Skocz do zawartości

40% kobiet deklaruje poglądy lewicowe w wieku 18-24 lata


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Ciekaw jestem jak wygląda sytuacja w odniesieniu do mężczyzn w tym wieku.

 

Na pewno jakieś sondaże wskazywały na to, że w grupie wiekowej <30 lat, prawie 30% mężczyzn popiera konfederację targowicką.

Czyli można powiedzieć, że wychylenie w drugą stronę. 😊

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie " poglądy lewicowe" nic nie znaczy.  Jak je zdefiniować? 

 

Ja jestem zwolennikiem wolności słowa, wyznania, rozdziału kościoła i państwa, "Ustawy Wilczka", niskich podatków, demokracji, bezpłatnego dla ludzi dostępu do oświaty i tzw. służby zdrowia. Równych szans, in vitro, legalności aborcji uszkodzonych płodów itd. Mam poglądy lewicowe, czy prawicowe?

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Stefan Batory napisał:

Określenie " poglądy lewicowe" nic nie znaczy.  Jak je zdefiniować? 

 

Ja jestem zwolennikiem wolności słowa, wyznania, rozdziału kościoła i państwa, "Ustawy Wilczka", niskich podatków, demokracji, bezpłatnego dla ludzi dostępu do oświaty i tzw. służby zdrowia. Równych szans, in vitro, legalności aborcji uszkodzonych płodów itd. Mam poglądy lewicowe, czy prawicowe?

 

 

No dokładnie Brachu. Ja też jestem za wolnością słowa, wyznania, żadna religia nie powinna być religią państwową( każdy niech wierzy w to co chce albo niech w ogóle nic nie wierzy), równość płci a nie to co dzisiejsza ,,równość", niskich podatków i resztę co wymieniłeś. Demokracja to najlepsze co ludzkość wymyśliła, gdyby nie ona, nie moglibyśmy pisać tu na forum i wzajemnie się wspierać i podnosić na duchu, doradzać. Większość ludzi skrajnie prawicowych to niestety hołota, która chcę aby, w współczesnej cywilizacji powróciły prawa dżungli, gdzie słaby jest odgórnie skazany na porażkę a silny bierze wszystko. Tak samo osoba prawicowa powie, że musisz chodzić do kościoła, mieć 2 dzieci, bo to ,,normalne". Życie singla czy singielki jest lewicowe i obłudne, tak powiedzą. ,,Żyj i daj żyć innym" - wielu ludzi o tym zapomina, ale tak było zawsze pod słońcem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pokłosie światłych rządów miłościwie panujących i nieustannej szopki. 

 

Przeciętna Julka nie kuma, że pis to kryptokomuchy. 

 

A ta tzw. prawica nie ma nic kompletnie do zaoferowania poza lizaniem dupska KK. 

 

No to wyniki są jakie są i będzie się to pogłębiać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan Batory napisał:

Mam poglądy lewicowe, czy prawicowe?

 

Wykluczające się:D Bezpłatny dostęp do usług, które wymienieś jest zawsze na czyjś koszt i zawsze ktoś za nie musi zapłacić. Najcześciej płaci się za nie w formie podatków, ponieważ są to usługi zapewniane przez państwo, a państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko ma pieniądze podatników i aby je zdobyć musi na swoich obywateli takie daniny nałożyć. Nauczyciele i lekarze nie pracują przecież za darmo i trzeba im przecież zapewnic warunki pracy w postaci szkół i przychodni lub szpitali. Rzekomo bezpłatna służba zdrowia jest opłacana chociażby przez składkę zdrowotną pod przymusem zdzieraną z pensji każdego pracujacego, a rzekomo bezpłatny dotęp do edukacji finansowany jest głównie z pieniędzy samorządów pochodzących również z podatków. Niskie podatki nie idą w parze z usługami zapenianymi przez państwowych urzędników, im większy sektor publiczny, tym większe jego koszty, więc tym więcej podatków lub istniejące podatki są po prostu wyższe.

 

  

41 minut temu, MarkoBe napisał:

Demokracja to najlepsze co ludzkość wymyśliła, gdyby nie ona, nie moglibyśmy pisać tu na forum i wzajemnie się wspierać i podnosić na duchu, doradzać.

