Skocz do zawartości

Ostatecznie w jaki sposób rozwiązać kwestie gotowania i sprzątania?


Rekomendowane odpowiedzi

19 hours ago, Ramzes said:

Tylko dlaczego partnerka ma mnie traktować gorzej od koleżanek z pracy? A te wg. widzimisię robią kawki, kanapki przynoszą ciasta i obiadki? 

 

Najwyraźniej to im się opłaca z jakiegoś względu. Nie robisz im tam przypadkiem jakiś przysług w pracy, służysz radą? A może ‘po’ pracy? Ewentualnie na cos tam liczą? A może jesteś ładny i chcą Cię wiadomo co 😋

 

Za darmo na tym świecie to jest tylko słońce i wiatr (na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Libertyn said:

@Colemanka jesteś jak @absolutarianin.

W sumie to niegłupie podejście do życia. 

 

Czy ja wiem? W każdym razie odbieram to jako komplement. @absolutarianin jest inspiracją, to zapewne, droga jaka przeszedł, transformacja. Ma jeszcze szanse na życie w prawdzie, ja już nie.

 

Anyway @Libertyn znalazłeś już robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Colemanka napisał:

 

Nie posiadam samochodu i nie zamierzam hehe no i co teraz?

 

 

No i co? Facet naprawi mi pralkę, kuchenkę? Oh nie czekaj! To nie moja pralka ani kuchenka tylko właściciela mieszkania, od którego wynajmuję. Dzwonię zatem do Niego i niech On decyduje jak Jemu najlepiej pasuje. Swoja drogą tak się zastanawiam czy ja posiadam jakiś sprzęt? Wychodzi mi, że nie. Nawet teraz klepię z służbowego kompa. Jestem minimalistką, bo:

 

‘’The things you own end up owning you’’ Tyler Durden

Typowe dla kobiet mężczyzna naprawi, ma się martwić i ogarniać wszystko. Jesteś potwierdzeniem, że odpowiedzialność to nie cecha kobiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 22:59, deomi napisał:

Kto i co Waszym zdaniem powinien żeby nie czuł się pokrzywdzony? Jak to wygląda(ło) w Waszych związkach? 

Gdybym miała więcej czasu to bym z miłą chęcią gotowała ukochanemu codziennie. Teraz niestety mam na głowie dwie prace na raz, studiowanie ciężkiego kierunku i pisanie pracy dyplomowej, także nawet ze spędzaniem razem czasu jest aktualnie problem, ale kiedyś ten koszmar minie. Co do sprzątania to polecam codziennie się tym zajmować i na przykład ustalić sobie harmonogram, którego dnia czym się zajmujesz, wtedy nie ma z tym problemu. Mnie sprzątanie wycisza i relaksuje, więc lubię to robić. 

 

Wydaje mi się, że umiejętność, chęć gotowania i ogólnego ogarniania domu przez kobietę jest dla mężczyzny tak samo ważna jak i zaradność życiowa mężczyzny dla kobiety. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Colemanka napisał:

 Dzwonię zatem do Niego

Czyli wisisz na cywilizacyjnym uzależnieniu od mężczyzn którzy cywilizację wymyślili i podają Ci na każde zawołanie.

Bez tego umarłybyście głodne, gołe , brudne i zawszone.

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Iceman84PL said:

Typowe dla kobiet mężczyzna naprawi, ma się martwić i ogarniać wszystko. Jesteś potwierdzeniem, że odpowiedzialność to nie cecha kobiety. 

 

Dzwonię do właściciela. Nie interesuje mnie czy On jest mężczyzną czy kobietą. Interesują mnie moje obowiązki lokatorskie wynikające z zawartej z Nim umowy. To gdzie tu zauważasz brak odpowiedzialności? Może jakiś prawnik się wypowie czy jako najemca, w wypadku zepsucia się sprzętu niebędącego moją własnością zdając się na decyzje właściciela posesji, wykazuję się brakiem odpowiedzialności.

 

1 hour ago, ntech said:

Czyli wisisz na cywilizacyjnym uzależnieniu od mężczyzn którzy cywilizację wymyślili i podają Ci na każde zawołanie.

 

A może po prostu wywiązuję się z warunków umowy najmu zważywszy w szczególności, iż uiściłam z góry kaucję na poczet ewentualnych zniszczeń, szkód ect.

