że polki to agresywne ludzkie odpady, roszczeniowe z brakiem empati ale to mnie tylko utwierdza w tym przekonaniu.

 

Zawsze wiedziałem, że kobiety to agresywne, ludzkie istoty, roszczeniowe z brakiem empati, dla kogokolwiek poza sobą i potomstwem, ale to mnie tylko utwierdza w tym przekonaniu.

 

Zobacz jak bardzo prawdziwie a nawet prawdziwiej i bardziej uniwersalnie i zgodnie z rzeczywistością.

 

--

Raz, że można lepiej a dwa, ze można bez wulgarności, bo choć nie używasz słów powszechnie uważanych za wulgarne to takie postawienie sprawy jest wulgarne.

 

--

14 hours ago, Bonzo said:

polecam zapamiętać jedno - mężczyzna, który w wyniku żoninych gierek dupą - pozbawiony jest seksu i wskutek tego przełamuje się i udaje do prostytutki - natychmiast zauważa, że żonine gierki dupą całkowicie nie są warte kłótni, stresów, awantur i nerwów bo ich koszt to.... 200 złotych na godzinę !

Wskutek powyższego ten facet doznaje olśnienia ! Gdyż parafrazując słowa pewnego brytyjskiego premiera z cygarem i whisky - dowiaduje się jak wiele otrzymać może za jak niewiele od jakże licznych.

 

Oprawić w ramkę i powiesić na ścianie :-)

 

 

--

On 2/19/2021 at 10:55 PM, Pancernik said:

Zawsze myślałem, że to moment, w którym u kobiety odzywa się sumienie

 

Żeby się sumienie odezwało trzeba je najpierw mieć.

Kobiety maja sumienie "zewnętrzne" - jeśli koleżanki, sąsiadki, społeczność, kultura to potępiają to one też i będą miały "wyrzuty sumienia". Same z siebie nie mają takich myśli, refleksji, wywodów.

 

On 2/19/2021 at 10:55 PM, Pancernik said:

gdyż ta widząc upadek swojego mężczyzny stwierdza, że życie już go wystarczająco doświadczyło, więc dalsze kopanie go, a w tym momencie mówimy już przecież o kopaniu leżącego, zaczyna zakrawać o bestialstwo, którego to wyżej wymieniona dopuścić się nie chce z racji swojej wrodzonej wrażliwości oraz co warto podkreślić z powodu omawianej tu empatii.

 

Jak wyżej.

Jeśli zastosujesz powyższe do tego co powiedziałeś to zobaczysz, że czegoś takiego nie ma i nie ma takiego bestialstwa, którego by się nie dopuściła, liberalna skądinąd, kobieta kiedy nie ma nad sobą "bata" w postaci zewnętrznej, potencjalnie krytycznej, opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 21:50, RENGERS napisał:

Czasem mamy do czynienia z tzw. Empatią na potrzebę chwili, ale nigdy,  nie jest ona autentyczna.

Zawsze mnie ciekawi jak myśli taka kobieta "Ok teraz muszę się pokazać jako empatyczna by nie narazić się na ostracyzm społeczny więc odpalę emocję nr 12" XD

Jeżeli tak - to szacuuunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.