 

Nie do końca. Skoro żyjemy w najlepszym możliwym ustroju czyli demokracji, to dlaczego na tym forum wszyscy poza jego założycielem oraz chyba jeszcze tylko jedną osobą są anonimowi? Dlaczego nie możemy się wspierać i głosić naszych poglądów co do kwestii damsko-męskich oraz przede wszystkim tego jak funkcjonuja kobiety w pełni w realnym życiu? Dlaczego blog dwoch panow prawników ze Szczecina, którzy jawnie pod swoimi nazwiskami takie poglądy głosili został szybko zdjęty w sieci, a przeciw nim wszczęto postępowanie w okręgowej radzie adwokackiej? Pozostawiam do przemyślenia.

 

Co do tematu: gdyby zapytać takie Julki co to lewica a co to prawica, to pewnie bladego pojęcia mieć nie będą, odpalą pewnie coś w stylu: PiS to prawica, a SLD to lewica, gdy tak naprawdę każda partia w naszym sejmie poza Konfederacją jest lewicowa. Ten duży skok między rokiem 2020 a poprzednim wynika zapewne z jesiennych marszów kobiet i dla mnie ukazuje tylko, że one są takimi chorągiewkami na wietrze.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maroon napisał:

To jest pokłosie światłych rządów miłościwie panujących i nieustannej szopki. 

 

Przeciętna Julka nie kuma, że pis to kryptokomuchy. 

 

A ta tzw. prawica nie ma nic kompletnie do zaoferowania poza lizaniem dupska KK. 

 

No to wyniki są jakie są i będzie się to pogłębiać. 

"Przeciętna Julka" kuma więcej niż wydaje się "przeciętnemu Oskarkowi" w jej wieku lub dekadę czy dwie starszym mężczyznom. Wie gdzie lezą konfitury -to jej wystarcza.


Jednak jest tez tak, ze coraz częściej jest tez lepiej niż jej rówieśnik wykształcona. Uprzedzam nie chodzi mi o gowno studia. Jestem ojcem takiej nastolatki. Widzę jej wyniki z przedmiotów ścisłych, jej koleżanek. To tez wnioski ich nauczycieli z przedmiotów ścisłych, prezentowane podczas rozmów po  wywiadówkach. Mówimy tu o jednym topowych  liceów w Warszawie o profilu ścisłym, gdzie każdy nauczyciel przyznaje ze te proporcje (ilości dziewczynek dostających się do tych klas do ilości  chłopców a przypominam nie obowiązują tu parytety tylko twarde wyniki z egzaminów ) coraz bardziej się wyrównują.
Te dzieci również staja się coraz bardziej pragmatyczne np. olewają lekcje religii bo jest im to po nic. Stąd ich wybory polityczne.

Ale do brzegu i tak do wszystkich tutaj , ogólnie zająłbym się raczej edukacja i trafianiem do młodych chłopaków niż krytyką nastolatek. 

11 minut temu, Krugerrand napisał:

 

Wykluczające się:D Bezpłatny dostęp do usług, które wymienieś jest zawsze na czyjś koszt i zawsze ktoś za nie musi zapłacić. Najcześciej płaci się za nie w formie podatków, ponieważ są to usługi zapewniane przez państwo, a państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko ma pieniądze podatników i aby je zdobyć musi na swoich obywateli takie daniny nałożyć. Nauczyciele i lekarze nie pracują przecież za darmo i trzeba im przecież zapewnic warunki pracy w postaci szkół i przychodni lub szpitali. Rzekomo bezpłatna służba zdrowia jest opłacana chociażby przez składkę zdrowotną pod przymusem zdzieraną z pensji każdego pracujacego, a rzekomo bezpłatny dotęp do edukacji finansowany jest głównie z pieniędzy samorządów pochodzących również z podatków. Niskie podatki nie idą w parze z usługami zapenianymi przez państwowych urzędników, im większy sektor publiczny, tym większe jego koszty, więc tym więcej podatków lub istniejące podatki są po prostu wyższe.

 

Co do tematu: gdyby zapytać takie Julki co to lewica a co to prawica, to pewnie bladego pojęcia mieć nie będą, odpalą pewnie coś w stylu: PiS to prawica, a SLD to lewica, gdy tak naprawdę każda partia w naszym sejmie poza Konfederacją jest lewicowa. Ten duży skok między rokiem 2020 a poprzednim wynika zapewne z jesiennych marszów kobiet i dla mnie ukazuje tylko, że one są takimi chorągiewkami na wietrze.

