Skocz do zawartości

Nie wracaj z emigracji


Rekomendowane odpowiedzi

@adann96 Wynajęcie mieszkania na zachodzie to nie jest taki prosty temat jak w Pl. Musisz przedstawić kilka ostatnich lonów oraz kontrakt ważny na zazwyczaj min. pół roku.

Łatwiej na początku wynająć pokój, ale to róznie możesz trafić.

Skoro piszesz, że pracujesz w IT i tam zamierzasz - domyślam się, że w większości to praca zdalna. 

 

Nie pracuje w tej branży, więc nie ma za bardzo sensu, żebym opisywał swój przypadek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JoeBlue napisał:

Miej na uwadze, że panie po 60-ce mają wymagania o jakich ci się nie śniło, przynajmniej tutaj.

Doczepie i zapodam przykłada.

Pan sobie już emeryt zamożny w Pl owdowiał/naturalnie/

Znalazł sobie panią do spotkań kawowospacerowych*.

 

Pani po 2 tygodniach obczajania statusu(chyba to był marynarz)STWIERDZIŁA, że się do niego wprowadza A swoje mieszkanie w centrum wynajmie./3-4 pokoje/

*czyli dodatkowa emerytura gratis.

 

Pan marynarz troszkę przychamował ją piętą.....to pańci LOVCIANIE DRAMATYCZNIE spadło.

 

Schemat ma się dobrze nawet 60pluuusz.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2023 at 6:44 AM, JoeBlue said:

Na emeryturze ludzie wracają.

Dlatego poczekam do emerytury aby wrócić.

On 2/19/2023 at 6:44 AM, JoeBlue said:

 

PS1:

To partnerkę byś zostawił wracając?

Nie wiem jaka jest, ale ją wybrałeś.

Przyznam, że zawsze chciałem zaliczyć przynajmniej kilka Polek.  Tak bywa, że marzymy o tym czego nie możemy dostać.

On 2/19/2023 at 6:44 AM, JoeBlue said:

Miej na uwadze, że panie po 60-ce mają wymagania o jakich ci się nie śniło, przynajmniej tutaj.

Po prostu raczej szybko doszedłbyś do wniosku, że szukaniej jakiejś to strata czasu.

Dzięki za radę.  Zapamiętam to.

On 2/19/2023 at 6:44 AM, JoeBlue said:

 

PS2:

Opieka lekarska w Kanadzie.

Nie byłem tam, ale mam znajomych.

Szczególnie zachwyceni nie są.

Kolejki nie przeskoczysz, najwyżej umrzesz nie doczekawszy się.

Tu istnieje furtka boczna. Można dać łapówkę i kolejkę ominąć.

Oczywiście tego w regulaminie NFZ-u nie ma i to nie rozwiązanie dla każdego, ale jest.

 

 

Co do tego to masz rację.  Opieka medyczna jest w kiepskim stanie w Kanadzie.  Jedyna dobra strona, to jest to, że jest darmowa.  Chociaż czasami wolałbym dopłacić aby nie czekać zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2023 at 6:20 PM, adann96 said:

 ale nie oszukujmy się - nie będzie to mieszkanie w apartamentowcu z 2020 roku z dużym balkonem/tarasem, na którym można grilla odpalić.

A w Polsce mieszkasz w apartamentowcu z 2020 roku z dużym balkonem/tarasem, na którym można grilla odpalić?

PS:

Moje doświadczenia są za stare, żeby się do czegoś nadawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.