Skocz do zawartości

Zaburzenia osobowości a unieważnienie małżeństwa


deleteduser146

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie 
 
Temat jak najbardziej na topie przy obecnym postępie degradacji zdrowia psychicznego jak również środowiska w którym być może wasze młode żonki były wychowywane 

https://www.adwokatkoscielny.pl/zaburzenia-osobowosci-a-stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa

Cytuję

 "Starając się o unieważnienie związku małżeńskiego przy pomocy adwokata kościelnego, będziemy pytani o cechy charakteru oraz usposobienie zarówno nasze jak i drugiej strony. Pytania te mają pomóc adwokatowi w określeniu rodzaju osobowości małżonków. Jest to bardzo istotne, ponieważ posiadana przez nas osobowość wpływa na zdolność do podejmowania praw i obowiązków małżeńskich oraz na jakość relacji małżeńskiej. Co więcej, najczęściej obserwowaną grupą przyczyn, dla których osoba okazuje się niezdolna do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich, są właśnie zaburzenia osobowości. 

Choć teorii osobowości jest wiele i podejście do tego zagadnienia różni się w zależności od nurtu, ogólnie można przyjąć, że osobowość to charakterystyczny, względnie stały sposób reagowania jednostki na środowisko, a także sposób wchodzenia z nim w interakcje.

Osobowość determinuje nasz sposób myślenia oraz zachowania, a co za tym idzie, warunkuje również jakość relacji interpersonalnych, jakie nawiązujemy. Dlatego więc problemy związane z zaburzoną strukturą osobowości mają konsekwencje w różnych aspektach życia, mających fundamentalne znaczenie dla budowania wspólnoty małżeńskiej. "



Widzę że mają też 5 biur w Polsce więc może komuś się przyda.

Ktoś doświadczył podobnego procesu ?

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dwa przypadki unieważnienia małżeństwa. Jeden z rodziny, drugi znajomego.

1 przypadek: branie antytablet bez wiedzy męża oraz romanse w pracy. Skutek - unieważnienie dla męża

2 przypadek: mąż dostał srogi łomot tydzień po weselu od braci Pańci - skutek unieważnienie małżeństwa. Natomiast w sądzie cywilnym oczywiście dzieci dla Pańci i alimenty. Potem utrudnianie kontaktu. Poradziłem dzwonić na Policję za każdym razem jak nie chce przekazać dziecka w zasądzonych dniach, zbierać dowody, nagrywać jej zachowania itp. Sprawa w toku.


Należy pamiętać, że tylko osoba pokrzywdzona (najczęściej zgłaszający) dostaje unieważnienie w kościele, druga już nie może się ochajtać kościelne.

Wszelkie zaburzenia, w szczególności zatajone są dobrym powodem aby takie unieważnienie uzyskać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad tym zastanawiałem ale szczerze mówiąc mi to wisi - ślubu kościelnego już i tak pewnie nigdy nie wezmę tak jak i nie planuje po raz drugi się żenić.

U mnie Pani była bardziej wyrafinowana i zaczęła się leczyć dopiero PO zawarciu małżeństwa, a ja, nie znając tego czym jest choroba afektywna dwubiegunowa lekceważyłem symptomy przed.

 

Generalnie - najlepszą radą dla osób chcących się ustrzec przed tym jest nie żenienie się. Dzieci można mieć bez tego ale wiadomo - Pani ma się poczuć "w tym wyjątkowym dniu" jak "księzniczka" to znaczy z pompą poinformować świat, że właśnie się wzbogaciła (w 99% przypadków małżeństwo poprawia status materialny kobiety).

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przypadek gdy pani ewidentnie zaburzona chciała unieważnić małżeństwo kościelne z powodu bezpłodności męża.

W czasie małżeństwa dawała dupy na lewo i prawo , biorąc tabletki i wmawiając mężowi że jest bezpłodny.  

Unieważnienie ślubu dawałoby jej moralne usprawiedliwienie że dobrze robiła bo to jego wina , w końcu Kościół by to przyklepał.

Nie czułaby wtedy poczucia winy z tego powodu oraz ostracyzmu na wsi z której pochodzi.

Oczywiście to ona była poważnie zaburzona border+histroniczka co było prawdziwą przyczyną.

Kościół to jednak nie NFZ a profesjonaliści , i szybko przejrzeli grę.

Po rozwodzie , były mąż związał się z inna kobietą i jest ojcem.

Ona dalej skacze po kutangach.

Edytowane przez ntech
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 07:33, ntech napisał:

Fajna skrótowa analiza podstawowych typów zaburzeń.


Moje ostanie randki 

1. Nuerastenia

2. DDA x 2 

3. Depresja 

4. Psycholożka ale przeszłością jak większość młodych kobiet 

 

Coż jest w czym wiebierać B) na tym rynku Tindera i Sympatii

 

W dniu 1.04.2021 o 17:24, niemlodyjoda napisał:

Generalnie - najlepszą radą dla osób chcących się ustrzec przed tym jest nie żenienie się. Dzieci można mieć bez tego ale wiadomo - Pani ma się poczuć "w tym wyjątkowym dniu" jak "księzniczka" to znaczy z pompą poinformować świat, że właśnie się wzbogaciła (w 99% przypadków małżeństwo poprawia status materialny kobiety).


Po ostatniej nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy Art 2 nie ożenię się na pewno bo teraz to już nawet osoba współzamieszkująca jest potencjalnie niebezpieczna dla twojego mieszkania - 13min 40 s 
 

 

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, spitfire napisał:

Moje ostanie randki 

1. Nuerastenia

2. DDA x 2 

3. Depresja 

4. Psycholożka ale przeszłością jak większość młodych kobiet 

Zdrowej nie znajdziesz. Tylko niezdiagnozowane. Możesz tylko wybierać co jeszcze jesteś w stanie zaakceptować

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.