Skocz do zawartości

Nagła śmierć członka rodziny


kame.hame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dwie godziny temu dowiedziałem się od mamy, że mój brat się powiesił w swoim pokoju. Miał 27 lat. Nie starczyło mi odwagi żeby jechać tam i go zobaczyć. Jestem rozbity i nie wiem co mam robić. Jutro na 6 do pracy, boję się niekontrolowanego płaczu. Jak przez to przejść?

Chwilowo nie czuje nic, a potem płacz

  • Smutny 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wolne, 2 dni Ci się należą, zresztą jak ktoś nie dałby Ci wolnego z takiego powodu to zakończyłbym współpracę. Kredytem się nie przejmuj, gdy jest to nieopłacalne nie trzeba przyjmować spadku. Ważne, żeby to zrobić przed upływem 6 miesięcy... ale doczytaj/zadzwoń do prawnika jak terminy w takim wypadku i jak sytuacja wygląda dokładnie w Twoim przypadku.
Współczuję... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kame.hame napisał:

Jutro na 6 do pracy, boję się niekontrolowanego płaczu. Jak przez to przejść?

Szczerze tobie współczuje, z całego serca, ja bym przywalił z miesiąc zwolnienia lekarskiego. Jest teraz tobie bardzo trudno. Może kiedyś nam opowiesz co się stało i tutaj chłopaki postarają się tobie coś doradzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kame.hame napisał:

Jak przez to przejść?

Przede wszystkim, Twoja mama Cię potrzebuję jak nigdy w życiu. Jeżeli nic nie czujesz, to chociaż jedź jako ramię do wypłakania. A jeżeli płaczesz to będziecie razem to robić. Ona potrzebuje mężczyzny, który się nią zajmie i ta rola spadła na Ciebie.

38 minut temu, kame.hame napisał:

Jak przez to przejść?

Trzymaj się w sobie, bądź zintegrowany na ile jesteś w stanie. Po wszystkim, po pogrzebie odchorujesz, póki co inni Cię potrzebują - taka rola mężczyzny, że gdy wszystko się wali Ty stoisz i trzymasz wszystko. 

Najszczersze wyrazy współczucia dla Twojej rodziny. Miejmy nadzieję, że braciszek już nie czuje bólu...

  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierz się w sobie i godnie pożegnaj brata. Powiadom pracodawcę o sytuacji, po prostu i zapytaj o wolne. Jeżeli nie wydzielą wolnego to masz dodatkową informację, czy warto długoterminowo współpracować. Raczej wydzielą, nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ktoś w takich chwilach kombinował. To już nieco inny poziom działania. Jakiś ultra sadysta musiałby dopierdolić robotę, tym się nie martw, tylko poinformuj po ludzku szefa, czy kadry, co się wydarzyło. 

 

A co musisz zrobić? Godnie pożegnać brata i najlepiej pomóc w organizacji, być po prostu, zintegrować się, bo to psychicznie pomaga, pozwala na rozpoczęcie właściwego okresu żałoby. Lepiej wspólnie z rodziną żałować niż samemu z czarnymi myślami. 

 

Dojazd do rodziny zapewni również lepszą perspektywę, coś zaczniesz robić innego, porozmawiasz z ludźmi, usłyszysz coś, zawsze to lepiej niż myśleć i popadać w obłęd, jeszcze w robocie. 

 

Zrób po prostu to, co ma być zrobione, zadaniowo. 

 

Na śmierć bliskich ludzi lub na podobne informacje nie ma żadnej dobrej wskazówki. Trzeba to po prostu przetrawić po swojemu. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia.

Każdy takie syt.przerabia inaczej.

Jeden woli iść do pracy, a inny być z rodziną. Pewnie obecność pomoże Tw.Mamie. 

Zbierz sie w sobie. Nie "rozwal się". Nie wiem jaką masz sytację, ale może na Tobie spoczywa obowiązek załatwienia formalności(wiem, trywialne to).Niedawno przerabiałem odejście bliskiej osoby. Na emocje jest czas i miejsce kiedy nikt nie patrzy. Facet ma w takich chwilach być oparciem. 

W pracy masz prawo do dnia wolnego. To za mało. Może urlop na żądanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia. Nie dociera to do mnie co się właśnie stało. Jeszcze wczoraj spędzaliśmy razem czas

3 minuty temu, Akadyjczyk napisał:

Co mogło być powodem takiego czynu w tym wieku? Miał problemy, żonę, dziewczyne?  

