Skocz do zawartości

Dr Paula Pustułka: Społeczną przyczyną bezdzietności jest to, że Polki po prostu nie znajdują odpowiednich partnerów, z którymi te dzieci chciałyby mieć


Rekomendowane odpowiedzi

Ela Kowalska: Dlaczego Polki nie chcą mieć dzieci? 

Dr Paula Pustułka, SWPS: Powodów jest dużo. Możemy je oczywiście klasyfikować jako społeczne, polityczne, ekonomiczne czy zdrowotne. Moim zdaniem przede wszystkim mamy problem z tzw. niedopasowaniem na rynku matrymonialnym. Młode Polki są najczęściej bardzo dobrze wykształcone, pracują w dużych miastach, w sektorze usług. Mają liberalne poglądy polityczne – rozumiemy przez to, że zwykle głosują centrowo lub lewicowo. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o potencjalnych ojców ich dzieci. Wśród mężczyzn statystycznie mamy dużo niższy poziom wykształcenia. Panowie częściej niż panie mieszkają w mniejszych ośrodkach i na wsiach. 

 

No tak, to ja.... wieśniak z magistrem, a Pani ma przecież doktorat! :D 

 

Całość tego bełkotu tutaj:

 

https://zycie.hellozdrowie.pl/dr-paula-pustulka-o-wskaznikach-dzietnosci-w-polsce/

 

  • Like 6
  • Haha 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode Polki wolą "robić karierę" w najlepszym matrymonialnie okresie swojego życia. Wolą konsumpcjonizm, podróżowanie, pieski, instagramy itp. myśląc, że teraz trzeba się wyszaleć/ mieć coś z życia, a na macierzyństwo przyjdzie jeszcze czas i odkładają. Ale to nie zawsze tak działa. Budzą się w wieku ok 30 lat, a trzeba było znaleźć i "zaklepać" sobie dobrego chłopaka już wcześniej. 

 

Efekt jest taki, że oddają ten najlpeszy czas korporacjom/ kancelariom/ przedsiębiorstwom, zamiast swojej rodzinie. A korpo po jakimś czasie i tak się ich zacznie pozbywać, bo w wieku tych 40 lat "nie pasują do młodego zespołu" czy coś innego, a nie każda zosatanie panią manager przecież. Rezultat będzie taki, że  będzie szukać "prawdziwego mężczyzny" na badoo i tinderze, będzie chodzić do klubów i barów, ale wiadomo jak to się skończy. Będzie tylko zbiornikiem na spermę i nikt nie będzie brał jej na poważnie, bo na rynku są młodsze roczniki. 

 

Polki mają oczekiwania wystrzelone w kosmos z powodu propagandy medialnej. Tragizm Polek zwłaszcza w dużych miastach polega też na tym, że mają duży wybór mężczyzn kręcących się wokół nich. Wystarczy przecież odpalić apkę w smartfonie i już mają faceta, który jest nimi zainteresowany. Ego jest pompowane. Myślą, że tak będzie zawsze. Nie będzie. Nawet jedna z aktorek "Seksu w wielkim mieście", powiedziała, że żałuje tego stylu życia, bo obudziła się około 45 roku życia, a wtedy było już po zawodach i tak została bez rodziny. A przecież dla wielu młodziutkich-głupiutkich, to idolka. Mądrzy ludzie uczą się na błędach innych.

 

 

  • Like 29
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie. Wykształcenie na jakiejś uczelni rozdającej magistra za kasę, od dzieciństwa rozpieszczane przez tatusiów. Gównopraca w korporacji a w prezencie od tatusia samochód i mieszkanie. Nic dziwnego, że nie mogą znaleźć partnera bo szukają tak na prawdę gościa o cechach swojego tatusia, który będzie je rozpieszczał.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to wyszło z SWPS, myślałem, że trzymają jakiś poziom.  Fakt faktem większość witaminek to raczej lewaczki.

