Skocz do zawartości

Pielęgnacja twarzy - wasze rutyny i środki


Rekomendowane odpowiedzi

Przyzywam wszystkich metroseksualnych panów jak i specjalistów od wizerunku i kosmetyków. Na forum przewija się wiele tematów odnośnie suplementów, zdrowego trybu życia, ćwiczeń fizycznych i sportów walki, ale nie znalazłem tematu który od pewnego czasu mnie nurtuje. Jak zadbać o to, by nasza cera dobrze wyglądała. Załóżmy, że regularnie ćwiczymy, odżywiamy się zdrowo i suplementujemy regularnie. Unikam alkoholu i papierosów. Co możemy zrobić, by po 30tce utrzymać w miarę atrakcyjny wygląd. Celowo nie chce założyłem tematu w rezerwacie, bo nie chce czytać o kremach za 250zł. Twarz jest priorytetem. Jak ktoś chce dodać coś do ciała to również ok. 

 

Interesuje mnie każdy realnie działąjący specyfik, od maseczek przez kremy. Żele lub sperma wieloryba. Bez przepłacania.  Coś co sprawdziliście na sobie a nie tylko słyszaliście albo czytaliście. Konkretny środek, kiedy go stosować i jak często. Jeśli zamieściłem w złym dziale to proszę przesunąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko od wewnątrz jest ok, to naprawdę mało potrzeba.

 

Ja od kilku lat jestem na diecie ketogenicznej, gdzie całkowicie pozbyłem się cukru z diety a całość węglowodanów w dziennej kaloryce nie przekracza 20g. 

Wcześniej miałem problem z przetłuszczaniem cery i różnymi pierdolami, które wyskakiwały, teraz jak ręka odjął; cera jest rozświetlona, skóra bardziej elastyczna, delikatna, sebum się unormowało, żadnych krost. Codziennie rano piję sobie peptydy kolagenowe, a w diecie mam różne galarety lub wywary z kości; zajebiscie wpływa to na elestycznosc skóry i jej napięcie. 

 

Co do pielęgnacji to polecam tradycyjne mydła z Aleppo z jak największą ilością oleju laurynowego, ja używam 60%, jest robione jedynie z oliwy z oliwek i oleju laurunowego, używam do całego ciała i włosów, nic więcej nie potrzeba. Polecam bardzo. Wieczorem żel 99% z aloesu. I nic więcej nie potrzeba. 

 

Z diety mam bardzo dużo wit. E, selenu, cynku, wit. C co też wpływa na skórę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem co prawda metroseksualny, ale się wypowiem, no bo niby dlaczego mamy dyskryminować wszystkich niemetroseksulanych???

 

Zacznij chodzić na saunę. Odpal kolegę Google z Internetów i poszukaj o plusach i minusach tego rozwiązania. Nie ma to jak naturalne metody. Sam to wiem i widzę po sobie.

 

A po za tym to zarzuć na twarz tak z kilo szpachli, dwa kilo cementu, zetrzyj papierem ściernym, zagruntuj to wszystko, a potem pomaluj i będziesz wyglądał jak z obrazka. Jak sobie dobrze to wszystko ogarniesz, to może tak sobie tym papierem zetrzesz szczękę, że nawet stanie się kwadratowa, a to wpłynie generalnie na symetrię twarzy, a wtedy wiesz sam, wszystkie sarenki Twoje. Zresztą chyba Brat @bassfreak robi w remontach to coś bardziej może tu doradzić;)

 

Pozdro

Edytowane przez Krugerrand
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, PoProstuMarek said:

Jeśli wszystko od wewnątrz jest ok, to naprawdę mało potrzeba.

Również jestem na keto, ale nie o tym temat. Ten żel z aloesu to wcierasz i zostawiasz. Wcierasz i zmywasz? Z jakiej firmy polecasz?

11 minutes ago, Krugerrand said:

Zacznij chodzić na saunę. Odpal kolegę Google z Internetów i poszukaj o plusach i minusach tego rozwiązania. Nie ma to jak naturalne metody. Sam to wiem i widzę po sobie.

Z sauną to jest niekończący się temat, jedni chwali, inni ganią. Jeśli już chodzisz to jak często polecasz, do jakiej i na jak długo. 

3 minutes ago, Kamil9612 said:

Organiczna oliwa z oliwek na twarz z klapką olejku z czarnuszki.

Wcierasz i zostawiasz? Raz dziennie? Trzy razy dziennie? Rano czy wieczorem? Dziękuje za sugestie, ale proszę o dokładną rozpiskę/markę i częstotliwość stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Miraculo said:

Również jestem na keto, ale nie o tym temat. Ten żel z aloesu to wcierasz i zostawiasz. Wcierasz i zmywasz? Z jakiej firmy polecasz?

https://pl.iherb.com/pr/Nature-Republic-Soothing-Moisture-Aloe-Vera-92-Soothing-Gel-10-56-fl-oz-300-ml/69293#overview

 

Normalnie wcieram i się fajnie wchłania 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wejść w to profesjonalnie, to polecam ten kanał:

https://www.youtube.com/channel/UCPP291gN79qI1QZY1znOscg

Nie mogłem na początku kolesia znieść, bo jego kobieca aura i sposób bycia był po prostu okropnie odrzucający, ale po czasie można się zaaklimatyzować i nawet go polubiłem.

Ma na kanale wiele ciekawych filmików i informacji odnośnie dbania o skórę twarzy, jak czegoś nie wiem to szukam tego u niego. Jest obiektywny, a w przeciwieństwie do wielu influencerów nie wciska na siłę produktów wypromowanych zgodnie z oczekiwaniami producenta - bardzo sobie to u niego cenię. 

