Skocz do zawartości

Szykować sakiewki - czyli waloryzacja 500 plus


Rekomendowane odpowiedzi

@Jorgen Svensson 2 razy w życiu dzwoniłem i do mnie 2 razy dzwonili, żeby zapytać osobiście, czy jestem w stanie coś skomplikowanego na priorytecie zrobić. Musieli się upewnić, że odbiorę i nie oleję, tylko przysięgnę, że zrobię. Reszta e-mail, komunikator zero. Kilka razy na FB dogadywałem, ale już z tego zrezygnowałem. Najczęściej z firmami współpracuję, jako podwykonawca i mam zawsze jakiegoś opiekuna.

 

W jednej firmie to mam robotę po prostu codziennie do zrobienia, wszystko się wyświetla w ich panelu. Robię, potwierdzam, na koniec miesiąca faktura i zero kontaktu od lat, bo wszystko ok robię 😆 Robota zrobiona, rozliczenie, powtórz. Ani jednego klienta nie widziałem na oczy.

Edytowane przez mac
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mac napisał:

@Jorgen Svensson 2 razy w życiu dzwoniłem i do mnie 2 razy dzwonili, żeby zapytać osobiście, czy jestem w stanie coś skomplikowanego na priorytecie zrobić. Musieli się upewnić, że odbiorę i nie oleję, tylko przysięgnę, że zrobię. Reszta e-mail, komunikator zero. Kilka razy na FB dogadywałem, ale już z tego zrezygnowałem. Najczęściej z firmami współpracuję, jako podwykonawca i mam zawsze jakiegoś opiekuna.

 

W jednej firmie to mam robotę po prostu codziennie do zrobienia, wszystko się wyświetla w ich panelu. Robię, potwierdzam, na koniec miesiąca faktura i zero kontaktu od lat, bo wszystko ok robię 😆 Robota zrobiona, rozliczenie, powtórz.

 

Dzięki za info, pracuję nad pewnym swoim projektem który zakłada podobny model pracy, z tym, że nie wiem w jakiej branży się poruszasz do końca. Daje mi to pogląd na sytuację. 

 

Przewiduję tylko kontakt przez e-mail i jestem ciekaw czy to odstrasza. Zrealizowałem dwie małe usługi w tym modelu i poszło bezproblemowo, klient z USA, kontakt tylko e-mail, płatność z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jorgen Svensson napisał:

Dzięki za info, pracuję nad pewnym swoim projektem który zakłada podobny model pracy, z tym, że nie wiem w jakiej branży się poruszasz do końca. Daje mi to pogląd na sytuację. 

 

Przewiduję tylko kontakt przez e-mail i jestem ciekaw czy to odstrasza. Zrealizowałem dwie małe usługi w tym modelu i poszło bezproblemowo, klient z USA, kontakt tylko e-mail, płatność z góry. 

E-commerce, marketing internetowy. Nie odstrasza, wręcz pożądane. Właśnie o to chodzi. Umiesz coś zrobić. Raz, drugi raz to potwierdzisz, trzeci i zostawią cię z robotą, aż się nie wypalisz. Większość zleceń jest odpowiednio oznaczona w panelu wewnętrznym firmy najczęściej i nie muszą się ze mną oddzielnie kontaktować, tylko dopisują pod wytyczne powiedzmy. Ja na mailu grubo ponad 10 lat siedzę. Mówię na przestrzeni 10 lat 2 telefony miałem. Jeszcze też zależy, jakie masz preferencje. Jak dobry w gadce jesteś to od czasu do czasu można zadzwonić, nie wykluczam, albo jakaś konferencja. Sam znacznie lepiej piszę niż mówię, więc to dla mnie naturalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

E-commerce, marketing internetowy. Nie odstrasza, wręcz pożądane. Właśnie o to chodzi. Umiesz coś zrobić. Raz, drugi raz to potwierdzisz, trzeci i zostawią cię z robotą, aż się nie wypalisz. Większość zleceń jest odpowiednio oznaczona w panelu wewnętrznym firmy najczęściej i nie muszą się ze mną oddzielnie kontaktować, tylko dopisują pod wytyczne powiedzmy. Ja na mailu grubo ponad 10 lat siedzę. Mówię na przestrzeni 10 lat 2 telefony miałem. Jeszcze też zależy, jakie masz preferencje. Jak dobry w gadce jesteś to od czasu do czasu można zadzwonić, nie wykluczam, albo jakaś konferencja. Sam znacznie lepiej piszę niż mówię, więc to dla mnie naturalne.