 

@bassfreak pierdolamento nie pierdolamento, ale w świat idzie, jeszcze pod banderą SWPS. Dużo zapewne łyknie bezrefleksyjnie.

 

Z drugiej strony cóż można by się spodziewać z ust Pani doktor.

 

Za jakiś czas:

 

"Polacy wgl się do niczego nie nadają, dawać się drogie Panie rżnąć ciapatym. W przypadku rozpadu związku z Massimem, rząd zapewnia pełne wsparcie i opiekę."

 

Dr Amanda Czarnapała - Uniwersytet Badań Wykolejenia Społecznego. Warszawa 2030

Edytowane przez Jorgen Svensson
  • Like 7
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobrze wyedukowane... Z osób z którymi byłem na roku z dwie, no może trzy napisały same prace, reszta je kupiła. Kurwa co Ci ludzie mają w głowach. Pamiętam jak jedna dupa na kolokwium z ekonomii szturchała mnie w rękę i prosiła żebym jej zadanie rozwiązał. Po teście ojebałem ją z góry na dół przy wszystkich, że ma mi więcej nie przeszkadzać, oczywiście białe rycerzyki i inne księżniczki mnie później atakowały, ze jesteśmy grupą i powinniśmy sobie pomagać xD. Większość mojej grupy ściągała i to tak, że nawet się nie kryła. Ostatnio głośno było o testach które od 20 lat się nie zmieniają i ludzie zaczynają się dzielić nimi na grupach na FB. Dlatego zawsze jak ktoś oszukiwał w szkole czy studiach, życzyłem mu/jej wizyty u lekarza który robił to samo.

 

 

Edytowane przez WoLe
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzą te księżniczki i ich wymagania. To już się stało żałosne dawno temu. Te ich dyplomy i wykształcenie są tyle warte, że głowa mała. Widziałem jak je zdobywają: za pieniądze rodziców/pieniądze facetów/graniem dupą i co z tego, że 2% to faktycznie inteligentne i pracowite babki, jak cała reszta to chłam tylko, że z dyplomem. 

 

Ostatnio rozmawiałem z kobietą po resocjalizacji, nie znała nawet podstawowych pojęć. A jak rzuciła jakieś specjalistyczne słówko, które w społeczeństwie nie jest szeroko znane to puszyła się jak paw. No tak bo jak pani wie co to znaczy adolescencja to już jest wielce wykształcona z resocjalizacji... 

 

Szkoda strzępić ryja. 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest fakt. One nie mają odpowiednich partnerów.
Część dlatego że ma wygórowane wymagania jak ten lukszury glonojad.
Część dlatego że faceci w ich otoczeniu nie reprezentuje sobą nic.
I to jest smutna prawda. Masa facetów została wychowana na niedorajdy życiowe.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badania przeprowadzonego w ramach projektu FAMWELL wynika, że z pokolenia na pokolenie rośnie liczba kobiet, które nie zostaną matkami. To dobrze, że jest coraz więcej kobiet, które są świadome tego, że nie chcą mieć dzieci? 

 

To zależy, z której strony chcemy to oceniać. Jeśli chcemy spojrzeć z twardej, demograficznej perspektywy – to nie jest dobrze. Jako Polska już jesteśmy we wskaźnikach dzietności w ogonie Europy i nie mamy zastępowalności pokoleń. Inaczej na tę kwestię można popatrzeć z punktu widzenia socjologicznego i psychologicznego. W tym przypadku można się zastanowić, czy w dobie wielkich zmian, również klimatycznych, jest sens dążenia do zastępowalności pokoleń. Tym bardziej, że w innych częściach świata są zasoby ludności, które można sprowadzić poprzez migracje do państw Zachodu i Polski.

 

tenor.gif?itemid=15857957

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 5
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jonash napisał:

A jak rzuciła jakieś specjalistyczne słówko, które w społeczeństwie nie jest szeroko znane to puszyła się jak paw. No tak bo jak pani wie co to znaczy adolescencja to już jest wielce wykształcona z resocjalizacji... 

