Skocz do zawartości

Jak w ogóle można powierzyć kobiecie podejmowanie decyzji?


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

Taką mam rozkminkę. 

 

Z racji procesu projektowo-budowlanego, tak sobie czasem gadam o domach z tą, czy tamtą koleżanką. 

 

I jest jeden smutny wspólny mianownik, czyli myślenie życzeniowe, oderwane totalnie od rzeczywistości. Przykładowo:

 

- To jaki dom byś Basia wybudowała, parterowy czy piętrowy? 

- No oczywiście, że piętrowy! 

- A dlaczego? 

- Eee, a bo Krysia w takm mieszka, sama projekt wybierała i super wygląda! 

 

- Ile Zuza byś chciała sypialni? 

- No tak z 5-6

- A czemu tyle, dzieci nie masz przecież? 

- No ale będę mieć i jak ktoś w odwiedziny przyjedzie to żeby miał gdzie spać. 

- Tak, to ile tych dzieci planujesz? 

- No jedno, dwa, nie wiem. 

- To po co 6 sypialni? 

- No ale jak ktoś przyjedzie... 

 

- Tereska, a garaż to z boku czy razem? 

- No oczywiście, że razem! 

- A dlaczego? 

- No bo to dom! 

- No i? 

- Z boku to ja pod blokiem parkuję! 

 

- Danusia, ile za ogrzewanie płacicie? 

- Nie wiem, mąż płaci. 

 

I tak można długo 😂

 

Potem się dziwić, że jeden Stefan z drugim Januszem ujebani po pachy w kredyty na spłatę zachcianek pani 🤔

 

No i gdzie tu jakakolwiek logika decyzyjna 😁

  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Haha 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon normalnie można powierzyć kobiecie podejmowanie decyzji, pod warunkiem, że sama za realizację decyzji płaci i sama poniesie jej negatywne skutki jak źle zadecyduje.

 

To jest właśnie samodzielna decyzja :) 

 

 

  • Like 13
  • Dzięki 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

@maroon normalnie można powierzyć kobiecie podejmowanie decyzji, pod warunkiem, że sama za realizację decyzji płaci i sama poniesie jej negatywne skutki jak źle zadecyduje.

 

2 godziny temu, maroon napisał:

Potem się dziwić, że jeden Stefan z drugim Januszem ujebani po pachy w kredyty na spłatę zachcianek pani 🤔

 

 

Anastasiya Yandaltsava przyznała, że przez swoją wyjątkową dojrzałość nie potrafi już wiązać się z młodszymi mężczyznami, którzy nie potrafią stymulować jej intelektualnie. Nie bez znaczenia są tez kwestie materialne. Zdaniem Białorusinki idealny mężczyzna powinien płacić za wszystko.

W rozmowie z Michałem Dziedzicem nie ukrywała, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem płci przeciwnej. Pochwaliła się również najdroższym prezentem, który otrzymała od adoratora. Posłuchajcie!

Najdroższym prezentem od faceta był samochód. Jego wartość to koło 15 tysięcy euro. Byłam z tym facetem przez około roku, ale wybrałam swoją karierę. Myślę, że miałam droższe prezenty, ale skupmy się na samochodzie.

https://www.pudelek.pl/anastasiya-z-warsaw-shore-wspomina-adoratorow-najdrozszym-prezentem-byl-samochod-6620794304670432a

 

Koszt kobiety o jej wyglądzie w sponsoringu miesięcznym to maks 5-6 tys miesięcznie z czego odpada pierdolenie o "problemach" + szastanie kasą faceta.

Pan zapłacił około 70 000 zł za samo auto na 12 miesięcy czyli około 5833 zł miesięcznie + oczywiście inne zachcianki Pani.
Tyle zazwyczaj kosztują "związki".

Ale debili nie brakuje.

 

BTW - dziewczyna nie ma jakiejś super urody co najlepsze :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja mówię bardzo poważnie - jak podliczyłem koszty finansowe małżeństwa (Pani dostała "drobne" przy rozwodzie właśnie dlatego rozsądni ludzie mają oddzielne finanse od kobiety) to aż mi się płakać chciało. Za te pieniądze mógłbym sobie na spokojnie sypiać z 2-3 kobietami w "stałym" utrzymaniu miesięcznym.

Tego się głośno nie mówi ale związek z kobietą = finansowy drenaż dla faceta, a jak jeszcze jest rozwód to leżysz i kwiczysz.

