Skocz do zawartości

Detektoryści czy jak ich nazwać


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy od jakiegoś czasu mam w planach zakup wykrywacza metali by móc w wolnych chwilach ruszyć na pole i odkopywać różne ciekawe rzeczy.

 

Mój starszy zanim zszedł z tego świata nieźle odwalał pod tym względem, znalazł nawet bransolety z epoki brązu. Wtedy nie interesował mnie ten temat, ale później zmieniłem zdanie...

 

 

No właśnie, czy znajdzie się na forum poszukiwacz skarbów? Zapraszam do odezwy w tym temacie :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Odpuść sobie. To nielegalne już jest.

Interesujące pod tym względem miejsca w mojej okolicy - z tym nie byłoby problemu by załatwić sobie pozwolenie. Mam info z pierwszej ręki np. o ukrytym w lesie depozycie broni.

 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Zresztą kiedy było to legalne to większość skarbów to były odłamki i kapsle, trochę łusek i niewybuchy. 

Co to by była za zabawa, gdybyś za każdym razem znajdował coś wartościowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cst9191 napisał:

z tym nie byłoby problemu by załatwić sobie pozwolenie.

To załatwiaj, jak możesz tylko udawaj lamusa.

 

6 godzin temu, cst9191 napisał:

o ukrytym w lesie depozycie broni.

 

 

Właśnie stąd moja rada. Idą ciężkie czasy a dawniej były bardziej zachowywane standardy w produkcji, więc o dziwo ta broń może Ci się jeszcze przydać :) :). Ewentualnie zhandlujesz ją jakiemuś kolekcjonorowi za gorzałę/ aspirynę/ żarcie/ bo papierkami z podobizną naszych królów będziesz mógł osuszyć końcówkę układu pokarmowego.

 

W dniu 22.03.2021 o 20:51, cst9191 napisał:

ale później zmieniłem zdanie...

 

Let's do it! :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w Bombasie Mexicano wykrywacz również kupił, może zgłosisz się do niego, to razem czegoś poszukacie :D

 

A na serio, to świetne hobby, jednak mnie z tego rodzaju zabaw, kręci najbardziej poszukiwanie złota w strumieniach, często pod butlą z tlenem :) 

Z ciekawości, do ilu metrów taki wykrywacz jest w stanie coś znaleźć ? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grupa na FB Odyńce taki ziomek co nagrywa materiały na YouTube ja stworzył. 

 Ma fajne materiały np jak szuka po plażach kasy i znalazł ponad 300 euro w jeden dzień albo gdzieś pod molo szuka naprawdę fajne skarby można znaleźć pierścionki złote srebrne naszyjniki i drobniaki to najczęściej.

 Na grupie polecają wykrywacze ale taki zajebsity to koszt 1.5k o ile pamiętam.

@LibertynW Polsce to chodzienie po dworze to będzie niedługo nielegalne nie ma sensu się przejmować i ćwiczyć sprint

@RENGERS Tak maks do 2 metrów zależy też jakiej wielkości jest przedmiot.

 

Edytowane przez WsiunzSuchej
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chodziłem z kumplem, on miał Garreta bo taki mu poradził Odyn na grupie. Bagnet połamany w 3 części, łuski PPSZ, Mosin lub Mauzer, kulka z jakiegoś KM-u, prawdopodobnie zapalnik z moździerza, guzik, parę monet ot cały dobytek.

 

U nas praktycznie wszystko było zanieczyszczone śmieciami, pełno kurestwa, żal patrzeć jakimi szkodnikami są ludzie, było to jeszcze za czasów legala, teraz nie warto się chwalić znaleziskami, a owe skarby najlepiej dobrze skitrać aby jakieś przeszukanie nie ujawniło takich rzeczy. 

 

Podzielę się Tobą paroma informacjami, bo wydajesz się w porządku gość. W starych domach też są skarby, kuzyn kupił takowy, znalazł order Virtuti Militari z papierami i podpisem ówczesnego prezydenta Lecha Bolęsy, a także cały nabój. 

Innym razem paliła się jakaś stara szopa, straż gasiła z daleka bo skitrana amunicja strzelała we wszystkie strony, i z tego co ludzie mówią znaleźli dwa pistolety nadające się do użytku.

 

W starorzeczu młynu spalonego i zbombardowanego znaleźli ludzie podczas prac taśmę z CMK i gąsienicę z czołgu. W wodzie też szukaj, kup magnes, linę i napiedalaj.

