Skocz do zawartości

Małe miasta


xander99

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie rzecz biorąc byłem ostatnio w urzędach bo miałem parę spraw do załatwienia w związku z nieruchomością ale ja jeszcze studiuje. I w zasadzie te  urzędniczki to same prawie kobiety i gdy one usłyszały że studiuję to dziwnie się na mnie patrzyły. Nie ważne czy pani miała 50 czy 30 lat. Patrzyły z takim zdziwieniem i wyczytałem ż ich twarzy że prawdziwy facet to pracuje fizycznie a nie knigi przekłada z kąta w kąt. Więc trochę znalazłem się w dziwnej sytuacji aniżeli jest tu opisywane na forum że facet to tylko z wyższym bo lepsze zarobki. Czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem odebrać prawo jazdy w mundurze z cieciowni, za 3 minuty jak odjechałem był telefon czy mogę się wrócić, po powrocie milfik około 40 powiedział mi, że jestem tak przystojny, że zapomniała się przypomnieć żebym podpisał odbiór. 

 

 

Młodszy Turop był, a jak, ale chyba prestiżowym zawodem ich nie zniszczyłem jak średnie zarobki wtedy były okolo 5zl netto na rękę w ochronie. 

 

 

 

Także szukaj winy w czymś innym 😎

Edytowane przez Turop
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, xander99 napisał:

 gdy one usłyszały że studiuję to dziwnie się na mnie patrzyły.

Jeśli masz +30 lat, to lekkie zdziwienie może być uzasadnione.

23 minuty temu, xander99 napisał:

Więc trochę znalazłem się w dziwnej sytuacji aniżeli jest tu opisywane na forum że facet to tylko z wyższym bo lepsze zarobki. Czekam na wasze opinie

Te urzędniczki też raczej miały wyższe (a przynajmniej licencjat), więc same doskonale wiedzą, że wyższe wykształcenie =/= wyższe zarobki. Szczególnie w realiach mniejszych miejscowości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Throgg napisał:

Te urzędniczki też raczej miały wyższe (a przynajmniej licencjat), więc same doskonale wiedzą, że wyższe wykształcenie =/= wyższe zarobki. Szczególnie w realiach mniejszych miejscowości.

Są miejsca gdzie wyższe wykształcenie to jedyna opcja na stabilną pracę w jakimś urzędzie. Mieszkam w Gdańsku, ale mam znajomą z takiego Kłodzka skąd kto młody to spierdziela do metropolii. Bo poza sektorem publicznym nie ma praktycznie nic poza biedrą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, xander99 napisał:

Czekam na wasze opinie


Przejmujesz się opinią urzędniczych "biurw"? Pamiętaj że tam siedzą i pracują za "nasze" pieniądze. Jak obsługujący nas urzędnik ma "muchy w nosie". Lub" minę kota s.rającego na pustyni". To polecam pisać skargę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, xander99 napisał:

Patrzyły z takim zdziwieniem i wyczytałem ż ich twarzy że prawdziwy facet to pracuje fizycznie

 

Chyba źle odczytałeś ich wyraz twarzy bo nie wiem czy wiesz ,ale dzisiejsze kobiety pracownikami fizycznymi to gardzą.

Nie słyszałeś nigdy jak to kobiety z pogardą wypowiadają się na temat fizycznych per robol?

Zdziwienie tych kobiet rzekomo, że jesteś studentem i dodatkowo załatwiasz sprawy nieruchomości mogło być pozytywne

bo one wiedzą, że ogarnięty mężczyzna z dobrym zawodem po studiach równa się duże zarobki, więc któraś mogła być zainteresowana.

Druga sprawa studiujący mężczyźni to teraz rzadkość kolejny plus w twoją stronę dlatego kobiety mogły być zaskoczone.

Do tego małe miasto gdzie kobiety by poznać wykształconego faceta graniczy z cudem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stworzony dla samego stworzenia.
 

23 minuty temu, Throgg napisał:

Jeśli masz +30 lat, to lekkie zdziwienie może być uzasadnione.


Patrząc na nick zakładającego można wnioskować, że ma 22 lata i ...
 

42 minuty temu, Pancernik napisał:

Wydaje mi się, że jeszcze nie opanowałeś umiejętności czytania z twarzy do perfekcji :)

 

...to chyba przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Throgg napisał:

Jeśli masz +30 lat, to lekkie zdziwienie może być uzasadnione.

Szczerze to w studiowaniu mając 30+ lat niema nic dziwnego. Nawet czasami lepiej robić studia dopiero w takim wieku bo już ma się poukładane w głowie i mniej więcej wie się czego się od życia chce.

Niejednokrotnie w tym wieku ludzie robią drugi kierunek studiów albo jakieś doktoraty. A na zachodzie jest to normalny element przebranżawiania się.

Ja także liczę się z tym że pewnie coś postudiuje za parę lat i jeszcze ze 3x zmienię branże na zupełnie inną. No chyba że mi jakiś mój biznes wyjdzie to wtedy już niekoniecznie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, UncleSam napisał:

Szczerze to w studiowaniu mając 30+ lat niema nic dziwnego.

 

Oczywiście, że tak - pod warunkiem, że to studia zaoczne. 

 

Ogólnie komizm sytuacyjny dostrzegam w przypadkach, gdzie trzydziestoparolatek zapytany, czym się na co dzień zajmuje, w pierwszej kolejności odpowiada, że ,,studiuje".

Edytowane przez Throgg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xander99 napisał:

te  urzędniczki to same prawie kobiety

 

Czy wśród urzędniczek w tym urzedzie byli również mężczyźni lub przedstawiciele innych płci w ramach LGBTSSQYZ?

