Skocz do zawartości

Dysonans poznawczy


Wolumen

Rekomendowane odpowiedzi

To:

 

W dniu 30.03.2021 o 08:37, Wolumen napisał:

Sam jestem katolikiem ale żadnym ultrasem, jak większość z nas

vs to:

W dniu 30.03.2021 o 08:37, Wolumen napisał:

Myślicie,że warto mu to napisać w komentarzu dla pozostania w zgodzie z samym sobą?

 

To w końcu jesteś "postępowcem", czy "ultrasem"? :)

 

W dniu 30.03.2021 o 08:37, Wolumen napisał:

-zagorzały katolik, ortodoks wręcz bym rzekł jak na swoj wiek-profil na IG przesiąknięty wręcz treściami religijnymi wlącznie z cyt. zapisow Pisma Swietego.

Różne są zaburzenia.

 

Pragnę tylko zauważyć jedno: zabawa w chrześcijaństwo w obrządku katolickim to NIE jest szwedzki stół, gdzie biorę co mi się podoba, a ignoruję to, co mi nie podchodzi, tylko kolacja zasiadana u babci - żryj WSZYSTKO i w całości, albo będziesz się smażyć w piekle. I nawet ziemniaczków nie wolno zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

To:

 

vs to:

 

To w końcu jesteś "postępowcem", czy "ultrasem"? :)

 

Różne są zaburzenia.

 

Pragnę tylko zauważyć jedno: zabawa w chrześcijaństwo w obrządku katolickim to NIE jest szwedzki stół, gdzie biorę co mi się podoba, a ignoruję to, co mi nie podchodzi, tylko kolacja zasiadana u babci - żryj WSZYSTKO i w całości, albo będziesz się smażyć w piekle. I nawet ziemniaczków nie wolno zostawić.

Zgodnym z samym sobą mogę być nawet będąc nie wierzącym, więc nie łącz tego z sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.03.2021 o 12:38, Taboo napisał:

Mam dobrego przyjaciela, jest bardzo wierzący, udziela się w społecznościach itp jest też wg mnie inteligentną osobą. Natomiast przez wiarę nie używa zabezpieczenia, ma 4 dzieci. Twierdzi z żoną, że jak się trafi 5 dziecko to będzie dar od Boga. I tak dalej...

 

Jak dla mnie to patologia - powinienem się wpierdzielać?

 

Zły przykład.  

 

Akurat ten Twój znajomy żyje w zgodzie z zasadami kościoła i je respektuje.

Jedną z nich jest wlasnie antykoncepcja-grzech.

 

Nie masz mu o co uwagi zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.