Skocz do zawartości

Sytuacja na granicach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bracia proste pytanie. Czy ktoś się orientuje jak w obecnej sytuacji covidowej wygląda przekraczanie granicy polsko-niemieckiej i innych granic między państwami w Europie? Czy konieczne jest poddanie się testom? Pytam bo może mnie to niedługo czekać a wolałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsko niemiecka idzie normalnie tylko dostaniesz smsa że masz być na kwarantannie ale nie musisz spokojnie. 

Cyrk jest na niemiecko czeskiej na Słowacji i na wlosko austriackiej. Tam musisz zrobić test stajesz na granicy idziesz wkładają ci coś do nosa i mówią że negatywny. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Regularnie pokonuje granicę że Słowacja oraz Czechami i sprawa wygląda tak że jeżeli chcesz jechać spokojnie to są 2 wyjścia :

 

- albo jechać jako tranzyt czyli kierowca ( potrzebne dokumenty typu faktura oraz zaświadczenie że się jest kierowca) 

 

- test na covid 

 

Innych wyjść nie ma. 

Oczywiście nie raz czy nie dwa pokonując granicę nie zostałem zatrzymany tylko przejechałem bez kontroli jednak służby na granicach są i jest to swego rodzaju loteria. 

 

Pozdrawiam 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Dokładnie tak. 

Prowadzę firmę i często jeżdżę z wyprodukowanym przez siebie towarem i w takich sytuacjach test nie jest potrzebny. 

 

Dokumenty jakie posiadam przy sobie to :

 

- oczywiście dowody tożsamości 

- fakturę, co wioze, komu  ( zawsze sprawdzana!! ) 

- dokumenty firmowe że mam uprawnienia na kierowcę ( zrobiłem je dla pewności, jednak nigdy nie były sprawdzane) 

- maseczki, środki do dezynfekcji... 

- dokumenty firmowe 

 

I to wszystko. 

Ja postanowiłem wszystko mieć na tip top ponieważ kwarantanna w moim przypadku nie wchodzi w grę, pełnię kluczowa rolę w firmie. 

 

Ważne : przepisy potrafią się zmienić z dnia na dzień dlatego zawsze warto przedzwonić na straż graniczna i oni wszystko wytłumaczą, polecam mówić prosto z mostu. 

 

Dodatkowo na granicy też są ludzie i jeden strażnik zapyta tylko gdzie jedziesz a drugi będzie chciał wszystkie dokumenty więc losowosc ma duże znaczenie. 

 

W razie pytań śmiało chętnie odpowiem 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska-Niemcy wygląda tak, że jak wjeżdżasz do Niemiec to w teorii masz 10 dni kwarantanny. W 5 dniu możesz zrobić test i będzie krócej.

Jeśli nie będzie kontroli na granicy to nie ma obostrzeń.

 

Normalnie nic nie należy zgłaszać bo nikt tego nie kontroluje. Ja zgłosiłem raz wjazd. Coś mi tam przysłali, olałem. Zero konsekwencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 08:53, Trevor napisał:

Czyli jak będę jechał z towarem to mnie nie zmuszą do wykonania testu

???

...A kogo się spodziewasz?

Gości w kombinezonach?

 

Zwykły radiowóz i CIACH po tobie.

 

Tydzień temu, wsadził do gęby patyczek, kazał dmuchać w'puzomat', patrzeć do góry i oglądał źrenice.

Taka rutynowa kontrola na 'autobane'.

Kierowcy.

 

Jak wysiądziesz z auta i załatwisz temat to teoretycznie powinieneś powiadomić 'emigracyjny', że opuszczasz daną juryzdykcję.

 

TOTTOLOTTO.

......popierdoliło system dokładnie.

(W przypadku deusthe re pu blik)nic tam się nie zmieniło, dalej państwo policyjne.

NO CHYBA, że znasz 'szwabski' i zrobisz awanturę na polizei o rasizm itp.

 

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.