Skocz do zawartości

sPiSek ludności 2021, czyli liczenie gojów


Rekomendowane odpowiedzi

On 3/31/2021 at 1:33 PM, Covidianin said:

W przypadku nałożenia kary, wyczerpać środki zaskarżenia, a potem złożyć skargę konstytucyjną.

 

Właśnie, że nie.

Trzeba ustawę skierować do trybunału teraz, żeby za pół roku, kiedy spis się skończy i zacznie się ściganie spisosceptyków był już wyrok, żeby było się na co powołać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/31/2021 at 3:40 PM, Legionista said:

Jak widać: jest to rzetelne bo urzędowe źródło wielu cennych informacji na temat kondycji naszego Społeczeństwa i dynamiki zachodzących zmian

na przestrzeni lat. 

Nie jest on anonimowy czy dobrowolny, dane mogą być użyte np. za 10 lat gdy wejdzie ustawa o traktowaniu związków partnerskich jak małżeństwa. Pan się w 2021 zadeklarował że mieszka z partnerką? Gratulacje ma pan żonę! 

On 4/1/2021 at 1:37 AM, wrotycz said:

W krajach poważnych też się spisy organizuje ale są dobrowolne.

Dokładnie, w UK zatrzymywano auta i wypytywano, było dobrowolne i anonimowo, ja odmówiłem i pojechałem dalej.

On 3/31/2021 at 3:40 PM, Legionista said:

Pytania są szczegółowe ale zebrane informacje podlegają procesowi anonimizacji,

Wierzysz w to? Podajesz Pesel, adres i przez 100 lat te dane wyciekną wszędzie.

 

On 3/31/2021 at 4:11 PM, Legionista said:

Czy nie należałoby ustawą przenieść tego typu imprezę na bliżej nieokreśloną  przyszłość. ?


Po pierwsze to EU narzuca, po drugie więcej danych o poddanych to lepsze możliwości kontroli.

Dodatkowo jak przy każdym programie rządowym zarobią znajomi, czy firmy obsługujące czy rodzina wójta jako ankieterzy.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Quote

To prawda, że dane ze spisu z 2011 roku będą przechowywane w Izraelu?

 

Do dwóch lat pozostaną w Polsce, póki nie ogłosimy wszystkich wyników. Potem w formie zagregowanej (już nie dane osobowe) przekażemy je Unii Europejskiej, a ona zdecydowała, że dane pozyskane we wszystkich krajach członkowskich będą przechowywane na serwerach w Izraelu.

 

Dziennik zachodni, 25 maja 2012

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć.

 

W skrócie:

- nie odmawiamy udziału

- gdy dzwonią, nie mamy możliwości zweryfikowania czy to nie oszust, nie mamy pewności czy rozmowa nie jest podsłuchiwana (to ode mnie), prosimy o inną formę spisu

- gdy przyjdą, jest stan epidemii to niebezpieczne, prosimy o inną formę spisu

- gdy powiedzą że mamy przez internet, nie możemy wypełnić bo współlokatorzy nie chcą podać swoich PESELI

- gdy przyślą formularz polecony, nie wiem powołanie się na Art. 47 Konstytucji i wskazanie że łamie to prawo do prywatności,

   obawa o wyciek takich danych skoro:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/wyciek-rzadowego-centrum-bezpieczenstwa-interwencja-rpo   

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 11:50, Covidianin napisał:

ja tylko podpowiem, że perspektywa podatku katastralnego jest nieodległa.

Żadna nowość. W końcu muszą czyimś kosztem wykarmić darmozjadów spłodzonych z patologii 500+

8 godzin temu, Orybazy napisał:

gdy dzwonią, nie mamy możliwości zweryfikowania czy to nie oszust,

O takiej sytuacji już rodziców uświadomiłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może powinniśmy to dodać do znanego i lubianego tematu.

 

Doświadczenia tych co się spisywali:

 

Bardzo ciekawie działa infolinia spisu (22 279 99 99) – dzwonię tam przechodzę przez automat i potem mam: przed Tobą jest 7 połączeń, mija kilka minut, przed Tobą są 2 połączenia, chwilę później: za długo czekasz przekierujemy Cię do innego konsultanta: przed Tobą jest 12 połączeń xD

 

 

Dzisiaj po kilku próbach udało się dodzwonić na infolinię. A więc Pani była ‘bardzo smutna’, że nie chcę podać danych osób ze mną mieszkających i ona sobie nie wyobraża aby żyć z kimś w jednym domu i nie znać takich danych jak PESEL itp. Zostałem poinformowany, że nie muszę podawać tych danych jeżeli nie chcę/nie znam. Po wyjaśnieniu Pani, że jednak nie da się nie podać bo nie przejdziemy do dalszej części formularza, Pani stwierdziła, że ona to w takim razie już nie wie. Zapytałem co się stanie jak nie uzupełnię formularza w ciągu tych mitycznych 14 dni – trzeba będzie telefonicznie odblokować możliwość wypełnienia. I co najważniejsze. Wg osoby z którą rozmawiałem po uzupełnieniu na moim formularzu całej rodziny – nie muszą się już spisywać indywidualnie.

 

 

I zdecydowanie najlepsze:

 

Powiedziałem pani z infolinii, że z jednej strony wymagają, żebym znał numery PESEL współlokatorów, a potem pozwalają się za pomocą tych PESEL-i dostać do formularza. Ale rezolutna pani mnie pocieszyła, że mam się nie martwić bo nawet jeśli ktoś pozna mój numer PESEL, to ustawa zabrania mu posługiwać się nim w sposób nieuprawniony. Od razu mi lepiej

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odswierzam temat bo okazało się ze spis powszechny za 2011r tzn jego dane a przechowywane na serwerach w Izraelu:

 

 

Zatem nabiera to nowego znaczenia, na razie nie wiadomo jak obecny spis przechowuje dane i gdzie, wiec ja nikogo nie wpuszczam tym bardziej ze jeszcze więcej danych zbierają.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/28/2021 at 10:08 AM, DOHC said:

Żadne odkrycie, uważają się na naród wybrany przez boga. Wybrany bo lepszy a nie gorszy. Każda ideologia kolektywistyczna czy to religia, narodowościowa, socjalizm, komunizm potrzebuje dej dychotomii my lepsi, reszta gorsi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.