Skocz do zawartości

Brutto do ręki


PoCoMiOko

Rekomendowane odpowiedzi

43 minutes ago, Throgg said:

A w takiej sytuacji, to jest mocno wątpliwe, że PUP się nie przypierdoli co do zbiegu okoliczności, że ubiegasz się o staż u pracodawcy, u którego tydzień wcześniej byłeś na umowie o pracę.

To by w życiu by nie przeszło. Nie można nawet przejść na B2B, niepełny etat czy dogadać obniżkę pensji i auto w pakiecie. 

28 minutes ago, PoCoMiOko said:

że jednak istnieją jakieś ciekawe rozwiązania, ale mnie dobitnie uswiadomiliacie,  że nie.

Poczytaj, warto, z umowami o dzieło się zmieniła ale generalnie ciekawy artykuł:

 

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-oszczedzac-na-samozatrudnieniu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundacja, bo nie ma ZUS. Współpracowałem z fundacją (agencją nieruchomości), która ściąga na potęgę habibich, Ukrów i inne nacje i ciągnie jeszcze hajs z rządowych dotacji, zero zusu. Nie wiem do końca, jak to działa, ale widać można. No i spółka, minimum dwóch wspólników, a najlepiej więcej w jednej branży. Coś na zasadzie inkubatorów, tylko każdy się dokłada do utrzymania księgowości. E-commerce zza granicy, rejestracja w raju podatkowym. Niektórzy też tak ogarniają. Niektóre firmy organizują nawet wyjazdy raz na pół roku, żebyś wydał coś za granicą i skarbówa się nie przyjebała, bo przecież tam masz zarząd i musiałeś pojechać obgadać dalsze praktyki rozwoju firmy 😆 Sam kombinuję, jak kuń. Można dużo rzeczy zrobić tak naprawdę, ale trzeba się liczyć ze wszystkim. 

 

Dorabiałem sobie na umowę zlecenie, bo składki tylko od minimalnej krajowej, a reszta na zdrowotnej, więc wychodzi optymalnie, jak zarobisz, np. 8 klocków. A i to od następnego roku zabierają skurwysyny i sam chyba też będę jebał, bo już klienci się odzywają, że ich już forma rozliczenia nie obchodzi, aby tylko zrobić 😆 Nadchodzi czas pracy na czarno wyłącznie, bo już ludzie widzą, co się dzieje. Trzeba zapłacić ponad 3 koła, już niedługo prawie 4 pewnie, żeby człowiek dostał 2 na łapę. Przecież to jest gorzej niż niewolnictwo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.