Skocz do zawartości

Paulo Sousa - selekcjoner skrojony na Polskę?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie teraz obczajałem wywiad, wrzucę go poniżej:

 

Wiadomo, że to co selekcjoner mówi a to co wypracuje z piłkarzami, to często dwie różne rzeczy.

Podoba mi się jego wizja, nie wiem jak Wy ale ja mam wrażenie, że gość traktuje sprawę ambitnie.

Jego dbanie o dobre relacje z kapitanem - Lewandowskim oraz chociażby mówienie wprost, że Ekstraklasa to nie jest najwyższych lotów liga - spoko ;)

 

Przede wszystkim nie popełnia tego błędu co Brzęczek, czyli dba o relacje z ważnymi piłkarzami a przede wszystkim ich liderem.

Chce grać na 3 kę z tyłu, to mnie ciekawi jak wypali, bo ma piłkarzy bardziej ogranych i nadających się do tego na teraz niż Nawałka.

 

Jutro jego pierwszy sprawdzian i jestem ciekaw jak wypadnie.

Osobiście liczę na jakieś 6-7 punktów po 3 meczach.

7 było by naprawdę super wynikiem choć się na taki wynik nie nastawiam.

 

Warto też wspomnieć, że debiuty selekcjonerów w polskiej kadrze bywały raczej mocno kiepskie, dominują głównie remisy i porażki.

Oby tym razem było inaczej.

 

Zapraszam do dyskusji.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zadowolony z 4 punktów po starcie. Węgrzy mają jednak zgraną drużynę z niezłymi indywidualnosciami i różnie może się mecz potoczyć, Anglicy obecnie są bardzo mocni i raczej poza naszym zasięgiem.  

Dla mnie ważniejsze od tego jak wypadną w najbliższych 3 meczach będzie to jaką piłkę zaprezentują, jakie będzie zaangażowanie i jaki progres zrobią przez najbliższy rok. Jeśli będzie styl, druzyna będzie zmotywowana i będzie widać progres w grze będę zadowolony. Optymalne miejsce w rankingu dla naszej reprezentacji to 15-20 na świecie i oczekuję że tak będą grać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj od 13 minuty krótkie przywitanie i expose do piłkarzy od trenera Sousy.

 

 

Mam dziwne wrażenie że ten facet zrobi dobrą robotę. 

Z pewnością ma szacunek u graczy.

Według mnie jest trochę jak hybryda Leo Beenhakkera i Adama Nawalki.

Cała masa pozytywnej energii przekazywanej podopiecznym.

Ale też hard work to do.

Czytaj.

2 treningi dziennie na zgrupowaniu .

To swoiste novum.

 

Czas pokaże...

 

Dziś ruszamy z eliminacjami do Mundialu. 

Zaczynamy tę krucjatę od meczu z węgierskimi bratankami.

Oby ,jak to często bywa w meczach "przyjaźni".

Nie padł dziś w Budapeszcie remis.

Na papierze jesteśmy dużoooo silniejsi.

Jednak gospodarze tego spotkania od kilku spotkań nie ponieśli porazki.

Mają dobrą i nowoczesną organizację gry w obronie .

Szybki kontratak .

Na tym bazują.

Będzie ciekawie ,jednak jeśli chcemy walczyć o bezpośredni awans należy ten mecz wygrać. 

 

Pamiętajmy że na mistrzostwa świata jest się trudniej dostać. 

Także trzeba atakować zwycięstwo w grupie .

Anglicy to nie jest drużyna z kosmosu .

Młody zespół, świetny fizycznie .

Ale jak najbardziej możemy powalczyć. 

 

Reasumując dla mnie 7 punktów na start operacji pod tytułem Katar2022.

Uznam za duży sukces .

6 punktów będzie dobrym wynikiem.

Wszystko co mniej to ogromna komplikacja w drodze ku bezposredniemu awansowi na turniej World Cup.

 

Do boju Polacy .

🇵🇱🇵🇱🇵🇱💪💪💪

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ceranthir napisał:

Jak zwykle nie oglądałem meczów reprezentacji tak dzisiaj chętnie obejrze, ciekaw jestem nowego trenera ;) 

W marcu trzy ,,sprawdziany" dla najnowszego trenera :) Rozpiska meczow ponizej:

25 marca 2021 - Węgry - Polska, godz. 20:45 (el. MŚ 2022)

28 marca 2021 - Polska - Andora, godz. 20:45 (el. MŚ 2022)

31 marca 2021 - Anglia - Polska, godz. 20:45 (el. MŚ 2022)

 

Dzisiaj trzymamy kciuki za naszych, do boju

 

  • Like 4
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy00 Polska - Węgry to może być mecz na styku z kilku powodów:

- jeśli przejrzymy drużyny, które są z nami w grupie do el. MŚ 2022 to Polska i Węgry mogą myśleć o 2gim miejscu w grupie

- debiut naszego nowego selekcjonera i tak trochę nie wiadomo czego się można spodziewać

- Węgrzy ostatnio mają dobrą passę a u nas dobrą passę strzelecką mają napastnicy :P

 

Mecz z Andorą to powinno być szybkie zrobienie tego co się zrobić powinno i oszczędzanie sił na Anglię graczy podstawowych.

