Skocz do zawartości

Koniec z dyskryminacją kobiet!


Rekomendowane odpowiedzi

"Koniec z dyskryminacją kobiet"

 

Powyższe zdanie to część tytułu artykułu zamieszczonego wczoraj (4 Marca) na moim "ulubionym" serwisie "informacyjnym". 

Gazeta "żydowska" (Engelking 2019) jest jednym z kluczowych mediów w Polsce, które oświetla mroki lokalnego "ciemnogrodu".

Z tego też powodu, w mojej opinii, warto wykazać się męstwem i od czasu do czasu śledzić, jakie też są kierunki nieuniknionego postępu.

 

W tym artykule można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, a mianowicie:

1) Komisja Europejska (KE) ma zamiar wprowadzić obowiązkowe raporty dotyczące różnic w płacach dla firm > 250 osób oraz dla mniejszych na żądanie przez pracownika.

2) Jeśli wyszłyby jakieś nierówności do gry weszłyby organizacje pracownicze/agencje UE - ale to mogłoby być mało skuteczne.

3) Zamiast tego ciężar wyrównywania płac ma być przeniesiony na jednostki - czyli jeśli jakiejś pańci wydaję się, że zarabia mniej jak jej kolega, to trzeba jej koniecznie pomóc!

4) Oprócz tego planowane są rozwiązania dla "maDek" wychowujących bombelki, by nie niszczyło im to ich kariery. :D 

 

Covid covidem, ale ileż można na nim jechać. Czyżby "nowa" perspektywa będzie koncentrować się na tym wstrętnym "patriarchacie"?

 

Dla ciekawych plany z Siedliska Zła. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ubolewam nad kwestią nierówności płacowych. Żeby jednak dodać nieco sprawiedliwości społeczno-płciowej, proponuję, by w zawodach typu górnik, grabarz, murarz, brukarz wprowadzić parytety płciowe. Piekło kobiet raj kobiet*. Ale nie zapominając jednocześnie o 56 innych płciach, etatowi homoseksualiści i cała reszta tej maskarady również powinna przyłączyć się do tego jakże wspaniałego, progresywnego postulatu.

 

*właściwie to chodziło mi o feministki, które bredzą tego typu bzdury

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Libertyn said:

Jestem za. Bo to nie o pańcie chodzi. A psychike i zdolności negocjacyjne jednostki.. A tak to będzie wszystko jawne. I każdy będzie wiedział na czym stoi i jakie ma możliwości. 

Podczas wprowadzenia do pracy (work induction, jakieś 4 lata temu) w instytucji dla której pracuje w UK dowiedziałem się, że HR jest szkolony do tego, by zmniejszać gender gap już na procesie selekcji kandydatów. 

Co to oznacza nikt dokładnie nie wie, bo pomimo jawności nie podali konkretnej tabelki ile punktów dostanie się za posiadanie powiększonych narządów "okołosutkowych". :D 

Tak czy siak dla ludzi odrobinę przytomnych taka zmiana nie powinna stanowić dużego problemu. Mi zajęło jakieś pół roku niepowodzeń na rynku pracy by się dostosować.

Także od tych paru lat przy każdej aplikacji nie podaje tych "patriarchalnych bzdur" co mam w dowodzie, ale to, jak się w danym momencie czuję - a zazwyczaj wtedy utożsamiam się z czarną biseksualną żydówką. :D

Różnica w odzewie od firm jest kolosalna (chociaż wiadomo to anegdota, a nie statystyka). 

To co się dzieje na "Zachodzie" może być śmieszne w PL, dopóki się nie uświadomi, że za jakieś 5-10 lat to samo będzie zaimportowane do kraju nad Wisłą. 

Także nie "psychika i zdolności negocjacyjne jednostki", a rasizm w połączeniu z segregacją płciową/seksualną.

 

Plus to co w artykule - zmiana w prawie ma skłonić same pańcie do angażowania się w tą "dyskryminację". Jak dla mnie to będzie zupełnie nowy poziom w tym procesie "wyrównywania" wszystkiego (w dół). 