 

1 godzinę temu, xander99 napisał:

Czekam na wasze opinie

 

To co napisałem powyżej jest chyba dobrą ilustacją tego tematu, zupełnie nic z niego nie rozumiem...

Edytowane przez Krugerrand
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może założyć temat jaki tylko chce, o ile nie łamie regulaminu forum, ale to mi serio dziwnie wygląda. Chłopie, pierdol to co myśli o Tobie jakiś podstarzały MILF, który - jedyne co osiągnął - to praca w urzędzie i malowanie paznokci. W ogóle bym sobie tym dupy nie zawracał. Nie kumam, nad czym tu się w ogóle zastanawiać!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pancernik napisał:

 

 

Wydaje mi się, że jeszcze nie opanowałeś umiejętności czytania z twarzy do perfekcji :)

 

P.s.

No chyba, że Twój kierunek jest jakiś trefny :)

 

studiuję ekonomię czyli gównokierunek

 

1 godzinę temu, Throgg napisał:

Jeśli masz +30 lat, to lekkie zdziwienie może być uzasadnione.

Te urzędniczki też raczej miały wyższe (a przynajmniej licencjat), więc same doskonale wiedzą, że wyższe wykształcenie =/= wyższe zarobki. Szczególnie w realiach mniejszych miejscowości.

Mam 22 lata. Miałęm 100 procent z matmy podstawy i 70 rozszerzonej

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

 

Chyba źle odczytałeś ich wyraz twarzy bo nie wiem czy wiesz ,ale dzisiejsze kobiety pracownikami fizycznymi to gardzą.

Nie słyszałeś nigdy jak to kobiety z pogardą wypowiadają się na temat fizycznych per robol?

Zdziwienie tych kobiet rzekomo, że jesteś studentem i dodatkowo załatwiasz sprawy nieruchomości mogło być pozytywne

bo one wiedzą, że ogarnięty mężczyzna z dobrym zawodem po studiach równa się duże zarobki, więc któraś mogła być zainteresowana.

Druga sprawa studiujący mężczyźni to teraz rzadkość kolejny plus w twoją stronę dlatego kobiety mogły być zaskoczone.

Do tego małe miasto gdzie kobiety by poznać wykształconego faceta graniczy z cudem.

Czy ja wiem większość z tego co słyszę gardzi po studiach w moim regionie i na studiach. Siostra moja wolała właśnie robola od płytek który zgarnia czasem 5-cyfrowe kwoty od magistra prawa któy robił za 2200 w urzędzie jako asystent sędziego. Siorka też po studiach inspektorem jest za 3500

Teraz to każdy ma studia

Edytowane przez xander99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xander99 napisał:

Siostra moja wolała właśnie robola od płytek który zgarnia czasem 5-cyfrowe kwoty od magistra prawa któy robił za 2200 w urzędzie jako asystent sędziego.

 

A dziwisz się? Dobre rzemiosło jest zawsze w cenie i "robol od płytek", jeśli robi to dobrze, jest więcej wart od wysilonego prawnika, których naprodukowali na pęczki w ciągu ostatnich kilkunastu lat (od czasu otwarcia aplikacji przez PiS), który usłyszał, że prawo to dobry kierunek, bo po tym się "kosi hajsy".

Pod tym względem akurat wracają normalne czasy! Do studiowania nadaje się jakieś 10% społeczeństwa maksymalnie. Dobre zawody rzemieślnicze będą wracały do łask. A przeciętne studenty będą wykładały... chemię w Biedronce 😂

 

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xander99 napisał:

Siostra moja wolała właśnie robola od płytek który zgarnia czasem 5-cyfrowe kwoty

 

Tak konkretny zawód mężczyzny dobrze płatny zawsze był w cenie dla kobiet.

Tylko trzeba mieć fach w ręku.

Co do studiów większość ogarnia gówno kierunki i później dziwią się, że 2200 zarabiają

mi chodzi o raczej o takie jak informatyka, mechanika czy robotyka, po których można nieźle zarobić.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SamiecGamma napisał:

Do studiowania nadaje się jakieś 10% społeczeństwa maksymalnie

 

W dawnych czasach żeby dostać się na studia trzeba było mieć wiedzę dodatkowo były płatne.

Teraz to jest masówka i produkowanie magistrów gdzie większa część wyjedzie za lepszym życiem za granice.

Zapotrzebowanie na rynku pracy po studiach jest małe dajmy na to kierunek kończy 200 osób z czego na stanowiska

kadry kierowniczej bądź w danym zawodzie potrzeba jest 20 osób a cała reszta skończy w biedrze, magazynach czy

hurtowniach wydając, wykładając, segregując towar taka to niestety smutna prawda.

 

2 minuty temu, Ksanti napisał:

Chad, wtedy może sobie być nawet kanalarzem

 

No był tzw. Polski hydraulik😁

 

To teraz robi polski hydraulik z reklamy. Piotr Adamski nie jest już modelem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xander99 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc byłem ostatnio w urzędach bo miałem parę spraw do załatwienia w związku z nieruchomością ale ja jeszcze studiuje. I w zasadzie te  urzędniczki to same prawie kobiety i gdy one usłyszały że studiuję to dziwnie się na mnie patrzyły. Nie ważne czy pani miała 50 czy 30 lat. Patrzyły z takim zdziwieniem i wyczytałem ż ich twarzy że prawdziwy facet to pracuje fizycznie a nie knigi przekłada z kąta w kąt. Więc trochę znalazłem się w dziwnej sytuacji aniżeli jest tu opisywane na forum że facet to tylko z wyższym bo lepsze zarobki. Czekam na wasze opinie

"Ostatnio" czyli kiedy? W kwietniu 1978 ?
Mieszkam na wsi - WSZYSCY rolnicy rocznik 1973 i młodsi są po studiach rolniczych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.