 

1 hour ago, ntech said:

Bez tego umarłybyście głodne, gołe , brudne i zawszone.

 

Nie żałuj sobie, wylej wszystkie swoje pomyje na mnie. W końcu urodziłam się człowiekiem płci żeńskiej wiec zasłużyłam, c’ nie?

Edytowane przez Colemanka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Bohun said:

@Colemanka

Cokolwiek za bzdur byś sobie nie nawkręcała obalając kolejną butelkę wina z koleżankami, to bez facetów nie masz - prądu, wody, ścieków odprowadzanych i tyle, internetu też i wibrator też wytworzyli Ci mężczyźni ;)

Pozdro

 

A nie prawdziwiej by było po prostu powiedzieć, że ja potrzebuję mężczyzny żeby się z nim kochać i przyjemnie spędzać czas. Innymi słowy dla obustronnej przyjemności. Po cholerę go gonić do remontów, napraw, płacenia za nie, mieszkania razem, ect. Mężczyzna w moim życiu jest do innych celów i jak najbardziej dotychczasowi się w tym odnajdywali, if you know what I mean :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 22:59, deomi napisał:

Kto i co Waszym zdaniem powinien żeby nie czuł się pokrzywdzony? Jak to wygląda(ło) w Waszych związkach? 

 

Wiesz, dlaczego kobiety mają krótsze stopy? Aby stać bliżej lady w kuchni... :D

 

Kiedyś było oczywiste ze kuchnia to królestwo kobiety a dzisiaj mamy te lewackie rozkminki...

 

Dla mnie to jak by się zapytać, kto ma wnosić pralkę na piętro czy naprawić gniazdko od kontaktu?

 

Lenistwo kobiet dzisiaj sięga zenitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do GARÓW chłopy!!!  ile to zrobic obiadek dla Waszej księzczniki ? która w bólach będzie rodzić Waszę dziecię ! 🤣🤣🤣

 

W dniu 4.03.2021 o 09:29, Lalka napisał:

 

@deomi Długo jesteście razem? Co on o bejbiku mówi? :D

 Kilka tyg 🤣 On chce dziecka za 2-3 lata, ale ja nie chce czekać 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 21:04, Zielonooka napisał:

Szkoda, że zwykle działa to tylko w jedną stronę. ;)

 

@deomi możecie się tak podzielić, że dwa tygodnie gotuje on, potem dwa tygodnie ty. Co za problem.
Zdarza się tak, że żona składa się po połowie do wydatków, a i tak resztę obowiązków ma na głowie. To już jest nie fair. Jak mąż kocha to też będzie coś robił. :) 

Opony na letnie wymienia facet, kobieta na zimowe, zachód dachu maluje facet wschód kobieta, remonty w dni parzyste facet w nieparzyste kobieta😉 łóżko do 3 piętra niesie facet z kumplem, od 3 do 6 kobieta z psiapsiółami😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, deomi napisał:

 

Do GARÓW chłopy!!!  ile to zrobic obiadek dla Waszej księzczniki ? która w bólach będzie rodzić Waszę dziecię ! 🤣🤣🤣

 

 Kilka tyg 🤣 On chce dziecka za 2-3 lata, ale ja nie chce czekać 🤣

Chyba Ci jeszcze nie ufa. 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lalka napisał:

Chyba Ci jeszcze nie ufa. 😂

 

Nie wiem czy to kwestia zaufania, czy chłop chce się jeszcze trochę wybawić 😅

3 godziny temu, maggienovak napisał:

@deomi

Dlaczego chcesz mieć dziecko? 

Czy sobie śmieszkujemy w temacie "bombelka"? ;)

Chcę bo odczuwam taką biologiczną i wewnętrzną potrzebę, chce mieć dla kogo sie starać, mieć się o kogo troszczyć.

3 godziny temu, maggienovak napisał:

Jakie predyspozycje masz, które pozwolą Ci stać się matką? 

Jestem czuła, empatyczna, logiczna, obowiązkowa, mam doświadczenie w opiece nad małym dzieckiem.