Mój dziadek zawsze powtarzał, że czym bardziej kobieta jest szkolona, to tym bardziej jest pop#########.

 

 

  • Like 3
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka zapomina o karierze kiedy na horyzoncie pojawia się Grey (czytaj przystojny i kasiasty ziomek, który bierze sobie ją jak chce i kiedy chce + funduje Ajfonika, SUVika i wszystko co sprawia, że jej koleżankom żal doopę ściska), Ahmed (może być biedny jak mysz kościelna byle Habibi maj Love), Mokebe (ten, wiadomo, nic nie musiał robić) no i od biedy polski Klaudiusz.

 

Reszta Panów nie jest godna polskiej, pozłacanej złotem, ci*ki.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Młode Polki są najczęściej bardzo dobrze wykształcone, pracują w dużych miastach, w sektorze usług

I tylko jakimś dziwnym trafem budowlańcy, elektrycy, ogrom przemysłu wszelakich gałęzi, programiści, stolarze, tokarze etc. - słowem, ci, którzy budują kościec tego stechnicyzowanego świata - są mężczyznami.

No ale panie mają wystarczająco wysokie wykształcenie, aby móc spierać się o to, czy płeć jest konstruktem społecznym czy biologicznym. I robić tabelki w Wordzie...

19 minut temu, Obliteraror napisał:

W tym przypadku można się zastanowić, czy w dobie wielkich zmian, również klimatycznych, jest sens dążenia do zastępowalności pokoleń. Tym bardziej, że w innych częściach świata są zasoby ludności, które można sprowadzić poprzez migracje do państw Zachodu i Polski.

Czyli wymiana ludności.

Polacy, zap***jcie za miskę ryżu - a potem możecie zdychać, mamy wielu chętnych na wasze miejsce...

Rząd się ucieszy, a idioci, jak ten powyżej, zadbają o odpowiednią podbudowę intelektualną.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie tylko youtuberki Julki mówią o braku prawdziwych mężczyzn. Widać ta narracja jest już legitymizowana na poziomie "autorytetów" z tytułami. No cóż będą rzesze samotnych, ale silnych i niezależnych aż wszystko jebnie i będzie reset kulturowo-spoleczny.

 

Z drugiej strony może to i lepiej, że całe mnóstwo borderek, insta księżniczek, ostatnio "Julek" nie przekaże dalej genów.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek kończy kierunek na którym biegłość w matematyce to podstawa.

 

Chyba nie muszę mówić co mówi o kobietach ze swojej grupy.

 

A przepraszam!

 

Ostatnie odpadły na drugim roku.

 

Co do poglądów politycznych to kobiety zwyczajnie ich nie mają.

 

Powtarzają tylko to co im się każe myśleć w telewizji i tak też głosują.

 

Co do wykształcenia to w ogóle jebłem. Ile kobiet W OGÓLE kończy kierunki ścisłe?

 

A ile kobiet na ilu mężczyzn z wynikami wybitnymi???

 

Tak statystycznie więcej z nich ma wyższe ale studiują jakieś gówno lub zwyczajnie się kurwią i chleją przedłużając sobie takimi "studiami" okres beztroski.

 

W linka nawet nie wchodzę bo nie chce mi się wkurwiać. Niech spierdalają na arabską pałę.

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zychu napisał:

Równie wiele kobiet jest niedorajdami. Tyle że w ich przypadku zawsze znajdzie się ktoś chętny im pomóc.

Właśnie. I kobiety są nieco innymi niedorajdami.
Kobieta koła w samochodzie nie zmieni, kontaktu nie zamontuje. Ale wypierze, wyprasuje, ugotuje
Wielu młodych facetów nawet pralki nie obsłuży.
I to jest tragedia.
Oczywiście pomijam skrajne przypadki kobiet co poza oglądaniem seriali  nic nie potrafią

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

ale w świat idzie, jeszcze pod banderą SWPS.


