Skocz do zawartości

Paulo Sousa - selekcjoner skrojony na Polskę?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Baraże odbędą się na zasadzie 3 mini turniejów.

 

4 zespoły z danego turnieju rozegrają najpierw polfinaly ,a następnie finał.

 

Trójka zwycięzców tych grup pojedzie na mundial.

 

Reasumując jeśli nasze Orły marzą o przyszłorocznej imprezie w Katarze.

To będą musieli w marcu pokonać dwóch rywali w odstępie 3 dni.

 

Najpierw jednak misja Andora...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 minut temu, balin napisał:

To mi się podoba u Sousy, do czego daleko jeszcze polskiej myśli szkoleniowej, że mecze trzeba wygrywać kulturą gry, a nie walką.  

 

Wczoraj nasza młodzieżówka pokazała się z niezłej strony. Już pomijając wynik, można powiedzieć, że mamy kilku młodzików z dużym potencjałem (Benedyczak, Zalewski, Kozłowski).

 

Między innymi bardzo ładnie wychodzili z kontratakami. Byłem pod wrażeniem 🙂

 

Skrót meczu tutaj:

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fury King napisał:

Sousa się skończył, jak podczas hymnu ma maskę na ryja założoną żeby nie było widać, że nawet nie mruczy pod nosem. 

Nie ma takiego obowiązku, Polakiem nie jest. Też bym nie śpiewał hymnu Francji jakbym trenował ich reprezentację.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fury King napisał:

Ok, bardziej mi chodziło, że jest covidoota. Powaznie, spodziewalem się po nim dużo więcej. Kibicowałem mu mocno. Ale będzie miał baraże na wiosnę, tam będzie jego być albo nie być. 

Co ma bycie covidiotą do bycia dobrym trenerem lub selekcjonerem. Dwa różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedupiliśmy z Węgrami. Mimo tego, że popieram to co robi Sousa, to jakieś dziwne ruchy były podczas tego meczu z Węgrami.

Rozumiem, że Lewy powinien odpocząć itd, tylko, czy nie można było się z nim dogadać na zasadzie: słuchaj, wiem, że chciałbyś odpocząć i chętnie Ci na to pozwolę ale umówmy się tak, że jeżeli mecz (nie daj boże) wymknie się nam spod kontroli, to wejdziesz na boisko, bo walczymy o rozstawienie, które zwiększy nasze szanse na awans do MŚ.

 

Tymczasem zamiast tego jest burdel bez Lewego ( i teraz wszyscy Ci co na niego psioczą niech spojrzą jak kadra bez niego gra..) i trudna sytuacja, bo możemy te rozstawienie stracić, jak na ten moment, po 45m meczów to właśnie je tracimy..

 

Do tego wszystkie Mirki i kolesie nowego prezesa już po tym meczu naciskają by zwolnić Sousę..

Moim zdaniem, typowe mirasy, co to na piłce się znają jak ślepy na kolorach.

Cierpliwości, kurła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można było tak dać dupy. Z osłabionymi Węgrami u siebie? Teraz nikt nie będzie takim frajerem,aby się nam podłożyć. Ci piłkarze to porażka. Przegrywamy ze Słowacją, Szwecją i Węgrami czyli drużynami, które siadają w obronie,nic nie grają cały mecz i robią 2-3 kontry. Czyli tak jak my kiedyś graliśmy. Wczoraj tylko jak piłkarz wyglądali tylko Zieliński i Świderski. Reszta wolna, wdawała się w kopaninę, granie do tylu, powolne myślenie, złe wybory. Porażka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ManOfGod napisał:

Jak można było tak dać dupy. Z osłabionymi Węgrami u siebie? Teraz nikt nie będzie takim frajerem,aby się nam podłożyć. Ci piłkarze to porażka. Przegrywamy ze Słowacją, Szwecją i Węgrami czyli drużynami, które siadają w obronie,nic nie grają cały mecz i robią 2-3 kontry. Czyli tak jak my kiedyś graliśmy. Wczoraj tylko jak piłkarz wyglądali tylko Zieliński i Świderski. Reszta wolna, wdawała się w kopaninę, granie do tylu, powolne myślenie, złe wybory. Porażka!

