Skocz do zawartości

Sposoby na gęste włosy


PrzemAss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Przejdę od razu do rzeczy. Od czasu jak kilka miesięcy temu zacząłem ostro ćwiczyć siłowo i biegać, otoczenie zauważyło że trochę przerzedziły mi się włosy. Logicznie wnioskuję że to od testosteronu którego znaczny wzrost zaobserwowałem we własnym zachowaniu. Sam tej zmiany we włosach nie dostrzegałem ale teraz serio sam zwróciłem na to uwagę. 

 

Motywowany wymienionymi powodami zwracam się z uprzejmą prośbą o rady, w szczególności od starszych użytkowników jak radzicie/radziliście sobie z takimi problemami. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zagęszczenie włosów, ewentualnie jak oddalaliście w czasie wypadanie włosów? 

 

Mam 24 lata i zawsze miałem gęste włosy, mój ojciec zaczął łysieć jakoś po 30-stce. Nigdy o włosy nie dbałem ale teraz jak widzę zmiany to chciałbym zadbać aby przynajmniej do tej trzydziestki mieć gęste i bujne włosy. Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza lekiem który nazywa się finasteryd nic innego cię nie obroni przez żniwiarzem norwood-em. Żadne sryny biotyny, minoksydyl itd.

Czym szybciej pójdziesz do endo i przypisze ci finasteryd tym lepiej, dopóki mieszki włosowe nie zminiaturyzowały się całkowicie. A Teraz jest duża szansa że po kilku miesiącach odzyskasz starą gęstość włosów.

 

Norwood reaper jest bezwzględny i nie bierze jeńców. I nie słuchaj pierdolenia że ten lek cię wykastruje, bardzo mały % ludzi odczuwa skutki uboczne tego leku.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka cię przeszczep, domowymi sposobami gęstość włosów można poprawić u osób które mają np włosy przerzedzone od przewlekłego stresu, możesz sobie kupić masażer do włosów i masować cebulki próbując je stymulować do wzrostu, natomiast reszta tak jak @bassfreak   jak to mówią bywalcy siłowni... genetyka to kur... :)

Edytowane przez mph25
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin dotknął tego tematu tutaj: 
 


Poczytaj o gaszonej sodzie i pij maksymalnie 2 tygodnie na czczo, a potem przerwa i znowu 2 tygodnie. Mile widziane jest kompleksowe dbanie o organizm w tym oczyszczanie (Małachow) i szczególnie brak stresu.

Na YouTube poszukaj filmików jak zastopować łysienie, jest ich trochę z wieloma fachowymi radami.

Powodzenia.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Covidianin napisał:

@Messer To są szarlatańskie rady. Słuchaj się ich, a sam skończysz z wiankiem na głowie. Tylko finasteryd (względnie dutasteryd), jak pisze @bassfreak, a witaminy i suple na poprawę jakości owłosienia (msm, biotyna) i na potencję (ashwaganda, cynk, magnez, siemię lniane).

W 99% przypadkach pomaga finasteryd i to w najniższej dostępnej dawce.

Duasteryd jest nawet niedostępny PL i to jest dla ludzi którzy na prawdę mają w chuj wyjebaną aktywność ALFA-5 REDUKTAZY czyli w chuj dużą konwersję testosteronu do DHT.

 

Gdyby nie finasteryd to połowa aktorów Hollywood była by już łysa, prawie każdy jest na finie od kilku dobrych lat.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Covidianin napisał:

@Messer To są szarlatańskie rady. Słuchaj się ich, a sam skończysz z wiankiem na głowie. Tylko finasteryd (względnie dutasteryd), jak pisze @bassfreak, a witaminy i suple na poprawę jakości owłosienia (msm, biotyna) i na potencję (ashwaganda, cynk, magnez, siemię lniane).


Pół swojego życia spędziłem w sportach - siłowych i walki, a równowaga kwasowa organizmu to są fakty. Ostatnie na co mam ochotę to finasteryd. O włosy dbam wszelkimi możliwymi sposobami, które nie wymagają pomocy specjalistów i co ciekawe - trzymają się. Całkiem nieźle. Tak jak ja chce się trzymać z dala od lekarzy.

To ja zaufam szamanom, choć dziękuję za troskę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak Wolałbym nie ryzykować brania takich środków. Mam nadzieję że przy dobrej diecie uda się dotrzymać do 30-stki z dobrze wyglądającymi włosami. Na razie to tylko pierwsze sygnały bo nadal daleko mi do posiadania zakoli. Potem najwyżej przeszczep o ile będzie mnie stać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PrzemAss Polecam ci ten kanał i tu masz od razy playliste, chyba nie ma lepszego kanału jeśli chodzi o łysienie.

 

1 minutę temu, PrzemAss napisał:

@bassfreak Wolałbym nie ryzykować brania takich środków. Mam nadzieję że przy dobrej diecie uda się dotrzymać do 30-stki z dobrze wyglądającymi włosami. Na razie to tylko pierwsze sygnały bo nadal daleko mi do posiadania zakoli. Potem najwyżej przeszczep o ile będzie mnie stać :P

 

Rób jak chcesz ale obudzisz się z ręką w nocniku a wtedy będzie za późno na fin i zostanie ci tylko przeszczep włosów.

Edytowane przez bassfreak
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PrzemAss napisał:

@bassfreak A jaki poziom łysienia uważasz za ten "za późno" bo jak pisałem obecnie nawet nie mam zakoli, po prostu lekkie przerzedzenie?

Każdy ci powie że łysienie zauważysz dopiero gdy ubędzie ci z 40-50% włosów.

 

Ten filmik szczególnie obejrzyj. Nie łysieje się w noc czy w kilka miesięcy.

 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak Ja akurat biorę duta co piąty dzień, według badań jest skuteczniejszy niż fin przyjmowany codziennie. A także bezpieczniejszy. Fina przyjmowałem dawno temu, to nadal dobry lek, ale jego wadą jest liniowość skuteczności i uboków, podczas gdy w przypadku duta jest to regulowane dawką.

 

@Messer Widocznie genetykę masz okej. I nic więcej. Zresztą obczaj se ten kanał. Gość obala mity na temat fina, podnoszone przez łysiejących szurów, którzy się go boją: https://www.youtube.com/channel/UCcaWKkWjPre0HyNwVZW5kLA

Edytowane przez Covidianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PrzemAss napisał:

@bassfreak A jaki poziom łysienia uważasz za ten "za późno" bo jak pisałem obecnie nawet nie mam zakoli, po prostu lekkie przerzedzenie?

Proszę 

 

 

Przy okazji sam oglądam swoją głowę przynajmniej raz w tygodniu z każdej strony czy nic się nie dzieje, ostatnio się trochę wystraszyłem włączyłem nagrywanie w tel i pod światło słoneczne obleciałem głowę z każdej strony i pod każdym kątem i zobaczyłem że gdzieniegdzie widać skórę a z tyłu głowy w jednym miejscu jest dość mocny prześwit. Ale moja fryzjerka upiera się że te włosy zawsze takie były od czasu gdy do niej chodzę czyli prawie 7 lat. Też druga sprawa że mam włosy ciemny blond.

 

A nie mam zdjęcia czy filmu z poprzednich lat żeby to potwierdzić, teoretycznie łysienie mi nie grozi bo ani ojciec, ani dziadkowie ani pra dziadkowie nie łysieli.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.