Problem w tym, że niektóre kosmetyki są z naprawdę wysokiej półki i można na to wydać grube tysiące :) w każdym bądź razie powodzenia i mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miraculo napisał:

Co możemy zrobić, by po 30tce utrzymać w miarę atrakcyjny wygląd. Celowo nie chce założyłem tematu w rezerwacie, bo nie chce czytać o kremach za 250zł.

 

Kupowałem różne specyfiki i tańsze i droższe ale taki dobry krem nawilżający do twarzy za 250 zł nie dość że jest wydajny i spokojnie starczy na 6 miesięcy to jeszcze robi naprawdę dobrą robotę. Wiadomo że liczy się dieta, zdrowy tryb życia, picie dużej ilości wody, ograniczenie używek i wysypianie się. W pewnym wieku stwierdziłem że jak mam kupić sobie jakiś kosmetyk, to wolę już coś lepszego. 

Czegoś takiego używam https://www.notino.pl/bioetherm/hoemme-aquapoewer-nawilzajacy-krem-na-dzien-doe-skory-wrazliwej-noermalnej-i-mieszanej/p-564238/?gclid=Cj0KCQiA-OeBBhDiARIsADyBcE4fhDx79MmxPp77ECWfh5FU7QrVyasiJmfUIPwp-daIRMFsesZkB4EaAu2KEALw_wcB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miraculo napisał:

 

Wcierasz i zostawiasz? Raz dziennie? Trzy razy dziennie? Rano czy wieczorem?

Ja stosuję na noc i zostawiam do wyschnięcia

Musisz popróbować z ilością

Rada: bazowy olej z oliwek a czarnuszka jest mocna więc będzie ona stanowiła ułamkową część porcji na twarz( 1/3 porcji czarnuszki)

Problem jest z tym taki że schnie ok 1 h ale przy cieńszej warstwie mniej.

Nadmiar ściągam z twarzy mokrym ( zwilżonym czy jak to nazwiesz ) ręcznikiem papierowym.

A na dzień Nivea niebieski krem, tylko że cieniutka warstwa bo to cholernie tłusty krem.

No na pewno nie jedz l gówna, w sensie żywności i to skóra Ci podziękuje.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, woda i mydło to najlepsze czyściło, toteż je stosuje. Cerę mam jak lakier nowego mercedesa, także zabiegi mi niepotrzebne. Jak przywali z -20°C czy coś w tych okolicach to krem wlatuje, nivea men po najmniejszej linii oporu, spełnia swoje zadanie. Oczywiście wtedy gdy prawie cały dzień na zewnątrz jestem, inaczej bez sensu. 

Zarost to również element twarzy, przynajmniej można tak przyjąć. Filozofii tu nie ma także wspomnę: olejek na brodę co jakiś czas no i przycinka. 

 

Jestem z ludzi dla których nie są przeznaczone specjalne płyny, szampony do twarzy, pępka, jajec i lewego palca prawej stopy. Szkoda życia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maroon napisał:

Maseczka ze świeżej spermy. Wklepać w twarz rano i wieczorem. Najlepiej działa ejakulat murzyna, ale może być też araba bądź latynosa. 


Ooo, Ty urwisie :D jak opowiadałeś, że jeździłeś po świecie to takie rzeczy testowałeś? To jakiś coming out? :D:D 

Nie zrozum mnie źle, odpowiedź na poziomie tego komentarza, nie wiem po co to napisałeś. 
 

 

1 minutę temu, bassfreak napisał:

Żel silaurum ale to używałem na bliznę po operacji. 


I zadziałało? Dostałem to samo, mam rozwalony kawałek ciała i uważam ten żel za kompletną stratę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak

Ja stosuję mydło biały jeleń, w płynie. 

 

Ile wody dziennie pijesz? Jakiej? Jak z ciśnieniem? Jak w normie to śmiało pij wysokozmineralozowaną, 2,5L dziennie śmiało. Być może jesteś chronicznie odwodniony, skóra to także narząd wydalania, musi mieć co wydalać, inaczej jest narażona na czynniki zewnętrzne. U Ciebie to typowe przesuszenie skóry. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś kilka miesiecy temu wyszła pierwsza zmarszczka na czole, ledwo widoczna no ale jednak i stwierdziłem, że trzeba coś ze sobą zrobić. Teraz po 2x w tygodniu stosuję maskę z glinki lub węgla do oczyszczania twarzy a zaraz po niej nawilżającą z aloesu.  Obydwie dostępne w lidlu po 2 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pisał jeden z przedmówców, podstawa to dieta. Dobra dieta = zdrowa cera. 

 

Reszta (w moim przypadku) delikatne mydło z oliwą z oliwek + szczoteczka do mycia twarzy.

 

Po goleniu - najpierw płyn żeby była dezynfekcja i nie było wyprysków, później balsam nawilżający.

 

Od czasu do czasu maseczka złuszczające, żeby pozbyć się martwego naskórka (maseczka typu nakładasz, później tężeje i ściągasz jak plaster gumy), kiedyś miałem swoją ulubioną ale nie produkują wiec teraz biorę jakieś randomowe, raz są lepsze, raz gorsze (w sensie raz elegancko odchodzą całość za jednym pociągnięciem, a niektóry w mniejszych kawałkach).

 

Czasem stosuję oliwę z oliwek z dodatkiem olejku goździkowego do nawilżenia, wcieram delikatnie w twarz, nie jakoś regularnie, wtedy gdy mam uczucie suchości na twarzy.

 

W zimę przy niskich temperaturach tłusty krem ochronny + sztyft do ust.

 

Trymer do nosa + pęseta jak się pojawi jakiś niesforny włos w okolicach brwi (złośliwie odstający, lub wybitnie długi).  

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.