 

Przypadek z mojego otoczenia odnośnie decyzji Pań. Nazwijmy ją Jola. Jedzie niedługo na trekking do Afryki na który ją nie stać (bierze kredyt na wyjazd) + pożyczkę konsumencką na sprzęt do tego. Pytam ją jak to spłaci - jakoś się uda.

31 lat.

Ponoć dorosła osoba.

 

Dlatego to co @Mosze Red napisał - tak, niech decydują ale i płaca za siebie.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety w większości są całkiem odrealnione w kwestiach finansowych. Musiałoby mnie coś mocno uderzyć w głowę, żeby budować dom tylko uwzględniając zdanie Pańci.

Dlatego wybudowałem dom parterowy, ok 100 m,  garaż osobno na dwa samochody. Na ogrodzie ruska balia. W planach Sauna. Mam hektar koło domu, miejsca starczy. 
Tymczasem we wsi obok widziałem wille Carhingtonów. Piętra, kolumny, marmury, matka na cały etat (5/10)  i sługa za granicą 😂 Na podjeździe obowiązkowo Audi. Z grubsza milion złotych wpompowane, wkład Pańci no po rynkowych cenach to z 150 złoty 4x w roku jak niewolnik zjeżdża.

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z pracy ma córkę ~20 lat. Mówi jej, że ma działkę, to pomoże jej postawić mały domek, żeby sobie mieszkała. Ona na to, że nie, bo ona chce duży dom. A on jej mówi, że oprócz większych kosztów utrzymania, to dużo sprzątania. Ona na to, że będzie miała sprzątaczkę 😆

No nie wiem, bo póki co, zaczęła karierę w biedronce 😎 

  • Like 2
  • Haha 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Leniwiec napisał:

Mój kolega z pracy ma córkę ~20 lat. Mówi jej, że ma działkę, to pomoże jej postawić mały domek, żeby sobie mieszkała. Ona na to, że nie, bo ona chce duży dom. A on jej mówi, że oprócz większych kosztów utrzymania, to dużo sprzątania. Ona na to, że będzie miała sprzątaczkę 😆

No nie wiem, bo póki co, zaczęła karierę w biedronce 😎 

W zarządzie ? 😂

@Obliteraror no może faktycznie nie doszacowałem 🤔 

Edytowane przez Pyrkosz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Leniwiec napisał:

to dużo sprzątania. Ona na to, że będzie miała sprzątaczkę 😆

 

 

Na rynku nieruchomości jest teraz taki trend, że z jednego mieszkania robi się 3-6 pokoi studenckich ze wspólną kuchnią i łazienką. W opłaty najmuj wliczony jest serwis sprzątający część wspólną raz w tygodniu. Ludzie po 20, dorośli, w pełni praw wyborczych nie są w stanie pozmywać kibla i kuchni. A później takie "pięknotki" wychodzą za mąż i wielkie zdziwienie, że nie potrafią nawet zmywarki wstawić.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego, ale przypomniał mi się ten dowcip po przeczytaniu tego tematu. Wystarczy zastąpić jamnika kobietą i macie odpowiedź, jak się wszystkie sprawy poważne z babami kończą 😆 

 

Andrzej miał grubego i starego jamnika. Pewnego dnia ten jamnik przychodzi do niego i mówi:
-Słuchaj Andrzej, weź mnie wystaw na wyścigi chartów.
-Zdziwiony patrzy na jamnika...
-No stary, weź mnie wystaw, wygram.
-Gościu myśli, kurde zwariowałem jamnik do mnie gada...
-No weź mi zaufaj, mówię ci, wygram na bank. No uwierz we mnie.
W końcu po paru przemyśleniach doszedł do wniosku, że skoro jamnik do niego gada to musi być wyjątkowy, wiec postawił na niego wszystkie oszczędności i dom w hipotekę.
Przyszedł dzień wyścigu.
Charty popędziły do przodu, zostawiając skundlonego jamnika w tyle.
Kiedy charty dobiegły do mety, jamnik po przeczłapaniu kilku metrów rozpłaszczył się zasapany na ziemi.
Facet wkurwiony na maksa podbiega do swojego jamnika i pyta:
-Jamnik!? Co się do chuja jasnego stało???

-Nie wiem Andrzej... naprawdę nie wiem...