Mam tak samo jak @Stefan Batory i w ogóle nie czuje, żadnego dysonansu poznawczego. Zarabiam godnie. Sam nie chce nic od nikogo. Wiem jak działa państwo co idzie z PITu a co z VATu . Wiem tez ile kosztuje utrzymanie dróg, szkół wiejskich, kanalizacji,. Widzę jak rozwija się wieś na która się wyniosłem (pamietam ja z dziecinstwa i pozniej z młodości i teraz )  i ile z tego idzie z moich podatków. Myślę, tez ze gdyby tu rządzi xsiondz proboszcz z miejscowym Grzenkiem Braunem czy innym glupeczkiem z Konfy  który uczy dzieci ZPT w szkole a wczesniej byl w PSL  było by groteskowo albo  tragicznie.
Jestem zakłopotany że tłumaczysz doświadczonym życiowo 50 latkom, ze są tylko pieniądze podatników a nie państwa. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Personal Best napisał:

nie czuje, żadnego dysonansu poznawczego. Zarabiam godnie. Sam nie chce nic od nikogo. Wiem jak działa państwo co idzie z PITu a co z VATu .

 Jest to demokratyczny paradoks opisany przez Caplan'a w "Micie racjonalnego wyborcy". Dobrze zarabiający obywatele, nawet posiadający wykształcenie ekonomiczne, są zwolennikami wyższych lub wysokich podatków i chętnie głosują na takich kandydatów lub na takie partie, które owe rozwiązania proponują i co najgorsze nie widzą w tym nic złego tłumacząć to sobie, że to ich portfela jakoś bardzo nie dotknie i doskonale zdają sobie sprawę z następstw, że wyższe podatki oznaczają mniej pieniędzy do ich dyspozycji na co dzień. Jest to tylko jeden z powodów, dla których prawo wyborcze nie powinno być dla wszystkich, tym bardziej dla tych, którzy przy takich wyborach zachowują się w sposób kompletnie irracjonalny niezależnie od ich wieku czy życiowego doświadczenia.

Edytowane przez Krugerrand
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krugerrand napisał:

Wykluczające się:D Bezpłatny dostęp do usług, które wymienieś jest zawsze na czyjś koszt i zawsze ktoś za nie musi zapłacić. Najcześciej płaci się za nie w formie podatków, ponieważ są to usługi zapewniane przez państwo, a państwo nie ma swoich pieniędzy, tylko ma pieniądze podatników i aby je zdobyć musi na swoich obywateli takie daniny nałożyć. Nauczyciele i lekarze nie pracują przecież za darmo i trzeba im przecież zapewnic warunki pracy w postaci szkół i przychodni lub szpitali. Rzekomo bezpłatna służba zdrowia jest opłacana chociażby przez składkę zdrowotną pod przymusem zdzieraną z pensji każdego pracujacego, a rzekomo bezpłatny dotęp do edukacji finansowany jest głównie z pieniędzy samorządów pochodzących również z podatków. Niskie podatki nie idą w parze z usługami zapenianymi przez państwowych urzędników, im większy sektor publiczny, tym większe jego koszty, więc tym więcej podatków lub istniejące podatki są po prostu wyższe.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Bezpłatny dostęp do usług typu oświata oznacza, że nawet wychowankowie domów dziecka mogą zostać lekarzami, inżynierami itd. Bo nie muszą płacić za edukację i mają finansowe wsparcie państwa. Jedyne kryteria przyjęcia na studia, to nie kasa, a zdanie egzaminów wstępnych,    Znam kilka takich przypadków, typu lekarz pochodzący z domu dziecka. Na tym polega równość szans. 

 

Pamiętam kolegę ze szkoły średniej, którego ojciec był alkoholikiem. Kolega nawiał z domu i przyszedł do naszej szkoły, jednej z lepszych w tamtym czasie w 3city. Całą szkołę mieszkał w internacie, ani razu przez ten czas nie był w domu. Szkołę skończył, mimo że z domu nie dostał ani grosza. Zrobił nie złą karierę. W obecnych czasach to byłoby niemożliwe. Ja mam pieniądze

 

i mogłem posłać swoje dziecko do bardzo dobrej szkoły, z wysokim poziomem, ale nie lubię dużych nierówności społecznych, bo obniżają jakość życia wszystkim.  Nie mam nic przeciwko płaceniu podatków idących na utrzymanie mojego państwa.

