Skocz do zawartości

Promowanie otyłości


Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia tego tematu skłoniła mnie natarczywie ostatnimi czasy emitowana reklama banku, którego twarzą jest aktor Marek Kondrat. W rzeczonej reklamie pierwszoplanową rolę gra otyła dziewczyna. Nie jest to pierwsza reklama z otyłymi osobami, swego czasu jakaś firma produkująca chyba mydło, również zatrudniła otyłe kobiety do swojej reklamy. Przykładów można mnożyć (panów też to dotyczy). Wpisujemy się jako kraj w zły moim zdaniem model zachodnioeuropejski i już rozwijam moją myśl.

 

Jakiś czas temu, na pewno jeszcze przed covidem, oglądałem zawody hokejowe w Rosji. W przerwach meczu realizator puszczał muzykę i pokazywał ładne, zgrabne hostessy, które tańczyły w rytm muzyki - widowisko było na dobrym poziomie, ładne układy taneczne, miło było popatrzeć. Potem dla porównania za jakiś czas oglądałem zawody chyba w piłkę nożną, w każdym razie we Francji - inauguracja była okropna, banda tłustych, nieskładnie pląsających po murawie dziewcząt (nie pamiętam czy chłopaków też), bez pojęcia, bez pomysłu. Tutaj zwróciłem uwagę, że coś jest nie tak.

 

W mojej opinii, w naszej "kulturze" zachodnioeuropejskiej to co opisałem powyżej, to promowanie złych wzorców żywieniowych i ogólnie niehigienicznego trybu życia. Podświadomie dociera do (bardzo przeciętnych) ludzi, że bycie otyłym jest w porządku, jest czymś dobrym i nie ma co się przejmować dbaniem o siebie, bo po co, skoro w mediach promuje się "samoakceptację" . Promowanie fałszywej akceptacji siebie i marginalizowanie pracy nad sobą (ćwiczeń fizycznych, jakiejkolwiek aktywności) czy choćby trzymanie się zdrowych nawyków żywieniowych (chociażby nie przejadania się gdzie czyjeś zapotrzebowanie kaloryczne na dzień wynosi np. 2100 kcl a osobnik konsumuje 4200 kcl). A potem taki ktoś powie "Taki/Taka już jestem".

 

Efektem jest, że widać coraz więcej osób otyłych, szczególnie wśród młodzieży. Proszę tylko nie wyskakujcie mi, że to przez chorobę (takie przypadki są marginalne), w większości dany osobnik jest otyły bo się sam do tego stanu doprowadził poprzez obżarstwo, lenistwo i brak zdrowego rozsądku. Uważam, że w reklamach nie muszą być pokazywane osoby idealne ale niech to chociaż będą osoby normalne, trzeba promować normalne, zdrowe wzorce.

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś nieatrakcyjny masz dwie opcje pracować nad polepszeniem siebie lub ściągnięcie innych do swojego poziomu. W kapitalizmie ludzie walczą by być najlepszymi, w socjalizmie walczą z tymi którzy się wyróżniają na tle innych.

Równamy w dół obecnie. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, samotny_wilk napisał:

W mojej opinii, w naszej "kulturze" zachodnioeuropejskiej to co opisałem powyżej, to promowanie złych wzorców żywieniowych i ogólnie niehigienicznego trybu życia. Podświadomie dociera do (bardzo przeciętnych) ludzi, że bycie otyłym jest w porządku, jest czymś dobrym i nie ma co się przejmować dbaniem o siebie, bo po co, skoro w mediach promuje się "samoakceptację" . Promowanie fałszywej akceptacji siebie i marginalizowanie pracy nad sobą (ćwiczeń fizycznych, jakiejkolwiek aktywności) czy choćby trzymanie się zdrowych nawyków żywieniowych (chociażby nie przejadania się gdzie czyjeś zapotrzebowanie kaloryczne na dzień wynosi np. 2100 kcl a osobnik konsumuje 4200 kcl). A potem taki ktoś powie "Taki/Taka już jestem".

 

Efektem jest, że widać coraz więcej osób otyłych, szczególnie wśród młodzieży.

 

Popatrz na ten filmik gdzie promuje się modelki plus size i programuje społeczeństwo by akceptowali kobiety takie jakie są.

 

 

Ludzie ogólnie nie chcą pracować nad sobą poprzez złe odżywianie brak ruchu doprowadzili się do takiego stanu.

Szukają jak najłatwiejszych rozwiązań jak kiedyś sławne zupki odchudzające, tabletki czy herbatki, po których większość dnia spędza się na klopie.

