Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bo wiesz ze nigdy cię nie zostawia np. Rodzice, a reszta po prostu jest na tyle zaburzona ze dała sobą manipulować i wejść na głowę. 

Ja się nauczyłem traktować ludzi z wzajemnością, a po za tym osoba oschła itp też często ma jakieś zaburzenia najczęściej związane z dzieciństwa. Ogólnie zauważyłem że 80 proc społeczeństwa ma problemy sama ze sobą a zwala winę na coś lub kogoś. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przekonanie (często błędne). że i tak nigdy nas nie zostawią,

-chęć kontroli i wyższe wymagania niż pozostałych osób,

- w miarę poznawania wad tej osoby niekiedy pewna irytacja nimi, nawet gdy tą osobę kochamy,

- brak hamulców w mówieniu tego co się myśli, które występują przy innych relacjach, co wiąże się z pkt. 1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Oschły? W życiu. Dla bliskich mogę być wymagający, surowy gdy trzeba postawić do pionu gdy mają słabsze chwile - ale nie dobijam tylko rozkazuję wziąć się w garść i przypominam że już nie walą w pieluchę. Jak zauważę problem to pomagam, nie trzeba mnie prosić. Gdzie ta oschłość? No, ciepłą mamusią nie będę, nie tak mnie natura stworzyła, facet ma działać a nie się rozczulać nad problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś oschły czy ktoś wobec Ciebie jest? Dla mnie to po prostu spieprzony charakter i brak doceniania bliskich osób, nie warto sobie tego tłumaczyć. Jasne, wygodnie jest to zracjonalizować naturą i mechanizmami psychologicznymi, ale prawda jest taka, że nad sobą się pracuje, a nie wymyśla wymówki dla bycia chujkiem wobec rodziny/partnera/partnerki/dobrych znajomych. Czasem zdanie sobie sprawy z własnych błędów boli nasze kruche ego, ale sumienie jest po to, aby kolejnego dnia poprawić samego siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.