 

Kilku zawodników z młodzieżówki by się przydało :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Rozumiem, że Lewy powinien odpocząć itd, tylko, czy nie można było się z nim dogadać na zasadzie: słuchaj, wiem, że chciałbyś odpocząć i chętnie Ci na to pozwolę ale umówmy się tak, że jeżeli mecz (nie daj boże) wymknie się nam spod kontroli, to wejdziesz na boisko, bo walczymy o rozstawienie, które zwiększy nasze szanse na awans do MŚ.

Nie, bo są mecze ważne i ważniejsze. W piątek gra z 16 drużyną Bundesligi, ma szansę strzelić kilka goli do pustaka i śrubować rekordy. 

W dniu 13.10.2021 o 08:34, balin napisał:

Co do Sousy. Jaki on by tam nie był. Jest lepszy, niż każdy trenerzyna z Polski.

Tyle, że jest beznadziejny. Dostaje baty od Słowaków, Węgrów. W 15 meczach uzbierał imponującą serię zwycięstw z San Marino, Andorą i Albanią. Przyfarcił z Anglikami i Hiszpanami i tym się może broni. Największą gwiazdkę miał utemperować, a ta ma go w dupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fury King napisał:

Tyle, że jest beznadziejny. Dostaje baty od Słowaków, Węgrów. W 15 meczach uzbierał imponującą serię zwycięstw z San Marino, Andorą i Albanią. Przyfarcił z Anglikami i Hiszpanami i tym się może broni. Największą gwiazdkę miał utemperować, a ta ma go w dupie. 

Oczywiście trenera trzeba rozliczać przez wyniki. Ale tutaj też liczy się przestawienie zespołu, na bardziej nowoczesną grę 3 obrońcami. Za poprzedników Lewandowski był zawsze osamotniony, teraz to wygląda inaczej. 

Jedno za co można zrugać Sousę. to dobór piłkarzy. Chyba nikt tego nie rozumie. Brak stabilności składu, prowadzi do tracenia głupich bramek, których faktycznie tracimy bardzo dużo.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie jak nasza młodzieżówka gra. Strzelają bramki, grają do przodu, świetnie wyprowadzają kontry, potrafią wymienić kilka podań bez przyjęcia piłki, wiedzą jak formować się w obronie.

 

Co pokazała "dorosła" kadra w meczu z Węgrami? Niczego z rzeczy które wymieniłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/13/2021 at 4:43 PM, Fury King said:

Sousa się skończył, jak podczas hymnu ma maskę na ryja założoną żeby nie było widać, że nawet nie mruczy pod nosem. 

Jak oceniasz trenera po tym, czy nosi maseczkę i czy śpiewa hymn obcego dla siebie państwa to chyba wybrałeś trochę złe kryteria.

Słaby występ z Węgrami to fakt i to można oceniać. Ciekawi mnie, czy coś z tej kadry uda się z tego jeszcze uformować, czy jednak czekamy na młode pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem autentycznie wkurwiony z powodu podejmowanych decyzji sztabu.

Popełniliśmy grzech zlekceważenia rywala.

Nie wolno tego robić!

 

Oczywiście nic jeszcze nie jest przesądzone.

26 listopada los skieruje nas na eskapadę na teren rywala. 

Straty federacji z samego "dnia meczowego" szacuje się na 16 baniek.

No cóż...

Tak miało być.

 

Idąc do meczu .

Nikt mi nie wytłumaczy dlaczego celebryta Puchacz znajduje się w naszej reprezentacji.

Nie szukam kozła ofiarnego,ale nie rozumiem czym sobie zasłużył na ten zaszczyt.

 

Ach.

Chyba nie chce mi się już analizować.

 

Byle do wiosny.

Czas pokaże...

 

Polacy gramy do końca!

Nic się nie stało. 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek - cwany lis, znając słabości i "mioduskość" (od prezesa L 😆 ) naszych włodarzy klubów i im podobnych w kontrakcie zamieścił na tyle wysokie odszkodowanie, że prezeso będzie zmuszony z decyzją zaczekać aż do końca baraży .. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest że Paulo Sousa powinien wykonać robotę do końca tych eliminacji.

 

Baraże są ich częścią.

