Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam książki które na mnie wpłynęły pozytywnie. 

 

1. Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą. 

 

2. Pamięć absolutna - Arnold Schwarzenegger. 

 

3. Sylwester Stallone również jego biografia.

 

4. Song Hongbing – „Wojna o pieniądz "1 i 2”

 

5. Zbigniew Brzeziński – „Wielka szachownica”

 

6. Daniel Estulin – „Prawdziwa historia klubu Bilderberg”

 

7. Henry Kissinger – „Dyplomacja”. 

 

8. Benjamin Graham – „Inteligentny Inwestor”

 

9. Charles Mackey – „Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów”

 

10. Edward Griffin- Finansowy potwór z Jekyll Island.

 

11. Rothbard Murray – Złoto, banki, ludzie, krótka historia pieniądza

 

12. Jesús Huerta de Soto – Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne.

 

13. Murray N. Rothbard-Tajniki bankowości. 

 

14.  MJ De Marco - Fastlane Milionera Polecam  (lepsza wersja od kyosaki) 

 

15. Volant 5 poziom -

Dla chłopaków do 25 lat raczej ;)

 

16. Krzyżanowski-Manipulacja w języku.

 

17. Mazur-Marketing polityczny, studium porównawcze prezydenckich kampanii wyborczych  w USA i Polsce.

 

18. Basu- Czarna Księga Perswazji.

 

19. Mason Currey - Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły. 

 

20. Batko-Haker Umysłu.

 

21. Konrad Pankiewicz- Ekspert Perswazji.

 

22. Dr. Amena-Zmień swój mózg, zmień swoje życie.

 

23Denis Waitley - Być Najlepszym. 

 

 

Resztę dopisze później jak sobie przejrzę to co mam i jest godniejsze uwagi

 

 

 

 

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałbyś chęci i czas dopisać po jednym zdaniu co wyciągnąłeś z danej książki? Bo domyślam się, że "Pamięć absolutna" Schwarzennegera nie jest poradnikiem nt. technik pamięciowych, a "Wielka szachownica" to nie jest podręcznik gry w szachy. I niektóre tytuły są trochę mylące, np. po samym tytule "Zmień swój mózg, zmień swoje życie" spodziewałem się czegoś innego niż tego co jest w tej książce choć i tak uważam, że książka jest warta uwagi i może sporo wnieść do życia.

 

Sam dodam jeszcze:

Max Stirner- Jedyny i jego własność

Dla fanów filozofii, trochę wodolejstwa, ale dobrze pokazuje, że trzeba samemu się o siebie zatroszczyć bo każda organizacja(państwo, kościół, partie polityczne itd.) dbają przede wszystkim o siebie i my też powinniśmy tak robić.

Nassim Nicholas Taleb- Czarny łabędź

Dużo ciekawych spostrzeżeń o statystyce(np. opisuje dlaczego model Gaussa nie zawsze jest najlepszy do modelowania rzeczywistości), pokazuje też jak zdarzenia nadzwyczajne mogą mocno wpływać na rzeczywistość(pomimo, że są bardzo rzadkie) oraz, że nie ma dobrej metody żeby się zabezpieczyć na 100% przed takimi zdarzeniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kangur Z Austrii napisał:

A miałbyś chęci i czas dopisać po jednym zdaniu co wyciągnąłeś z danej książki? Bo domyślam się, że "Pamięć absolutna" Schwarzennegera nie jest poradnikiem nt. technik pamięciowych, a "Wielka szachownica" to nie jest podręcznik gry w szachy. I niektóre tytuły są trochę mylące, np. po samym tytule "Zmień swój mózg, zmień swoje życie" spodziewałem się czegoś innego niż tego co jest w tej książce choć i tak uważam, że książka jest warta uwagi i może sporo wnieść do życia.

 

Sam dodam jeszcze:

Max Stirner- Jedyny i jego własność

Dla fanów filozofii, trochę wodolejstwa, ale dobrze pokazuje, że trzeba samemu się o siebie zatroszczyć bo każda organizacja(państwo, kościół, partie polityczne itd.) dbają przede wszystkim o siebie i my też powinniśmy tak robić.

