Skocz do zawartości

Jestem na kwarantannie


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Znajomy robił sobie badania na obecność koronawirusa, kiedy wyszedł wynik pozytywny, podał mnie, że miałem kontakt z osobą zakażoną, kolega, który jest chory dostał 10 dni kwarantanny, ja będąc zdrowy 14 dni ABSURD. Odnośnie Plandemii mamy rozporządzenie, nie stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej, słyszałem, że bycie na kwarantannie jest to nielegalne, tak samo jak chodzenie w maseczkach. Które przepisy prawne o tym mówią, że kwarantanna dawana obywatelom jest nieprawna ?

 

 

Proszę o rady

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zamaskowanie można w dziecinny sposób obchodzić, tak z kwarantanny się nie wywiniesz. Ona fakt, jest wątpliwa konstytucyjnie, bo de facto stanowi pozbawienie wolności bez wyroku sądu, ale odbyć ją musisz.

 

Cytat

(...) jedynym efektywnym środkiem kontroli legalności pozbawienia wolności w wyniku hospitalizacji lub kwarantanny może okazać się powództwo o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych. Strona powodowa zobowiązana będzie wykazać, że doszło do naruszenia dóbr osobistych, co w przypadku hospitalizacji nie powinno nastręczać problemu. W przypadku kwarantanny będzie musiała natomiast wykazać, że faktycznie doszło do pozbawienia wolności poprzez konieczność pozostawania w określonym miejscu. Kluczowe jednak znaczenie będzie miało wykazanie, że pozbawienie wolności osobistej było niezgodne z przepisami krajowymi (np. zastosowano kwarantannę mimo braku kontaktu z osobą chorą na chorobę zakaźną, zastosował ją niewłaściwy organ, stosowano ją przez zbyt długi czas, była bezpodstawnie przedłużona).

 

Źródło: http://www.codozasady.pl/koronawirus-jak-mozna-skarzyc-sie-na-zastosowany-przymus-leczniczy/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podważył testy na koronawirusa, które nie wykrywają covida? Jeśli nie wykrywa covida, to kwarantanna jest bezprawna.

 

Wklejam z ulotki pcr.

 

Instrukcja PCR „dają pozytywny wynik w przypadku wielu zarazków, w tym wirusa grypy A (H1N1), wirusa grypy B (Yamagata), wirusa syncytium układu oddechowego ( typ B), Adenowirus układu oddechowego (typ 3, typ 7), wirus paragrypy (typ 2), Mycoplasma Pneumoniae, Chlamydia Pneumoniae ”

Edytowane przez Martius777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Covidianin napisał:

pozbawienie wolności bez wyroku sądu, ale odbyć ją musisz.

Dzięki za linka, poczytam sobie o tym.

Teraz, Martius777 napisał:

Jeśli nie wykrywa covida

Ja miałem tylko kontakt nic więcej, żeby było weselej, wszystko podciągają pod Covid, zapalenie oskrzeli, płuc, grypa, przeziębienie, nawet biegunkę. Masz grype, nie to nie grypa, to covid.

Koleiny absurd, którą ma mój znajomy, mieszka z rodzicami, on na piętrze, rodzice na parterze, rodzic jeden zrobił sobie test na covid, wyszedł pozytywny, mają osobne wejście, cały dom idzie na kwarantanne, łącznie z moim znajomym, bo miał kontakt z osoba zarażoną.

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://legaartis.pl/blog/2021/03/22/kwarantanna-dla-powracajacych-niezgodna-z-prawem/

 

Wspomina, że kwarantanna może być nałożona jeśli STWIERDZONO chorobę zakaźną. Zażądaj testu na koronawirusa i mają potwierdzić czy czy wykrywa na podstawie ulotki.  Nie ma na świecie żadnego testu na koronawirusa! Sam twórca pcr potwierdził, że nie wykrywa.

Edytowane przez Martius777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boromir napisał:

Witajcie :)

 

Znajomy robił sobie badania na obecność koronawirusa, kiedy wyszedł wynik pozytywny, podał mnie, że miałem kontakt z osobą zakażoną, kolega, który jest chory dostał 10 dni kwarantanny, ja będąc zdrowy 14 dni ABSURD. 

