Skocz do zawartości

Nie miała baba problemów to sobie... kupiła krypto.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Pod koniec ubiegłego roku przysłowiowa baba kupiła sobie na giełdzie Coinbase za kilkaset zł kryptowaluty. Nigdy ich nie sprzedała. Nigdy ich nie wymieniła na inne. Równocześnie zapragnęła przygód na giełdzie Capital com. - i tu zgodnie z odwieczną prawdą straciła 90% (też kilkaset zł) kapitału. W każdym razie nic i nigdy nie wpłaciła na swe konto w Polskim banku. Owszem kilka pozycji było zamkniętych z zyskiem ale generalnie na koniec roku strata. Ale nic nie zostało wypłacone. Z powrotem zostały zakupione „pozycje” giełdowe.... Czy zakup tych kryptowalut należy zgłaszać do skarbówki? Czy te „zabawy” giełdowe również się zgłasza? Wszystko było zawierane z telefonu... baba nawet nie ma komputera. Jeżeli należałoby wypełnić PIT-38. To będzie problem... Na szczęście wpłaty można udokumentować. Poszły z karty płatniczej.

Pozdrawiam serdecznie. I proszę o poradę. 
Śmiać się ze mnie można.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było pita 8-c to faktycznie można pojebać. Skarbówa wie tylko tyle, ile się powie. A jak mają dane to też się nic nie stanie. Przyjdzie powiadomienie o podatku i potrzebie złożenia zeznania po terminie. Miałem tak kiedyś, zapomniałem zapłacić podatku. Przyszedł list, kara administracyjna chyba 10 złotych. Nie musiałem nawet składać wyjaśnień, po prostu zapłaciłem zaległy podatek, więc jakoś się nie trzeba obawiać moim zdaniem. 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.