Skocz do zawartości

Gastrologia


Levis

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie 2 lata dużo siedzę i czytam tematów związane z dietą, ostatnio się zastanawiałem czy to już czas abym się martwił i pędził do lekarza, czy to może normalne, no więc słuchając Marka nagrań, i dietetyków, lub pseudo dietetyków doszedłem do wniosku abym sobie robił okienko żywieniowe, równieź głodówkę kilku dniówą, no i tak zrobiłem, od głodówki minęło około półtora roku, trwała ona 9 dni, a okienko żywieniowe w sumie do dziś się go trzymam, a nawet nie wiem czy tak powiniem to nazywać bo w sumie jem nieregularnie jeden tydzień 16/8, inny 18/6, a inny 10/14 cukier ograniczyłem, no i w sumie duzo uprawiam sportu.

Mój problem jest taki że nawet nie wiem kiedy ale przestałem zwracać uwagę na to czy mam "normalną kupę", czy też biegunkę, , w sensie takim że w ostatnim roku to większość moich wydzielin była po prostu rzadka, bagatelizowałem to do czasu gdy podczas porannego biegania tak mnie zaczęło cisnąć że musiałem w krzakach na szybko bo po prostu nie dałbym rady zdążyć do domu, no i była to rzadka kupa. Boje się że to mogą być objawy ibsu o którym Marek dużo wspominał, a łudzę się też dziecięcą nadzieją, że może mam po prostu szybką przemianę materii i dlatego ta kupa jest jaka jest.  Mam zamiar iść do gastrologa, choć nie wiem czy nie powiniem sobie zrobić pierw jakiś badań na pasożyta jak ktoś z Braci miał podobny problem to byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkręcaj sobie do głowy żadnych chorób na początku. Może jesz jakieś rzeczy, które powodują, że masz takie objawy? 

 

Też trzeba dobrecyzować czy zawsze masz biegunkę? W każdy dzień? Kilka razy dziennie? Być może to jest tzw. luźna kupa. 

 

Jak masz te biegunki to występują z krwią? Kiedy zaczyna burczeć w brzuchu? Kiedy masz iść na dwór? Gdzieś do sklepu? Do ludzi? 

 

Może właśnie za dużo naschuchałeś się o tych chorobach układu wydalniczego i teraz twoja głowa wszędzie doszukuje się choroby. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kiszonki i ocet jabłkowy by przywrócić florę jelitową, przynajmniej 100g ogórków, kapusty czy co tam ukisisz. Ocet jabłkowy 15min przed posiłkiem, super wspomaga trawienie. Unikaj kawy, wysypiaj się, zredukuj poziom stresu jeśli taki występuje. Unikaj też ostrego żarcia.

 

Jeśli zastosujesz się do tych rad, opierdzielisz schaba z ziemniakami i pójdzie na żadko, to idź do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.