 

Celuję w klienta anglojęzycznego (w sumie to we wszystkich oprócz klientów z Polski 😂), więc też wolę pisać niż mówić, to mi akurat pasuje. 

 

W sumie takie korporacje jak eBay czy PayPal też nie dają możliwości kontaktu telefonicznego, tylko e-mail ewentualnie czat. 

 

Ok, to ważne dla mnie info w sumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał:

dostajesz całą masę rzeczy. Choćby to że masz ciepło  i prąd.

Powiedz mi gdzie mieszkasz, chętnie się przeprowadzę.

Darmowy prąd to fajna sprawa... walnę sobie farmę bitcoinów na c****Wattów. :P

 

3 godziny temu, Libertyn napisał:

Zwiększ Zus. 30 latek będzie jojczył. 65 latek skakał z radości. Zmniejsz lub wprowadź dobrowolność to będzie na odwrót

Nawet jakby ZUS zwiększyli do 9999% to i tak nie oznacza to podniesienia emerytur. To tylko oznacza wiekszy ZUS.

 

3 godziny temu, Libertyn napisał:

W tym samym czasie 70 latek w USA po rozwodzie robi w Amazonie za minimalną. To też jest opcja. 

Do czasu.

https://www.dobreprogramy.pl/Nie-tylko-Kiva.-Amazon-ma-juz-robotapakowacza-ktory-zdola-zastapic-czlowieka,News,74592.html

Cytat

Rozważając kwestię zastąpienia pracy fizycznej ludzi przez roboty przedstawialiśmy dwie wizje. Pierwsza to oczywiście wyeliminowanie człowieka z nie wymagających szczególnych kwalifikacji zawodów (a co za tym idzie masowe bezrobocie), druga to synergia możliwości człowieka i maszyny (a co za tym wzrost produktywności). Patrząc na to, co dzieje się w Amazonie, jednej z najbardziej zaawansowanych pod względem robotyzacji swoich procesów biznesowych firm, czuło się, że ta pierwsza wizja jest bardziej realistyczna

http://elektroonline.pl/news/5108,Automatyzacja-magazynow-Amazoncom

https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/gliwicki-magazyn-amazonu-1000-osob-i-prawie-4000-robotow/

 

Żaden 70 latek nie będzie ekonomicznie opłacalny w porównaniu z robotem. Sorry wodzu.

 

3 godziny temu, Dassler89 napisał:

Więcej niż jedno dziecko jest NIEEKOLOGICZNE!"

W Szwecji to już, skrajna ekolewica, promuje postawę, że każde dziecko jest nieekologiczne i należy się wstydzić faktu jego posiadania. Zresztą, tam 50% społeczeństwa to, przynajmniej oficjalnie według danych eurostatu, jednoosobowe gospodarstwa domowe bez dzieci.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, eknm2005 said:

Nie rozumiem chyba tej wypowiedzi, ale w UK to przeciez socjal x10 jak w Polsce. 

Az tak to nie, teraz sie mocniej wzieli za beneficiarzy. PL benefity wypadaja obecnie lepiej anizeli brytyjskie.

 

2 hours ago, eknm2005 said:

Takze polemizowalbym z tym denstysta. ;) 

 

Przyznaje po czesci racje. Tez mialem takie doswiadczenie, ale tylko raz. W ogole zauwazylem, ze ci co narzekaja na sluzbe zdrowia w UK, chyba nigdy sie nie leczyli. Ale to osobny i dlugi temat.

 

52 minutes ago, Jorgen Svensson said:

przedział 6-8k

Tak wygladaja zarobki w Wawie i wiekszych miastach na srednich stanowiskach. W Wawie za mniej niz 3.5-4k na reke ciezko kogos znalezc - serio! Wbrew pozorom, minimalna prawie sie nie zdarza (zobacz na place kasjerek w marketach). Koszty zycia sa tak wysokie, ze ludzie nie chca pracowac za mniej, bo bardziej sie im oplaca brac zasilki i dorabiac na czarno. Wiem bo pracuje dla firm zatrudniajacych/z firmami zatrudniajacymi tysiace ludzi w PL i tak to wyglada.