Widać, że komuniści może są niemoralni, ale jednak jakiś spryt mają. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie jest jedna. Jedna na 30 chłopa. Trafiła się "perełka". Widać że ma chęci ale od 2 lat podstaw nie ogarnia. Ostatecznie zaczęli ją jak praktykanta (przynieś, podaj, pozamiataj) traktować, bo już biali rycerze powymiękali żeby po niej poprawiać. Przychód generuje znikomy ale przynajmniej nie stęka że zarabia za mało.... jeszcze. Swoją drogą tej całej równości dwóch płci i reszty chorób psychicznych to dlaczego nikt z tych hipokrytów walczących o to, nie potrafi odpowiedzieć dlaczego to tylko działa w jedną stronę. All fucked up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eknm2005 napisał:

Covid covidem, ale ileż można na nim jechać. Czyżby "nowa" perspektywa będzie koncentrować się na tym wstrętnym "patriarchacie"?

To nic nowego. Od dobrych paru lat trendem (na razie w spółkach notowanych) jest działanie zgodnie z zasadą "comply or explain" (tj. stosuj, albo wyjaśnij dlaczego nie stosujesz) np. publicznego ujawniania wynagrodzeń wg. płci, parytetów płciowych w zarządach i radach nadzorczych itd. Od jakiegoś czasu nieźle żyję w jakiejś części z podobnych idiotyzmów, produkując dokumentację wyjaśniającą np. dlaczego duża spółka przemysłu ciężkiego nie ma i nie będzie miała parytetów :))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ezio napisał:

o to, nie potrafi odpowiedzieć dlaczego to tylko działa w jedną stronę. All fucked up

 

Senyszyn się chwali, że u niej mężczyźni zarabiają mniej niż kobiety. I ona robi to ze względu na płeć i tym się chwali! Jakoś władze jej uczelni nie widzą w tym nic złego, tylko wszyscy uszami klaskają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 14:28, ntech napisał:

Pracuję w firmie w której na 80 kobiet jest 20 mężczyzn. Rozumiem że należy je zwolnić ?

Nie. Dlaczego?. Pogubiłeś fora? 

W dniu 6.03.2021 o 14:30, Piter_1982 napisał:

 

Senyszyn się chwali, że u niej mężczyźni zarabiają mniej niż kobiety. I ona robi to ze względu na płeć i tym się chwali! Jakoś władze jej uczelni nie widzą w tym nic złego, tylko wszyscy uszami klaskają. 

Smutne hipokryttki. Enit?

Nie mam serio czasu ani chęci tego rozkminiać, ani rozmieniać się na drobne. Żyjemy w pokurwionym systemie bez wartości który od przepychu dupą fiołki zaczął wypuszczać. Dopóki to się nie zmieni, a przede wszystkim świadomość to możemy sobie pierdolić

Może to zabrzmiało ogólnie, ale bądźmy szczerzy, rozmieniając się na drobne stajecie się betą. Jeżeli chodzi "panowie" o porządek w tym wszystkim to jak najbardziej 50/50 jest ok. Ale nakurwiajmy jak wszyscy, wobec siebie w porządku. Chyba widzisz ile robisz za ile 

18 minut temu, Ezio napisał:

Nie. Dlaczego?. Pogubiłeś fora? 

Smutne hipokryttki. Enit?

Nie mam serio czasu ani chęci tego rozkminiać, ani rozmieniać się na drobne. Żyjemy w pokurwionym systemie bez wartości który od przepychu dupą fiołki zaczął wypuszczać. Dopóki to się nie zmieni, a przede wszystkim świadomość to możemy sobie pierdolić

Może to zabrzmiało ogólnie, ale bądźmy szczerzy, rozmieniając się na drobne stajecie się betą. Jeżeli chodzi "panowie" o porządek w tym wszystkim to jak najbardziej 50/50 jest ok. Ale nakurwiajmy jak wszyscy, wobec siebie w porządku. Mrzonki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 5.03.2021 o 23:54, eknm2005 napisał:

1) Komisja Europejska (KE) ma zamiar wprowadzić obowiązkowe raporty dotyczące różnic w płacach dla firm > 250 osób oraz dla mniejszych na żądanie przez pracownika.

2) Jeśli wyszłyby jakieś nierówności do gry weszłyby organizacje pracownicze/agencje UE - ale to mogłoby być mało skuteczne.

3) Zamiast tego ciężar wyrównywania płac ma być przeniesiony na jednostki - czyli jeśli jakiejś pańci wydaję się, że zarabia mniej jak jej kolega, to trzeba jej koniecznie pomóc!

4) Oprócz tego planowane są rozwiązania dla "maDek" wychowujących bombelki, by nie niszczyło im to ich kariery. :D 

Efekt:

- nikt rozsądny żadnej pańci nie zatrudni,

 

Skutek:

- nowa regulacja unijna z parytetami na stanowiskach szeregowych. Witamy panie "grabarczynie" i "szambonurkinie". 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.