 

Kolega @Personal Best w prostych, żołnierskich słowach wyczerpał temat.

 

Ja chodziłem do szkół państwowych, finansowanych przez podatnika. Aby zdać trudny egzamin wstępny na politechnikę, to się  do niego przygotowywałem dwa lata. W obecnych czasach nie musiałbym się tyle uczyć😂. Wystarczyło tylko "zreformować" sposób finansowania oświaty w Polsce, aby radykalnie obniżyć jej jakość.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Stefan Batory napisał:

Bezpłatny dostęp do usług typu oświata oznacza

 

15 minut temu, Stefan Batory napisał:

Ja chodziłem do szkół państwowych, finansowanych przez podatnika.

:lol::lol::lol:

 

Innymi słowy: ktoś sfinansował Ci szkołę, byś Ty nie musiał za nią płacić i mógł do niej chodzić.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Vstorm napisał:

Ja się zastanawiam, czy Julki doprowadzą do tego, że sprowadzą na stałe do Polski imigrantów.

PIS na to nie pozwoli, wydaje mi się, że blokada uchodźców miała na celu nie tyle wygranie wyborów, co zachowanie bezpiecznej przystani dla innych potencjalnych kolonizatorów, jakby im się woda na pustyni skończyła albo USA odmówiła współpracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krugerrand napisał:
40 minut temu, Personal Best napisał:

nie czuje, żadnego dysonansu poznawczego. Zarabiam godnie. Sam nie chce nic od nikogo. Wiem jak działa państwo co idzie z PITu a co z VATu .

 Jest to demokratyczny paradoks opisany przez Caplan'a w "Micie racjonalnego wyborcy". Dobrze zarabiający obywatele, nawet posiadający wykształcenie ekonomiczne, są zwolennikami wyższych lub wysokich podatków i chętnie głosują na takich kandydatów lub na takie partie, które owe rozwiązania proponują i co najgorsze nie widzą w tym nic złego tłumacząć to sobie, że to ich portfela jakoś bardzo nie dotknie i doskonale zdają sobie sprawę z następstw, że wyższe podatki oznaczają mniej pieniędzy do ich dyspozycji na co dzień. Jest to tylko jeden z powodów, dla których prawo wyborcze nie powinno być dla wszystkich, tym bardziej dla tych, którzy przy takich wyborach zachowują się w sposób kompletnie irracjonalny niezależnie od ich wieku czy życiowego doświadczenia.

 

Byłem tu i ówdzie. Widziałem jaka jest różnica w jakości życia (nie tylko jego poziom mam na myśli) między krajami, w których jest wysoki poziom nierówności społecznych, np. kraje Ameryki południowej, a krajami, w których jest niewielki poziom nierówności społecznych, np. Szwecja. Znana sprawa, chociażby przestępczość. Im większe nierówności, tym ulice są bardziej niebezpieczne.

 

A partie typu Konfederacja są zupełnie nieracjonalne. Np. taki pan Szczęść Boże przyjechał do Gdańska odzyskiwać polski Gdańsk dla Polski, dla niego In  Vitro jest niegodziwością itd. itp. To jest nieracjonalność. Jeśli Konfederacja jest prawicą, to ja się poddaję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBIETA I POGLĄDY.

 

HAHAHAHAHAHA.

 

Trzymajcie mnie !!!!!!

 

Od kiedy one mają w tej kwestii cokolwiek własnego?

 

Kobieta od zawsze myślała, myśli i będzie myśleć tylko to co jej się każe myśleć w telewizji.

 

Jeśli w telewizji nawet do najbardziej rakotwórczego ideologicznie gówna przypnie się takie słowa jak "postępowy" , " nowoczesny", "tolerancja" to kobieta natychmiast przyjmuje to jako prawdę objawioną.

 

U nich nie ma w tej kwestii kręgosłupa, mózgu, odbicia w lustrze, NICZEGO.

 

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Stefan Batory said:

A partie typu Konfederacja są zupełnie nieracjonalne. Np. taki pan Szczęść Boże przyjechał do Gdańska odzyskiwać polski Gdańsk dla Polski, dla niego In  Vitro jest niegodziwością itd. itp. To jest nieracjonalność. Jeśli Konfederacja jest prawicą, to ja się poddaję.

