Skocz do zawartości

sPiSek ludności 2021, czyli liczenie gojów


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, ciężkiej sytuacji gospodarczej kraju polskojęzyczny rząd urządza kolejny sPiSek ludności. Zapewne koszty wyniosą około 500 mln złotych.

Jak dla mnie to jest już spis masy upadłościowej Polski przed ostateczną dystrybucją na polecenie przełożonych z banksterki anglo-syjonistycznej...

 

Cytat

Spis ludności będzie obowiązkowy. Dane od osób fizycznych będą zebrane metodą samospisu internetowego. Oznacza to, że każdy człowiek będzie prawnie zobowiązany do weryfikacji, aktualizacji i uzupełnienia swoich danych, poprzez internetowy formularz. Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań przeprowadzony zostanie od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021.

 

Pomyślano również o osobach, które nie będą w stanie dokonać samospisu przez internet. W tym wypadku obywatele będą mieć dwie możliwości

  • wywiad telefoniczny przeprowadzony przez rachmistrza spisowego
  • wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza spisowego

W wypadku odmowy udziału w spisie nałożona zostanie kara grzywny — tak wynika z projektu ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Warto też zaznaczyć, że w odniesieniu do tego typu przedsięwzięć, ograniczenia wynikające z RODO, w zasadzie nie istnieją — unijny prawodawca przewidział taką możliwość. Obywatel, którego dane będą przetwarzane w związku z prowadzonym spisem, nie będzie miał m.in. prawa dostępu do swoich danych (art. 15 RODO), sprostowania ich (art. 16), ograniczenia przetwarzania (art.18) i sprzeciwu (art. 21). Niemożliwa będzie również realizacja swojego prawa do bycia zapomnianym.

Link: https://bezprawnik.pl/spis-ludnosci-2021/

 

No i lista pytań (https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/):

  • na początku dane osoby (osoba to byt prawny), czyli dane goja,
  • potem aktualny adres w Polin + adres z pobytu za granicą i długość (do ściągania zaległych podatków?...),
  • następnie donos na współdomowników, metody rodem z ZSRR (w celu sprawdzenia poprawności danych),
  • no i przedstawienie ładnej listy domowników harujących za granicą po doprowadzeniu gospodarki do takiego stanu...
  • relacje rodzinne (to, że państwo polskie wyniszcza brutalnie więzi rodzinne każdy bystrzejszy zauważy),
  • no i wreszcie kwestionariusz mieszkania idealny pod podatek katastralny!
  • końcówka mocna (ile byłeś w Polsce?, jaka sytuacja ekonomiczna? wyznanie? narodowość? stan zdrowia?),
  • no i taka sama końcówka dla emigrantów...

 

W każdym razie rząd Polin już jedzie po bandzie i przestaje nawet się maskować ze swoją antypolskością.

Dla mnie te pytania typowo pod oszacowanie ile jeszcze kasy da się z tego kraju wydrzeć.

 

Q4EPGOa_v6j97C5_uOJ8qfLMO5qP8ofSi17Rjr_w

 

Co Państwo myślą o tym sPiSie?

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak prawo do prywatności jeszcze. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się sam dobrowolnie denuncjował. Już widzę jak obsrani covidiańscy urzędnicy chodzą po domach w sytuacji, gdy spory odsetek nie dokona samooskarżenia w sposób cyfrowy. Olać pajaców.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie martwy spis, nie zamierzam uczestniczyć. Kary niby są tak samo, jak przy wymianie dowodu osobistego po terminie, ale w praktyce nikt nie stosuje. Mogą się pierdolić na ryj. Obowiązkowy, śmiechu warte. 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w dupie ;)

 

...w sensie te ankietę.

 

I tak mnie nie dotyczy (szkoda) bo nie mieszkam w PL.

 

A z tego beka:

 

 

Cytat

 

Jaka jest Pana(i) narodowość?


(Przez narodowość należy rozumieć przynależność narodową lub etniczną – nie należy jej mylić z obywatelstwem)

polska

białoruska

czeska

karaimska

litewska

łemkowska

niemiecka

ormiańska

romska

rosyjska

słowacka

tatarska

ukraińska

żydowska

inna (podać jaka) 
(słownik etnonimów z możliwością otwartego zapisu tekstowego)

 

Czy odczuwa Pan(i) przynależność także do innego narodu lub wspólnoty etnicznej?

tak (proszę podać) 
(słownik etnonimów z możliwością otwartego zapisu tekstowego)

nie, nie odczuwam

 

"(Przez narodowość należy rozumieć przynależność narodową lub etniczną – nie należy jej mylić z obywatelstwem)"

Ty, Mengele z Żoliboża, nie pozwalaj se.

