Skocz do zawartości

Trader21 - książki, kurs i prognozy - jaką macie o nim opinię?


niemlodyjoda

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, smerf napisał:
14 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

Phila Koniecznego znam i oglądam

 

Moja rada nie słuchaj go, gościu często gada od rzeczy i sam się w tym gubi żaden z niego znawca.

 

Możesz rozwinąć tą kwestię? Zauważyłem, że kilkukrotnie o tym wspomniałeś, a jestem ciekaw Twojej argumentacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, samotny_wilk said:

"Finansowa forteca" - Marcin Iwuć, tę książkę polecam

 

Nie ma e-booka niestety "Finansowej fortecy".

 

Książki Tradera kupiłem, czytałem i uważam za wartościowe. Dużo praktycznej wiedzy wprowadzam w życie, o efekty to mnie zapytajcie za kilkadziesiąt lat. :)

 

Kurs jest kuszący, ale drogi - może się skuszę.

Edytowane przez osadnik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pancernik napisał:

Możesz rozwinąć tą kwestię? Zauważyłem, że kilkukrotnie o tym wspomniałeś, a jestem ciekaw Twojej argumentacji.

 

Ostatnio stwierdził przy około 40k+ za BTC ze to koniec hossy, bo giełda Binance się przycięła a jego kolega dom kupił za BTC...poza tym gościu ma cos z głową chodzi ciągle w masce dla mnie jest mało wiarygodny.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami czytam coś na jego blogu i obejrzę jakiś film. Książek Trader21 nie czytałem i nie korzystałem z kursu. 

 

Rozpatrując go pod kątem prognoz dla rynków i aktywów, to moim zdaniem są o wiele lepsi w tym fachu analitycy i inwestorzy. 

Jednak, jeżeli ktoś szuka podstawowej wiedzy o inwestowaniu, psychologii inwestora, dywersyfikacji, to moim zdaniem warto go czytać. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smerf napisał:

Ostatnio stwierdził przy około 40k+ za BTC ze to koniec hossy, bo giełda Binance

 

Jakoś nie kojarzę, a oglądam na bieżąco. Jedyne co powtarza to swoją strategię, którą opiera na tym, że to może być koniec, ale nie musi i stopniowo wychodzi z kapitałem przy poszczególnych poziomach cenowych. No i w sumie jego analizy sytuacji na rynku też mają w miarę sens. Druga sprawa, ze sam przyznaje, że nie ma wcale tak wielkich jaj jak niektórzy i w przypadku znacznych wzrostów, zazwyczaj wychodzi znacznie wcześniej od pozostałych inwestorów, starając się ograniczyć ryzyko do niezbędnego minimum.

 

2 godziny temu, smerf napisał:

poza tym gościu ma cos z głową chodzi ciągle w masce dla mnie jest mało wiarygodny.

 

Mam inne odczucia, nie widzę niczego złego w dbaniu o własną prywatność, zwłaszcza jak już się trochę zarobiło, albo po prostu stan posiadania jest relatywnie spory. W gruncie rzeczy nie on jedyny stosuję, stosował taką metodę zachowania anonimowości, przykładów jest sporo chociażby na naszym YT: Konieczny, Sasha, Kaen (do pewnego momentu) itp. Jest sporo osób, które są gdzieś tam obecne, YT media itp., mają spore sukcesy na różnych płaszczyznach, a jednocześnie dbają o ukrywanie swojego wizerunku. Nawet nie wspomnę, że do dzisiaj nawet nie wiemy, kto tak naprawdę jest twórcą BTC. Dla mnie, akurat w jego przypadku jest to dość spójne w kontekście tego co przedstawia i jak stara się żyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pancernik napisał:

Dla mnie, akurat w jego przypadku jest to dość spójne w kontekście tego co przedstawia i jak stara się żyć

 

Spoko jak ci odpowiada on jako twój mentor w sprawach krypto to OK. 

Dla mnie akurat jego wiedza jest na niższym poziomie i dlatego nikomu go nie polecam. 

Poza tym on inwestuje głównie w BTC ja nie inwestuje w BTC :) 

 

Mnie jako inwestorowi zależy na maksymalizacji zysków, a nie ich cieciu...

W branży już trochę pływam wiec ten tego.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Rozpatrując go pod kątem prognoz dla rynków i aktywów, to moim zdaniem są o wiele lepsi w tym fachu analitycy i inwestorzy. 

