Skocz do zawartości

Propagandówka szczepionkowa z 30 marca 2021


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Szacowny Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj, że teraz już będzie fajnie, teraz już będzie zajebiście, że w drugim kwartale podadzą 20 milionów szczepionek (dawek).

 

Żeby było fajnie i zajebiście to trzeba więcej punktów szczepień i oni zrobią te punkty szczepień i będzie fajnie i będzie nowocześnie.

 

Będą szczepić apteki, będą szczepić ratownicy medyczni i pielęgniarki, będą szczepić w systemie MC Vaccine. 

 

No to ja mam dwa zajebiście ważne pytania, w zasadzie retoryczne, pierwsze brzmi PO CHUJ WAM NOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ? 

 

Na dzień dzisiejszy jest 6320 punktów szczepień w Polsce. 

 

Obywateli na terenie RP mamy 38 000 000.

 

Dzieci w wieku poniżej lat 16, których się nie szczepi mamy około 7 000 000

 

Do tego mamy 2 miliony zaszczepionych dwoma dawkami, coś około kolejne 2 jedną dawką, ale do połowy kwietnia będzie z 4 000 000 zaszczepionych dwoma dawkami ogółem. 

 

Czyli z 38 odchodzi nam 11 milionów w postaci dzieci, których się nie szczepi i osób już zaszczepionych: 38 - 11 = 27.

 

Mamy więc teoretycznie do zaszczepienia 27 000 000 mieszkańców. 

 

Szczepionki są dwudawkowe prócz J&J, którego sprowadzą 4 000 000 dawek więc mamy do wykonania łącznie 4 mil zastrzyków + 23 miliony x 2, co daje nam raptem 50 milionów zastrzyków/ szczepień (przy fikcyjnym założeniu, że zaszczepią się wszyscy).

 

50 000 000 : 6320 = 7911 zastrzyków na punkt szczepień.

 

Więc gdyby chciano zaszczepić całą populację w drugim kwartale począwszy od połowy kwietnia to w ciągu 75 dni przy istniejącej infrastrukturze wypada nam 105 zastrzyków dziennie na punkt szczepień.

 

Przychodnia czynna jest średnio 12h, więc punkt szczepień może być czynny tyle samo, niech maja jakieś przerwy, przyjmijmy, że szczepią 10h z 12h pracy.

 

Więc otrzymujemy 10,5 pacjenta na godzinę (w jednym punkcie szczepień) przy istniejącej infrastrukturze i założeniu, że zaszczepią się wszyscy

 

Przypominacie sobie szczepienia ze szkoły średniej czy podstawowej, gdzie dwie panie pielęgniarki w ciągu dnia (trwania godzin lekcyjnych) - 8-9 h potrafiły zaszczepić 500- 600 uczniów? 

 

Wiec przy istniejących punktach szczepień można by zaszczepić całą populację w iście sprinterskim tempie, gdyby było czym ;) 

 

Oczywiście ankieta (która zajmuje max 5 minut albo i nie bo zachęcają przy zapisie do pobrania z Internetu i przyniesienia gotowej i podpisanej) i obserwacja po szczepieniu (która trwa 15 minut) + jakaś rozmowa z lekarzem itd. Pacjent spędza w punkcie szczepień 30 minut max. No ale nie szczepi się ich pojedynczo, zrobienie 5 zastrzyków co pół godziny to żaden wyczyn ...... 

 

Przykładowo w najbliższym mnie punkcie, szczepią pacjentów co 10 minut po kilku jednocześnie, wiec wydajność jest nie na poziomie 10,5 pacjenta na godzinę tylko kilkudziesięciu na godzinę.....

 

Premier Morawiecki zadeklarował, że w drugim kwartale podadzą 20 000 000 dawek, aktualny grafik kończy się w połowie marca, więc te hipotetyczne 20 milionów podadzą w ciągu 75 dni, co daje 42 dawki dziennie na punkt, czyli 4,2 pacjenta na godzinę w punkcie szczepień :D 

 

Dodatkowo są ciągłe problemy z dostawami szczepionek, dodatkowo zaszczepić chce się 52% Polaków (no ale przyjmijmy, że system zrobią tak iż jeśli ktoś wypada z kolejki bo jest na nie, to w jego miejsce wskoczy chętny wiec teoretycznie można by podać te 20 milionów), wiec przyjmijmy iż mamy jedynie problem z dostawami szczepionek

 

Głównym punktem konferencji prasowej było tworzenie nowych punktów szczepień, apteki, pielęgniarki solo, ratownicy solo, MC Vaccine itp.

 

Czyli przekierowanie uwagi narodu na problem, który nie istnieje i rozwiązanie go (przynajmniej medialne). 