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis powszechny jest wykonywany co 10 lat i to nie jest wymysł Pisu. W poprzedniej turze byłem ankieterem GUSu,  który przeprowadzał takie wywiady. Pytań jest przynajmniej kilkadziesiąt, zmienia się to w zależności od wyboru niektórych odpowiedzi. Pytania są dość szczegółowe, ale jest też opcja "nie chcę udzielać odpowiedzi na to pytanie", więc powinno się móc skończyć spis na podobnych danych jaki ma urząd. Generalnie i tak FB/ google wie o Was więcej niż GUS :)

 

Co do kar, to jest faktycznie taka możliwość prawna, ale nawet jeśli kogoś nie było w mieszkaniu, lub odmawiał spisu, to ankieter nic nie mógł zrobić.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ To po co zawracanie dupy? Jest nr PESEL, co za problem skorelować go z innymi danymi dostępnymi dla urzedów (m.in. numery telefonów, umowy najmu etc.)?

A zamiast latać z ankietami dla GUS, trzeba było się wziąć do uczciwej pracy.

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

^ To po co zawracanie dupy? Jest nr PESEL, co za problem skorelować go z innymi danymi dostępnymi dla urzedów (m.in. numery telefonów, umowy najmu etc.)?

A zamiast latać z ankietami dla GUS, trzeba było się wziąć do uczciwej pracy.

po to, żeby chociażby wiedzieć jakie są m.in. pełne dane socjodemograficzne dla Polski. Dane z urzędów są już tam wbite, więc zazwyczaj tylko się je potwierdza lub koryguje.

 

Dobra praca dorywcza dla studenta studiów stacjonarnych. Elastyczna godzinowo, dużo chodzisz, zwiedzasz okolice, osoby starsze często zbiera na dłuższe rozmowy, bo nikt z nimi poza dzień dobry od miesięcy nie gadał, a łezka im się w oku kręci jak komuś opowiadają swoje historie z młodości. Generalnie im osoba bardziej majętna i lepiej wykształcona, tym było łatwiej przeprowadzić rozmowę.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TomZy napisał:

Dobra praca dorywcza dla studenta studiów stacjonarnych. Elastyczna godzinowo, dużo chodzisz, zwiedzasz okolice, osoby starsze często zbiera na dłuższe rozmowy, bo nikt z nimi poza dzień dobry od miesięcy nie gadał, a łezka im się w oku kręci jak komuś opowiadają swoje historie z młodości.

Aww, słodkie. Przekonałeś mnie - dobra robota, towarzyszu!

 

11 minut temu, TomZy napisał:

Generalnie im osoba bardziej majętna i lepiej wykształcona, tym było łatwiej przeprowadzić rozmowę.

 

Czyli ci, którzy krzywo na ciebie patrzyli, to zapewne ciemna biedota, to słynne polactwo, którym tak gardzą ci u władzy - począwszy od gudłajskiego bankiera, a skończywszy na zwykłym rachmistrzu, co to gównem jest, ale uważa się za pambuk-wie-kogo (my, przedstawiciele władzy).

Człowieku, porządnie wykształconych i uczciwie pracujących ludzi takie smrody jak ty doprowadzają do ciężkiej kurwicy, bo są najniżej położonym elementem zbiurokratyzowanej kasty wyzyskiwaczy - czyli państwa. I nie ma znaczenia partia ani barwy ideologiczne. Po prostu większość ludzi zapierdala, aby utrzymywać liczną bandę pasożytów, które muszą wymyślać coraz bardziej skretyniałe przepisy, aby uzasadnić konieczność łożenia na ich utrzymanie. Krąg się zamyka.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane będą od nas chcieli? 

A no dane intymne dotyczące każdego człowieka na terenie tego kraju

by mogli się zorientować co macie, co posiadacie i w przyszłości was tego pozbawić.

Mamy sami się wystawić pod groźbą kary.  

Jesteśmy traktowani jak nowocześni niewolnicy nie mający na nic wpływu.

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to żaden spis wynikający z jakiś nadzwyczajnych okoliczności. Spisy takie odbywają się od 10 lat.

 

Kontrowersje wzbudza brak zaufania co do tego czy dane będą zbierane anonimowo. I to jest rzeczywisty problem w tej chwili.  

 

Prawdopodobnie nic nikomu nie zrobią jeśli się nie spisze. Ciekaw jestem po jakim czasie ulega to przedawnieniu i kto nakłada ową karę. 

