Skocz do zawartości

Rozmowa kwalifikacyjna


eknm2005

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Za tydzień będę mieć rozmowę o pracę. Od strony technicznej mniej więcej wiem jak się do tego przygotować (chociaż też wiem, że mnie usmażą swoimi pytaniami), ale bardziej u mnie kulawo z tymi całymi "soft skillami".

Z gugla jako tako umiem korzystać i sporo przerobiłem materiałów o tym, jak się powinno odpowiadać na częste pytania. Na ile jednak takie artykuły mają sens?

 

Byłbym wdzięczny za porady jak sobie radzić z sytuacjami/pytaniami, których się spodziewam:

1) dlaczego chcesz dla nas/tutaj pracować 

2) jakie masz dobre/słabe strony

3) czy masz jakieś pytania

4) jak wybrnąć w sytuacji, gdy nie znam odpowiedzi na pytanie

5) jak wybalansować nastawienie typu "wszystko umiem" a "nie znam się"

6) jak sobie radzisz w sytuacjach kryzysowych/trudnościach w pracy z klientami

7) jak sobie radzisz pracując zdalnie

8( co zamierzasz robić po wygaśnięciu kontraktu

9) dlaczego chcesz zmienić branżę 

10) czemu uważasz, że nadajesz się na to stanowisko

 

Ogólnie o mnie to się ciągle uczę się kontaktów międzyludzkich, bo z nimi to słabo jest. Nie jestem zbyt wylewny i podczas takich rozmów najchętniej bym odpowiadał na tak, nie i co najwyżej napisał jakąś formułę matematyczną. ;)

Nie jest to moja pierwsza rozmowa o pracę, ale dalej stres mam, tym bardziej, że zależy mi na tym stanowisku (i poprzeczka jest w miarę wysoka). 

Będę miał rozmowę z 2 gośćmi, więc przynajmniej odpada wątek, że jakaś laska z HR'u będzie miała pms i będzie chciała poużywać sobie na mnie.

Jeden z nich to osoba z administracji, więc to on pewnie mnie będzie cisnął z powyższymi pytaniami. Drugi chłopak to może być mój przyszły menadżer, a więc bardziej spodziewam się pytań technicznych/związanych bardziej z robotą.

Więcej info, to będę aplikował na stanowisko Senior Data Scientist na umowę czasową (1 rok), w tej samej firmie, w której pracuje (ale nie znam tych osób i one nie znają mnie, kompletnie inny dział). Mam mało realnego doświadczenia (kilka(naście) godzin z automatyzacją kodu w mojej firmie jako wolontariusz) + coś tam kursów online i własnych małych projektów (typu własne apki jak kalkulator czy projekty z ML :P ) + niedokończone studia magisterskie w tym kierunku co aplikuje (które powinienem skończyć w tym roku). 

Ogólnie robota to raczej górny pułap na co bym aplikował. Z racji, że interview będę miał 1 kwietnia, myślałem nawet, że to jakiś żart - ale skoro chcą ze mną pogadać, to czemu nie skorzystać. Tego oczywiście im nie powiem - trochę pewności trzeba pokazać. :)

Na część praktyczną staram się wyguglować co oni tam robią w swoim dziele, może uda mi się znaleźć jakieś fragmenty kodu o ile są publiczne.

 

A teraz do sytuacji powyżej podałbym, jak ja starałbym się wybrnąć/odpowiedzieć (pewnie jąkając się :P ) . Za wszelkie uwagi serdecznie dziękuje:

 

1) Tu mam taki problem, że najchętniej odpowiedziałbym w zgodzie z prawdą - że robota taka mi się podoba i szukam więcej doświadczenia bardziej na poważnie, a czemu konkretnie dla nich to już to dla mnie rybka. Domyślam się, że nie jest to najlepsza odpowiedź, więc szukając odpowiedzi na pytania techniczne doczytam co oni tam robią i że "byłby to dla mnie honor pracować nad tym czym się zajmują". Ogólnie to ma być analiza danych z covidem, więc nawet łatwo będzie wymyślić jakąś historyjkę typu, że covid to duży problem dla mnie i chciałbym go zwalczyć bla bla bla. Problem jest też taki, że słabo sobie radzę z kłamstwem, więc jakby to była rozmowa po polsku pewnie każdy by się kapnął. Może z racji różnic językowych będzie to mniej zauważalne, że niby zastanawiam się nad tłumaczeniem odpowiedzi. W ogóle pominąć ten wątek, że szukam doświadczenia i skupić się jak ważną misję oni mają/jacy są świetni w tym co robią? Czy może być bardziej naturalny i skupić się na sobie, czyli potrzeba i chęć zdobycia doświadczenia?