 

Spokojnie panowie.

Do marca daleko.

Czekamy na losowanie.

 

Osobiście liczę na mecz z wyspiarzami.

Niech się dzieje wola nieba. 

 

Bez wątpienia brak awansu .

Będzie oznaczał zakończenie współpracy z Portugalczykiem.

 

Chociaż nie powiem .

Mundial na przełomie listopada i grudnia.

W którym udział wezmą nasi reprezentanci .

Byłby czymś wyjątkowym.

Trzymam nadal mocno za to kciuki.

 

W każdym razie.

To tylko sport.

Emocje będą zawsze.

O to kaman.

🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://polskieradio24.pl/5/4147/Artykul/2850160,El-MS-2022-Robert-Lewandowski-nie-chcial-zagrac-z-Wegrami-To-nie-spodobalo-sie-druzynie

 

Cytat

W przegranym meczu z Węgrami (1:2) w składzie reprezentacji Polski zabrakło kilku ważnych postaci, w tym Roberta Lewandowskiego. Według doniesień Sebastiana Staszewskiego z Interii o opuszczeniu spotkania zdecydował sam kapitan kadry, co wywołało ostrą reakcję pozostałych reprezentantów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samename pokazuje tym, że jest pussy. Popatrz jak się Bobi na niego wypiął, jakby byl trener z jajami to by nie pierdoli głupot, że musi odpocząć przed meczem z Augsburgiem. Liczę, że Kulesza rozgoni to towarzystwo. Probierz się zwolnił z Cracovi, a to kumpel prezesa. Zapraszamy na pokład.

 

@balin 352 to modne było chyba ze 2 lata temu. Uparł się, żeby naszych przestawić, choć czasu na pracę nie miał. Robert jak czuł, że musi to grał i takiego trenera bym oczekiwal.

Beenhakker miał drużyne amatorów z ekstraklasy ale wmówił im, że potrafią grać i póki to wierzyli były wyniki ponad stan. Teraz grajkowie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kompletnie decyzji Sousy i Lewego, bo na pewno obaj wspólnie podjęli decyzję o odpuszczeniu tego meczu z Węgrami, nie wierzę że Lewy nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia. Jak już miał odpocząć to dlaczego nie z Andorą, grającą od 20 sekundy meczu w dziesięciu? Nawet grającą w komplecie, bez Lewego i tak byśmy pokonali na 99%. Zamiast tego odpuszczamy kluczowy mecz eliminacji w kontekście rozstawienia w w barażach, przecież to się kupy nie trzyma. Bilans Sousa ma słaby, ale mimo wszystko widać było postęp, pomysł na grę i że reprezentacja się rozwinęła w porównaniu z bryndzą jaka była za Brzęczka. Dla mnie wszystko to zostało przekreślone meczem z Węgrami. W barażach będzie bardzo trudno o awans, pocieszeniem może być to że z lepszymi gra się Polakom łatwiej, którzy mogą wrócić do swojego preferowanego stylu, czyli gry z kontry. W przypadku braku awansu Sousa pewnie wyleci, ale na myśl o kolejnym trenerze z ekstraklasy chce mi się rzygać.

 

@RabarbaR Mnie zastanawia jak Puchacz podobno tak ciężko trenujący, robiący ponoć dodatkowe treningi nie nauczył się do tej pory dośrodkowania, czyli jednego z jego głównych braków? W dodatku swoją wiodącą nogą. Nawet największy drewniak po kilku miesiącach zrobiłby w tym elemencie jakieś postępy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PZPN, polscy "piłkarze" i Pałlo Zołza to esencja, destylat i koncentrat  III RP a "mecz" z Węgrami (naszymi bratankami, którzy oczywiście bardzo nam chcieli pomóc) to już sama kwintesencja, szczyt i apogeum III RP.

 

Ja osobiście nie widzę różnicy miedzy Zołzą a Brzęczkiem po za tym, że Brzęczek był tańszy a jeśli nie widać różnicy to po chÓj przepłacać.

26 minut temu, Fury King napisał:

Liczę, że Kulesza rozgoni to towarzystwo.

:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Taaaaaaa na pewno!

Edytowane przez Ace of Spades
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.