 

Pracownicy w PL poza tym zaczeli sie mocno cenic. Czesto oznacza to, ze taniej jest zrobic cos za granica. W tej chwili jest taniej znalezc programiste na zachodzie niz w ojczyznie. Podobnie ze roznymi specjalistami.

 

Najbardziej to w polskim podejsciu denerwuje mnie sposob i etyka robienia pieniedzy. Ma byc szybko i duzo. Nigdy nie ma tak, ze ktos cos chce po prostu zrobic dobrze. No i podejscie do klienta czesto kuleje. Klient oblsugiwany jest z laska a nie z usmiechem (choc sa przyjemne wyjatki od tej reguly).

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

Powiedz mi gdzie mieszkasz, chętnie się przeprowadzę.

Nie zdradzę

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

Darmowy prąd to fajna sprawa... walnę sobie farmę bitcoinów na c****Wattów. :P

Nie mówię ze darmowy, mówię że pewny. Jesteś pewny tego że skoro płacisz to dostajesz. A nie będzie nagle tak że koszty infrastruktury wzrosną i się okaże ze pomimo płacenia obsługa Ciebie jest nierentowna

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

Nawet jakby ZUS zwiększyli do 9999% to i tak nie oznacza to podniesienia emerytur. To tylko oznacza wiekszy ZUS.

ZUS idzie głównie na emerytury, renty i socjal dla opiekunów

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

I super. Czyli w sytuacji takiego faceta, tylko się powiesić

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

Żaden 70 latek nie będzie ekonomicznie opłacalny w porównaniu z robotem. Sorry wodzu.

Jest opłacalny jeśli do niego siędopłaca. W USA wiele stanów dopłaca

24 minuty temu, BumTrarara napisał:

W Szwecji to już, skrajna ekolewica, promuje postawę, że każde dziecko jest nieekologiczne i należy się wstydzić faktu jego posiadania. Zresztą, tam 50% społeczeństwa to, przynajmniej oficjalnie według danych eurostatu, jednoosobowe gospodarstwa domowe bez dzieci.

I horda imigrantów z państw o dodatniej demografii. A u nas? Ukraińcy którzy sami demograficznie mają tak jak my, i za te 20 lat napływ się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Libertyn said:

Nie wiem, ta informacja przewyższyła możliwości obliczeniowe twojego biologicznego procka?

Tak.

Widze natomiast, ze ty lepiej to ogarniasz.

Mam dla Ciebie propozycje biznesowa.

Dam Ci zarobic $1 mln.

Aby rozpoczac biznes wystarczy tylko jak wplacisz $2 mln.

Potem sie jakos dogadamy. ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eknm2005 napisał:

Tak.

Widze natomiast, ze ty lepiej to ogarniasz.

Mam dla Ciebie propozycje biznesowa.

Dam Ci zarobic $1 mln.

Aby rozpoczac biznes wystarczy tylko jak wplacisz $2 mln.

Potem sie jakos dogadamy. ;) 

Spoko, płacisz dolcami a ja dolcami Zimbabwe.
Państwo to nie firma. Z firmy pracownika zwolnisz, i sobie znajdzie inną pracę. Z państwa nierentownych osób sienie pozbędziesz. Chyba że postąpisz jak pewien wąsaty pan z Austrii i zwyczajnie zutylizujesz wszelkich psychicznie chorych i niedorozwiniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, eknm2005 said:

Gdy na producenta nakladane sa nowe podatki, to ten stara sie przerzucic ciezar podatkowy na konsumenta albo wypadnie z rynku. Proste.

Tak wiec w ogloszeniach pani z bombelkami bylaby taka zmiana, ze zamiast 190+cm i 10k PLN miesiecznie byloby 195+cm i 12k PLN miesiecznie z powodu "inflacji". ;) 

Ergo, laski by wybrzydzaly jeszcze bardziej.