 

Problemem nie jest ilość punktów szczepień tylko ilość szczepionki i ewentualnie jej dystrybucja w PL może stwarzać problemy.

 

Czyli realny problem to są działania rządu, zakup szczepionek, niezdolność do wyegzekwowania terminowych dostaw, kiepski łańcuch dystrybucji do punktów szczepień.  

 

Pan Premier i rząd chcą rozwiązać problem naprawiając jedyny element systemu, który jest wydolny, ma zapas mocy przerobowej i działałby prawidłowo gdyby nie inne elementy systemu ,za które Pan Premier & Ska odpowiadają osobiście. 

 

Mamy więc cyrk medialny, to nie my daliśmy dupy tylko system opieki zdrowia nie nadąża ze szczepieniami, co jak wykazałem powyżej jest fikcją

 

To wprowadzą jako rozwiązanie nieistniejącego problemu MC Vaccine, gdzie aptekarze, ratownicy medyczni solo, pielęgniarki solo będą prowadzili szczepienia. I ci ludzie chętnie będą to robić, bo poleci za tym zachęta finansowa, wiadomo jest propagandówka medialna, musi być i pokazówka, że niby rozwiązanie działa. 

 

To oznacza większą ilość komplikacji i zgonów, z prostej przyczyny nie każdy był przeszkolony w używaniu trauma packów, takie szkolenie jest długotrwałe i kończy się praktyką. Więc nawet jeśli wszyscy szczepiący będą mieli przy sobie trauma packi (w co wątpię), w razie potrzeby niewielu ich użyje skutecznie. No i kareteczki stoją w kolejce po kilkanaście godzin.

 


Więc dostaliśmy dzisiaj propagandówkę, która:

 

1 Tworzy nieistniejący problem

 

2 Daje rozwiązanie nieistniejącego problemu

 

3 Wybiela rządzących i maskuje ich nieudolność na innych polach

 

Kosztem:

 

1 Nieistniejący problem jest rozwiązany kosztem życia i zdrowia pacjentów

 

2 Nieistniejący problem jest rozwiązany kosztem ogółu podatników

 

Podsumowując konferencję prasową, znów zjebaliśmy ale wmówimy narodowi, że jesteśmy zajebiści i że robimy coś konstruktywnego wszystko kosztem życia, zdrowia i pieniędzy tychże obywateli. 

 

Post ma na celu pokazanie jak to działa i jak barany w to wierzą bezrefleksyjnie, nie dotyczy rozważań czy istnieje pandemia czy nie, kto na tym zarabia, teorii spiskowych, więc proszę bez szurstwa. 

  • Like 12
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mosze Red napisał:

Żeby było fajnie i zajebiście to trzeba więcej punktów szczepień i oni zrobią te punkty szczepień i będzie fajnie i będzie nowocześnie.

 

Będą szczepić apteki, będą szczepić ratownicy medyczni i pielęgniarki, będą szczepić w systemie MC Vaccine. 

 

Brakuje jeszcze tylko milicyjnych patroli wyłapujących i kłujących przechodniów i kierowców :)

 

12 minut temu, Mosze Red napisał:

pierwsze brzmi PO CHUJ WAM NOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ? 

Przecież zapowiedziano już kolejne pandemie.

 

14 minut temu, Mosze Red napisał:

Czyli realny problem to są działania rządu, zakup szczepionek, niezdolność do wyegzekwowania terminowych dostaw

Innymi słowy firmy produkujące szczepionki dymają państwa na kasę.

 

14 minut temu, Mosze Red napisał:

Mamy więc cyrk medialny, to nie my daliśmy dupy tylko system opieki zdrowia nie nadąża ze szczepieniami, co jak wykazałem powyżej jest fikcją

Takie masowe szczepienia nie są wcale dobrym pomysłem i mogą nieść poważne konsekwencje zdrowotne w postaci nowych, bardzo groźnych szczepów.

 

15 minut temu, Mosze Red napisał:

Więc dostaliśmy dzisiaj propagandówkę, która:

Temat zastępczy dla:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aptekami to nie jest wcale taki głupi pomysł, bo tam ludzie chodzą naturalnie, po codzienne sprawy, po leki, więc szybciej podejmą decyzję, jak zobaczą innych w tym samym miejscu szczepiących się i wychodzących na zewnątrz. Efekt psychologiczny. Nie mam pojęcia, gdzie jest u mnie najbliższy punkt szczepień, czy coś takiego, a apteka wiem, gdzie jest. Jakiś element marketingowy może. Poza tym oczywiście rozproszenie odpowiedzialności, bo przewalą na więcej ludzi prawne spierdolenie całego systemu. Na prywaciarza przerzucą koszty odszkodowań ewentualnych, gwarantuję to. Apteka szczepiła, po odszkodowanie zgłaszać się do apteki, a nie do rządu. Na takiej zasadzie. To sprytne skurwiele i wały potrafią kręcić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

tworzenie nowych punktów szczepień, apteki, pielęgniarki solo, ratownicy solo, MC Vaccine itp.