Kobiety zawsze wykręcają się chorobami lub brakiem czasu a prawda jest taka, że jak pojawi się na horyzoncie Bad boy, habibi czy Mokembe

to następuje cud kobieta chudnie i dba o siebie przypadek 😉?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, samotny_wilk napisał:

(...) oglądałem zawody hokejowe w Rosji. W przerwach meczu realizator puszczał muzykę i pokazywał ładne, zgrabne hostessy, które tańczyły w rytm muzyki - widowisko było na dobrym poziomie, ładne układy taneczne, miło było popatrzeć. Potem dla porównania za jakiś czas oglądałem zawody we Francji - inauguracja była okropna, banda tłustych, nieskładnie pląsających po murawie dziewcząt (...)

Ale takie rzeczy jak rytm, dopracowana choreografia, zgranie w zespole - to wszystko wymaga trudu i dyscypliny. A na postępowym Zachodzie dyscyplina kojarzy się z faszyzmem (tak!).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Iceman84PL napisał:

Popatrz na ten filmik gdzie promuje się modelki plus size i programuje społeczeństwo by akceptowali kobiety takie jakie są.

Najlepsze jest jak zwykle dorabianie ideologii (tutaj przez te panie) do tego, że najzwyczajniej w świecie są zapuszczone i otyłe. Na wszystko znajdą wytłumaczenie, byle się za siebie nie wziąć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, samotny_wilk napisał:

Najlepsze jest jak zwykle dorabianie ideologii (tutaj przez te panie) do tego, że najzwyczajniej w świecie są zapuszczone i otyłe. Na wszystko znajdą wytłumaczenie, byle się za siebie nie wziąć.

Niedawno brachu @mac dodawał fajny film pt. "pijesz gruba" obczaj i zobacz jak wygląd kobiet jest dla nich ważny i co się może stać z mężczyzną jak powie słowo gruba i nie zaakceptuje jej taką jaka jest. 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja w modelingu kobiecym ogromna, a do tego trzeba utrzymać szczupłą sylwetkę i niską wagę więc próbują "zaistnieć alternatywnie".

 

W modelingu grubasów konkurencja znacznie mniejsza bo to dopiero raczkujący biznes więc szanse na zrobienie jakiejkolwiek "kariery" wzrastają ogromnie.

 

Do tego zajęcie to nie wymaga żadnej pracy nad ciałem czyli to co panie uwielbiają (siedzenie na dupie  i żarcie słodyczy).

 

Wróżę tej profesji świetlaną przyszłość.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest ocieplanie wizerunku nadprogramowych kilogramów, błyskotliwościami typu "zwiększona powierzchnia erotyczna". Ale w końcu wezmą przykład z Julek i wylęgną na ulicę z symbolem burgera zamiast błyskawicy 😉

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 13:36, Brat Jan napisał:

Wróżę tej profesji świetlaną przyszłość.

Nope.

Będzie JESZCZE więcej podaży ludzi nadających się do tej pracy.

 

Skoro jest (nad)podaż, to cena - nieubłaganie - leci w dół.

Wyjąwszy 0,01% absolutnego topu reszta tej branży gryzie tynk ze ścian.

 

No serio - popierdalanie po wybiegu jako samobieżny wieszak na ciuchy to taaaaka wysokokwalifikowana robota? Biczplis.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 'bank' i przypomniałem sobie pewną, aktualną reklamę jednego z nich, miłego oglądania. Nie zapomnijcie o lajkach (dla mnie) haha

 

 

Wszędzie ma być trawa, farmy wiatrowe, pochody kochających inaczej, a co najlepsze wśród nich moherowy beret i imigrant :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Nope.

Będzie JESZCZE więcej podaży ludzi nadających się do tej pracy.

 

Skoro jest (nad)podaż, to cena - nieubłaganie - leci w dół.

Wyjąwszy 0,01% absolutnego topu reszta tej branży gryzie tynk ze ścian.

 

No serio - popierdalanie po wybiegu jako samobieżny wieszak na ciuchy to taaaaka wysokokwalifikowana robota? Biczplis.

No na pewno nie dla oglądającego :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, eknm2005 napisał:

@cst9191

"This video is not available. "

 

Nie ma lajkow za darmo, ja chce dzialajacego linka! :)

 

Jak nie działa, jak działa!

 

To judup, nie wiem, może mieszkasz za granicą?

 

edit: spróbuj manualnie, wpisz se na youtube bnp paribas reklama i tam będzie, jej tytuł to razem zmieniamy.

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 13:45, Egregor Zeta napisał:

Tutaj akurat wezmę to w połowie w obronę

Mam dobrego do teraz znajomego ze szkoły który był grubiutki. Facet z WF trochę mu doperdalał i wyśmiewał się z niego. On akurat się martwił bo ledwo dostawał 3 za zaliczanie na WF a miał same 5 dosłownie ze wszystkiego...

Jakby nauczyciel trochę go qrwa zmotywował zamiast wyśmiewać... ale niee, to był głupi zadufany w sobie janusz z wąsami XD Kretyn po całości. 

Potem po latach mi kolega powiedział zę u niego po prostu żarcia dużo było, rodzice go tak karmili. Wiele grubasów jest grubych przez starych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.