 

 

Bracie @Morfeusz - myślę, że nie tylko ja jestem ciekaw o kogo chodzi? Podzielisz się wiedzą kto coś ciekawego ma do przekazania w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smerf napisał:

przy około 40k+ za BTC ze to koniec hossy, bo giełda Binance się przycięła

A jednak go słuchasz. :) Tak, mowił coś koło tego (ale na pewno nie tak, że to już defo koniec, - zawsze to samo pierdolenie) .  Dla mnie typ probuje zbudować swoj kościoł (mowi, że nie). Do maski się nie przypierdalam sam bym tak robił. Dziwny Typ.

 

Trader21 - spoko. 

 

 

Ja lubię jak takie Typy zasówają kupionym porshe - nie pożyczony czy coś i o to auto nie dabją. Takich typów lubię posłuchać. Ale to moje własne doświadczenia.

 

 

Czym porusza się Trader21? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niemlodyjoda napisał:

Bracie @Morfeusz - myślę, że nie tylko ja jestem ciekaw o kogo chodzi? Podzielisz się wiedzą kto coś ciekawego ma do przekazania w tym temacie?

O dwóch ciekawych analitykach, których prognozy lubię poczytać już pisałem. Mylą się co jakiś czas jak każdy człowiek, ale wyłapałem z ich artykułów dużo cennych informacji.

Tomasza Hońdo cenię za podpieranie się twardymi danymi makro, wskaźnikami wyprzedzającymi koniunktury i nastrojami inwestorów.

Wojciecha Białka za ciekawe spostrzeżenia, odnoście cykliczności zdarzeń rynkowych.

 

Przyznam, że do Trader 21 powoli się przekonuję. Spodobało mi się kilka jego ostatnich wpisów i live.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 09:06, niemlodyjoda napisał:

Chciałbym zapytać Was o:

1. Co sądzicie o książkach Tradera21?

2. Czy ktoś z Was kończył jego 200 godzinny kurs? Czy warto?

3. Jak podchodzicie do jego teorii dotyczących inwestycji i zarabiania hajsu?

 

@niemlodyjoda zobacz mój temat.

 

Jeszcze muszę zrobić podobny o żydowskim samozwańczym doradcy majątkowym o ksywce Cezary Graf, który wieścił 5 zł za 1$ w 2019.

Z resztą on ma mnóstwo durnych teorii, które się kompletnie nie sprawdziły, a dalej tego wróżbitę-zadaniowca promują...

 

A teraz odpowiedzi na Twoje pytania:

  1. Książki poruszają wiele tematów, ale po łebkach, czyli na tyle by wiedzieć co to jest, ale być za słabym na skuteczne inwestowanie.
    Miałem z nią styczność, ładnie wyedytowana, ale z wieloma teoriami się nie zgadzam.
    Jego książka zawiera także kilka błędów jak, np. podanie ETFa na złoto GDXJ w dziale o inwestowaniu w srebro...
    Ostatni tom kompletnie bez sensu by nabić stron. To powinno być na blogu szkoda papieru.
    Podsumowując książka takie 6 na 10 to samo szybko w necie znajdziesz, ale jak nie chce się szukać to warto kupić.
  2. Nie skończyłem, ale za taką cenę nie warto.
    Dużo więcej dowiesz się z książek, których za cenę jego kursu możesz nabyć ponad 100.
    Moim zdaniem wiedza z tych książek bije na głowę jego kurs.
    A co do kursów online to jak założysz konto na X Trade Broker masz dostęp do ponad 100 godzin różnych nagrań kursowych o tematyce podobnej, do której nawiązuje Trader 21 w swoim kursie...
    ...tylko nie tracisz kilku patyków :)
  3. Zobacz mój temat powyżej.
    A idź z jego teoriami byś kasę tylko stracił, poza tym dla człowieka takie rozdrobnienie jakie on promuje pogorszy strasznie wynik inwestycji i zje zyski na różnorakich opłatach tranzakcyjnych...
    Patrz na jego kurs REITY, Nieruchomości, akcje, krypto, ETFy, surowce jak ktoś wpadnie w amok i zacznie w to wszystko naraz kasę ładować to prosta droga do wyzerowania konta...

    No i sły
    nne powiedzenie Buffeta wyśmiewające ludzi co nadmiernie dywersyfikują swoje inwestycje (nie mają pojęcia co robią):467f5125d93f6e4ecda1bd5758afc0fa.png&f=1

 

I na końcu, przecież Trader 21 nie jest żadnym traderem, co już wielokrotnie udowodnił!

A jak ktoś nie wie dlaczego Trader 21, nie jest żadnym traderem to wyłączyć jutuba i do książek!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda jak się interesujesz ogólnie analizą fundamentalną to możesz jeszcze rzucić okiem na "Książkę o inwestowaniu" Rafała Janika. Jest tam też sporo ciekawych badań opisanych np. jaką skuteczność mają analitycy i jak się mają rekomendacje domów maklerskich do ceny akcji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.