Jak słyszę zwrot "pielęgniarki solo" czy "ratownicy solo", w umyśle widzę tych wzystkich, którzy ze względu na stan zdrowia po prostu nie mogli się samodzielnie przemieścić do punktu szczepień. Lub powiedzieli że nie mogą, więc tak "ominęli system" i nie przyjęli swej dawki, nie narażając się na ewentualne kary.

 

Swoją drogą, mogli do listy uprawnionego personelu dopisać rachmistrzów spisu powszechnego, żołnierzy WOT czy listonoszy... bo przecież pielęgniarek czy ratowników "wolnych" i tak nie ma. Więc jeśli oni będą szczepić, kto przejmie ich obowiązki i np. pojedzie do człowieka z zawałem? Skąd pan Premier ich niby wytrzaśnie, z maszyny do klonowania? Czy zabierze ich z oddziałów onkologii, z załóg eR-ek? Ech...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest bajzel to czas pomyśleć czy nie dać się "dziabnąć" z kopertą u jakiejś pielęgniaki np w podeszwe buta. Do statystyk będzie, dla papierka będzie , a tego gówna w krwi  nie będzie się miało. Ciekawe ile ludzi chce się tym g szczepić, kiedyś mówili że 50%, ja wolałbym wogóle tego nie tykać nawet kijem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

Czyli z 38 odchodzi nam 11 milionów w postaci dzieci, których się nie szczepi i osób już zaszczepionych: 38 - 11 = 27.

 

Mamy więc teoretycznie do zaszczepienia 27 000 000 mieszkańców. 

Minus 5 milionów za granicą, którzy nadal są zameldowani w PL. I minus 5 milionów sceptyków szczepień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał:

Temat zastępczy dla:

 

To akurat przewidziałem już kilka miesięcy wstecz :) 

 

Będzie większy dołek. 

 

Postawiłem też pewną hipotezę, ciekawe czy skończy się wszystko w taki sposób jak przewidziałem w najczarniejszym scenariuszu.

 

PLN bardzo osłabnie, a wtedy EU i bracia Niemcy przyjdą z pomocą i zaoferują dla ratowania polskiej gospodarki, że wezmą ten ciężar na siebie xD

 

I wprowadza nam ojro po jakimś mocno niekorzystnym kursie + jeszcze z 15% na opłaty manipulacyjne extra i nagle się okaże, że przed pandemią ojro kosztowało X, a Polak uciekający w strefę ojro zapłaci przy przewalutowaniu z wszystkimi opłatami, które wymyślą 2x. Zabór dorobku Polaków z ostatnich 30 lat w białych rękawiczkach. 

 

Nagle z dnia na dzień w PL będzie najniższa płaca minimalna i najniższe najczęściej wypłacane wynagrodzenie w całej EU, program Niewolnik plus.

 

Cyk cyk, wał stulecia zrobiony i jeszcze ludzie będą dziękować, bo mogła być Wenezuela xD

 

 

Przy okazji można wprowadzić jakieś ciekawe rozwiązania, że osoba fizyczna może np. maksymalnie przewalutować 100 000 PLN i jak ktoś ma oszczędności w PLNach to zostanie ograbiony z prawie wszystkiego.  

 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

Mamy więc teoretycznie do zaszczepienia 27 000 000 mieszkańców. 

Będą szczepić nas jak bydło nie przebadanym preparatem, zrobię wszystko, żeby się nie zaszczepić, w ostateczności chyba, że zmuszą mnie do tego. CZYSTY FASZYZM.

Kiki85uuu wyjaśnił temat:

 

https://www.cda.pl/video/6243626ad?fbclid=IwAR0MlRtykEcJ_0S4fxS6EFJOh3OdwwJNu7ArsInl2ENaBdsm1S_KLGwB-tM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Kleofas said:

Nie po to były inwestycje,

Łapówki. Astronomiczne łapówki. Inwestycji sensu stricto tu żadnych prawie nie było. Moce wytwórcze były. Jedyne inwestycje to ponieśli ci co się przy okazji na tort załapali, typu fabryka maseczek Kluczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Myślałem dokładnie o tym samym, tym bardziej, że ja mógłbym mieć taką możliwość xD.

 

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

kiedyś mówili że 50%,

Nie martw się - odsetek chętnych do zaszczepienia będzie rósł z każdym dniem prania mózgu  w jedynej prawdomównej tylewizji i po każdym przemówieniu businessman'a (wróć!) pasterza dusz z miasta pierników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.