Skocz do zawartości

Znani i lubiani - sylwetki: Mateusz Morawiecki


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł oczywiście nieco z przekąsem ;)

Być może wiatr się zmienia i czas na przygotowanie gruntu do zdjęcia "sprzed nienawistnych oczu" premiera od "zadań specjalnych". Nie mamy raczej powszechnie wątpliwości, że politycy to dość mętne persony uwikłane w jeszcze bardziej mętne zależności i przeważnie nie działają w interesie i na rzecz tych, od których pobierają pensje, tylko tych, od których mają prowizję. W telewizorze wypucowani i pachnący na potrzeby naiwnego elektoratu a pod spodem zgnilizna i skurwienie.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli współpraca z "ruskimi oligarchami" to prawda, to dlaczego Orlen kupuje mniej ropy z Rosji niż wcześniej? Dlaczego rząd cofnął umowę o ruchu przygranicznym z Kaliningradem? Dlaczego wpuszczają tutaj amerykańskich żołnierzy i kupują amerykańską broń za miliardy dolarów? Dlaczego wspierają opozycję białoruską, udzielają im azulu itp? Dlaczego jego "przyjaciel" Falenta został aresztowany i siedzi w więzieniu? Przecież to nie byłoby możliwe bez zgody MM, gdyby był "ruskim agentem", to by przecież to sabotował. Coś za dużo się tu nie zgadza z głównym zarzutem wobec MM. Otwarcie zaznaczam, że nie jestem jego fanem, bo dla mnie to bankster, ale tego typu "analiza" jak ten filmik jest po prostu słaba i nie trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh mało która decyzja na tzw. "górze" ma oczywiste i bezpośrednie cele (choć każda ma takie skutki), do tego najczęściej cele deklarowane rozmijają się z celami realnymi i służą choćby zyskaniu aprobaty bądź naciśnięcia tzw. suwerena albo zmyleniu przeciwnika. Lotne piaski. To samo tyczy się przyjaźni, mimo, że musnąłem się przez niektóre środowiska dość pobieżnie, to mogę nieśmiało stwierdzić, że tam na szczytach to nie ma czegoś takiego. Jest za to sieć powiązań, zależności, przysług, gier, haków i haczyków oraz twardy rachunek ekonomiczny. Co więcej, na ów "rachunek ekonomiczny" można poczekać, oni mają czas, bo i czekają w luksusie. A czekanie w luksusie jest po prostu nawet przyjemne. Na tyle, że można czerpać radość i z samego czekania, niczego nie doczekawszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Dlatego napisałem "przyjaciel" w cudzysłowie. Jeżeli celem współpracy Morawieckiego z "oligarchami Putina" byłoby położenie Polski po Rosję lub robienie dużych biznesów, to jest odwrotnie. Z tego, co zrozumiałem, główna teza filmu "Morawiecki ma związki z oligarchami Putina (jakimi konkretnie?)", jest conajmniej mocno naciągana i w praktyce sytuacja jest odwrotna do tego, co miałoby być. Nijak mi się to nie klei. Ten filmik jest na poziomie szkoły średniej.

 

 

Jak już mamy iść w tematy lobbingu zagranicznych interesów, to MM prędzej reprezentuje Irlandie, bo był jej... konsulem.

 

http://www.fki.home.pl/Imprezy2009/Imprezy2009_MonetyCeltyckie.htm

 

I za wikipedią:

Quote

Działalność polityczna do 2015

W latach 1998–2002 zasiadał w sejmiku dolnośląskim I kadencji, mandat uzyskał z listy Akcji Wyborczej Solidarność[13].

Od 2008 do czasu wejścia w skład rządu w 2015 był konsulem honorowym Republiki Irlandii w Polsce[8]. W 2010 został powołany w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku[14], w której zasiadał przez blisko dwa lata[15].

 

Ja wiem, że wielu Polaków ma fioła na puncie ruskich agnetów, szpionów itp., ale tutaj już odlecieli :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.