Nassim Nicholas Taleb- Czarny łabędź

Dużo ciekawych spostrzeżeń o statystyce(np. opisuje dlaczego model Gaussa nie zawsze jest najlepszy do modelowania rzeczywistości), pokazuje też jak zdarzenia nadzwyczajne mogą mocno wpływać na rzeczywistość(pomimo, że są bardzo rzadkie) oraz, że nie ma dobrej metody żeby się zabezpieczyć na 100% przed takimi zdarzeniami.

Jasne że dopisze coś więcej na razie sobie robię w niektórych miejscach w sieci "chmury" aby w przyszłości nic nie potracić i ewentualnie wrócić do tych rzeczy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

IMHO fajowo przeczytać książkę/forum ale bez przesady z braniem przekazu. Ile bym tych książek przeczytać miał niby, żeby w "prawdziwe" życie wejść? ;)

Czytać warto, fajnie, ale nie ma co sztywno trzymać się jakichś tam zasad w świecie relacji ludzkich.

Znam ludzi co czytali wszelakie książki, na wszelakie tematy z wystrzelonym EGO na maksa - sam się zastanawiam, co było pierwsze EGO, czy te teoryje - tak czy srak jacyś "błędni" są ;) 

P.S.

Ja tam zalecam lekturę książki "Pan Tadeusz" - prawie ją przeczytałem do końca, kunszt twórcy piszącego 13-zgłoskowcem mnie przyciągnął, ale o nocy Tadeusz i Zosi dosłuchałem u A.Fredro ;)  

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bohun napisał:

Witam

IMHO fajowo przeczytać książkę/forum ale bez przesady z braniem przekazu. Ile bym tych książek przeczytać miał niby, żeby w "prawdziwe" życie wejść? ;)

Czytać warto, fajnie, ale nie ma co sztywno trzymać się jakichś tam zasad w świecie relacji ludzkich.

Znam ludzi co czytali wszelakie książki, na wszelakie tematy z wystrzelonym EGO na maksa - sam się zastanawiam, co było pierwsze EGO, czy te teoryje - tak czy srak jacyś "błędni" są ;) 

P.S.

Ja tam zalecam lekturę książki "Pan Tadeusz" - prawie ją przeczytałem do końca, kunszt twórcy piszącego 13-zgłoskowcem mnie przyciągnął, ale o nocy Tadeusz i Zosi dosłuchałem u A.Fredro ;)  

Pozdro

 

Spokojnie książki typu Metro czy Wszystko od Tolkiena też lubię 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bohun napisał:

IMHO fajowo przeczytać książkę/forum ale bez przesady z braniem przekazu. Ile bym tych książek przeczytać miał niby, żeby w "prawdziwe" życie wejść? ;)

Czytać warto, fajnie, ale nie ma co sztywno trzymać się jakichś tam zasad w świecie relacji ludzkich.

Żadnych książek nie musisz czytać, do prawdziwego życia też nie musisz wchodzić, cały czas w nim jesteś. I tak, nie ma co się sztywno trzymać prawd objawionych z książek, ale można coś z nich wyciągnąć co będzie dla ciebie skuteczne. I książki wymienione przez @Optimus Prime nie są tylko o relacjach(chyba żadnej książki typowo o relacjach tam nie ma), a raczej o szeroko rozumianej ekonomii, polityce, wpływie społecznym i jedna o mózgu, one bardziej służą do ogarnięcia tego co się wokół nas dzieje. I też nie ma sensu czytać w nieskończoność, ale jedna czy dwie z książki z tematyki o której nic nie wiesz są dobre na początek z tą tematyką. No i zawsze korzystniej przeczytać coś niż oglądać Trudne sprawy wieczorem.

 

2 godziny temu, Bohun napisał:

Ja tam zalecam lekturę książki "Pan Tadeusz"

Mickiewicz to pała, Słowacki król!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kangur Z Austrii napisał:

 @Optimus Prime nie są tylko o relacjach(chyba żadnej książki typowo o relacjach tam nie ma)

w 5 poziomie trochę o tym też coś znajdziesz. Myślę że to dobra pozycja do 25 lat (chociaż mentalność tutaj co niektórych też by podeszła) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co się kłócić, wiadomo przecież że Mickiewicz zjada Słowackiego na śniadanie, podczas czytania scen opisowych Słowackiego można usnąć. Tak naprawdę 80% książki można przewinąć i tak będziesz wiedział jeden z drugim o co chodzi, także ten... ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.