2) Mocne strony: tu bym pojechał krótko na temat, co umiem i lubię robić z przykładami. Jako słabe bym podał co aktualnie chciałbym poprawić (SQL, wizualizację), dodając, że staram się "pokonać" te słabości (kursy). 

3) Rozumiem, że zadanie ich świadczy o tym, że człowiek jest bardziej zainteresowany i powinno się mieć zawsze pytania? Co jest dobrym a co słabym pytaniem w tym kontekście? Z tych ważnych dla mnie rzeczy co się zazwyczaj pytam, to jak będą wyglądały moje obowiązki bardziej konkretnie i jakie są szanse by się u was rozwinąć. W tym przypadku mogę się też spytać o możliwość przedłużenia kontraktu i jak będzie wyglądać praca zdalna. Jakichś guglowych pytań, typu jakie są wyzwania w waszej firmie lub by opisali mi swojego idealnego pracownika nie zadałem jeszcze nigdy, bo to dla mnie nienaturalne. 

4) Gdy mowa o pytaniach technicznych to mam ciężko. Raczej bym wypalił, że się nie znam na tym, ale z chęcią bym się nauczył. I nic ponadto. :(

5) No właśnie. Wiem, że lepiej udawać kozaka co się zna na wszystkim, ale w tym przypadku to raczej nie przejdzie, choćby z braku mojego doświadczenia. Ale czy za wszelką cenę należy zawsze unikać swoich słabości, że się czegoś nie wie, że jest się w czymś słabym/nieśmiałym/niekompetentnym. Czy jakąś odrobinę niepewności można pokazać, czy lepiej idąc przykładem z Wilka z Wall Street zwalić konia 10 razy przed rozmową i na pewniaka cisnąć ich, czemu jeszcze mnie nie zatrudnili?

6) Poniekąd to samo co wcześniejsze odpowiedzi. Nie mam za dużo kontaktu z ludźmi - bawić się w wymyślanie jakichś historyjek albo przedstawiać coś, co jest naprawdę luźno związane z tematem?

7) Jak powyżej - brak doświadczenia w pracy zdalnej. Jedynie co mi przychodzi do głowy to przykład, że studia mam teraz online i muszę się kontaktować np. z promotorem, by omawiać szczegóły, ustalać deadline'y itp. jako moje doświadczenie zdalne. Zbyt słabe/śmieszne by o tym mówić?

8( Tu bym odpowiedział, że chciałbym dla nich pracować a jak to nie będzie możliwe, że bym szukał roboty na podobnym stanowisku.

9) Dużo skakałem jeśli chodzi o wykonywane zawody. W cv co im wysłałem podałem tylko ostatnie 5 lat, a więc praca w laboratorium (no i że zrobiłem licencjat z biologii molekularnej). Teraz, natomiast chcę coś kompletnie innego i to pewnie będzie dla nich jakaś czerwona flaga. Na to mam odpowiedź na którą nie muszę kłamać, czyli że robota w laboratorium była dla mnie fajna, ale wolę IT bo 1) jest więcej wyzwań i 2) wolę być bardziej niezależny.

10) Tutaj muszę ukryć brak pewności siebie. Więc pewnie skoncentruję się na tym, co mają w swoich wymaganiach i co potrafię jako tako robić. Czyli np. że mam doświadczenie z automatyzacją/znam trochę statystyki / coś tam kumam z machine learningu. Czy o coś innego chodzi w takim pytaniu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz dla nas pracować?