 

3 godziny temu, maggienovak napisał:

Opowiedz coś więcej o swoim facecie. ;)

Nie chce zdradzać zbyt wielu szczegołów by nie doszło do rozpoznania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maggienovak napisał:

Jakie predyspozycje masz, które pozwolą Ci stać się matką?

 

Na to nie da się przygotować. 😁 

 

@deomi Chyba jakby chciał się wybawić to by już se poszedł. 😅 Za stary na to jest chyba. 😅

A jaki to typ? Domator, introwertyk, ekstra, mami synek, odpowiedzialny, Pan domu? 😁

Panowie nie czytajcie. :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LalkaLaluś, oczywiście, jednak... Uważam, że niektóre parametry osobowościowe mogą wykazywać, że macierzyństwo nie dla każdej pani jest pisane.

Nie martw się, @deomi, nie czynię sugestii w Twoją stronę.

 

Rozumiem, że nie chcesz o nim mówić, bo pewnie jest na forum lub/i jest znaną osobą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi nie możesz usynowić partnera? Gotować mu, prać skarpetki, dostawać orgazmu jak w końcu pokaże jakim jest samcem alfa i przybije obrazek do ściany?  Bo chyba taki jest obraz idealnej partnerki dla wielu tutaj. 

 

 

<eksplozja samczej frustracji 3.. 2.. 1..>

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotujemy mniej więcej pół na pół z tym, ze mi przypada większe „pół”. W praktyce partner zrobi śniadanie np. Kanapki, a ja obiad co wymaga trochę więcej wysiłku. Kiedy jest jego czas na robienie obiadu to zazwyczaj zamawia. Co do sprzątania to już klasycznie pół na pół. Zbieramy się i razem sprzątamy. 

Na początku chciałam zgrywać idealna panią domu posprząta ugotuje i jeszcze odwali 8 h w robocie, ale szybko to naprostowałam. Nie zamierzam pracować, robić wszystkiego w domu, a później jeszcze przy dziecku. Jesteśmy razem, razem jemy, razem brudzimy, razem się tym dzielimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 16:52, Colemanka napisał:

A nie prawdziwiej by było po prostu powiedzieć, że ja potrzebuję mężczyzny żeby się z nim kochać i przyjemnie spędzać czas. I

Zastanów sie do czego potrzebujesz kobiet... 

A potem weź kartkę i zrob rachunek sumienia:

                       Mężczyźni                Kobiety

1. Ruchanie             +

2. Odpalanie auta   +

3. Trzepanie dywanów +

4. Wkręcanie żarówki +

5. Netflix                    +

6. Produkcja wina      +

7....... itp .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 16:28, Lalka napisał:

 

@deomi Chyba jakby chciał się wybawić to by już se poszedł. 😅 Za stary na to jest chyba. 😅

A jaki to typ? Domator, introwertyk, ekstra, mami synek, odpowiedzialny, Pan domu? 😁

Panowie nie czytajcie. :P

 

Ale wybawić w sensie, że np. pojeździć na wycieczki razem, poszaleć bez jako takich zobowiązań jeszcze 😅

Pół na pół, trochę intro trochę ekstra, mamisynek nie, raczej odpowiedzialny, ale zamęczający mnie trochę 🤣

cały czas chce mojej atencji 😅 trochę fajnie, ale troche przesadza 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 13:20, Colemanka napisał:

Nie robisz im tam przypadkiem jakiś przysług w pracy, służysz radą? A może ‘po’ pracy? Ewentualnie na cos tam liczą?

Nie sądzę. Są starsze, mają więcej doświadczenia, część jest w okresie ochronnym przed emeryturą. Zawodowo ani prywatnie nic nie zyskują. Chyba, że to forma rekompensaty za obrabianie dupy i podkładane świnie. 

 

Jedna była ale na szczęście jej już chyba przeszło. 

W dniu 6.03.2021 o 17:38, deomi napisał:

Kilka tyg 🤣 On chce dziecka za 2-3 lata, ale ja nie chce czekać 🤣

2-3 lata to w miarę szybko. Dla mnie idealnie to tak 5-6 lat. 

 

7 godzin temu, deomi napisał:

Ale wybawić w sensie, że np. pojeździć na wycieczki razem, poszaleć bez jako takich zobowiązań jeszcze 😅

Czyli się poznać jak sobie radzicie w kryzysie i problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.