Skocz do zawartości

Czy są tu bracia z Kielc?


verde

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pochodzę stąd, ale wynajmuję tutaj pokój (praca, studia). Jednak ostatnio na mieszkaniu robi się nieciekawie... Jeśli jest ktoś z tych okolic i miałby gdzieś po ręką pokój do wynajęcia w mieszkaniu osób, które NIE PIJĄ - tak, wiem, że to mało realne, ale postanowiłem spróbować, to proszę o jakiś kontakt.

Edytowane przez verde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Możesz rozwinąć, że to perspektywiczne miasto? Bo interesuje mnie ten temat.

 

Gdynia jest centrum polskiego szczęścia, tu największy procent mieszkańców jest zadowolony z życia w skali kraju. Jedną z tych osób jest Liroy, który z "Krainy Scyzoryków" przeprowadził się na stałe do Gdyni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władze miasta Gdyni cały czas promują miastu. Są specjalnie wyznaczeni urzędnicy którzy pomagają założyć biznes, co roku jest konkurs na biznes plan.

 

Powstały centra nauki i biznesu.

 

Jak jeżdżę z przeprowadzkami, to większość, to młodzi ludzie którzy przybyli do Gdyni z Polski. Chwalą sobie. Jest praca, są w miarę tanie mieszkania.

Trzeba tylko trochę odwagi i kasy na pierwszy miesiąc. Później już idzie. Zawsze to łatwiejsze niż emigracja do kraju w którym mówi się innym językiem.

 

Sopot to kurort i zabawowo. Drogo, nie polecam.

 

Jako lokalny patriota nie lubię Gdańska. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po ujrzeniu Gdyni jest sympatyczne. Co kilka lat muszę tam być, same pozytywne wspomnienia.

Każdy mieszkaniec duzego miasta poczuje się tam jak u siebie, przynajmniej pod względem estetycznym, bo życia tam nie znam.

Miasto nr.2 dla mnie . Wielu południowców, kiboli np. lubi tam jeździć, znają Arke i miasto też chwalą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni byłem milion lat temu (bodajże 1998...). Zacheciliscie mnie, przyjadę w odwiedziny w któryś majowy-czerwcowy weekend. Która plaża w Gdyni jest godna polecenia dla rodzin z małymi kilkuletnimi pociechami? Co warto obejrzeć i zwiedzić? 

S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Subiektywny napisał:

W Gdyni byłem milion lat temu (bodajże 1998...). Zacheciliscie mnie, przyjadę w odwiedziny w któryś majowy-czerwcowy weekend. Która plaża w Gdyni jest godna polecenia dla rodzin z małymi kilkuletnimi pociechami? Co warto obejrzeć i zwiedzić? 

S. 

Cała Gdynia jest fajna. Każda opinia miejscowego będzie inna. Można poczytać przewodniki.

 

Jak będziesz miał konkretne pytania to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że myślę w przyszłości o Gdańsku albo Gdyni albo może Poznaniu. Lepiej dwa pierwsze (klimat, morze). Wielu znajomych po studiach wybiera Gdańsk (jest duży ośrodek akademicki)-ale skoro w Gdańsku jest ich od zatrzęsienia, to chcąc pracować w wolnym zawodzie boję się zbyt dużej konkurencji, z kolei może Gdynia jest zbyt małym ośrodkiem? No ale z tego co czytam to biznes tam się rozwija, to i może coś dla wolnych zawodów skapnie.

 

Zresztą chyba błędnie utożsamiam obecność ośrodka akademickiego z biznesem-są ubogie miasta, gdzie biznes leży, a jest uniwersytet, a także odwrotnie-obecność uniwersytetu dodałaby Gdyni prestiżu, wiadomo-środowisko naukowe plus kasa równa się więcej możliwości, badania, firmy, ale to nie jest chyba konieczne.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Assasyn napisał:

Podoba mi sie to miasto...Zawsze marzylem aby mieszkac nad morzem...

 

Tylko co ja do cholery jasnej tam bym robil? Tymbardziej ze siedze na emigracji...

                 Jeśli zawsze marzyłeś, aby zamieszkać w Gdynii, to czemu tu nie mieszkasz ?

Jak to co byś tu robił ? To samo co w UK, czyli zarabiał pieniądze i sobie żył. Co za problem. Jakiś zawód chyba masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.