 

Zgadzam się z filozofią Państwa marki, też doceniam jakość w życiu codziennym i zawodowym. Chętnie dołączę do zespołu o podobnych wartościach. 

 

Jakie masz dobre, słabe strony?

 

Słabe strony? Jedyna słaba strona to taka, że nie mam słabych stron 😆 A tak na poważnie nic zagrażającego profesjonalnemu wykonywaniu obowiązków (tutaj oczywiście dla jaj trochę napisałem). Prawda jest taka, że o słabych stronach nie mówisz, a jak mówisz to w kontekście, że słabe strony czasami mi się przydawały nawet do rozwiązywania problemu, że słaba strona może być czymś pozytywnym w danych warunkach. Kiedyś robiłem nieco wolniej projekt, ale wypatrzyłem kluczowy błąd, który uratował kumplowi karierę, coś na takiej zasadzie. I nie mówisz jednozndaniowcami, czyli ambitny, zmotywowany. Krótka historyjka, wkręcasz wała, jak dobra i słaba strona przełożyła się na pozytywny wynik, albo w ogóle o słabych stronach nie wspominasz, tylko nakręcasz na pozytywne. Albo, że jesteś elastyczny, co może być wadą i zaletą jednocześnie i pierdolisz takie kity 😆 Nigdy nic dosłownie, co by cię odkryło, jako człowieka. Zamień się w czysty produkt ludzki. Nikt nie chce o słabych stronach słuchać, to jest czysta pułapka. 

 

Czy masz jakieś pytania? 
 

Moim zdaniem dowolnie, co cię faktycznie interesuje. 

 

Jak wybrnąć w sytuacji, gdy nie znam odpowiedzi na pytanie? 

 

Proszę o przesunięcie tego pytania na koniec rozmowy, muszę się chwilę zastanowić, albo odpowiem na to pytanie w ciągu dalszej rozmowy. 

 

Jak wybalansować nastawienie typu wszystko umiem, a nie znam się? 

 

Wiem, że jestem w czymś dobry i przyszedłem też się uczyć i rozwijać, poprawiać braki, jeżeli występują. Nie migam się od odpowiedzialności. 

 

Jak sobie radzisz w sytuacjach kryzysowych/trudnościach w pracy z klientami?

 

Schładzam emocje i przechodzę do meritum problemu, żeby obsłużyć klienta kulturalnie i skutecznie. W większości prac do mnie kierowano najcięższych klientów, bo wzbudzam zaufanie i traktuję rozwiązanie problemu priorytetowo. Lubię też kontakt z ludźmi, a sytuacje kryzysowe nie są straszne z pozytywnym podejściem. 

 

Jak sobie radzisz pracując zdalnie? 

 

Mam sporą samodyscyplinę i stawiam na właściwą organizację pracy. Doceniam przy okazji nowoczesne możliwości współpracy i rozwoju zawodowego. Praca zdalna nie wpływa na moją efektywność. Radzę sobie podobnie w każdych warunkach. 

 

Co zamierzasz robić po wygaśnięciu kontraktu? 

 

Dalej rozwijać umiejętności zawodowe, ale nie tylko dla pieniędzy, po prostu lubię pracować z ludźmi, w danym zawodzie, sprawia mi to dużo satysfakcji, a jeżeli udaje się rozwiązywać przy okazji problemy ludzi, tym lepiej dla wszystkich. 

 

Dlaczego chcesz zmienić branżę?

 

Uważam, że mam do niej naturalną smykałkę, talent, a wcześniej nie wykorzystywałem wszystkich predyspozycji we właściwy sposób, stąd chęć zmiany. 

 

Czemu uważasz, że nadajesz się na to stanowisko? 

 

Od dłuższego czasu zdobywam odpowiednie kwalifikacje, żeby pracować nad tym lub pochodnym stanowisku i jestem zmotywowany, żeby to robić, jak najlepiej potrafię. Oczywiście to moje zdanie, natomiast daję Państwu wolną rękę do oceny moich umiejętności. 