Pracował na kopalni, mało spał. Nie dbał o siebie co sie przekładało na brak kobiet. Nie dał się namówić na dentyste. To był typ człowieka co każdemu by dawał i nic nie chcial w zamian. Kupował drogie prezenty. 

  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kame.hame napisał:

Kupował drogie prezenty.

Odpuść tłumaczenie, takie pytania są nie na miejscu, dla tych użytkowników, którzy pytają, powiem szczerze odpuście to nie czas, żeby zadawać takie pytania. Dla chłopaka zawaliło się życie, stracił najbliższa osobę, jest w żałobie, nie jestem w stanie tego sobie wyobrazić, gdyby mnie to spotkało.  ODPUŚĆCIE.

56 minut temu, Akadyjczyk napisał:

Co mogło być powodem takiego czynu w tym wieku?

Odpuść.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie współczuję. Jak zmarła przy mnie babcia, potem napisałem smsa do szefa i od razu dostałem wolne, na pogrzeb ma się 2 dni wolne, dopytal się czy chcę więcej urlopu, także spokojnie pisz do szefa.

 

Nie ma co zastanawiać się nad przyczynami, czas na to będzie później. Trzeba szykować akt zgonu, wybrać trumne, zdecydować temat pogrzebu.

 

Dasz radę jak ja. Całe dwa załatwiania spraw, polecam stawić się od razu po otwarciu urzędu aby nie czekać w kolejce i nie zapomnij zabrać dowodu osobistego brata.

 

Jak wszystko minie, zajrzyj do nas. Wesprzemy cię choć nie znamy to jesteś naszym bratem.

 

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wyrazy współczucia dla Ciebie chłopaku. Mogę Ci powiedzieć, że miałem podobną tragedię w mojej rodzinie, więc poniekąd Ciebie rozumiem. Różnie sobie też ludzie radzili u mnie z tym. Dla mnie był to punkt zwrotny w moim życiu i zaczęłam szukać głębszego sensu mojego życia w duchowości itd,aż odnalazłem Boga także z każdej sytuacji po czasie można znaleźć pozytyw. 
 

Na pewno jak warto mieć z kim pogadać, jak nie będziesz sobie radził szukaj pomocy. Na początku możesz też brać leki na uspokojenie. Jak będziesz chciał pogadać ze mną pisz na priv służę pomocą i doświadczeniem. Trzymaj się i będę się modlił, abyś przetrwał ten czas jak i cała Twoja rodzina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć jesteś pewnie w szoku ostatnio miałem tak w rodzinie musisz się uspokoić nie myśleć o tym. Jedź do mamy najszybciej i popłacz razem z nią i godnie pożegnaj brata uporządkuj później formalności.Mi też łezka poleciała mimo że się nie znamy czuje te gardło które ciśnie mi szyję jak ktoś cierpi masz we mnie oparcie i w braciach również pisz jak coś ci leży na sercu.

Teraz jest czas na żałobę a z praca przez kilka dni daj sobie spokój weź urlop na żądanie albo zwolnienie od lekarza ale to później.

Łap nutkę mi LSO towarzyszy kiedy jestem szczęśliwy i pomaga gdy mi smutno

https://youtu.be/6gJgaSMgLnQ

Edytowane przez WsiunzSuchej
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kame.hame Jakiś czas temu w mojej rodzinie również nastąpiła nagła śmierć pewnej osoby.

Z własnego doświadczenia powiem, że dobrze jest się wtedy trzymać razem z pozostałymi osobami, wtedy po prostu najzwyczajniej w świecie jest raźniej, niż jak człowiek siedzi w samotności i płacze, więc może spotkaj się z mamą?

 

No i obowiązkowo wolne od pracy przynajmniej na dzień czy dwa, powinni zrozumieć co się stało tylko wyjaśnij sytuację pracodawcy aby dokładnie wiedział co i jak bo jak mu powiesz ,,poproszę wolne bo źle się czuje" to może nie zrozumieć i będziesz musiał lecieć na 6 rano.

 

Dzisiaj jesteś w szoku, tak naprawdę jutro dotrze do Ciebie co się stało, więc odpuść sobie robotę i zbierz się z pozostałymi osobami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje brachu jak nikt nie widzi wypłacz się nie tłum emocji w sobie.

Zawsze możesz wejść na forum i z braćmi pogadać będzie ci lżej na serduchu.

Weź wolne i jedź do mamy teraz potrzebuje twojego wsparcia. 

Trzymaj się jesteśmy z tobą. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.