Skocz do zawartości

Jestem na kwarantannie


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

@Orybazy myślę że nie jest to teraz do obejścia. Jest to zatwierdzone i sędziowie jeśli tylko wnioski będą spływać do nich będą klepać to. Ludność jak zwykle nie jest świadoma. Zapozna się z przepisami gdy władza wykonawcza Policja straż miejska będzie egzekwować to i nakładać mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, DissolvedAir said:

myślę że nie jest to teraz do obejścia. Jest to zatwierdzone i sędziowie jeśli tylko wnioski będą spływać do nich będą klepać to. Ludność jak zwykle nie jest świadoma. Zapozna się z przepisami gdy władza wykonawcza Policja straż miejska będzie egzekwować to i nakładać mandaty.

Mam skierowanie na operację przegrody nosa, jak to w sądzie nie wystarczy to zapłacę. Będę miał na papierze że nie jestem tchórzem.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy skierowanie na operację przegrody nosa stwierdza że masz ja skrzywiona i nadaje się do operacji. Większość populacji ma krzywa w mniejszym bądź większym stopniu przegrodę nosa.Czeac się operuje prywatnie część na NFZ. Natomiast to nie jest równoznaczne z przeciwwskazaniem do noszenia maseczek.Owszem laryngolog może Ci takie zaświadczenie wystawić Wtedy gdy Policja Cię wylegitymuje i będzie próbowała ukarać mandatem takie zaświadczenie jest podstawą w sądzie do odstąpienia od kary.No nie wiem jak też jest z noszeniem tego typu zaświadczenia przy sobie pod względem prawnym czy na wezwanie masz okazać czy dopiero w sporach sądowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dyletant napisał:

 To opisz nam ją, w czym problem? Dziwne.

Też jestem ciekaw co to była za sytuacja, że musiał 'kolega' Ciebie podpierdolić. Ja bym wykorzystał czas tej kwarantanny na przemyślenie z kim się zadaje.

 

Niektórzy zapomnieli, że przepisy przepisami, ale żyjemy jako niewolnicy w tym kraju i władza ma to w dupie. Przyjedzie policja, delikwenta nie będzie podczas nałożonej kwarantanny w domu, wlepią mandat, który będzie ściągany z urzędu z pensji itp. Jak kogoś stać na to żeby się potem sądzić i wygrywać rozprawy to super ale to jest garstka polaków, którzy mają takie możliwości. W innych krajach jest to samo, żeby nie robić iluzji, że tylko u nas panuje taki system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orybazy napisał:

Ktoś ma pomysł jak w sądzie można to podważyć?

Tutaj jest to dość prosto i przejrzyście opisane, przeglądając różne artykuły na ten temat kilkukrotnie natknąłem się na taką interpretację.
https://www.wykop.pl/link/6026047/kara-za-brak-maseczki-ciagle-niezgodna-z-prawem/
Może
mamy na grupie prawnika, który jest w stanie to potwierdzić albo zanegować?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Kubek said:

Tutaj jest to dość prosto i przejrzyście opisane, przeglądając różne artykuły na ten temat kilkukrotnie natknąłem się na taką interpretację.

Hej, dzięki widziałem to ale to jest stan na 25/02. 

@Mosze Red Ktoś z Braci prawniczej mógłby wiedzieć czy dalej ustawa nie precyzuje do kogo kierowany jest nakaz noszenia masek?

Pod:

https://www.gov.pl/web/gis/nowy-koronawirus-sars-cov-2--zalecenia

Dalej jest:

"Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.
Używaj  maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orybazy napisał:

to jest stan na 25/02. 

Tu jest jeszcze tekst Kancelarii Prawniczej z 24.03, więc chyba nadal aktualne.
https://legaartis.pl/blog/2021/03/24/nakaz-zaslaniania-ust-i-nos-nadal-niezgodny-z-prawem-poniewaz-ani-z-ustawy-ani-z-rozporzadzenia-nie-wynika-kogo-dotyczy/

Edytowane przez Kubek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Kubek said:

Tu jest jeszcze tekst Kancelarii Prawniczej z 24.03, więc chyba nadal aktualne.

Faktycznie nie sprecyzowali do kogo się to odnosi. Ciekawe czemu nie napisali "wszystkie osoby przebywające na terytorium RP"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś kontakt czy też zostałeś podany to siedź na tyłku. Kwarantanna jest nielegalna gdy przyjeżdżasz zza granicy i dają Ci ją z automatu.

Tylko pozytywny wynik, podejrzenie choroby lub kontakt z chorą osobą może Cię prawnie usadzić.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zapodał taką tezę, że jeśli kiedyś to się skończy i w końcu posypią się pozwy za różne choroby dróg oddechowych spowodowane ciągłym noszeniem maseczki to okaże się, że żadne prawo Cię do tego nie zmuszało. Tak samo jak żadne prawo nie zmusza Cię do zaprzestania działalności gospodarczej i wielu innych. Taki matrix, niby coś trzeba ale nie trzeba, wszystko w białych rękawiczkach. Nikt Cie do niczego nie zmusza, jedynie stwarza okoliczności przez które sam zakuwasz się w te dyby. Taki matrix, więzienie bez krat ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubek

Już widać pierwsze objawy tego co piszesz. Ktoś Kaczyńskiego do sądu podał bo chyba odwiedził grób swojego brata, sąd stwierdził że cmentarne zakazy są niezgodne z prawem i Kaczyński prawa nie złamał. 

 

Dzisiaj ładna pogoda, pełno patroli maseczkowych, z przyjemnością po raz kolejny odmówię przyjęcia mandatu :)

 

Teraz rozporządzenie nie dotyczy NIKOGO.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir

Paradoksalnie to najlepszy sposób o ile ktoś nie reaguje źle na alko. Mi żadne NLPZ tak nie pomagają na ból głowy jak 3 piwka, na ból mięśni niezastąpione są konopie - nikogo nie namawiam, mówię z doświadczenia. Max 5 dni takiej kuracji i jak nowy, a węch i smak przy każdej infekcji tracę. Jak mówi mądrość ludowa: "kto pije i pali ten nie ma robali" :D

Nawet nie pamiętam jak antybiotyki wyglądają.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 08:41, Imiennik napisał:

"kto pije i pali ten nie ma robali"

Jeżeli mam dwa tygodnie kwarantanny, miałem wynik negatywny, a miałem kontakt z osobą zarażona, czy z automatu przedłużają kwarantanne, czy trzeba robić sobie badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993 

Dostałeś skierowanie na test, czyli kwarantanna z automatu aż do negatywnego wyniku. Pozytywny wydłuża kwarantannę, negatywny ją kończy. Dzwoń do sanepidu, lekarza, jakiś błąd w matrixie ;)

@Boromir

Nie mam pojęcia co będzie gdy spotkasz osobę chorą będąc na kwarantannie. A co z tamtą osobą? Jej też wydłużą kwarantannę? Co jak dwie osoby siedzą razem na quarantino? Będą siedzieć do usranej śmierci?

 

Tutaj mogę Ci polecić kancelarie Lega Artis.

 

Protip: najlepiej jest się zwyczajnie nie chwalić i nie utrzymywać kontaktu z osobami spowiadającymi się urzędom :)

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993

Zgadza się, a ja opisałem Ci algorytm jak to powinno działać, wiem z doświadczenia bo znam osobę która była w podobnej sytuacji. U Ciebie coś musieli pomieszać. Dzwoń to wyjaśnić do sanepidu. U znanej mi osoby kobieta z sanepidu dzwoniła z informacją o wyniku (negatywnym w tym przypadku) i braku dalszej kwarantanny z tegoż powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.