Korwin nieracjonalny?

Oj, będzie zaraz atak kucy? Kuców? :D Ale fakt, nie ma różnicy czy to głosować na Konfę, PiS czy PO. Wsio to samo. 

A gdzie w tych przykładach nieracjonalność, bo jakoś jej nie widzę?

 

@niemlodyjoda

Panie wiedzą swoje. Nie trzeba tłumaczyć. :P

Justine Sacco's AIDS Tweet Controversy | Know Your Meme

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eknm2005 napisał:

Panie wiedzą swoje. Nie trzeba tłumaczyć. :P

 

Dla mnie wszystkie Polki oraz kobiety z zachodniej Europy moga mieć lewicowe poglądy. Wisi mi to. Niech wreszcie zlikwidują to, co już i tak upada czyli tzw. zachodnią cywilizację". 

Natomiast śmiać mi się chce z bezmózgów, którzy latali na "protesty kobiet" ze swoimi Pańciami.

To nie miało znaczenia czy jesteś za aborcją czy przeciw za PiS czy PO - żaden facet z choć minimalnym poziomem instynktu samozachowawczego oraz inteligencji nie powinien się tam pojawić.

No a tak cuckoldy naszczały do wspólnego basenu aż szambo wybiło.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefan BatoryA kiedy ostatni raz byłeś w Szwecji? Czy jak tam byłeś, to zaglądałeś do dzielnic zamieszkałych przez emigrantów?

 

Odnośnie Szwecji panuje u nas ogrom mitów, nawet kiedyś zakładałem o tym temat na forum. Przy okazji przestępczości, to zdaje się ona ostatnimi czasy wzrastać. Pierwszy z brzegu artykuł z sieci:

 

https://www.o2.pl/informacje/fala-przestepstw-w-szwecji-policja-obwinia-o-to-jedna-grupe-6564218895583872a

 

Kilka lat temu zdaje się była też głośna sprawa na jednym ze szwedzkich dworców, gdzie miejscowi kibice przy pomocy naszych z Polski, zdaje się z Twojego rodzinnego Trójmiasta, pomogli miejscowym położyć kres zastraszaniu przez miejscowe gangi nieletnich, z którymi zdaje się miejscowa policja nie mogła sobie poradzić:

 

https://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/chuligani-zaatakowali-w-szwecji-imigrantow/w8x0mq4

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, prawica jest przesiąknięta zabobonami, głupotą i średniowieczem, narodowcy przyjmują gejów w swe szeregi, ale takich którzy nie spółkują, cejrowski przeskakuje przez obręcz niczym HIV przez prezerwatywę, korwin pochwala bicie kobiet, o PiS i PO nie będę wspominał bo zależnie od poglądów są lewicowe lub prawicowe, ale każdy wie jak ich władza się kończy. :) 


Tak w sumie to ciężko wytypować partię która dobrze by rządziła tym krajem, ale skłaniałbym się ku lewicy, poglądy antyklerykalne, rozdział kościoła od państwa, liberalizm, prolgbt, zalegalizowanie trawy, gospodarka na ten moment już jest wystarczająco spierdolony, więc bardziej się jej już chyba popsuć nie da i tak żyje tu tylko dla beki, jakby nie jakaś dziwna wewnętrzna tęsknota za tym krajem już dawno wyjechałbym gdzieś gdzie szanuje się człowieka i nie robi się z niego debila. 
 

A panom którzy tak walczą ze kobiety to są hehe głupie i one to poglądów nie mają, to się tylko uśmiechnę, a później 10 tematów w dziale podrywu „dlaczego żadna kobieta mnie nie chce?” xD

 

 

 

3 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Natomiast śmiać mi się chce z bezmózgów, którzy latali na "protesty kobiet" ze swoimi Pańciami.

Miło mi. :) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, niemlodyjoda said:

To nie miało znaczenia czy jesteś za aborcją czy przeciw za PiS czy PO - żaden facet z choć minimalnym poziomem instynktu samozachowawczego oraz inteligencji nie powinien się tam pojawić.

 

Skąd asumpcja, że na tych marszach mężczyźni mają takie cechy? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.