 

Z ciekawostek ostatnio mnie nie zapytał gość o wiarę, ani narodowość. Spytałem czemu te pytania nie padły. 

Odparł z uśmiechem, że zaznaczył katolik i polska, no bo nazwisko polskie, rodzina pełna tak jak może być inaczej. Był bardzo zawiedziony, że poprosiłem by wpisał brak identyfikacji z jakąkolwiek religią. Wcześniej spisywał moich rodziców. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis to nie przelewki – za kłamstwo nawet 2 lata więzienia

https://www.prawo.pl/samorzad/spis-powszechny-2021-kary-za-klamstwo-i-niewziecie-udzialu,507284.html

 

A jak nie będę otwierał drzwi i reagowął na domofon to co? Co moga mi zrobić? Może mnie nie być w domu. Druga sprawa tavy urzędznicy chodząc  z mieszkania do mieszkania będę roznosicielami Covida, jakoś nikogo z rządu to nie obchodzi? Tyle obostrzeń a oni będą chulać z budynku do budynku.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Lukas3k said:

Co Państwo myślą o tym sPiSie?

 

Myślę, że ty oraz jak widać podobni tobie w tym wątku jesteście trochę inni i macie dziwne obsesje. 

 

Strach przy was puścić bąka bo pomyślicie, że to żydowski atak na kamienice. 

 

Spisy są organizowane w roznej formie od XIX w. Polsce, jeszcze jak były zabory. 

 

 

 

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ ekipa rządząca, która udowodniła już, że jest wrogiem obywateli, zwłaszcza zarabiających, musi budzić takie podejrzenia. Przy obecnej technologii, gdzie wiekszość transakcji i umów jest zdygitalizowana, nie powinni truć dupy. I tak wszelkie zmiany monitorują na bieżąco.

Ale spoko. Rok temu też byliśmy paranoikami, bo twierdziliśmy, że obostrzenia zostaną wykorzystane do trwałego ograniczania swobód obywatelskich. Lepiej uchodzić za paranoika niż wyjść na głupawego miśka.

Edytowane przez zychu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RealLife napisał:

 

Myślę, że ty oraz jak widać podobni tobie w tym wątku jesteście trochę inni i macie dziwne obsesje. 

 

 

 

Ja jestem wolnym człowiekiem a nie spisywalnym bydłem. W dodatku część pytań jest jawnie niekonstytucyjnych np. pytanie o przekonania religijne (art. 53 ust. 7 Konstytucji).

 

 

 

Edytowane przez Covidianin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę im to w takim razie?

 

Proszę podać miejsce wykonywania pracy głównej: 

  • w Polsce
    • pod adresem innym niż miejsce zamieszkania
      _______ Miejscowość (wybór miejscowości ze słownika TERYT)
      _______ Ulica (wybór ulicy ze słownika)
      • nie znam miejscowości miejsca pracy
        _______ Województwo (wybór województwa ze słownika TERYT z dołożoną pozycją „nie wiem”)
    • pod adresem miejsca zamieszkania
    • brak stałej lokalizacji
  • poza Polską
    • praca o stałej lokalizacji w innym kraju
      Proszę wybrać kraj z listy po wpisaniu minimum 3 początkowych liter (słownik krajów)
    • brak stałej lokalizacji
    • nieznany kraj
  • brak stałej lokalizacji
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Covidianin said:

 

Ja jestem wolnym człowiekiem a nie spisywalnym bydłem. W dodatku część pytań jest jawnie niekonstytucyjnych np. pytanie o przekonania religijne (art. 53 ust. 7 Konstytucji).

 

 

 

 

 

Nie prawda. Nie powielaj niesprawdzonych informacji bo może innym nie będzie chciało się sprawdzić i będą dalej powielać fałszywe poglądy.

 

Pytanie o wyznanie ma charakter dobrowolny i tym samym nie narusza żadnego art. Ustawy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Strach przy was puścić bąka bo pomyślicie, że to żydowski atak na kamienice. 

 

No pewnie to, że żydzi rządzą to tylko mój wymysł... https://www.timesofisrael.com/poland-swears-in-new-prime-minister-with-jewish-roots/

Z tego co mi wiadomo to propaganda głosi, że żydów gazowano, a nie żydzi gazowali.

 

2 godziny temu, RealLife napisał:

Spisy są organizowane w roznej formie od XIX w. Polsce, jeszcze jak były zabory. 

 

I do tego czasu się nic nie zmieniło. Dalej je organizują zaborcy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.