 

Nie mówisz nigdy staram się, nie używasz takich słów w komercyjnym wymiarze, czy na rozmowie kwalifikacyjnej. Staram się i pochodne. Nie, nie i jeszcze raz nie. Nigdy nie mów, że nie znasz się na tym. Do chuja 😆 Nie umiem, staram się, nie znam się. Nie używasz takich wyrazów i zwrotów. 

 

Po prostu sprzedajesz siebie. Jak się sprzedaje produkty? Pisząc o wadach? Nie. Nikt o wadach nie pisze nigdy, a wręcz ludzie usuwają negatywne recenzje non stop. I nie możesz robić wrażenia, że to koniec świata, jak cię nie zatrudnią. Trochę poczucia humoru nigdy nie zaszkodzi, czystego relaksu. Wyjebane, jak nie wy to inni mnie wezmą, bo jestem kurwa przydatny. Jak tego nie dostrzegacie to jesteście debilami. Takie przekonanie masz i w życiu sobie poradzisz. Nie mówisz też znam się trochę, trochę, chwilkę, nie zdrabniasz, ani się nie wahasz. Jak już coś mówisz na rozmowie kwalifikacyjnej to mów konkretnie, nawet przy ściemnianiu prosto w oczy. 

 

Ulubione zwierzę, bo coś tam i wkręcasz kita. Dlaczego chce pan zostać papugą? Papuga jest wiecznie zadowolona, czasami śpiewa, szybko się uczy obcych języków, przełamuje bariery komunikacji międzygatunkowej, a do tego lata, a kto by nie chciał latać? 😆 

 

Pamiętaj, nie jesteś człowiekiem, tylko produktem. Za towar deficytowy, unikalny ludzie chcą płacić więcej, zawsze :) Kreuj się na półboga, to nigdy nie zaszkodzi. W ścieku niepewnych siebie klonów wyróżnienie się to pragmatyczna idea. Każdy błąd, czy wahanie zamieniaj w siłę, czyli dlaczego pan tak długo się zastanawia? Bardzo Państwa szanuję, dlatego chcę najbardziej sprawiedliwie odpowiedzieć na pytanie, które przy okazji bardzo mnie zainteresowało. Ewentualnie możemy przejść do innego zagadnienia, a w międzyczasie odpowiem na to pytanie, jeżeli chcecie Państwo przyśpieszyć rozmowę. Nie wiedziałem, że jest jakiś limit czasu na odpowiedź. Jeżeli jest proszę mnie uprzedzić i się dostosuję 😆 Ze wszystkiego można wybrnąć moim zdaniem. Techniczne pytania na tej samej zasadzie. Tego nie wiem, ale ten temat znam dobrze i przedstawiasz. Miałem zioma, co na studiach dostawał temat prezentacji i robił zawsze inny, o którym coś tam wiedział i nigdy nie dostał złej oceny xD Klasyka życia. Grasz kartami non stop i czasami zjebaną wyciągasz to trzeba szybko wyjebać, albo zmienić temat. Albo proszę o kolejne pytanie i już. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eknm2005 napisał:

1) dlaczego chcesz dla nas/tutaj pracować 

 

Tutaj należało by trochę pocukrować przyszłemu pracodawcy i zachwalać jego firmę, że słyszałeś dużo pozytywnych opinii, wyroby tu produkowane czy usługi świadczone są najlepsze

dlatego zaciekawiła ciebie propozycja pracy w tym zakładzie.

A skoro są najlepsi to chcesz tylko u takich pracować na poziomie profesjonalnym, dużo się uczyć, podwyższać kwalifikację, budować karierę zawodową.

 

5 godzin temu, eknm2005 napisał:

2) jakie masz dobre/słabe strony

 

Na sam początek wymieniasz pozytywne strony po czym mówisz np. słabą moją stroną jest nadgorliwość czyli wykonuję więcej zadań niż oczekuje ode mnie pracodawca

lub staram się profesjonalnie podchodzić do wykonywanych zadań dlatego czasem muszę zostać po godzinach by wykonać pracę starannie.

Niby słabe strony, ale pracodawca widzi, że masz chęci, energię i motywacje do podejmowania dodatkowych działań co jest dla niego na plus w twoją stronę.