Słuchałem wykładów i egzaminów podczas pandemii - kierunek gdzie 90% to kobiety, tylko słuchając a nie ucząc się na pamięć dochodziłem do niektórych odpowiedzi , nawet używając logiki , moja była po egzaminach pytała skąd wiedziałem ;) 

 

Artykuł to zwykłe robienie kurwy z logiki 

Edytowane przez spitfire
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jonash napisał:

Ostatnio rozmawiałem z kobietą po resocjalizacji, nie znała nawet podstawowych pojęć.

Jest sporo takich facetów też. Ogólnie erudytów jest coraz mniej bo erudycji nikt nie ceni. 

Specjalizacja się liczy. Pójdź do programisty i spytaj się o to czym jest weduta, pójdź do malarza i spytaj się o redutę, pójdź do prawnika i zapytaj się o kwas deoksyrybonukleinowy. 

Podrapią się w głowę na ogół. A to podstawy. 

 

I każdy z nich w swojej dziedzinie będzie miał Cię za tępaka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do studiów - miałem okazję kilka dni temu pomagać jednej pani (powiedzmy - kuzynce) w zdawaniu egzaminu z j. angielskiego. Wyglądało to tak, że egzamin był zdawany zdalnie, przez platformę e-learningową. Lektorat na studiach II stopnia. Byłem przerażony. Egzamin właściwie banalny - ale grupa zdająca (80% to kobiety, filolożki) z wyrazem przerażenia i totalnej desperacji na twarzach konsultowała się wzajemnie przez Messengera, bo nie potrafili/nie chcieli się nauczyć prostych zagadnień gramatycznych/leksyki. A czytanie tekstu? Tragedia, bez grupowej współpracy też nie potrafili sobie poradzić.

 

Takie to są te wykształciuchy po kierunkach humanistycznych. A panie po filologiach są baardzo zarozumiałe.

Ha, pamiętam, niegdyś zjebałem koleżankę po fachu, która ogłaszała się na portalach, że przetłumaczy z polskiego na angielski każdy tekst. Podesłałem jej artykuł naukowy kolegi-doktoranta biochemii. Odpisała "zychu, nie wygłupiaj się". Tia... :D

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spacemarine napisał:

Socjologia, dziennikarstwo, psychologia faktycznie to najpopularniejsze kierunki wykształconych wiadomo a te nieroby mężczyźni idą na spawacza, do kopalni i w pierwszy dzień dostają powyżej średniej krajowej. 

Dziennikarstwo akurat ma potencjał, ale w necie tylko, nie w redakcjach. Ktoś, kto dobrze publikuje to zarobi spokojnie ponad 8 koła brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety nie chcą się wiązać ,ale tylko z Polakami jak na horyzoncie pojawia się Mokembe. Habibi czy Bad boy

ociekający testosteronem to jakoś panią nie przeszkadza wykształcenie, status i inne pierdy , które sobie tam wymyślają.

Wykształcenie kobiet to śmiech na sali, gówno kierunki gdzie system szkolnictwa jest ustawiony pod nie bo kto normalny

wytrzyma w ławce szkolnej 45 minut słuchając głupot kolejnych kobiet w postaci nauczycielek wtedy nie dziw ,że chłopaki na wagary chodzą.

Parytety i zatrudnianie kobiet w zawodach gdzie się nie nadają i są coraz lepiej opłacane bo pracodawca będzie oskarżony o dyskryminację czy

przemoc ekonomiczną.

Nad losem mężczyzn w tym kraju nikt się nie uchyla tylko kary, nakazy, zakazy i ośmieszanie na każdym kroku jaki to facet jest be.

Te nowoczesne kobiety jak przyjdzie odpowiedni wiek czyli ściana obudzą się z ręka w nocniku same, bez rodziny z kotem u boku

z przeświadczeniem, że zmarnowały swoje najlepsze lata żyjąc marzeniami.  

 

  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.