Mieszkacie razem? Inaczej jakim cudem dostałeś aż 14 dni? Kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną chyba też trwa 10 dni, o ile właśnie nie mieszkacie razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Boromir said:

Witajcie :)

 

Znajomy robił sobie badania na obecność koronawirusa, kiedy wyszedł wynik pozytywny, podał mnie, że miałem kontakt z osobą zakażoną, kolega, który jest chory dostał 10 dni kwarantanny, ja będąc zdrowy 14 dni ABSURD. Odnośnie Plandemii mamy rozporządzenie, nie stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej, słyszałem, że bycie na kwarantannie jest to nielegalne, tak samo jak chodzenie w maseczkach. Które przepisy prawne o tym mówią, że kwarantanna dawana obywatelom jest nieprawna ?

 

Legalny czy nie - siedź na tej kwarantannie. Odpoczniesz. Warto wykorzystać ten czas dla siebie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trevor napisał:

Warto wykorzystać ten czas dla siebie.

Już odpalam gry, zabieram się za książki, które leżą, a nie przeczytałem, mam kilka robót do zrobienia w domu.

Edytowane przez Boromir
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yrl napisał:

Zrób sobie test i zwolnią Cię z kwarantanny.

Naprawdę tak to działa, jak zrobię, wyjdzie negatywny będę mógł iść do pracy ?

1 minutę temu, Analconda napisał:

Zerwać kontakt z kolegą konfidentem.

Sytuacja była taka, że i tak mnie musiał podać, gdyby zataił mógłby mieć problemy, żaden konfident.

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Jestem na kwarantannie

Mandat za chodzenie bez maseczki jest już zgodny z prawem. Prawo się zmieniło i zostało dość szybko legislacyjnie usankcjonowane.

Wiec teraz śmiało można dostać 500 zł do zapłaty w budżecie Państwa te pieniązki przy takim rozdawnictwie się jak najbardziej przydadzą ;)

https://gazetakrakowska.pl/tag/mandat-za-brak-maseczki

 

https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10433385/mandat-za-brak-maseczki-nakaz-zaslaniania-nosa-i-ust-jest-zgodny-z-prawem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Analconda said:

Zerwać kontakt z kolegą konfidentem.

Zasadniczo dopuszczalne jest mieć nieco nieogarniętych kolegów - mogą się sprawdzać na innych polach. On i tak pewnie biedaczek w dobrej wierze podjebał. 

Tym niemniej, w naszym gronie znajomych, mamy na tę okoliczność prostą zasadę - w razie "w" to się nawet nie znamy. Tym sposobem np. tylko eks-szwagierkolaska była sama na kwarantannie. Chociaż teraz już dubeltowo zaszczepiona, więc na legalu może zarażać, bez kwarantanny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromiruważaj bo są tu tacy że zaraz napiszą i dobrze bo zarazisz innych xD byl nawet taki jeden co mówił "prawidłowo że sklepu zamykane" i jakby miał biznes to by zamkną 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 Ciekaw jestem jakby tak faktycznie było że jego dorobek zamykają co by zrobił. 

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też siedze na kwarantannie i czuje się lekko mówiąc kiepsko - gorączki brak, ale suchy kaszel i dziwny ciężki oddech ;/ miałem to już rok temu i miałem identyczne objawy jak teraz.  Jak wyjdę z kwarantanny to pójdę zrobić rtg płuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje brachu, że musisz teraz 14 dni być w zamknięciu takie chore przepisy w tym kraju. Co powiesz na taki absurd sytuacja z mojej rodziny 6 osób żyjących w jednym domu 3 z nich się zaraziła a 3 zdrowa trzymani razem w zamknięciu. Chorzy mogli po 10 dniach już wychodzić natomiast zdrowi jeszcze profilaktycznie 1 tydzień w domu gdzie każdego dnia mieli kontakt z pozostała 3 ozdrowieńców i powiedz mi gdzie tu logika kwarantanny? Co do przepisów sporządzone są i uchwalone na podstawie rozporządzenia a nie ustawy dlatego nie mają mocy prawnej dodatkowo nie ma stanu wyjątkowego. Upodlenie społeczeństwa nakazem noszenia masek i karaniem za ich brak jest nielegalne. Niestety w tym kraju sam dobrze wiesz jak człowiek jest traktowany w każdym obszarze życia zwłaszcza mężczyźni. Trzymaj się, odpoczywaj i wykorzystaj ten wolny czas produktywnie może nauka języka, czytanie wartościowych książek, forum BS😉

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.