 

5 godzin temu, eknm2005 napisał:

3) czy masz jakieś pytani 

 

Pytaj o firmę, strukturę, osoby z twojego działu, jakie będziesz miał obowiązki, na co możesz liczyć, zarobki, czym firma się zajmuje.

Trzeba pokazać zainteresowanie przyszłemu pracodawcy.

 

5 godzin temu, eknm2005 napisał:

4) jak wybrnąć w sytuacji, gdy nie znam odpowiedzi na pytanie

 

Możesz powiedzieć, że pytanie cię zaskoczyło i w chwili obecnej nie możesz na nie odpowiedzieć i musisz się zastanowić na spokojnie jeżeli po czasie 

znów zapyta i nie będziesz wiedział jak na nie odpowiedzieć to po prostu powiedz, że nie umiesz na te pytanie odpowiedzieć.

Lepiej nie kręcić i mówić prawdę to też są ludzie i rozumieją, że ktoś się może zestresować dodatkowo może być rekruter w postaci kobiety a one emocje i kłamstwa odczytują w mig.

 

5 godzin temu, eknm2005 napisał:

5) jak wybalansować nastawienie typu "wszystko umiem" a "nie znam się"

 

Jeżeli masz kwalifikacje i pewność, że się na tym znasz zakomunikuj pracodawcy to i powiedz, że dodatkowe szkolenia, zdobywanie wiedzy, doświadczenia od innych osób z tej firmy 

będą dla ciebie przydatne, motywujące i jesteś otwarty na współpracę.

 

5 godzin temu, eknm2005 napisał:

6) jak sobie radzisz w sytuacjach kryzysowych/trudnościach w pracy z klientami

 

Studzę emocje, wyciszam się na kilka minut czy odseparowuję od negatywnie na mnie wpływających ludzi i staram się rzetelnie jak tylko mogę wykonać zadanie,

obieram priorytety co wpierw trzeba wykonać a mniej ważne rzeczy zostawiam na później.

Uspokajam klienta, że zajmę się jego sprawą i oddzwonię do niego za jakiś czas gdy rozwiąże problem.

 

6 godzin temu, eknm2005 napisał:

7) jak sobie radzisz pracując zdalnie

 

Przy pracy zdalnej organizuję sobie tak czas by dobrze wykonywać swoją pracę, jestem otwarty na nowe doświadczenia czy rozwiązania, mogę w spokoju wykonywać swoje zadania co 

wpływa na efektywność i wydajność mojej osoby, 

 

6 godzin temu, eknm2005 napisał:

co zamierzasz robić po wygaśnięciu kontraktu

 

Pracować dalej w zawodzie, podwyższać umiejętności, kwalifikacje, dokształcać się z wiedzy, założyć własny biznes i sprawdzić się na rynku.

 

6 godzin temu, eknm2005 napisał:

9) dlaczego chcesz zmienić branżę 

 

W obecnej pracy osiągnąłem maksimum brak rozwoju i podwyższania kwalifikacji, wypalenie zawodowe i chęć sprawdzenia się w innych obszarach, 

niepewna sytuacja zatrudnienia czy możliwość zarobienia większej gotówki.

 

6 godzin temu, eknm2005 napisał:

10) czemu uważasz, że nadajesz się na to stanowisko

 

Jestem zdyscyplinowanym , pracowitym, uczciwym człowiekiem, podchodzę do wykonywanych zadań profesjonalnie i rzetelną starannością czego dowodem są 

wyróżnienia i nagrody otrzymywane w poprzedniej firmie.

Zatrudniając mnie zdobędziecie wykwalifikowanego pracownika z doświadczeniem zawodowym, który swymi umiejętnościami pozwoli firmie jeszcze lepiej prosperować,

przynosić zyski, pozyskiwać nowych klientów, dzielić się wiedzą z innymi pracownikami co wpłynie na wzrost kwalifikacji innych osób .

Dodatkowo jestem człowiekiem radosnym a co za tym idzie wprowadzam pozytywną atmosferę wśród ludzi by milej i przyjemniej się pracowało.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.