 

Wystarczy skończyć z jakimkolwiek socjalem i świat wróci na normalne tory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Nie mówię ze darmowy, mówię że pewny. Jesteś pewny tego że skoro płacisz to dostajesz.

Czyli prywaciarz nie dostarcza? Tylko państwostwór. OK

 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

ZUS idzie głównie na emerytury, renty i socjal dla opiekunów

I jest podnoszony, bo są mniejsze wpływy. Mniejsze wpływy są, bo jest mniej osób w wieku produkcyjnym/pracujących. Przecież cała idea ZUSu opiera się na "dodatniej" strukturze demograficznej.

 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Jest opłacalny jeśli do niego siędopłaca. W USA wiele stanów dopłaca

Czyli tak:

- państwo zabiera białym uprzywilejowanym redneckom 20k USD,

- daje 20k USD Amazonomi, żeby zatrudnił typa 70+,

- typ 70+ robi dla Amazona za darmoszkę.

 

Lewak a karmi prywaciarza? Abominacja. 😈

1535994815.png

 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

I horda imigrantów z państw o dodatniej demografii. A u nas? Ukraińcy którzy sami demograficznie mają tak jak my, i za te 20 lat napływ się skończy

e3ffc295717e7e7c9dda86fe6e99df72.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Trevor said:

Wystarczy skończyć z jakimkolwiek socjalem i świat wróci na normalne tory.

Nie podzielam takiej opinii.

 

Nie jestem jakims gazetowybiorczym symetrysta, bo "prawda nie lezy posrodku, ale lezy tam gdzie lezy" (Wolniewicz). 

Ale z faktu, ze obecnie socjal jest rozdmuchany do potegi n-tej nie wynika, ze nalezy kazda forme pomocy socjalnej zlikwidowac.

Swiat calkowicie bez socjalu tez bylby jakas forma dystopii.

 

Ale to juz kwestia personalna, co, ile i do jakiego stopnia.

Z mojej perspektywy nie mialbym nic przeciwko przymusowemu placeniu na np. sluzby ratunkowe jak pogotowie czy publiczna straz pozarna.

Nawet jesli osoby tam pracujace 7+ z 8 godzin spedzaja ogladajac filmy.

Natomiast jesl idzie o opieke dentystyczna, to powinna ona byc wszedzie odplatna.

Nawet pomimo tego, ze dentysty potrzebuje teraz w tej chwili i byloby milo miec go za free, a strazy pozarnej teraz nie potrzebuje i malo prawdopodobne, ze bede jej potrzebowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, eknm2005 said:

Ale z faktu, ze obecnie socjal jest rozdmuchany do potegi n-tej nie wynika, ze nalezy kazda forme pomocy socjalnej zlikwidowac.

Swiat calkowicie bez socjalu tez bylby jakas forma dystopii.

 

Zgadzam się do pewnego stopnia, ale nawet przy minimalnym socjalu jak sprawdzisz kto nie kręci w tej kwestii. Nie problemem jest ile osób pobiera socjal ale kto pobiera go bo go rzeczywiście potrzebuje z różnych względów a kto się zwyczajnie opieprza i pasożytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Trevor said:

 

Zgadzam się do pewnego stopnia, ale nawet przy minimalnym socjalu jak sprawdzisz kto nie kręci w tej kwestii. Nie problemem jest ile osób pobiera socjal ale kto pobiera go bo go rzeczywiście potrzebuje z różnych względów a kto się zwyczajnie opieprza i pasożytuje.

No nie sprawdzisz. Przynajmniej ja nie widze takiej opcji.

Jak juz napisalem, nie robi to dla mnie problemu, ze strazacy/zolnierze gdzies tam siedza i nic nie robia przez X godzin, ale sa w gotowosci.

Po prostu w naszych kalkulacjach uwzgledniamy taka mozliwosc.

 

Tak samo jakies swiadczenia dla osob, co mialy wypadek. Tez na pierwszy rzut oka wydaje sie one calkowicie sluszne. I kto by pomyslal, ze tu ludzie moga pasozytowac?

Wyrastalem w raczej patologicznej okolicy i znalem na "dzien dobry" typa, ktory pare razy lamal sobie reke w imadle by miec na pryte (to takie alko dla nieznajacych tematu :P ).

