Skocz do zawartości

Szukanie pracy


ransoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy ma ktoś sposób na skuteczne szukanie pracy w dużym mieście?

Wysłałem w przeciągu kilku dni ok 30 CV do różnych firm w Warszawie głownie z portalu pracuj.pl oraz olx i jak na razie nawet nie dostałem żadnego telefonu.

Zaczynam się zastanawiać czy to kwestia złego cv, czy miejsca do aplikowania?

 

Macie jakieś wskazówki, sposoby, może aplikować na innych stronach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ransoft napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy to kwestia złego cv, czy miejsca do aplikowania?

Zależy co w tym CV powpisywałeś. Ja trochę naciągałem fakty, ale ostatecznie pomagało.

 

30 minut temu, ransoft napisał:

Macie jakieś wskazówki, sposoby, może aplikować na innych stronach?

Można spróbować na innych stronach.

 

Dodam może jeszcze, że ważne jest również Twoje zdjęcie w CV, jeśli wrzuciłeś tam siebie z poważną miną, to następnym razem wrzuć zdjęcie z wyeksponowanymi zębiskami.

 

 

Dobrze że masowo rozsyłasz CV, jeden z moich nieogarniętych znajomych doszedł do wniosku że będzie wysyłał jedno CV do jednej firmy i czekał na odp :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cst9191 napisał:

Zależy co w tym CV powpisywałeś. Ja trochę naciągałem fakty, ale ostatecznie pomagało.

 

Ja dla usunięcia luk między pracami wpisywałem nawet miejsca, gdzie zdarzało mi się robić na czarno + wydłużałem delikatnie czas pracy w każdym miejscu.

Nikt nigdy się nie przyczepił. 😊 Ale to zazwyczaj były szeregowe stanowiska.

 

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Dodam może jeszcze, że ważne jest również Twoje zdjęcie w CV, jeśli wrzuciłeś tam siebie z poważną miną, to następnym razem wrzuć zdjęcie z wyeksponowanymi zębiskami.

 

Delikatny uśmiech spoko, ale osobiście nie dał bym fotki z szerokim uśmiechem - nie wiem, czy by to nie zostało dziwnie odebrane jako mało poważne. 😊

 

4 minuty temu, cst9191 napisał:

Dobrze że masowo rozsyłasz CV, jeden z moich nieogarniętych znajomych doszedł do wniosku że będzie wysyłał jedno CV do jednej firmy i czekał na odp :D

 

Widocznie stwierdził, że praca nie zając. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Delikatny uśmiech spoko, ale osobiście nie dał bym fotki z szerokim uśmiechem - nie wiem, czy by to nie zostało dziwnie odebrane jako mało poważne. 😊

Ja dałem, choć nie wiem na ile się przydało. Praca wpadła od razu haha

 

14 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Widocznie stwierdził, że praca nie zając. 😊

Tylko narzeka, że 10zł zostało mu w portfelu :D

 

Ale fakt, gość niezbyt zaradny życiowo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pracuj warto odpowiadać na konkretne zgłoszenia. Jeśli to dość specjalistyczne stanowisko warto zadzwonić. Ja w kilka dni miałem kilkadziesiąt ofert, a ludzie często nawet nie otarli się o stanowisko na które aplikowali.

 

Warto też na linkedin się zarejestrować. Poproś znajomych i kolegów z byłych prac by potwierdzili (nie zmyślili, a potwierdzili!) twoje umiejętności. Znam kilka osób co tak szukają pracowników. 

 

Jeśli szukasz pracy w przemyśle wpisuj konkretną technologię/program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłanie CV to 20% szansy na odpowiedź. Ja zwykle kandyduje na stanowisko które znam, staram się znaleźć telefon, preferuję ogłoszenia z numerem telefonu. Gadka od razu na pewniaka, robiłem tu i tu tyle i tyle, zacząć mogę już kiedy się spotykamy. Jak pracodawca nie wie co czuje to można lachę na niego położyć. Dobrze też startować z polecenia znajomych, zawsze to plus na start, zwłaszcza jeśli znajomy ma dobrą opinię w pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, WoLe napisał:

Wysłałem ostatnio z 50 CV, oddzwonił jeden telefon, na rozmowie kobieta z HR-u powiedziała, że wraca mnóstwo osób z zagranicy. Odradzam zmianę pracy w najbliższej przyszłości.