 

Czasem można trafić coś na wariata, ja znalazłem kilka łusek i pocisków idąc a to drogą, a to wąwozem gdzie po deszczu woda wypłukiwała takie rzeczy, a to kolega kopnął grudę ziemi i wyleciał granat, a to przy mnie w lesie gość znalazł rurę, okazało się że to końcówka lufy działa, czołgu z charakterystyczną kielichową końcówką z otworem. 

Innym razem rolnik wyorał szrapnel z 1wś, ja sam znalazłem w wyschniętym bagnie lufę od dubeltówki, niestety pozostałości i do tego kilka lamp naftowych, żałuję że nie wziąłem tego.

 

Znam też historie o dwóch zakopanych czołgach, i znam mniej więcej okolice gdzie były zakopane.

Ziemia ma jeszcze swe tajemnice, z każdym rokiem jednak ubywa fantów, i ludzi którzy coś wiedzą.

A te historie to tylko część wiedzy.

Edytowane przez DOHC
Literówka - DOHC
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Zauważyłem właśnie na fb, że ten znajomy latający z wykrywaczem o którym kiedyś wspominałem na priv, oprócz tego co kiedyś poznajdywał, teraz znalazł

monety rosyjskie i niemieckie z XIX wieku, dwa razy fragmenty Chrystusa z jakiejś starej kapliczki lub czegoś podobnego i zaśniedziały pierścionek z czerwonym kamieniem ozdobnym - wygląda

jak mały rubin, całkiem klimatyczny. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o dementorów chodziło ci? 

 

Znam gościa  co wynajduje stare mapy i znajduje ciekawe starocie i się obławia nieźle. Nawet chodząc po plażach bo ludzie gubią często coś. 

 

Ma tak zmontowany detektor że jest przy nodze i nikt nie widzi że coś ma ze sobą tylko noga mu piszczy czasem ;)

 

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cst9191 napisał:

Przecież na cmentarzu masz ich pełno. Po co czekać?

Kwestia jest prosta - ja się nie będę brudził. Szukaniem skarbów zajmowałem się w RDR2.

Daje tylko info, że jestem zainteresowany czaszkami ludzkimi, szczególnie chad i chuchełko.

Jeśli znajdziesz lub kto inny znajdzie to proszę o kontakt. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Zbliżają się wybory, więc władza chce kupić głosy poszukiwaczy poprzez liberalizację ustawy o zabytkach:

 

 

Nie podoba się to środowisku archeo, bo wiadomo, tacy amatorzy z wykrywaczami niszczą stanowiska, a zabytki sprzedają w internecie. Lepiej przecież, aby nadal gniły w ziemi :)

 

 

 

Ja natomiast kupiłem w sierpniu zeszłego roku wykrywacz i coś tam się udało znaleźć. Między innymi trzy puste niemieckie granaty moździerzowe (8cm, 10cm i 12cm), trochę monet, dużo nabojów IWŚ, w tym całą torbę nabojów do mannlichera zakopaną przez kogoś w lesie, gwizdek podoficera AW, pruski pierścionek patriotyk, guzik polski wz. 17, bączek z czapki AW, medaliki.

 

Ktoś poza mną lata z wykrywaczem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał(a):

Ja natomiast kupiłem w sierpniu zeszłego roku wykrywacz i coś tam się udało znaleźć. Między innymi trzy puste niemieckie granaty moździerzowe (8cm, 10cm i 12cm), trochę monet, dużo nabojów IWŚ, w tym całą torbę nabojów do mannlichera zakopaną przez kogoś w lesie, gwizdek podoficera AW, pruski pierścionek patriotyk, guzik polski wz. 17, bączek z czapki AW, medaliki.

 

Będzie surowa kara za to wyciągnięta.

25 lat dostanie pan, bo wykrywacze to zguba ludzkości.

Z tego nie wyciągnie pana najlepszy adwokat.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał(a):

Zbliżają się wybory, więc władza chce kupić głosy poszukiwaczy poprzez liberalizację ustawy o zabytkach:

Tą ustawę którą sami zaostrzyli?

 

To samo od czasów PRL - władza dzielnie rozwiązuje problemy które sama stworzyla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Będzie surowa kara za to wyciągnięta.

25 lat dostanie pan, bo wykrywacze to zguba ludzkości.

Z tego nie wyciągnie pana najlepszy adwokat.

Słyszałem, że takich poszukiwaczy lewych czeka jeszcze reedukacja w ośrodku w Choroszczy :P

 

19 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Tą ustawę którą sami zaostrzyli?

 

To samo od czasów PRL - władza dzielnie rozwiązuje problemy które sama stworzyla.

Dokładnie tę samą :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.