I jak odroznisz 99% osob co naprawde mialy wypadek od takiego "geniusza"?

Na forum/internetach byl przypadek ostatnio dziewczyny, co nawet reke sobie uciela, by miec odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.biznesinfo.pl/podatek-katastralny-200221-ks-rzad

 

 

Cytat

 

Podatek katastralny pośród innych obowiązkowych opłat

Podatek katastralny już niebawem może dołączyć do pokaźnego katalogu danin ściąganych w Polsce. Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiło się bowiem ogłoszenie o pracę. Resort poszukuje ekspertów do Wydziału Podatków Majątkowych i Analiz Prawnych. Do obowiązków specjalistów ma należeć przygotowywanie rozwiązań prawnych w zakresie nowych podatkowych obciążeń.

MF ma nadzieje, że do zespołu dołączy „dyrektor kreatywny”, który opracuje nowe produkty podatkowe. Czyżby władzy skończyły się już pomysły na nowe należności? Do tej pory działania rządzących charakteryzowały się wyjątkową kreatywnością. W trakcie rządów PiS wprowadzono już podatek bankowy, który przynosi rocznie 4,8 mld zł, opłatę od torebek foliowych (1,4 mld zł rocznie), opłatę emisyjną od paliw (1,7 mld zł rocznie) oraz daninę solidarnościową dla milionerów (1,2 mld zł rocznie).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czytam, to niedobrze mi się robi i nasuwa się jeden wniosek. Broń, broń i jeszcze raz broń, zrobić to chyba nasi przodkowie w 1920 i 1939 czyli walka z okupantem, tym razem dużo groźniejszym gdyż wewnętrznym. Grupa mężów stanów powinna przejąć władzę i przeprowadzić wyroki śmierci na wszystkich zdrajcach, będzie ciężko gdyż garstka ludzi ruszy do walki a reszta gojów, baranów będzie kuliła ogon pod siebie więc nie ma co liczyć na pospolite ruszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DOHC napisał:

Tak tak czytam, to niedobrze mi się robi i nasuwa się jeden wniosek. Broń, broń i jeszcze raz broń, zrobić to chyba nasi przodkowie w 1920 i 1939 czyli walka z okupantem, tym razem dużo groźniejszym gdyż wewnętrznym.

Chcesz wojny domowej? 

2 godziny temu, DOHC napisał:

Grupa mężów stanów powinna przejąć władzę i przeprowadzić wyroki śmierci na wszystkich zdrajcach, będzie ciężko gdyż garstka ludzi ruszy do walki a reszta gojów, baranów będzie kuliła ogon pod siebie więc nie ma co liczyć na pospolite ruszenie.

Uważaj byś sam nie był określony zdrajcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Libertyn napisał:

Chcesz wojny domowej? 

Weź bądź poważny @Libertyn! Przy poparciu społecznym poniżej 2,3%, jedyną konsekwencją tych "zabaw z ogniem" może być konieczność prania i suszenia pościeli rano.

 

Dodatkowo, panowie liderzy od "polityki realnej", zamiast zajmować się sprawami istotnymi, cały swój wysiłek z ostatnich miesięcy włożyli w dorobienie sobie samym gęby antyszczepionkowców i płaskoziemców. Kto poparłby rewolucję wznieconą przez regularnych szurów? Do zakończenia tego powstania wystarczą siły Komendy Powiatowej Policji z Otwocka, nawet posiłków z Józefowa nie będą musieli ściągać. (Choć może być konieczne wsparcie z Tworek!)

 

Tak że spokojnie, ani wojna domowa, ani wieszanie zdrajców na razie nam nie grożą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Libertyn napisał:

Chcesz wojny domowej? 

Chcę przerwania statusu quo, a los okupantów w Warszawie jest mi obojętny jeśli mnie rozumiesz.

20 godzin temu, Libertyn napisał:

Uważaj byś sam nie był określony zdrajcą. 

Polska jest rozwarstwiona na dwa skrajne obozy, z pewnością będę nazywany tak przez skrajnych lewaków LGBT róbta co chceta, jak i faktycznych katobolszewików z naczelnym rabinem w Toruniu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.