Pewnie wracają w większości ci którzy najbardziej gadali jaka to Polska jest zła i chujowa 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ransoft napisał:

Witam wszystkich, czy ma ktoś sposób na skuteczne szukanie pracy w dużym mieście?

 

Zależy jakiej pracy szukasz bo jeżeli chodzi o prace nisko płatne to takich jest pełno.

Natomiast żeby załapać się na dobre stanowisko to chętnych na jedno miejsce jest mnóstwo i czasami zależą detale by ja dostać.

Wysyłanie CV to jedno natomiast za moich czasów chodziło się po firmach i pytało czy są wolne stanowiska.

Dodatkowo można stworzyć profil na odpowiedniej stronie gdzie pracodawcy mają dostęp.

Był przypadek gdzie mężczyzna wynajął bilbord w mieście gdzie wszyscy widzieli jego CV dzięki tej kreatywności długo nie musiał szukał.

Zostaje jeszcze UP.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ransoft napisał:

Tylko jak poprzednicy wyżej pisali - do takich miejsc głównie wysyłam i jak na razie brak odzewu.

 

Teraz jest taki okres, że pracodawcy to raczej zwalniają i tną koszty niż zatrudniają bo niestety gospodarka hamuje przez pseudo pandemię

Dodatkowo sytuacji nie poprawia przybywanie do naszego kraju imigrantów jako tania siła robocza.

Być może ci Janusze biznesu wolą Ukrainców zatrudniać bo mają z UE dopłaty a Polakowi trzeba utworzyć stanowisko pracy i przeszkolić.

W marketach czy małych sklepikach są zawsze oferty wywieszone, dodatkowo możesz zapytać ochroniarzy tam pracujących czy nie potrzeba rąk do pracy.

Skoro piszesz, że jesteś fizjoterapeutą to może pomyśl o własnym biznesie i zapytaj w UP czy są jakieś dofinansowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ransoft napisał:

Jestem po fizjoterapii licencjat (...).

To nie pisz tego. Jesteś "overqualified" - nie będą Cię chcieli, bo zaraz spierdolisz.

 

4 godziny temu, ransoft napisał:

Macie jakieś wskazówki, sposoby, może aplikować na innych stronach?

1. Uzbroić się w cierpliwość

2. CV robić skrojone POD OFERTĘ. Nie tak, że jedno CV i walisz "z tłoka" na 100 ogłoszeń.

3. Miej zasubskrybowane oferty na temat, który Cię interesuje. I działaj szybko. Czasem jest tak, że "bierzemy pierwsze 20 zgłoszeń i obdzwaniamy, a reszta? Pechowców nie potrzebujemy!"

4. Uzbroić się w cierpliwość.

5. CV ma być KRÓTKIE, treściwe i BARDZO czytelne. Pod to robisz pkt 2 - wybolduj KLUCZOWE kompetencje, klejące się z treścią ogłoszenia. Wręcz przekopiuj akapity.

6. Urealnij oczekiwania finansowe. Ogłoszenia są filtrowane po widełkach. Odpowiedź na "pytania dodatkowe" to pierwsza filtracja. Masz 2 podstawowe filtry - oczekiwania finansowe + dostępność. Na pracuju masz "status ogłoszenia". Jeśli masz "pracodawca OTWORZYŁ Twoją aplikację" = wstrzeliłeś się w widełki. Pozawidełkowych nikt nie weźmie nawet do ust.

7. Uzbroj się w cierpliwość 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gównoroboty to polecam wysłanie CV masowo, wszędzie gdzie się da, jak najwięcej, ostatnio jak szukałem pracy, na ok. 70 CV nikt się nie odzywał, cisza, ale po 2 tygodniach w końcu zadzwoniło kilka osób i pracę dostałem i to nienajgorszą. Rok temu, tak samo, kilkadziesiąt CV, i po jakiś 2-4 tygodniach dostałem telefon. Bardziej skuteczna opcja to wkręcenie przez znajomego, jeśli masz taką opcję, puść informację w obieg znajomych że szukasz roboty, może akurat ktoś Cię poleci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.