Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa raczej błaha, otóż na aukcji wystawiony prze zemnie przedmiot pamięci ram, został sprzedany, aukcja była bez możliwości zwrotu, teraz koleś pisze że pamięci są uszkodzone, mimo że paczka doszła ok, protokołu aby było coś nie tak z przesyłką nie było, a pamięci sprawne były, koleś twierdzi że dał je do sprawdzenia i wyszło że pracowały na napięciu 1.5 gdzie profil XMP to 1.4 i tak u mnie pracowały cały czas i że przez to nie działają, napisałem mu że to nie możliwe, o dziwo przyszła mi reklamacja z ebay względem zwrotu LoL jako że produkt nie zgodny z opisem i w zasadzie są tylko opcje zwrotu, zwrotu częściowego, zwrotu i on zatrzymuje przedmiot i odpisz, więc odpisałem że to nie jest możliwe i że reklamacji nie przyjmę, to zaczęło się straszenie sądem lol xD (chodzi o 120 euro "aż"), tyle że kiedy piszę aby wysłał rzekomy protokół potwierdzający jego wersję, to tylko odpisał że takie rzeczy pokazuje tylko w sądzie, co samo przez się raczej znaczy że chce mnie "wydymać", bo gdyby było inaczej to by przecież protokół pokazał... W skrócie w moim mniemaniu zepsuł i chce mi wcisnąć, ale chce mi wcisnąć inne tak czy inaczej ja byłbym stratny, w ebay jest zaznaczone abym podjął akcje do 11.03.21 i dziwi mnie fakt że nie mogę wybrać opcji ten chujek chce mnie oszukać i że w ogóle ebay się mnie czepia o zwrot. Gdyby nawet założył sprawę to nie wygra, z uwagi na regulamin który oboje przyjęliśmy czyli jeżeli jest sytuacja aukcji bez zwrotu to jest to rzecz oczywista, kolejna rzecz skoro sam baran pisze że ma protokół a kiedy chce by pokazał i sprawę rozwiążemy, to nie pokazuje, tym samym się wkopuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często coś sprzedaję (prywatnie) ale bardziej w PL, przez Allegro i niestety odsetek naciągaczy ostatnimi czasy jest niepokojący. Czepiają się o rzeczy co normalnemu człowiekowi (kupującemu jakiś stary klamotby do głowy nie przyszło. Wygląda, że trzeba się zabezpieczyć na wszelkie okazje (wyłączać zwroty, gwarancje, rękojmie) i opis jak najbardziej zniechęcający :)

 

A do rzeczy. E-baya dawno nie używałem ale z tego co pamiętam to niestety jesteś trochę na straconej pozycji. Program ochrony kupującego jest tam na tyle rozwinięty, że co by nie nastąpiło i tak przyznają rację kupującemu i będą chcieli od Ciebie wyrwać kasę.
Nie wiem czy przy takich kwotach faktycznie poza straszeniem dojdzie do sprawy sądowej ale jeśli jesteś pewien swoich racji pozostaje pewnie szykować się i na taką opcję.

Z tego co pamiętam za to nie warto absolutnie byś miał teraz jakąś kasę na serwisach powiązanych z nimi (np. jakieś paypal) bo sobie po prostu ściągną z twoich funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie udało mi się dokopać do opcji zgłoszenia w eBay, że to próba oszustwa, opisałem że kupujący mówi o dowodzie niezgodności, lecz odmawia okazania go, dlatego uznaje to za oszustwo i oczekuje akcji z strony eBay, ciekawe co odp. Zgadza się że eBay ma rozbudowanany program ochrony kupującego, lecz ja nie sklep, ale osoba prywatna i taka aukcja odbywa się na innych zasadach, nie jestem członkiem też programu który te gwarancję daje. Ciekawi mnie tylko reakcja eBay. W najgorszym przypadku eBay oskubie mnie na parę € 🤣.

 

Kupiłem na eBay od sklepu GTX 3080 które bardzo trudno dostać a i cena była bardzo niska, tyle że ten sklep był objęty właśnie tą gwarancją i okazało się że to i tak wał, kiedy kasa doszła, wysłali @ że mają problemy z płatnościami i nie dochodzą dlatego kasa była szybko zwrócona, żeby otrzymać produkt trzeba im przelać na wymienione w mailu konto bankowe, co wskazuje na transakcje po za ebay, chciałem napisać negatywny komentarz i niestety nie mogłem, ebay nie pozwala używać słowa oszustwo lol... W ogóle trudno dać negatywne opinie co jest chore, bynajmniej wiem gdzie u nich można takie rzeczy zgłaszać, szkoda że te opcje tak głęboko są ukryte. Ogólnie zrezygnuje z tego gówna bo coraz gorzej na tym...

Edytowane przez Piccardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.