 

Mecz z Anglią, uważam, że bardzo trudny ale jeśli 2 mecze powyżej zakończą się pomyślnie to być może da to naszym wiarę w to, że możemy Anglii punkty urwać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Quo Vadis? napisał:

@nowy00 Polska - Węgry to może być mecz na styku z kilku powodów:

- jeśli przejrzymy drużyny, które są z nami w grupie do el. MŚ 2022 to Polska i Węgry mogą myśleć o 2gim miejscu w grupie

- debiut naszego nowego selekcjonera i tak trochę nie wiadomo czego się można spodziewać

- Węgrzy ostatnio mają dobrą passę a u nas dobrą passę strzelecką mają napastnicy :P

 

Mecz z Andorą to powinno być szybkie zrobienie tego co się zrobić powinno i oszczędzanie sił na Anglię graczy podstawowych.

 

Mecz z Anglią, uważam, że bardzo trudny ale jeśli 2 mecze powyżej zakończą się pomyślnie to być może da to naszym wiarę w to, że możemy Anglii punkty urwać.

 

Racja. 

Każdy mecz może być ciekawy bracie. Jeśli chodzi o przełamanie nowego trenera (zwieńczone) zwycięstwie najlepiej jakby nastąpiło dzisiaj w meczu z Węgrami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel na dzisiaj jest oczywisty - z Puskas Arena wyjeżdżamy z kompletem oczek. Za każdą cenę, może być powtórka z meczu z San Marino na początku lat 90tych.  Nie oczekuję  fajerwerków. Ma być skutecznie. Dla większości zawodników turnieje w 2021 i 2022 mogą być ostatnimi w ich karierze.  

 

Wtopa w dzisiejszym meczu przekreśla bezpośredni awans do katarskiego Mundialu. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra trójką z tyłu dzisiaj z Węgrami to za duże ryzyko, mecz o wysoką stawkę i nie graliśmy w tym systemie od czasów Nawałki, za którego słabo nam to wychodziło. Jednak cieszy to, że trener ma konkretny pomysł na grę i jasne oczekiwania wobec piłkarzy. Wzbudza szacunek wśród zawodników, nikt poza Lewym nie może być teraz pewnym miejsca w składzie. Sprawił dobre pierwsze wrażenie swoimi wypowiedziami.

Ja jestem dobrej myśli, bo gorzej niż za kadencji wuefisty Brzęczka nie będzie. Czekam na mecz z niecierpliwością i już od dawna mecz naszej reprezentacji nie wzbudzał we mnie większych emocji, czekałem tylko kiedy w końcu Boniek zwoli tego parodystę.

Musimy zagrać o pełną pulę dzisiaj, bo na papierze mamy lepszych zawodników i więcej jakości. Do boju Polacy! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje mamy szansę zdobyć nawet 9 pkt. bo obecna reprezentacja Anglii nie jest taka straszna do ogrania.

Wystarczy się dobrze mentalnie przygotować bo ostatnimi czasy z tym mieli problem piłkarze .

Moje typy na najbliższe mecze:

 

POL 2:0 HUN

POL 4:0 AND

POL 1:0 ANG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perun82 napisał:

Wtopa w dzisiejszym meczu przekreśla bezpośredni awans do katarskiego Mundialu.

Bezpośrednio i tak nie awansujemy. Tylko numer jeden w grupie jedzie od razu dalej.

Nas czekają baraże jak dobrze pójdzie.

 

Moje typy na całe eliminacje: 8W/0R/2P i baraże.

 

Daj Boże żeby było najlepiej.😁👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy niespodziankę - Helik w składzie, wg tego co podaje Weszło:

Cytat

Węgry-Polska: składy

Polska: Szczęsny – Bereszyński, Helik, Bednarek – Szymański, Moder, Krychowiak, Reca – Zieliński, Milik – Lewandowski.

Węgry: Gulacsi – Fiola, Orban, Szalai – Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy, Kalmar, Hangya – Sallai, Szalai.

Wygląda na to, że Polacy faktycznie zagrają w ustawieniu 1-3-4-2-1. Na szpicy zagra rzecz jasna Robert Lewandowski, którego będą wspierać Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Mateusza Klicha w wyjściowej jedenastce zastąpi Jakub Moder. Mamy też asymetryczne wahadła – Arkadiusz Reca najpewniej w fazie defensywy będzie zajmował miejsce lewego defensora, natomiast Sebastian Szymański ustawi się na prawej pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

No i mamy niespodziankę - Helik w składzie, wg tego co podaje Weszło:

Choć z drugiej strony, gość rozegrał w tym sezonie 35 meczów dla Barnsley.

 

Premiership można porównywać poziomem do Eredivisie. Może bez Ajaxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ci piłkarze przed meczem spacerują po murawie w maseczkach a mecz grają już bez maseczek? 😷

Czy to moda, nakaz, czy może jeszcze coś innego?

I jeszcze jedno pytanie... czy przed pierwszym gwizdkiem w meczu z Anglią piłkarze uklękną na jedno kolano w ramach akcji BLM?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.