  • Haha 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część potraktowała mój wpis w tym wątku jako żart, nie był nim.

 

To jest tak proste, niech sobie decydują za swoje i o swoim.

 

Problemem 95% męskiej populacji jest to, że pozwalają kobietom decydować o swoich zasobach, gdyby nie pozwalali problemu by nie było.

 

Gdyby tak było, że mężczyźni twardo trzymają rękę na swoich zasobach to ten cały temat niemiałby racji bytu. 

 

  • Like 13
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał:

Problemem 95% męskiej populacji jest to, że pozwalają kobietom decydować o swoich zasobach, gdyby nie pozwalali problemu by nie było.

 

Niestety! Pozwalają, bo liczą na dostęp do groty rozkoszy. Część beciaków nawet ten dostęp uzyskuje, ale z dobrym zaangażowanym seksem nie ma to nic wspólnego. Tyle, że te misiaczki są tak zmatrixowane, że nawet nie rozumieją, iż są zwykłymi sponsorami, którymi kobieta tak naprawdę gardzi, toteż dlatego nie dostają seksu dobrej jakości. Dla ludzi z forum to jest standardowa wiedza, jednak Blue Pillersom się to nie mieści w głowie.

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medialne gówno, wychowywanie przez madki i białorycerstwo zrobiło z mężczyzn to, co poddajecie w przykładach. Więc nie dziwne że kobietom odjebało, a patrząc na to, co było jeszcze 15 lat temu jest o wiele gorzej z nimi. Jest już późno, a nie chcę się denerwować przed snem więc odpuszczam.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Mosze Red said:

 

Gdyby tak było, że mężczyźni twardo trzymają rękę na swoich zasobach to ten cały temat niemiałby racji bytu. 

 

 Z tematu to nie wynika owszem, ale chodziło mi w ogóle o dopuszczanie kobiet do podejmowania jakichkolwiek decyzji, nie tylko finansowych.

 

Jest przecież masa kobiet na stanowiskach decyzyjnych, a schemat podejmowania decyzji przypuszczam jest bardzo podobny, jak nie ten sam -> emocje, chęć pokazania się, upodobnienia do kogoś/czegoś, itp., a nie w oparciu o twarde fakty i logiczne wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niemlodyjoda napisał:

Nazwijmy ją Jola. Jedzie niedługo na trekking do Afryki na który ją nie stać (bierze kredyt na wyjazd) + pożyczkę konsumencką na sprzęt do tego. Pytam ją jak to spłaci - jakoś się uda.

 

Ja pierdolę, kurwa mać 😝

Godzinę temu, Pyrkosz napisał:

Dlatego wybudowałem dom parterowy, ok 100 m,

 

Ile dałeś za takie cudo, bez działeczki ? 

2 godziny temu, maroon napisał:

Kurde. Może by tak urzędowe tabele utrzymania kobiety? 🤔

 

1-3 - 200pln/mc

3-5 - 1000pln/mc

5-7 - 2000pln/mc

8-9 - 4000pln/mc

10+ - 5-6 tys/mc

 

Jestem za, wszystko byłoby klarowne, paniom zaś, by się  to nie spodobało i wszystko zaczęłyby tłumaczyć miłością, jak to zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ksanti napisał:

A tak zapytam przewrotnie, czy jak ojciec wybranki miały dobry biznes i zarabiał znacznie więcej od was, to czy też byście brali rozdzielność majątkową

Tak właśnie zrobiłem :) Moj teść może nie był wtedy tak zamożny, ale żona jest z rodziny o wiele wyższym statusie materialnym niż była moja. Wchodząc w biznes to było moje ryzyko, moje potencjalne długi. Nie żony. Żona tego nie chciała i nie sugerowała. Ja nalegałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

Potem się dziwić, że jeden Stefan z drugim Januszem ujebani po pachy w kredyty na spłatę zachcianek pani 🤔

 

Mężczyźni sami są sobie winni bo pozwalają na to gdyby wymagali od kobiet, stawiali granice nie było by takich akcji.

Powierzanie kobiecie decydowania o zasobach jest nieporozumieniem bo kobiety w większości przypadków w gospodarstwach domowych trwonią pieniądze na głupoty.

Jeżeli kobiety chcą podejmować decyzję to niech biorą odpowiedzialność za czyny i słowa a w razie niepowodzeń nie zwalały winy na mężczyzn.

