Skocz do zawartości

"Erasing Family" - film dokumentalny o alienacji rodzicielskiej


Rekomendowane odpowiedzi

"Erasing Family", tłumacząc na polski "Wymazać Rodzinę", czy może raczej "Wymazana Rodzina" to film dokumentalny Ginger Gentile o alienacji rodzicielskiej. Co ciekawe to nie pierwszy taki film tej reżyserski. Wcześniej zrobiła dokument o dyskryminacji ojców "Borrando a Papa", "Wymazany Ojciec", który doprowadził do zmian w prawie rodzinnym w Argentynie.

 

W "Erasing Family" temat został przedstawiony jeszcze szerzej. Mamy tu historie dorosłych ludzi, którzy byli ofiarami alienacji rodzicielskiej w dzieciństwie. Film Przedstawia też wady systemu z rodzicem pierwszoplanowym i kontaktami, a także pozytywne skutki opieki naprzemiennej/równoważnej tam gdzie obowiązuje ona jako standard. Jest też wisienka na torcie: najbardziej zmianom w prawie sprzeciwia się lobby prawników rozwodowych, dla których konflikty przy sprawach rozwodowych to dochodowy biznes. Film do obejrzenia z polskimi napisami:

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością obejrzę, jak Brat wyżej mówi, 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Przydałby się taki dokument nakręcony w

 

2 godziny temu, Boromir napisał:

polskich realiach

z polskim ojcami oraz dziećmi rozdzielonymi od ojców. Ciekawe co by dzieci mówiły?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boromir napisał:

Przydałby się taki dokument nakręcony w wielu odcinkach, tylko że w Polsce, w polskich realiach.

 

Tylko kto na to pozwoli skoro w Polsce jest kult kobiety, prawo, wszelkie instytucje, organy pomagają a karzą mężczyzn.

Dzielny tata w programie w TV został zaatakowany przez detektywa i jego goryli dodatkowo poseł go wyzywał i uderzył.

Problem alienacji zamiata się pod dywan a na tym cierpi nie tylko ojciec ,ale przede wszystkim dziecko.

 

4 godziny temu, Boromir napisał:

Przydałby się taki dokument nakręcony w wielu odcinkach, tylko że w Polsce, w polskich realiach.

 

Na razie jest tylko spot.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DOHC napisał:

Ciekawe co by dzieci mówiły?

To co mama mówiła, przecież dzieci łatwo można programować, maja przecież chłonny umysł :( W tym wypadku jest to straszne.

14 godzin temu, Iceman84PL napisał:

poseł go wyzywał i uderzył.

Który poseł, co mi się rzuca jedynie to atakujący Terlikowski.

14 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Problem alienacji zamiata się pod dywan a na tym cierpi nie tylko ojciec ,ale przede wszystkim dziecko.

Jaki to jest odsetek społeczeństwa Polskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boromir napisał:

Który poseł, co mi się rzuca jedynie to atakujący Terlikowski.

 

Tak ten sam do tego ultra katolik brak słów.

 

4 godziny temu, Boromir napisał:

Jaki to jest odsetek społeczeństwa Polskiego ?

 

To tak jak z testami DNA statystyki są zaniżane, ale myślę ,że ten problem dotyczy 25-30% społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na kanale Trudne Relacje pojawił się kolejny wartościowy film dokumentalny z polskimi napisami. Tym razem jest o narcystycznej przemocy. Dobrze przedstawia różne manipulacje stosowane przez narcyzów i psychopatów, takie jak izolacja, projekcja, gaslighting itd.. Jest o przemocy ze strony mężczyzny, jak i kobiety. Oryginalny tytuł to "Surviving Narcissists and Psychopaths".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 14:16, Boromir napisał:

Jaki to jest odsetek społeczeństwa Polskiego ?


Jak na moje to każda decyzja sądu która przyznaje jednej stronie dwa weekendy w miesiącu na spędzenie z dzieckiem (a to i tak "hojnie", wielu ma gorzej niż tak - mniej czasu, pod nadzorem itp itd) jest już decyzją alienującą.
Co ciekawe, statystycznie do niczego się nie przyczepisz bo w statystyce takie sprawy widnieją jako "obydwoje rodzice zachowują prawa rodzicielskie do wychowywania dziecka".
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 14:16, Boromir napisał:

To co mama mówiła, przecież dzieci łatwo można programować, maja przecież chłonny umysł :( W tym wypadku jest to straszne. ?

Z mojego doświadczenia wynika, że zmiana następuje często między 25-30 rokiem życia, gdy wychowany przez mamę "mężczyzna" zacznie zbierać kopy od życia. Często przychodzi otrzeźwienie (może akurat,, takich znajomych wybrałem) z chęci wp... ojcu po współczucie i pretensje do matki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piter_1982 napisał:

zacznie zbierać kopy od życia.

Też dostałem, głównie z niewiedzy, oraz tego, że mama mówiła być dobry, zawsze, miałem złą mapę drogową, życia, taki facet, którego mama wychowałą, czy nawet chłopak , który pochodzi z pełnej rodziny jeden i drugi, obaj mogą dostać solidnego kopa od życia, nie ma reguły, jednak mają ci trudniej, co wychowywali się w biedzie, sam pamiętam, jak byłem łebkiem, znajomi ze starymi jeździli raz do roku do Egiptu na wczasy, do Włoch, moi starzy wiązali koniec końcem, na 18 dostałem coś koło 1500 złotych, znajomy 4500 złotych, więc nie miałem ochoty kumplować się z kolegami, którzy mieli więcej ode mnie, bo czułem się gorszy.  W domu się nie przelewało a znajomy jeden i drugi 2x do roku Włochy, Chorwacja. Stary dał na prawo jazdy, ja za swoje prawko sam musiałem sobie zapłacić, iść do pracy i dymać jak bambus, im starzy dali, a roboty u nas ni ma, więc zarabiałem ochłapy.

Do teraz ja nawet nigdy nie leciałem nawet samolotem :(

Nigdy nawet też nie byłem na wczasach.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 20:01, Boromir napisał:

Do teraz ja nawet nigdy nie leciałem nawet samolotem :(

Nigdy nawet też nie byłem na wczasach.

Też wychowałem się w biednej rodzinie ale podróżowałem po Polsce zgłaszając się na olimpiady, kupując bilet weekendowy na pociągi za niecałe 30 zł na nielimitowane przejazdy i w ten sposób robiłem wypady.

 

Byłem tydzień w Norwegii wydając tylko 200 zł! Kupiłem bilety na samolot za 30 zł w obie strony , 20 zł bilet na pociąg osobowy na lotnisko, 50 zł na bilet w obie strony z lotniska w Rygge do Oslo, resztę kasy na jakieś żarcie, nocowałem u jednej rodzinie w ramach wymiany za darmo. (jest strona internetowa, gdzie umawia się, że ja jadę do kogoś na kilka dni a potem ta osoba jedzie do mnie na kilka dni i odpada szukanie hoteli).

 

Zawsze masz szansę na podróż, choćby na dobry początek kupić bilet weekendowy pkp i jazda :) Na nim mam nielimitowane przejazdy od 18:00 godz w piątek do 6 rano w pn, czyli można zrobić wycieczkę w sobotę i w niedzielę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wspominaliście w tym temacie, że przydałoby coś na polskiej realia, rozmowy z dziećmi i rodzicami którzy są lub byli alienowani. Takie coś powstało na kanale Zrozumieć Relacje. A mianowicie seria rozmów z osobami dorosłymi, którzy byli ofiarami alienacji rodzicielskiej w dzieciństwie. Są już pierwsze odcinki:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.