Dodatkowo niech same ponoszą koszty swoich decyzji i brały sprawy w swoje ręce by rozwiązać problem skoro tak chcą być równouprawnione.

Przypomina mi się taka piosenka Necika z puentą na końcu😁

 

 

 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RENGERS napisał:

Ile dałeś za takie cudo, bez działeczki ? 

Ciężko to określić bo parę lat temu to budowałem. Zwykły dom prostokąt, dwuspadowy dach. Nie wyszło to jakoś drogo, w 2018 roku kosztorys podobnego to było około tylko 120 tysi, więc bardzo tanio. Dziś niestety trzeba liczyć 180-200. Oczywiście bez bajerów, normalny standard.
Ale to kombinowanie, dużo pracy samemu zrobione. Jak by robiła to firma dziś to myśle że ok. 350 tysięcy.

Nie mam żadnych pomp ciepła, fotowoltaiki itp. nigdy by mi się to nie zwróciło. Ogrzewanie to zwykły piec, teraz bym zamontował klimatyzację samą i kanałami porozprowadzał, ale człowiek się uczy. Póki mogę to będę palił węglem, jak się popsuje to kupie klimę. Garaż natomiast zrobiłem z drewna z własnej działki więc koszt wyszedł tyle co paliwo do piły, prąd i beton pare stówek z betoniarni. A i oczywiście koszty piwka, wódeczki i mięsiwa na grill. 🙂

Łączny kredyt 0 zł 😁 

  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

Problemem 95% męskiej populacji jest to, że pozwalają kobietom decydować o swoich zasobach, gdyby nie pozwalali problemu by nie było.

W zasadzie warto by było napisać nie tylko kobietom, ale i innym osobom (np. praca poniżej swoich kwalifikacji to pozwolenie na decydowanie o wynagrodzeniu przez tego co płaci).

Kobiety mają exploity (hakują męskie ego) i jest im łatwiej przez wdrukowany bluepillowy program w wielu facetach.

 

6 godzin temu, maroon napisał:

No i gdzie tu jakakolwiek logika decyzyjna

Toż to logika oparta na braku danych i odpowiedniej perspektywy! (ze względu na brak odpowiednich doświadczeń bierze się zdanie oparte o daną zewnętrzną - np. czyjąś opinię).

Myślę, że nawet faceci mają za sobą tego typu rozkminy, po prostu dopiero jak zderzasz się na poważnie z problemem, gdzie musisz wziąć odpowiedzialność za decyzje - perspektywa się zmienia. Zwróć uwagę np. na kwestię z ilością sypialni...głównym problemem nie jest koszt utrzymania, lecz rozwiązanie doraźnego problemu. Co wskazuje, że kobieta mówiąc o tym patrzyła się wg jakiegoś szczegółu, a nie wg ogółu - gdzie bardziej szuka się kompromisu, aniżeli realizuje zachcianki.

 

Ale tutaj temat doskonale podsumował @Mosze Red. Odpowiedzialność jest kluczem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maroon napisał:

Może by tak urzędowe tabele utrzymania kobiety? 🤔

 

1-3 - 200pln/mc

3-5 - 1000pln/mc

5-7 - 2000pln/mc

8-9 - 4000pln/mc

10+ - 5-6 tys/mc

 

 

Ja proponuję tabelę, która zostanie oparta na proporcji wąskości groty (w czasie) do jakości udzielanej przyjemności (ilości stosunków). 

Oczywiście "niepierd*lenie" nie może spaść poniżej pewnej początkowo ustalonej wartości.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Tak właśnie zrobiłem :) 

Pytając w sumie miałem na myśli kejs kogoś kto pracuje na etacie (zapomniałem doprecyzować). Sam miałem jedną byłą z bogatej rodziny i jest potencjalna przyszła z trochę zamożniejszej. Zastanawia mnie jakie są za i przeciw rozdzielności majątkowej w sytuacji gdy potencjalnie jest się stroną biedniejszą, sytuacja póki co czysto hipotetyczna.

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ksanti napisał:

A tak zapytam przewrotnie, czy jak ojciec wybranki miały dobry biznes i zarabiał znacznie więcej od was, to czy też byście brali rozdzielność majątkową? :d

 

Robisz tak jak Panie - "Miś, jaka intercyza??? Ty mnie urwa nie kochasz!!!!" i płaczesz.

Sprawa załatwiona.

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.